Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2012)

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Γρηγορης

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2012)

Δημοσίευση από Γρηγορης »

RTech έγραψε:Φιλε μου το site της στρατολογίας (www.stratologia.gr) έχει ένα κουμπί που λέγεται "ερωτήσεις". Εκεί θα βρεις απαντήσεις για τα ερωτήματά σου.


Εμένα η αναβολή μου έληξε στις 31/12/2011 και απ' ότι είδα μπαίνω μάρτη αφού οι εσσο έχουν γίνει 6 σύμφωνα με το stratologia.gr
kwstasgr
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ Ιαν 16, 2012 10:16 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2012)

Δημοσίευση από kwstasgr »

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση εάν σπάσω την αναβολή πρώτη Αυγούστου ποτε μπαίνω μέσα; Η αν την σπάσω μετά τις 15 αυγούστου ποτε υπάρχει πιθανότητα να μπω;

Άβαταρ μέλους
yiannisED
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 22, 2012 3:10 am
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2012)

Δημοσίευση από yiannisED »

Καλησπέρα και ευχαριστώ για τις πολύτιμες πληροφοριες που εχω διαβασει σε τουτο δω το forum.

Μια ερωτηση και γω με τη σειρα μου:
Αφου επεστρεψα απο σπουδες εκανα αιτηση στο ρουφ οπου πηγα για να διακοψω την αναβολα για καταταξη στις ΕΔ. Πηγα 4-5 Γεναρη μη ξερωντας οτι εχουν αυξηθει οι ΕΣΣΟ και πιστευα οτι θα μπω Φλεβαρη. Εκει με ενημερωσαν οτι η επομενη σειρα θα εμπαινε στο τελος του μηνα (καπου αυτες τις μερες δηλαδη) και οτι ηταν αδυνατη η καταταξη μου σε αυτην. Μου ειπαν οτι κανονικα με βαση την ημερομηνια που πηγα για τη διακοπη θα μπω καλο Γ' ΕΣΣΟ Μαιο αλλα εκανα και αιτημα για Β' ΕΣΣΟ Μαρτη. Μου ειπαν οτι το αιτημα αυτο θα περασει απο ενα συμβουλιο του ΓΕΣ και ΑΝ εγκριθει τοτε θα με ενημερωσουν. Παρ'ολα αυτα μου ειπαν οτι θα παρουσιαστω σιγουρα Μεγαλο Πευκο.

1) Ποιες ειναι οι πιθανοτητες να μπω το Μαρτη;
2) Παιζει κανενα ρολο που εκοψα αναβολη κοντα στην προθεσμια για ΕΣΣΟ Μαρτιου;
3) Γιατι στο stratologia.gr γραφει οτι θα καταταχθώ 2012 Γ΄ ΕΣΣΟ (Αύγουστος);
4) Αυτο ειναι με βαση τις παλιες ΕΣΣΟ;
5) Αν ειναι βασισμενο στις παλιες γιατι να μη γραφανε Β' ΕΣΣΟ (Μαιος) που υποτιθεται ειναι το μονο σιγουρο;

Ευχαριστω κομαντα
Άβαταρ μέλους
Κρητικός
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 22, 2012 8:20 pm
Τοποθεσία: Ψαρακας ακομα..
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2012)

Δημοσίευση από Κρητικός »

Καλησπερα σε ολους σημερ αοι γονεις μου μου ειπε να παμε αυριο στο ΚΕΠ για να δηλωσω σε ποια ειδικοτητα στον στρατο θελβ να παω. Γι αυτο εψαχνα στο ιντερνετ σιγα σιγα για καποιες πληροφοριες για να ετοιμαζομε Και ψυχολογικα και να ξερω και 1-2 πραγματακια για τον στρατο. Αυριο λοιπον στο κεπ. Θελω να σας ρωτησω αν αυριο δηλωσω ΑΕΡΟΠΟΡΕΙΑ μετα απο ποσο καιρο θα με παρουν; Ειμαι γεννηθεις 16 νοεμβριου 1994. Χθες ενα παιδι στην παρεα μου μ ειπε οτι φετος φευγει η δικια μας η γενεια ενω αλλοι μ λενε οτι μετα απο ενα χρονο. Τι πρεπει να προσεχω στο στρατο; Να κραταω; Σορρυ αλλα μου χουν κοπει τα ποδια ΕικόναΕικόνα
παναγιωτης

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2012)

Δημοσίευση από παναγιωτης »

Γεια σας ρε παιδια, ειμαι γεννημενος τον γεναρη του 1993 εχω κλεισει τα 18, ποτε περιπου θα μου ερθει το χαρτι; Εχω ακουσει οτι σου ερχετε 1 χρονο μετα το σχολειο, ισχυει;
Άβαταρ μέλους
Palioseira
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 31, 2008 6:56 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2012)

Δημοσίευση από Palioseira »

παναγιωτης έγραψε:Γεια σας ρε παιδια, ειμαι γεννημενος τον γεναρη του 1993 εχω κλεισει τα 18, ποτε περιπου θα μου ερθει το χαρτι; Εχω ακουσει οτι σου ερχετε 1 χρονο μετα το σχολειο, ισχυει;


Ερχεται μεσα σε 12 μηνες το πολυ αφου κλεισεις τα 18
Άβαταρ μέλους
newralrust
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Τετ Ιαν 25, 2012 12:45 am
Τοποθεσία: Πολίτης
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2012)

Δημοσίευση από newralrust »

Παιδιά καλησπέρα και από εμένα. Έχω μια ερώτηση. Η αναβολή μου διεκόπει το Δεκέμβρη του 2011. Ωστόσο, όταν μπαίνω στο site της στρατολογίας και βάζω τα στοιχεία μου μου λέει ότι είμαι προγραμματισμένος να παρουσιαστώ με τη Β' ΕΣΣΟ το Μάιο. Όμως, όταν πάω στις πληροφορίες σχετικά με την αναβολή μου μου λέει ότι η Β' ΕΣΣΟ είναι το Μάρτιο. Τι ακριβώς γίνεται; Ξέρει κανείς; Ρωτάω γιατί αυτή τη στιγμή είμαι στο εξωτερικό και πρέπει να δω και να κανονίσω το πρόγραμμά μου. Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.
bradname
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 22, 2011 11:55 pm
Τοποθεσία: πολιτης
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2012)

Δημοσίευση από bradname »

Παιδια καλησπερα σας η αναβολη μου ληγει τον μαρτιο του 2012 και συγκεγκριμενα στις 27 του μηνα ξερετε ποτε παρουσιαζομαι μαιο η ιουλιο; Ευχαριστω
αντρεας

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2012)

Δημοσίευση από αντρεας »

Παιδια γεια σας, μολις εκλεισα τα 19 και ακομα δεν μου εχει ερθει το χαρτι, παιζει να εχει γινει καποιο λαθος ή να το περιμενω με την επομενη σειρα;
Άβαταρ μέλους
Palioseira
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 31, 2008 6:56 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2012)

Δημοσίευση από Palioseira »

αντρεας έγραψε:Παιδια γεια σας, μολις εκλεισα τα 19 και ακομα δεν μου εχει ερθει το χαρτι, παιζει να εχει γινει καποιο λαθος ή να το περιμενω με την επομενη σειρα;


Για παρε τηλ στην Στρατολογια... Λογικα επρεπε να σου εχει ερθει.

Στο www.starologia.gr τι σου λεει;

μαρινος πατινιωτης

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2012)

Δημοσίευση από μαρινος πατινιωτης »

Παιδια μολις εκοψα την αναβολη μου, ποσο καιρο θα μου κανει να ερθει το χαρτι;
Άβαταρ μέλους
Palioseira
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 31, 2008 6:56 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2012)

Δημοσίευση από Palioseira »

μαρινος πατινιωτης έγραψε:Παιδια μολις εκοψα την αναβολη μου, ποσο καιρο θα μου κανει να ερθει το χαρτι;


Ποτε σου ειπαν οτι θα σε καλεσουν ;

10-20 μερες πριν αλλα θα μπορεις να το δεις και στο www.stratologia.gr

Χλωμο για Μαρτιο αν δεν το ζητησες παντως...

ΠΕΤΡΟΣ

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2012)

Δημοσίευση από ΠΕΤΡΟΣ »

Καλησπερα σας θέλω να μαθω ποτέ παρουσιαζομαι είμαι του 12-4-1994
Άβαταρ μέλους
Palioseira
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 31, 2008 6:56 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2012)

Δημοσίευση από Palioseira »

ΠΕΤΡΟΣ έγραψε:Καλησπερα σας θέλω να μαθω ποτέ παρουσιαζομαι είμαι του 12-4-1994


Μεσα σε 12 μηνες το πολυ αφου κλεισεις τα 18
μαρινος πατινιωτης

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2012)

Δημοσίευση από μαρινος πατινιωτης »

Ρε παιδια πιγα και εκοψα την αναβολη μου εκι μου ειπαν οτι μαλλων ειμαι για μαιο εμενα κανα χαρτι δεν μου εχει ερθει τι πρεπει να κανω για να μαθω ποτε μπαινω; Και σε πωσες μερες μετα ερχετε το χαρτι
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης