Σημείωμα κατάταξης (2013)

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από dn24 »

Anathema έγραψε:Ευχαριστώ πολύ!

Για ΕΔ που/πως το δηλώνω;Διαβάζοντας το φόρουμ δεν κατατοπίστηκα, άλλοι λένε ότι στο Σημείωμα Κατάταξης σε ρωτάνε αν θες να υπηρετήσεις εκεί, άλλοι λένε ότι όπου και αν καταταγείς μπορείς να το δηλώσεις επιτόπου σε κλιμάκο που έρχεται για να στρατολογήσει



Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
neos

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από neos »

Παιδιά μπορεί αντί για μένα το χαρτί όταν βγει να πάει ο πατέρας μου στο τμήμα?
Άβαταρ μέλους
Sandman
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 24, 2013 11:32 pm
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Sandman »

neos έγραψε:Παιδιά μπορεί αντί για μένα το χαρτί όταν βγει να πάει ο πατέρας μου στο τμήμα;
Γιατι ντρεπεσε να πας να το παρεις ο ιδιος ;

sav4ver
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Φεβ 13, 2013 1:06 am
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από sav4ver »

Σιγα σιγα θα ειδοποιούν εγω το πηρα σήμερα... Παντως εχει ημερομηνια πανω 22/2...

Next stop Θηβα 21/3

wannabe EΔ
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τετ Ιαν 30, 2013 4:50 am
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από wannabe EΔ »

Εμενα σημερα με ενημερωσαν να παω να παρω το χαρτι!
asss
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ Απρ 25, 2013 10:26 pm
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από asss »

Καλησπερα παιδια. Σε παιδια της ηλικιας μου τους ηρθαν το χαρτη για στρατο (λογικα θα ερθει και σε εμενα) αλλα λογω το οτι πηγενω ακομα σχολειο θα παρω αναβολη. Η ερωτηση μου ειναι εαν θα πρεπει να περιμεννω να ερθει πρωτα το χαρτι να παρω αναβολη η πρην ερθει; Ευχαριστω
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Nassos »

Δεν ξέρω τι ισχύει τώρα, αλλά παλαιότερα περίμενες να σε τηλεφωνήσουν από το Αστυνομίκό Τμήμα της περιοχής σου για να πάρεις το σημείωμα κατάταξης και την ίδια ημέρα δήλωνες γραπτώς ότι δεν έχεις τελειώσει το σχολείο (για χ, ψ λόγους) και ότι ζητάς μετατόπιση ημερομηνίας κατάταξης (π. Χ. Αύγουστος).

Καλό θα ήταν να συνενοηθείς είτε με τη διεύθυνση του Σχολείου σου είτε με την Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης στην οποία υπάγεται το σχολείο σου
asss
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ Απρ 25, 2013 10:26 pm
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από asss »

Ρωτησα στο σχολειο μου και μου ειπαν πως δεν γνωριζουν.

Άβαταρ μέλους
Avatar
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2011 4:59 pm
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Avatar »

Όταν πέρασες περιοδεύων (πριν ένα χρόνο αν κατάλαβα καλά) σου δώσανε ένα χαρτί, σε αυτό το χαρτί πάνω πάνω λέει σε ποια στρατολογική υπηρεσία ανήκεις καθώς και τα τηλέφωνά της. Αν δεν το βρεις πήγαινε στο stratologia.gr ή στο σιτε εδώ και ψάχνε να βρεις ποια στρατολογική υπηρεσία είναι κοντά σου και πάρε τηλέφωνο να ρωτήσεις αυτό που θες.
Εγώ από όσα ξέρω σαν νέος, είτε πάρεις τώρα αναβολή είτε όταν έρθει το χαρτί είναι το ίδιο αλλά η σιγουριά βρίσκεται πάντα στις στρατολογικές υπηρεσίες
asss
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ Απρ 25, 2013 10:26 pm
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από asss »

Οκ σας ευχαριστω

Άβαταρ μέλους
Aristomeniss
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Αύγ 05, 2013 7:01 am
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Aristomeniss »

Απ ότι βλέπω εγώ θα έχω το ρεκόρ για το χαρτί κατάταξης.38 μέρες πριν μου ήρθε! Μάλλον πιστεύω πάει με σειρά γιατί πήγα και από τις πρώτες μέρες να κόψω την αναβολή.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από D.Y.K »

Aristomeniss έγραψε:Απ ότι βλέπω εγώ θα έχω το ρεκόρ για το χαρτί κατάταξης.38 μέρες πριν μου ήρθε! Μάλλον πιστεύω πάει με σειρά γιατί πήγα και από τις πρώτες μέρες να κόψω την αναβολή.


Το σχετικό ρεκόρ το κατέχει ο κολλητός μου. Του το στείλανε ακριβώς 2 μήνες πριν καταταχθεί Εικόνα

kode89
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 30, 2013 6:26 pm
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από kode89 »

Αριστομένη σε πήρανε τηλέφωνο; Ή εσύ επικοινώνησες?
Νικος14

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Νικος14 »

Θα μπω αμεσως στο θεμα το οποιο δεν ειναι και το πιο φυσιολογικο οσο να πει κανεις.
Πριν περιπου ενα μηνα μου ηρθε το σημειωμα καταταξης κανονικα για το πολεμικο ναυτικο 10 σεπτεμβρη στην τριπολη, ολα καλα ως εδω μεχρι και σημερα. Με καλεσαν επειγωντος στο αστυνομικο τμημα γιατι ηρθε 2ο σημειωμα καταταξης απο την δικη μου στρατολογικη υπηρεσια παλι (δεν εγινε καποιο λαθος δεν ειμαι γραμμενος σε μητρωα αλλης περιφερειας.). Το σημειωμα αυτη την φορα λεει οτι με καλουν να στο πυροβολικο στην θηβα 10 σεπτεμβρη. Πειρα τηλεφωνο στο στρατολογικο γραφειο αλλα ηταν αργα και μου ειπε τωρα απο δευτερα να παρω.
Εχει συμβει σε κανεναν αλλο; Τι να κανω να γινω 2 κομματια να τους ευχαριστισω ολους;Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Ghost_rider
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Δευ Αύγ 26, 2013 3:08 am
Τοποθεσία: χρή θαρσείν
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Ghost_rider »

Παιδιά καλησπέρα. Σας ειδοποιήσανε για την έσσο Νοεβρίου για το χαρτί της κατάταξής; Πόσο καιρο πριν συνήθως ειδοποιούνε?
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης