Μεταθέσεις στο στρατό (2016)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
kolegas
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2015 12:45 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2016)

Δημοσίευση από kolegas »

9 μερες αδεια; Γιατι σας εδωσαν τοσες πολλες; Σε ολες τις μοναδες εδωσαν 9?
γκεστ

Μεταθέσεις στο στρατό (2016)

Δημοσίευση από γκεστ »

Ναι, λογω πενθους.
Άβαταρ μέλους
kolegas
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2015 12:45 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2016)

Δημοσίευση από kolegas »

Και τι σχεση εχουν οι νεοσυλλεκτοι με το πενθος; Γιατι δεν εδωσαν και σε αυτους που υπηρετουν ηδη την θητεια τους στο κατω κατω;

οτι νανε ομως

dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2016)

Δημοσίευση από dn24 »

kolegas έγραψε:Και τι σχεση εχουν οι νεοσυλλεκτοι με το πενθος; Γιατι δεν εδωσαν και σε αυτους που υπηρετουν ηδη την θητεια τους στο κατω κατω;

οτι νανε ομως



Λόγω δικού του πένθους, ο διοικητής του κέντρου του κόλλησε μαζί με την άδεια ορκομωσίας και επιπλέον άδεια. Ανθρώπινα είναι αυτά.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Μιχαλης

Μεταθέσεις στο στρατό (2016)

Δημοσίευση από Μιχαλης »

Καλησπέρα κλείνω σε λίγο 5 μήνες παραμεθόριο, περιμένω μετάθεση αλλά δεν έχει ακουστεί τίποτα ακόμα. Γνωρίζετε πότε θα έρθουν?
Ιουλιος

Μεταθέσεις στο στρατό (2016)

Δημοσίευση από Ιουλιος »

Δυο ερωτησεις 1.9 μηνος α εσσο 2016 τοποθετουμαι 88εμα/λημνο. Ισχυει οτι η συγκεκριμενη μοναδα δινει 180 μορια για μεταθεση κοντα στον τοπο κατοικιας μου; Να σημειωσω οτι δεν εχω καποια αλλα μορια απο οικονομικα η κοιμωνικα κριτηρια 2. Αν ισχυει αυτο οταν βρισκομαι σε ποιο μηνα της θητειας μου θα δικαιουμαι την μεταθεση; Επισης ποιες διαδικασιες θα πρεπει να κινησω για να την παρω; υπαρχει περιπτωση να μπει κατι εμποδιο;
ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Φεβ 29, 2016 5:04 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2016)

Δημοσίευση από ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ »

Σε λίγες μέρες συμπληρώνω 5 μήνες θητεία από τους 9 που υποχρεούμαι να υπηρετήσω.

έχει έρθει η μετάθεση μου, αλλά ο Διοικητής μου δε με αφήνει να φύγω.

Έχει δικαίωμα να το κάνει αυτό;

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2016)

Δημοσίευση από Nassos »

Σου έχει εξηγήσει το γιατί; Πολύ περίεργο πάντως.
ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Φεβ 29, 2016 5:04 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2016)

Δημοσίευση από ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ »

Όχι. Όλο θα δούμε και θα δούμε είναι! Για πόσο έχει δικαίωμα να την καθυστερήσει?
Ελληνόφρων
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Μαρ 21, 2016 7:18 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2016)

Δημοσίευση από Ελληνόφρων »

Καλησπέρα, είμαι φαντάρος εννιαμηνης θητείας και έχω βάλει βύσμα για μετάθεση. Ποτέ ξεκινούν οι δικές μας μεταθέσεις ή γίνονται μαζί με τις υπόλοιπες (που πληρούν κοινωνικά κριτήρια ); Όποιος βρίσκεται σε ίδια θέση και γνωρίζει ας μου απαντήσει. Ευχαριστώ εκ των προταιρων...
akyro

Μεταθέσεις στο στρατό (2016)

Δημοσίευση από akyro »

Ελληνόφρων έγραψε:Καλησπέρα, είμαι φαντάρος εννιαμηνης θητείας και έχω βάλει βύσμα για μετάθεση. Ποτέ ξεκινούν οι δικές μας μεταθέσεις ή γίνονται μαζί με τις υπόλοιπες (που πληρούν κοινωνικά κριτήρια) ; Όποιος βρίσκεται σε ίδια θέση και γνωρίζει ας μου απαντήσει. Ευχαριστώ εκ των προταιρων...


Τι πότε ξεκινάνε οι βυσματικές μεταθέσεις; Δεν υπάρχει χρονικό διάστημα, άμα έχεις βύσμα μπορείς να φύγεις και αύριο, μάλλον δεν έχεις και σε κοροϊδεύει Εικόνα

Nick1234

Μεταθέσεις στο στρατό (2016)

Δημοσίευση από Nick1234 »

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.. οταν ερθει ο καιρος πρεπει να κανω καποια χαρτια για την μεταθεση; Και που μπορω να καλεσω για να παρω παραπανω πληροφοριες. Ευχαριστω πολυυ εκ των προτερων
akyro

Μεταθέσεις στο στρατό (2016)

Δημοσίευση από akyro »

Nick1234 έγραψε:Ευχαριστω πολυ για την απαντηση. Οταν ερθει ο καιρος πρεπει να κανω καποια χαρτια για την μεταθεση; Και που μπορω να καλεσω για να παρω παραπανω πληροφοριες. Ευχαριστω πολυυ εκ των προτερων


Δεν κάνεις τίποτα χαρτιά, αυτά που έπρεπε να κάνεις ήτανε τα χαρτιά της μειωμένης θητείας και φυσικά να την εγκρίνει το ΓΕΣ.

Όταν κλείσεις 4 μήνες στην παραμεθόριο θα ξεκινάς να ρωτάς στα γραφεία της μονάδας σου αν έχει έρθει το σήμα της μετάθεσης σου, μέχρι τότε υπομονή.

Apognosi

Μεταθέσεις στο στρατό (2016)

Δημοσίευση από Apognosi »

Αντιμετωπιζω μια σωρεια προβληματων που δεν επιπτουν σε καποια ειδικη κατηγορια ωστε να εχω ευνοικη μεταχειριση. Θελω να υπηρετησω αλλα πρεπει να βρισκομαι εστω σε καποιο κοντινο νομο ωστε να πηγαινοερχομαι. Σκεφτομαι να πω Σε 2-3 γνωστους ανθρωπους (χωρις να τους γνωριζω) της τοπικης κοινωνιας, με δυνατο κυκλο γνωριμιων τα προβληματα μου και να τους ζητησω να με βοηθησουν. Αμφιβαλω για το αν κανουν αλλα αναγκαστικα πρεπει να ρισκαρω. Το θεμα ειναι ποτε να στειλω καποιον εκ μερους μου; Πριν παρουσιαστω; Πριν ορκιστω; Μετα που θα παω στην μοναδα;

Με λιγα λογια θελω μεταθεση σε μια οποιαδηποτε μοναδα που αρκει να βρισκεται σε κοντινο νομο απο την πολη μου.
Pargalatsos
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2016 12:27 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2016)

Δημοσίευση από Pargalatsos »

Μάγκες τη μαμήσαμε οι της Β ΕΣΣΟ 2016 (κι ενδεχομένως και οι επόμενες ως το Σεπτέμβριο), με πρόφαση το νέο νόμο το 92% των νεοσύλλεκτων πάει παραμεθόριο κι όσοι μείνετε Αθήνα και Θεσσαλονίκη ετοιμαστείτε για προετοιμασίες hot spots και πολυήμερες εμπλοκές...
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης