Μεταθέσεις στο στρατό (2017)

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
apostolisK
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τετ Ιαν 25, 2017 12:03 am
Τοποθεσία: Σμηνίτης
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2017)

Δημοσίευση από apostolisK »

JohnTehGreek έγραψε:Από τα λίγα που ξέρω για Αεροπορία γυρνάνε στην περιοχή τους μόνο αυτούς που έχουν βύσματα.

Οι άλλοι πάντα καταλήγουν στου διαόλου την μάνα. Γιαυτό λένε χίλιες φορές Στρατό ξηράς από Αεροπορία χωρίς βύσμα.

Ακριβώς το ίδιο ισχύει για το Ναυτικό.



Ένας φίλος μου πριν 2-3 χρόνια έκανε Ναυτικό Σκαραμαγκά, χωρίς μέσο. Αν και ήταν από Πάτρα όχι Αθηναίος. Τώρα δεν ξέρω.
Γίνεται κανείς να μου απαντήσει με σιγουριά για τις μεταθέσεις αεροπορία; Και τι συμφέρει να δηλώσεις σαν προτίμηση και τί όχι;

Άβαταρ μέλους
JohnTehGreek
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 05, 2015 2:27 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2017)

Δημοσίευση από JohnTehGreek »

Τα βύσματα δεν πάνε Σκαραμαγκά πάνε Σαλαμίνα ή σε γραφεία στον Πειραιά. Το κέντρο του Σκαραμαγκά είναι από τα πιο βρώμικα.

Το πράμα είναι απλό, υπάρχουν βάσεις της αεροπορίας σε αρκετές μεριές της Ελλάδας και ο κανόνας είναι ότι αυτές τις βάσεις τις αναλαμβάνουν τα μη βύσματα.

Είχαν φτιάξει και θέμα κάποια παιδιά που έλεγαν ότι δεν αξίζει η Αεροπορία χωρίς βύσμα. Δεν θυμάμαι αν ήταν σε αυτό το Site βέβαια.

Εγώ σου λέω μέχρι να μπεις ψάξε για κάποιον άνθρωπο αλλιώς ρίχνεις την ζαριά σου και ότι κάτσει.

Βέβαια Αεροπορία είναι όπου και να πας μια χαρά θα περάσεις.

Άβαταρ μέλους
apostolisK
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τετ Ιαν 25, 2017 12:03 am
Τοποθεσία: Σμηνίτης
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2017)

Δημοσίευση από apostolisK »

JohnTehGreek έγραψε:Τα βύσματα δεν πάνε Σκαραμαγκά πάνε Σαλαμίνα ή σε γραφεία στον Πειραιά. Το κέντρο του Σκαραμαγκά είναι από τα πιο βρώμικα.

Το πράμα είναι απλό, υπάρχουν βάσεις της αεροπορίας σε αρκετές μεριές της Ελλάδας και ο κανόνας είναι ότι αυτές τις βάσεις τις αναλαμβάνουν τα μη βύσματα.

Είχαν φτιάξει και θέμα κάποια παιδιά που έλεγαν ότι δεν αξίζει η Αεροπορία χωρίς βύσμα. Δεν θυμάμαι αν ήταν σε αυτό το Site βέβαια.

Εγώ σου λέω μέχρι να μπεις ψάξε για κάποιον άνθρωπο αλλιώς ρίχνεις την ζαριά σου και ότι κάτσει.

Βέβαια Αεροπορία είναι όπου και να πας μια χαρά θα περάσεις.



Κατάλαβα! Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!

R2D2

Μεταθέσεις στο στρατό (2017)

Δημοσίευση από R2D2 »

Καλησπέρα,αποφάσισα, λίγο αργά, οτι θέλω να υπηρετήσω φέτος και να απολύομαι κάπου μέσα στον ιούλιο, άντε μεσα αυγούστου (εκτος απο τις διακοπές, παίζουνκαι προθεσμιες σε μεταπτυχιακα κλπ). Κατα πάσα πιθανότητα παίζει βύσμα, οπότε πρέπει να διαλέξω που με ενδιαφέρει να με στείλει και/ή να του ζητήσω να με ανεβάσει στη σειρά μπας και μπώ πριν το γενάρη του 18 (νομιζω δύσκολο; ). Θα πάω στρατό ξηράς (9μηνο), ειμαι πτυχιούχος ηλεκτρολόγος (πολυτεχνειο) με ειδικευση στα ηλεκτρονικά/τηλεπικοινωνιακά, το σπιτι μου ειναι αθήνα. Με βάση αυτά ποια είναι η καλύτερη περίπτωση αυτή την περίοδο (τελη 17-αρχες 18); Γενικά φοβάμαι ότι θα πέσω σε καμια κουλή περίπτωση να είμαι όπου νά 'ναι ή να παίζει τοσο πήξιμο που τελικά να μη βγαίνω και ποτέ. Αν υπάρχει κάποια μονάδα που όντως θα ασχοληθώ με την ειδικότητά μου στενά (και μπορεί να μου αφησει όντως κάτι) θα με ενδιέφερε ίσως, κι ας έχει λιγότερο αραλίκι.

Άβαταρ μέλους
gimitrop
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2016 1:43 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2017)

Δημοσίευση από gimitrop »

R2D2 έγραψε:Καλησπέρα,αποφάσισα, λίγο αργά, οτι θέλω να υπηρετήσω φέτος και να απολύομαι κάπου μέσα στον ιούλιο, άντε μεσα αυγούστου (εκτος απο τις διακοπές, παίζουνκαι προθεσμιες σε μεταπτυχιακα κλπ). Κατα πάσα πιθανότητα παίζει βύσμα, οπότε πρέπει να διαλέξω που με ενδιαφέρει να με στείλει και/ή να του ζητήσω να με ανεβάσει στη σειρά μπας και μπώ πριν το γενάρη του 18 (νομιζω δύσκολο;). Θα πάω στρατό ξηράς (9μηνο), ειμαι πτυχιούχος ηλεκτρολόγος (πολυτεχνειο) με ειδικευση στα ηλεκτρονικά/τηλεπικοινωνιακά, το σπιτι μου ειναι αθήνα. Με βάση αυτά ποια είναι η καλύτερη περίπτωση αυτή την περίοδο (τελη 17-αρχες 18) ; Γενικά φοβάμαι ότι θα πέσω σε καμια κουλή περίπτωση να είμαι όπου νά 'ναι ή να παίζει τοσο πήξιμο που τελικά να μη βγαίνω και ποτέ. Αν υπάρχει κάποια μονάδα που όντως θα ασχοληθώ με την ειδικότητά μου στενά (και μπορεί να μου αφησει όντως κάτι) θα με ενδιέφερε ίσως, κι ας έχει λιγότερο αραλίκι.


Ξέρω γω, Πεντάγωνο. Εικόνα

Στρ (ΠΖ) Τ/Φ 2016 Β´ ΕΣΣΟ 343 Καλαμάτα --> Καστελλόριζο --> Πύργος
Άβαταρ μέλους
JohnTehGreek
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 05, 2015 2:27 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2017)

Δημοσίευση από JohnTehGreek »

Αν κόψεις την αναβολή σου σύντομα άνετα προλαβαίνεις να μπεις πριν τον Γενάρη του 18.

Τώρα όπου και να πας Αθήνα καλά είναι, απλά μην σε πάει σε στρατόπεδο πες του, καλύτερα να σε πάει σε κανένα γραφείο όπου θα παίζεις με πρόγραμμα Δημοσίου υπαλλήλου, δηλαδή κάθε μέρα 14:00 θα πηγαίνεις σπίτι σου και Σάββατο - Κυριακή θα είσαι ελεύθερος.

Τσέκαρε μήπως μπορεί να σε χώσει στο Ρουφ.

Άβαταρ μέλους
δημητρης98
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 423
Εγγραφή: Δευ Αύγ 14, 2017 12:43 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2017)

Δημοσίευση από δημητρης98 »

Χαιρετω ονομαζομαι δημητρης και θα μπω με την ε εσσο το σεπτεμβριο, θα ηθελα να μαθω τι πιθανοτητες εχω να μεινω στο κεντρο τις περιοχης μου μιας και παρουσιαζομαι εκει; Θα εμπαινα με την δ εεσο αλλα πηρα αναβολη για οικονομικους λογους, εφοσον η μανα μου εχει καρτα ανεργειας και η αδερφη μου σπουδαζει μπορει να γινει κατι; Μηπως πρεπει να βαλω βυσμα;

με εκτιμηση δημητρης
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2017)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Και βύσμα να βάλεις λεβέντη μου, το βρίσκω εξαιρετικά δύσκολο.
Άβαταρ μέλους
gimitrop
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2016 1:43 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2017)

Δημοσίευση από gimitrop »

Καλά, με βύσμα γερό όλα γίνονται...
Στρ (ΠΖ) Τ/Φ 2016 Β´ ΕΣΣΟ 343 Καλαμάτα --> Καστελλόριζο --> Πύργος
Άβαταρ μέλους
δημητρης98
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 423
Εγγραφή: Δευ Αύγ 14, 2017 12:43 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2017)

Δημοσίευση από δημητρης98 »

Χρονια πολλα σε ολους
βυσμα πολιτικο (λογικα κυβερνωντος κομματος) ή στρατιωτικο;
ενας απο την γειτονια μου παρουσιαστηκε εδω στο κεντρο τις περιοχης μου και τον βλεπω εδω συνεχεια
η εστω να παω στους γυρω νομους, γιατι ειναι και τα οικονομικα δυσκολα

αυτο που λεω εγω για να μεινω στο κεντρο λεγεται κατ΄ εξαιρεση μεταθεση;

Άβαταρ μέλους
GREEKDIVER
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Παρ Αύγ 18, 2017 12:25 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2017)

Δημοσίευση από GREEKDIVER »

Παιδια κανεις απο Αθηνα για μεγαλο πευκο ειδικες δυναμεις; ... ... Να μαζευτουμε και να πιουμε κανα καφε... Αναμενω απαντησεις.. :Εικόνα
Άβαταρ μέλους
δημητρης98
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 423
Εγγραφή: Δευ Αύγ 14, 2017 12:43 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2017)

Δημοσίευση από δημητρης98 »

Υπηρξε περιπτωση που βουλευτης κυβερνοντος κομματος δεν εκανε τιποτα για την μεταθεση και τον γνωριζε Πριν γινει καν βουλευτης φαντασου

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος yandr την Παρ Οκτ 09, 2020 4:56 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
gr_ar

Μεταθέσεις στο στρατό (2017)

Δημοσίευση από gr_ar »

δημητρης98 έγραψε:Οκ ευχαριστω gr_ar
πιστεψεμε υπηρξε περιπτωση που βουλευτης κυβερνοντος κομματος δεν εκανε τιποτα για την μεταθεση και τον γνωριζε Πριν γινει καν βουλευτης φαντασου


Δεν θα ενδιαφέρθηκε για εσένα... Πολλοί την έχουν πατήσει. Δεν είσαι ο πρώτος και ούτε ο τελευταίος.

Άβαταρ μέλους
δημητρης98
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 423
Εγγραφή: Δευ Αύγ 14, 2017 12:43 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2017)

Δημοσίευση από δημητρης98 »

Πηγε γνωστος που τον γνωριζε τον βουλευτη για λογαριασμο μου μην στα πολυ λογο και ειμαστε και off topic
George

Μεταθέσεις στο στρατό (2017)

Δημοσίευση από George »

Καλησπερα σε ολους, εχω επιλεγει για τεθωρακισμενα ως υεα, δεν σκοπευω να συνεχισω ως υεα και θα δηλωσω οτι δεν θελω να παω λογω επαγγελματικων υποχρεωσεων μετα το περας της θητειας, η ερωτηση μου ειναι ως απλος στρατιωτης τεθωρακισμενων θα μπορω να μετατεθω σε καποια μοναδα της Αθηνας;
Ευχαριστω.
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης