Άσκηση αθανασίας

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
eleni sti
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2007 1:53 am
Επάγγελμα: ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ
Επικοινωνία:

Άσκηση αθανασίας

Δημοσίευση από eleni sti »

gioalex έγραψε: Οπότε συμφωνούμε ότι δεν πρόκειτε για πνίξιμο, αλλά για κάτι άλλο. Ούτε εγώ πρόκειται να πάω ΜΥΚ!!!

Εικόνα Το λυσαμε και αυτο..
sniper1977
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 24, 2008 8:42 pm
Επικοινωνία:

Άσκηση αθανασίας

Δημοσίευση από sniper1977 »

gioalex έγραψε:Ρε φίλε έχεις πάει Ο. Υ. Κ; Αφού δεν έχεις πάει τότε πως ξέρεις; Αυτά τα μου έχουν πει, έμαθα, άκουσα κτλ είναι παπαριές. Εγώ πριν παρουσιαστώ ξέρεις τι είχα ακούσει για τις ειδικές δυνάμεις; Της παναγιάς τα μάτια... Και σε ρωτάω το άλλο. Αν, λέω αν κάποιος πνιγεί και δεν καταφέρουν να τον επαναφέρουν, τι γίνεται; "Συγνώμη λάθος", ή "λογική απώλεια πάνω στην εκπαίδευση"; Για σκέψου το λίγο...

Ο αδερφος μου ειναι αξιωματικος(σχολειο 136) στο πολεμικο ναυτικο και για 5 χρονια ηταν στην ΜΥΚ επι αρχηγιας Βλαχοσταθοπουλου. Μην ειρωνευεσαι γιατι αυτο ισχυει. Αν δεν ξερεις καλυτερα ειναι να μην εκφερεις αποψη.Εικόνα

sniper1977
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 24, 2008 8:42 pm
Επικοινωνία:

Άσκηση αθανασίας

Δημοσίευση από sniper1977 »

gioalex έγραψε:@ Legion: Ποιός Blade και βλακείες. Ο Γιαννάκης ο Ράμπο έγινες... @Eleni sti: Εγώ πάντως δεν έχω ακούσει για εκπαιδευόμενο στην ΜΥΚ που να έχασε την ζωή του κατά την διάρκεια εκπεύδευσης. Και δεν νομίζω να μπορούσαν να το κρύψουν κάτι τέτοιο...

Δεν εχει χασει δυστυχως μονο ενας τη ζωη του... Εικόνα

sniper1977
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 24, 2008 8:42 pm
Επικοινωνία:

Άσκηση αθανασίας

Δημοσίευση από sniper1977 »

gioalex έγραψε:Κορίτσι μου επάνω ο πρώτος λέει ότι σε πνίγουν και σε επαναφέρουν. Αν σε βουτάνε στο νερό άλλα όχι μέχρι να πνιγείς τι ακριβώς κάνουν; την άπνοιά σου μετράνε; Το αν γίνεται πραγματικά ή όχι δεν θα το μάθουμε με βεβαιότητα ποτέ. Εγώ ξαναρωτάω όμως, αν κάποιος πραγματικά πνιγεί και ΔΕΝ μπορέσουν να τον επαναφέρουν, τι θα γίνει; Πως θα δικαιολογήσουν μια απώλεια στην εκπαίδευση; Ή θα πουν ότι αυτοκτόνησε;

Εχει υπογραψει χαρτι. Μην ανυσηχεις, συνηθως ξερουν καλα οι εκπαιδευτες τι κανουν...Εικόνα

Krateros15
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τετ Μαρ 19, 2008 5:10 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Άσκηση αθανασίας

Δημοσίευση από Krateros15 »

Δεν πρόκειτε για πνίξιμο, άλλα για σκληραγώγιση στις Υποβρίχιες Καταστροφές. π. χ.

μια άσκηση είναι, κολυμπάς σε μπυσίνα με δεμένα πόδια και χέρια,

ή τον χειμώνα μόνο με το μαγιό μες το παγωμένο νερό για σκληραγώγιση,

έχει απ της 7.00 η ώρα μέχρι το μεσημέρι στον στοίβο μάχης, κολυμπάς μεγάλες αποστάσεις στη θάλασσα, ψυχολογικές δοκιμασίες, ή σε μαθαίνουν να κάνεις παραλλαγή ώστε να περνάει σε 2 μέτρα απόσταση ο εχθρός και να μη σε καταλαβαίνει, κολάς με ταχύπλοο σε εχθρικό πλοίο και ανεβαίνεις στο πλοίο με την μονάδα σου περίπου 8 άντρες, ή κάνεις κατάξηψη του πλοίου ή βάζεις νάρκες γέυγεις και το τινάζεις στον αέρα χωρίς ο εχθρός να σε εντωπίσει. Πέφτεις με αλεξίπτωτο λίγα χιλιόμετρα μπροστά από την βραχονησίδα και κολυμπάς ώς αυτήν, βγαίνεις στη στεριά, καθαρίζεις σαν ανιχνευτής και πλέον έρχονται και οι λέμβους για να αποβιβάσουν τους Αμφίβιους Καταδρομείς κ. τ. λ.

Πάντως πνίξιμο δεν γίνεται.

Είναι απλώς η σκληραγώγηση, σωματική κόπωση και η ρεαλιστική εκπαίδευση.

288 MARINE

Άσκηση αθανασίας

Δημοσίευση από 288 MARINE »

ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ. καλα τι αλλο θα ακουσω εδω μεσα; κατ αρχασ σε διαρκεια σχολειου υποβρυχιου καταστροφεα δεν εχει χασει κανεισ τη ζωη του παρα μονο ηδη ουκαδεσ σε ασκηση και καποιοι αυτοδυτεσ απ το σχολειο αυτοδυτων. τωρα για το χαρτι κατι ειχα ακουσει καιγω αλλα αποδειχθηκε μυθοσ. γενικα μην τα κανετε τοσο τραγικα τα πραγματα, ενταξει σκληρη εκπαιδευση αλλα εχει και το μετρο τησ.
Anonymous

Άσκηση αθανασίας

Δημοσίευση από Anonymous »

Μεγαλε μην το γελας και τοσο. Εναν γνωστο μου που πηγε προπερσυ, τον εβαλαν μεσα σε ενα τσουβαλι και τον πεταξαν στο νερο μεχρι να χασει τις αισθήσεις του. Δεν πνηγικε κανονικα αλλα και παλι χρειαστηκε να τον επαναφερουν με πρωτες βοηθειες. Δεν ειναι παιχνιδι!
crusader
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 103
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 28, 2008 1:23 pm
Επικοινωνία:

Άσκηση αθανασίας

Δημοσίευση από crusader »

αυτην την ασκηση τιν κανουν κυριως για να ανοιξουν τα πνευμονια του ΟΥΚΑ.. αλλα δεν παευη να ειναι επικηνδυνο... αλλα ειναι και τετοια η μοναδα ετσι για να πας Ο. Υ. Κ πρεπει να εχεις και λιγο τρελα απανο σου δεν ειναι απλα τα πραγματα εκει...

288 MARINE

Άσκηση αθανασίας

Δημοσίευση από 288 MARINE »

εμενα ενα γνωστο μου τον βαλανε σε ενα τσουβαλι και αντι να τον πεταξουνε στη θαλασσα τον πουλησανε κατι γυφτοι για πατατεσ στο σχηματαρι. αν εχεισ και αλλα τετοια παραδειγματαπεσ μου, εχω καιγω τα αναλογα
...

Άσκηση αθανασίας

Δημοσίευση από ... »

Για να διαλυθουν ολες αυτες οι παραμυθολογιες: Μια μερα απο τις πρωτες δυο
εβδομαδες εκπαιδευσεως συνηθως σε βουτανε μεσα σε μια πισινα οπου αφου
τοποθετησεις τα χερια σου οπως σου πουν σου κανουν μια λαβη και σε κρατανε μεσα στο νερο μεχρι να χασεις τις αισθησεις σου. Μετα σε βγαζουν εξω και σε επαναφερουν. ΔΕΝ πεθαινεις σε αυτην την διαδικασια γιατι αλλιως θα ειχαμε 1000αδες νεκρους ΟΥΚαδες. Εχουν πεθανει μερικοι βατραχανθρωποι εν
ωρα εκπαιδευσεως αλλα δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα οσο τα παρουσιαζουν μερικοι παπατζηδες. Εαν θελει καποιος υπευθυνος του φορουμ ας μου πει να βαλω εδω τα επισημα στοιχεια να τελειωνει αυτο το θεμα(δεν ειναι κατι απορρητο...).

Οσο για την σκληραγωγηση ειναι αληθεια πως απο τα καψωνια και την εντονη σωματικη αγωγη οι περισσοτεροι αποκτουν προβληματα με ωμους, αγκωνες, μεση και γοντα. Καποιοι και ψυχολογικα... Αλλα υπαρχουν και αρκετοι φυσιολογικοι(οσο φυσιολογικος μπορει να ειναι ενας βατραχανθρωπος...).
Anonymous

Άσκηση αθανασίας

Δημοσίευση από Anonymous »

ΜΗΝ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΗ Η ΑΣΚΗΣΗ ΕΠΕΙΔΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΤΕ ΤΗ ΛΟΓΙΚΗ... ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΤΡΕΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ! ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΧΑΘΕΙ ΜΟΝΟ 1 ΖΩΗ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ! ΔΗΚΑΙΟΛΟΓΟΥΝ ΤΟΥΣ ΘΑΝΑΤΟΥΣ ΜΕΧΡΙ ΚΑΠΟΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΑΡΙΘΜΟ!

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11243
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Άσκηση αθανασίας

Δημοσίευση από yandr »

... έγραψε:Εαν θελει καποιος υπευθυνος του φορουμ ας μου πει να βαλω εδω τα επισημα στοιχεια να τελειωνει αυτο το θεμα(δεν ειναι κατι απορρητο...).


Γράψε ό, τι γνωρίζεις. Δεν χρειάζεσαι ειδική άδεια.
Anonymous

Άσκηση αθανασίας

Δημοσίευση από Anonymous »

Οντως δεν εχει χαθει μονο μια ζωη... Παρτε:

Δ. ΚΟΚΚΙΝΑΚΗΣ:3.9.73
Φ. ΟΡΦΑΝΟΥΔΑΚΗΣ:7.8.80
Ε. ΓΚΕΛΟΣ:24.4.88
Δ. ΠΕΤΣΑΛΗΣ:10.8.99
Θ. ΚΑΡΓΑΣ:1.12.99
Λ. ΛΑΜΠΡΟΥ:24.2.2000
Κ. ΓΚΙΟΚΑΣ:24.2.2000
Γ. ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ:16.5.01

Απεβιωσαν εν ωρα εκτελεσης του καθηκοντος. Αυτοι που πεθαναν την ιδια
μερα για οσους δουν ημερομηνιες σκοτωθηκαν σε πτωση με αλεξιπτωτο.
Και ηταν σχετικα εμπειροι αλεξιπτωτιστες.(+100 αλματα). Καποιοι αλλοι σε
καποιο λαθος με μπουκαλες οξυγονου. Και οι παπατζηδες του διαδικτυου να μου κανετε την χαρη να μην προσβαλλετε την μνημη τους με μλκς.

Εαν πεθανε κανενας αλλος σε κανα ντου στην Αγκυρα η σε αγνωστο πολεμο η συγκαλυψαν τον θανατο του επειδη ηταν σε μυστικη αποστολη
δεν το ξερω και δεν ειναι επισημο στοιχειοΕικόνα.

Απο εκει και περα βεβαια υπαρχουν αρκετοι σακατεμενοι αλλα ΟΧΙ ΝΕΚΡΟΙ.
Αυτα.

ΝΕΟΣ
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: Τετ Απρ 16, 2008 5:01 pm
Τοποθεσία: Σαλονικα
Επάγγελμα: φοιτητης ηλεκτρονικης
Επικοινωνία:

Άσκηση αθανασίας

Δημοσίευση από ΝΕΟΣ »

επειδη γνωριζω απο πρωτο χερι αυτα με τις ευθανασιες να σας πω οτι οι αξιωματικοι δικαιολογουνται μεχρι και το 3ο θανατο βατραχανθρωπου, απ'το 4ο δικαζονται. και αυτο με την ασκηση αθανασιας γινεται σε ολους οσοι εχουν προχωρησει αρκετα σ'αυτο το σχολειο και τους κρατανε στο νερο μεχρι να χασουν τις αισθησεις τους. μετα δεν τους επαναφερει ο εκπαδευτης αλλα ο διπλανος συνεκπαιδευομενος του καθενος
H4nnibal
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 148
Εγγραφή: Τετ Απρ 16, 2008 2:58 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: Γραφίστας
Επικοινωνία:

Άσκηση αθανασίας

Δημοσίευση από H4nnibal »

Ελάτε ρε παιδιά, είναι οι λεγόμενες "πατητές". Όποιοι έχουν υπηρετήσει σε μονάδες ΜΑΚ θα τις ξέρουν! Εμείς στη μονάδα είχαμε έναν Επ/χία Βάτραχο, που είχε έρθει στην θαλασσία μαζί μας και μας έκανε εκεί πώς γίνονται οι πατητές!Εικόνα ***** τα γέλια. Ανεβαίνουν στην πλάτη σου γρπαπώνοντάς σε απο το πρόσωπο και δένουν τα πόδια τους στα χέρια σου έτσι ωστε να μήν μπορείς να κολυμπήσεις. Καλά δεν τα ξέρετε αυτά;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης