ΚΕΤΘ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεθωρακισμένων

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΚΕΤΘ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεθωρακισμένων

Δημοσίευση από Nassos »

1) Κυριάκος: Μετά την άδεια ορκομωσίας χωρίζεστε σε γκρούπ αδειούχων. Η σειρά μου είχε χωριστεί σε 3 γκρούπ για ένα παρασκευο-σαββατο-κύριακο.

Μετά από αυτό, πλην εκτάκτων αναγκών, δεν ξαναπαίρνεις άδεια από το ΚΕΤΘ.

2) Γιάννης: 12 μήνες για όλα τα σώματα είναι η πλήρης θητεία. Αναλόγως καταστάσεως, μπορεί να είναι 9 ή 6 ή 3 μήνες.
Τακης_ΑΠΜΑ_MOLF_297

ΚΕΤΘ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεθωρακισμένων

Δημοσίευση από Τακης_ΑΠΜΑ_MOLF_297 »

ΚΕΤΘ ειδικοτητα και Ροδο 395 ΕΑΡΜΕΘ μοναδα. Το βασικοτερο προβλημα KETΘ ειναι το κρυο. Μια καλτσα στο αρβυλο και μπολικη ταλκ. Να κοιμαστε χωρις καλτσες και να τα αφηνετε στο καλοριφερ να στεγνωνουν. Ημουνα 4.1 με διοικητη τον υπιλαρχο Πεππα. Λιγο ψαρωμα στην αρχη, πολλη καμπανα, αλλα με το δικιο τους, ειχαμε χασικλακια, κολωβυσματα αθηναιους και πολλους γιωταδες και βλαμμενα. Προσοχη με τα αρματα μη χτυπησετε πουθενα. Αποφυγετε φυλακιο καυσιμων, το περιπολο ειναι 2 χιλιομετρα και ειναι στου διαολου τον κωλο. Ολο το ζουμι της θητειας ειναι η μοναδα. Εκει 8ωρο καθε μερα 7-3 ορχο πολλη δουλεια κ πολλες αγγαρειες κ σκοπετο πυλη με αλεξιθραυστο και κεβλαρ με 40 βαθμους το καλοκαιρι. Η χειροτερη εμπειρια της θητειας, το κρυο στον αυλωνα και πυλη το καλοκαιρι. Με ειχε βαλει ενα κολοεποπ τελευταια υπηρεσια πριν αδεια απολυσεως. Να τα εχετε καλα με ολους. Οι εποπ στη μοναδα ειναι καλα παιδια γενικα. Σκεφτειτε ποσο καρμηρηδες ειναι για να πανε ΤΘ εποπ. Εγω περασα μια χαρα, βγηκα πρωτος στα ΛΥΒ και με σεβοντουσαν ολοι γιατι ημουν σωστος κ αξιοπρεπης κ προσεχα τους νεους φανταρους. Τα ΤΘ ειναι το καλυτερο οπλο, κατι μαθαινεις. Να πατε σε ολες τις ασκησεις και σκηνακια, ειναι το καλυτερο μερος της θητειας κ δεν κανεις υπηρεσιες πολλες. Αυτα τα ολιγα , καλη θητεια κ καλοι πολιτες!!
kotsos
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Τρί Δεκ 18, 2007 2:04 am
Επικοινωνία:

ΚΕΤΘ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεθωρακισμένων

Δημοσίευση από kotsos »

O Υπιλαρχος π λες (δν χρειαζοταν ονομα ¨/ ) το χει λιγο αλλα μια χαρα τυπος ηταν

το Φυλακιο καυσιμων ηταν απο τις καλυτερς υπηρεσιες γιατι οταν δεν φυλαγαμε ειχε ατελειωτο υπνο!!! ξερενομασταν στο κρεβατι :D

Γιωταδες κ βλακες παντου υπαρχουν κ 395 που ειμαι καλα ειναι μεχρι στιγμης θα δειξει στην πορεια τα υπολοιπα που λες!!!

ΥΓ¨ο Υπιλαρχος ειναι αλλου διοικητης πια
Τακης_ΑΠΜΑ_MOLF_297

ΚΕΤΘ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεθωρακισμένων

Δημοσίευση από Τακης_ΑΠΜΑ_MOLF_297 »

Καλος ηταν ο Πεππας. Κ στην 395 καλα θα περασεις αμα πηγαινει καλα η υπηρεσια... Σε ποια ιλη εισαι; Εγω ημουνα στην 3η με υπιλαρχο Δαϊλ... και ***** τα ατομα, πολυ σωστος. Ελπιζω να εφτιαξαν τις τουαλετες, γιατι αλλιως θα πεθανετε απο τα κουνουπια και οι εποπ αναβουν οι χαζοι 3 φιδακια για ενα θαλαμο, σκετη ασφυξια.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΚΕΤΘ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεθωρακισμένων

Δημοσίευση από Nassos »

Αχ, τι μου θύμισες...

Εγώ ήμουν 4.2 με τον Γκρέκα (παραιτήθηκε).

Στη 395 είχες και τον Παπακωστόπουλος (298 σειρά) και τη Μόνιμη Επιλοχία (ΤΘ) Μυστ... ;

Για τους ΕΠΟΠ εξαρτάται και που βρίσκεσαι. Γιατί άλλο η Ρόδος και άλλο η Μυτιλήνη...
Τακης_ΑΠΜΑ_MOLF_297

ΚΕΤΘ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεθωρακισμένων

Δημοσίευση από Τακης_ΑΠΜΑ_MOLF_297 »

Χαχα μικρος ειναι ο κοσμος ειχα Παπακωστοπουλο και εναν αλλο Μαυροθαλασσιτη και τη την επιλοχια που λες, ολοι μαζι τριτη ιλη δυναμη. Αυτοι οι δυο ηταν προστατευομενοι, τους πηγαινα στο γιατρο, καλα παιδια τα κωλοψαρα!! Η επιλοχιας αυτη πρεπει να παντρευτηκε κ να πηγε στο ΚΕΤΘ
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΚΕΤΘ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεθωρακισμένων

Δημοσίευση από Nassos »

Ναι στο ΚΕΤΘ είναι.

Να φανταστώ ότι στη 4.1 είχες και έναν από αυτούς;

Τακης_ΑΠΜΑ_MOLF_297

ΚΕΤΘ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεθωρακισμένων

Δημοσίευση από Τακης_ΑΠΜΑ_MOLF_297 »

Aytos me to oplo kati mou leei alla de fainontai kala oi fatses tous..perase kai enas xronos apo to ket8...Eixate thalamofylaka sta sxinakia;emeis koimomastan me ta opla agalitsa.
Τακης_ΑΠΜΑ_MOLF_297

ΚΕΤΘ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεθωρακισμένων

Δημοσίευση από Τακης_ΑΠΜΑ_MOLF_297 »

sxinofylaka ennow
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΚΕΤΘ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεθωρακισμένων

Δημοσίευση από Nassos »

Αυτός με το όπλο λεγόταν Χατζάκης.297 σειρά, απολύθηκε Μαϊο (στη διάρκεια του 12ημέρου) από Λέσβο.

Βασικά όλοι εκεί ήταν 297 σειρά. Μόνο εγώ ήμουν 298.

Ναι είχαμε σχοινοφύλακα. Εμείς οι φαντάροι δεν κάναμε τίποτα. Οι ΕΠΟΠ έκαναν την άσκηση.

Δώσε μου e-mail να σου στείλω φωτογραφίες με τα παιδιά.
ART

ΚΕΤΘ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεθωρακισμένων

Δημοσίευση από ART »

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!

ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΤΕΘ/ΑΥΛΩΝΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΥΕΑO

νικος

ΚΕΤΘ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεθωρακισμένων

Δημοσίευση από νικος »

σε ποια σελιδα μπαινω για να βρω το ονομα με τη μεταθεση μου
kotsos
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Τρί Δεκ 18, 2007 2:04 am
Επικοινωνία:

ΚΕΤΘ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεθωρακισμένων

Δημοσίευση από kotsos »

απο σελιδα θα τα βρεις; θα στην πουν οι αξιωματικοι αλλιως κανα σπρωξιματακι μπορει να σου πει εκ των εσω κατα κοσμον το βυσμα
Anonymous

ΚΕΤΘ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεθωρακισμένων

Δημοσίευση από Anonymous »

297 ΛΕΛΕ. ΔΙΟΙΚΗΤΗΣ ΥΛΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΕΩΣ=ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ(@#&)
ΔΙΟΙΚΗΤΗΣ ΕΠΙΛΑΡΧΙΑΣ=ΤΣΕΡΠΕΣ(ΤΟΥΤΖΙ ΚΥΡΙΟΙ)

Για να μην βρούμε κανέναν μπελά, ας χρησιμοποιούμε ήπιες εκφράσεις.

ΤΟΥΤΖΙ τι σημαίνει;
police
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 18, 2007 12:53 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΚΕΤΘ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεθωρακισμένων

Δημοσίευση από police »

EE Παιδες πηρα το χαρτι παρουσιαζομαι αυλωνα 15 μαιου αντε να δουμε τι θα δουμε
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες