Η γνώμη σας μετράει

Που πιστεύετε ότι υστερεί το site και τι θα θέλατε να δείτε ακόμη;

Που υστερεί περισσότερο το site;

Το δημοψήφισμα λήγει την Τρί Δεκ 09, 2014 6:50 pm

Το περιεχόμενο δεν ανανεώνεται συχνά (site)
11
14%
Η μηχανή αναζήτησης δεν βρίσκει αυτά που θέλω (site)
1
1%
Η μηχανή αναζήτησης δεν βρίσκει αυτά που θέλω (forum)
15
19%
Η σχεδίαση/οργάνωση του site δεν είναι καλή
4
5%
Οι διαχειριστές του φόρουμ δεν κάνουν σωστή δουλειά
44
54%
Το φόρουμ δεν έχει πολλές συζητήσεις
6
7%
 
Σύνολο ψήφων: 81

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Teras
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 03, 2013 11:34 am
Επικοινωνία:

Η γνώμη σας μετράει

Δημοσίευση από Teras »

Ρε φίλε αντί να τρολαρεις ασύστολα δε κάνεις και εσύ μια εποικοδομητική κρητική;
Άβαταρ μέλους
Dea_Lok
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 13, 2012 11:13 pm
Επικοινωνία:

Η γνώμη σας μετράει

Δημοσίευση από Dea_Lok »

Το φορουμ αποτελεί μια εκπληκτική πηγή πληροφόρησης την οποία χρησιμοποίησα πριν τη στράτευση μου καθώς έχει πληροφορίες σχεδόν για τα πάντα που αφορουν το στράτευμα.
Πλεον το χρησιμοποιώ σαν εγγεγραμμένος χρήστης και κατα κύριο λόγο γράφω στα θέματα που αφορούν τα σώματα ασφαλείας και τη προκήρυξη των ΕΦ.

Ο Greek Army πιστεύει οτι δε πρόκειται να βγει προκήρυξη και αυτή η πεποίθηση του δημιουργεί έναν εκνευρισμό και πιστεύω πως, χωρις να το θελει, μεροληπτεί υπέρ όσων μπαίνουν και με χαιρέκακο τροπο γράφουν οτι δε πρόκειται να βγει η προκήρυξη.

Επίσης λόγω της μεγάλης ζήτησης του θέματος προσελκύει και φανατικούς κομματικούς οι οποίοι floodαρουν και αποπροσανατολίζουν απο το ζητούμενο του θέματος.

Προτείνω να υπάρξει μια δικλείδα ασφαλείας για το ποιος θα γράφει στο συγκεκριμένο θέμα και αν γίνεται η διαχείριση να μην μεροληπτεί λόγω προσωπικών απόψεων υπερ η κατά της ενδεχόμενης προκήρυξης.
Θελω και μπορώ !
toro
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 944
Εγγραφή: Πέμ Απρ 07, 2011 2:54 am
Επικοινωνία:

Η γνώμη σας μετράει

Δημοσίευση από toro »

Επισης θα προσθεσω και εγω οτι εδω δεν ειναι μαγαζακι κανενος μπαινουμε για να λεμε την γνωμη μας και τυχον καποιες ορθες πληροφοριες που εχουμε.. κουβεντες του τυπου "θα διαγραφω οτι θελω"η "αμα σας αρεσει"η "θα φατε 48ωρο αποκλεισμο"γιατι δεν μου αρεσε αυτο που ειπες πιστευω δεν αρμοζουν στο φορουμ!
Άβαταρ μέλους
AVgr
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 24, 2014 8:37 pm
Επικοινωνία:

Η γνώμη σας μετράει

Δημοσίευση από AVgr »

Καλα απο την αλλη εχουν και ενα δικαιο δε μπορει να μπαινει ο κεθε πικραμενος και να κατεβαζει καντηλια και να βριζει και να τον αφηνουν να κανει οτι γουσταρει.
Άβαταρ μέλους
electrolisa
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 16, 2010 12:12 am
Επικοινωνία:

Η γνώμη σας μετράει

Δημοσίευση από electrolisa »

Εγω αυτο που θα ηθελα ειναι να μπουν βαθμοι κατω απο το ονομα μας και απο αλλα σωματα, ετσι ωστε να μπορουμε να επιλεξουμε. Το ξερω οτι ειναι καπως δυσκολο αλλα σκεφτηκα οτι πολλοι απο εδω μεσα θα το ηθελαν. Ναυτικο, αεροπορια και (προσωπικα θα ηθελα πολυ και) αστυνομια.
Επειδη βλεπω οτι το "Οι διαχειριστές του φόρουμ δεν κάνουν σωστή δουλειά" ειναι πρωτο, θα ηθελα να προσθεσω πως ενα πραγμα που μου αρεσει πολυ σε αυτο το forum ειναι οτι οι διαχειριστες κανουν -κατα την ταπεινη μου αποψη-καλη δουλεια στην διαχειρηση των θεματων. Συνηθως βλεπουμε threads με ααααπειρες σελιδες για ενα θεμα με αποτελεσμα να κατανταει τουλαχιστον χαοτικο και αχρηστο! Εδω περα τα θεματα κρατανε ισορροπια και σχετικα λιγες σελιδες, προφανως με καλη διαχειρηση. Νταξει στα threads με τις προκηρυξεις εχουμε ενα θεματακι καθως 7/10 μηνυματα που γραφονται ειναι του τυπου "ποτε θα βγει ρε παιδια; Τιποτα ακομα! " δεν μπορουμε να τα εχουμε κι ολα ομως!

Η γνωμη μου για Greek Army -επειδη και αυτον τον κραξανε- ειναι πως η συμπεριφορα και οι απαντησεις ειναι λιγο. Ωμες και αποτομες μερικες φορες οταν διαφοροι χρηστες δεν ακολουθουν τις εντολες κλπ κλπ, προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα με τον τυπο. Ισως αν ηταν πιο τυπικος στη συμπεριφορα του να μην γκρινιαζαν ατομα εδω περα.

φιλικα.

The greatest oak was once a little nut who held its ground. ~Author Unknown
Άβαταρ μέλους
VALLGOX
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 07, 2010 11:03 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Η γνώμη σας μετράει

Δημοσίευση από VALLGOX »

Να ξεκαθαρισουμε κατι που μαλλον δεν ειναι και τοσο αυτονοητο τελικα, με αποτελεσμα να μας πουν και ''γκρινιαριδες'' Εικόνα Εικόνα ελεος!

Ειναι αλλο πραγμα να γραφει ενας χρηστης χαζομαρες, να τον κατακεραυνωνει ο διαχειριστης και μετα να κλαιγεται σα μωρο γιατι τον κατακεραυνωσε και αλλο πραγμα ο διαχειριστης να μεροληπτει, να σβηνει οτι δεν του ''κανει'' αδικοντας και να γραφει με απαραδεκτο υφος προς τα μελη, γιατι απλα μπορει και ετσι του γουσταρει.
Αν μιλουσε αλλος χρηστης ετσι θα ετρωγε κραξιμο φουλ και καραμπαν, αλλα επιδη τωρα ειναι ο παλιος, ο φιλος, η διαχειρισταρα μας με τα ''γαλονια'' και τα χιλιαδες μηνυματα, ο εθελοντης δουλευταρας κτλ ειναι απλα ενα κλικ πιο δημωδης ή κανει χιουμορ και προσπαθει να βρει τις ισσοροπιες το παιδι ή ειναι λιγο ωμος ή η καραμελιτσα οτι ''δεν σεβονται τους κανονες'' (χωρις να λεω οτι δεν υπαρχουν και αυτοι που οντως δεν τους σεβονται και ξερουν οτι το κανουν πολλες φορες, περαν των τρολς)
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Η γνώμη σας μετράει

Δημοσίευση από Greek_Army »

Οι περισσότεροι δεν έχετε καταλάβει πως κάποτε και εγώ ήμουνα μέλος και είχα φάει προειδοποίηση για υβριστικά μηνύματα το λέει και στο προφίλ μου, θα μπορούσα να το είχα σβήσει αλλά το αφήνω για να καταλάβετε ορισμένοι πως όταν ένα φόρουμ έχει κανόνες κανείς δεν εξαιρείται, όταν λοιπόν εγώ σαν greek_army τους τηρώ και τους σέβομαι έχω την απαίτηση να τους σέβεται και ο άλλος, δεν μπορεί εγώ σαν διαχειριστής να γράφω μηνύματα, να κάνω παραθέσεις και οι άλλοι να είστε στα αρχίδια σας και να στέλνετε το ένα μήνυμα μετά το άλλο λες και είμαστε τσατ ή να στέλνετε μηνύματα σε στυλ SMS και μετά να σας φταίει ο κακός διαχειριστής.

Όταν λοιπόν δεν σέβεστε τους κανόνες ναι αυτή την καραμελίτσα που λέει και ο από πάνω να μην έχετε την απαίτηση να σας μιλάει ο άλλος ευγενικά.

Εννοείται πως όλα αυτά που γράφεται δεν με αγγίζουν έτσι και αλλιώς το περίμενα και δεν με χαλάει, ελληνάρες είστε όταν βρεθεί κάποιος να σας στρώσει κάνετε την ψευτοεπανάσταση σας και ξαφνικά θυμάστε πως είστε παιδιά της λαικής τάξης και σας φταίει το κατεστήμενο.

Όπως λένε και οι συμπαθείς Άγγλοι,Respect is earned,not imposed.

Κράξτε ελεύθερα Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Dea_Lok
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 13, 2012 11:13 pm
Επικοινωνία:

Η γνώμη σας μετράει

Δημοσίευση από Dea_Lok »

Σε αυτα που έγραψα εγώ διαφωνείς ; Εγώ τα έγραψα καλοπροαίρετα, δε με ενδιαφέρει να σε κράξω.
Θελω και μπορώ !
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Η γνώμη σας μετράει

Δημοσίευση από Greek_Army »

Αγαπητέ Δεα δεν γίνεται να μην γράφω την απόψη μου και δεν μεροληπτώ υπέρ κανενός, τώρα αν ο καθένας συνεχίζει να γράφει τα ποιηματάκια του συγνώμη αλλά δεν μπορώ να ασχολούμαι όλη την ώρα, εμένα με ενδιαφέρει να μην υπάρχουν αψιμαχίες και μπινελίκια.

Δικλείδα ασφαλείας υπάρχει, σπάνια δημοσιεύω μηνύματα από μη-μέλη και εννοείται τα μηνύματα του γνωστού-άγνωστου που έχει το βρίσιμο της παναγίας για καλημέρα.

Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Η γνώμη σας μετράει

Δημοσίευση από Signaller »

Ήμουν μεταξύ του Η σχεδίαση/οργάνωση του site δεν είναι καλή και του Το φόρουμ δεν έχει πολλές συζητήσεις Επέλεξα το δεύτερο, αν και πρέπει να βελτιωθεί και το πρώτο
Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11245
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Η γνώμη σας μετράει

Δημοσίευση από yandr »

Signaller έγραψε:Ήμουν μεταξύ του Η σχεδίαση/οργάνωση του site δεν είναι καλή και του Το φόρουμ δεν έχει πολλές συζητήσεις Επέλεξα το δεύτερο, αν και πρέπει να βελτιωθεί και το πρώτο


Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος; Τι σε ενοχλει;

Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Η γνώμη σας μετράει

Δημοσίευση από Signaller »

Για παράδειγμα, με το πιο πάνω ποστ μου Στο πρώτο λινκ είναι αυτό που πόσταρα και στο δεύτερο αυτό που βγήκε Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Nash
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Δευ Σεπ 08, 2014 4:26 pm
Επικοινωνία:

Η γνώμη σας μετράει

Δημοσίευση από Nash »

Μιας και έχει δημιουργηθεί μεγάλο πρόβλημα στο forum σχετικά με το θέμα της πρόσληψης των ειδικών Φρουρών και επειδή έκανε την πρόταση ο DYK να προτείνουμε λύσεις, εγώ θα πω ότι θα πρέπει αν και εφόσον είναι εφικτό να σταματήσουν να γράφουν σε αυτό το θέμα άτομα τα οποία δεν Έχουν λογαριασμό στο forum γιατί μπορεί ο καθένας να μπαίνει και να γράφει ότι θέλει. Επίσης θα πρέπει όποιος δημιουργεί πρόβλημα να απενεργοποιείτε ο λογαριασμός του και τέλος αν υπάρχει η δυνατότητα βέβαια να μπλοκάρονται τα ip των απενεργοποιημένων λογαριασμών με αποτέλεσμα να μην ξαναμπαίνουν οι ίδιοι συνεχίζοντας να δημιουργούν πρόβλημα.
Άβαταρ μέλους
aris 1943
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 305
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 18, 2014 1:06 pm
Ενδιαφέροντα: Πολεμικες Τεχνες
Επικοινωνία:

Η γνώμη σας μετράει

Δημοσίευση από aris 1943 »

Nash έγραψε:Μιας και έχει δημιουργηθεί μεγάλο πρόβλημα στο forum σχετικά με το θέμα της πρόσληψης των ειδικών Φρουρών και επειδή έκανε την πρόταση ο DYK να προτείνουμε λύσεις, εγώ θα πω ότι θα πρέπει αν και εφόσον είναι εφικτό να σταματήσουν να γράφουν σε αυτό το θέμα άτομα τα οποία δεν Έχουν λογαριασμό στο forum γιατί μπορεί ο καθένας να μπαίνει και να γράφει ότι θέλει. Επίσης θα πρέπει όποιος δημιουργεί πρόβλημα να απενεργοποιείτε ο λογαριασμός του και τέλος αν υπάρχει η δυνατότητα βέβαια να μπλοκάρονται τα ip των απενεργοποιημένων λογαριασμών με αποτέλεσμα να μην ξαναμπαίνουν οι ίδιοι συνεχίζοντας να δημιουργούν πρόβλημα.
1) τα ατομα τα οποια δεν εχουν λογαριασμο δεν μπορουν να γραφουν οτι θελουν γιατι τι μυνημα πρεπει να εγκριθει οποτε αν γραψει τιποτα ακυρο δε δημοσιευετε! Αυτο με την απενεργοπιηση ισχιει και υπαρχει εχουν απενεργοπιηθει μελη στο παρελθον!
δε με σέβεσαι τότε θα με φοβάσαι
$treetwise
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Δευ Σεπ 01, 2014 1:37 pm
Επικοινωνία:

Η γνώμη σας μετράει

Δημοσίευση από $treetwise »

Nash έγραψε:Μιας και έχει δημιουργηθεί μεγάλο πρόβλημα στο forum σχετικά με το θέμα της πρόσληψης των ειδικών Φρουρών και επειδή έκανε την πρόταση ο DYK να προτείνουμε λύσεις, εγώ θα πω ότι θα πρέπει αν και εφόσον είναι εφικτό να σταματήσουν να γράφουν σε αυτό το θέμα άτομα τα οποία δεν Έχουν λογαριασμό στο forum γιατί μπορεί ο καθένας να μπαίνει και να γράφει ότι θέλει. Επίσης θα πρέπει όποιος δημιουργεί πρόβλημα να απενεργοποιείτε ο λογαριασμός του και τέλος αν υπάρχει η δυνατότητα βέβαια να μπλοκάρονται τα ip των απενεργοποιημένων λογαριασμών με αποτέλεσμα να μην ξαναμπαίνουν οι ίδιοι συνεχίζοντας να δημιουργούν πρόβλημα.
Δυστυχώς η ip του κάθε χρήστη στο διαδίκτυο είναι δυναμική, αυτό σημαίνει ότι αλλάζει συνεχώς. Σε όλα τα υπόλοιπα συμφωνώ με τις προτάσεις του Nash.

(◣_◢)==ε/̵͇̿​̿/'̿'̿ ̿ ̿̿ (╥﹏╥)
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες