Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2010)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Greek_Army »

alitarxis έγραψε:Καλησπερα παιδια και απο εμενα παρουσιαζομε στις 8 φλεβαρη στο μεγαυλο πευκο στο ΚΕΕΔ ξερω τα εχετε πει επανελιμενα αλα θα ηθελα να επιβιβαιωσω καποια πραγματα, οσο αφορα το ποσο ειναι το οριο μυωπιας; Για υεα θελω να μπω περσι που πηγα στον οφθαλμιατρο ειχα 1 βαθμο λογικα τωρα θα εχει ανεβει; Δεν ξερω εχω ενχωθει μην με βγαλουν κανα ι2 και τρεχω


φίλε μου επειδή έχω και εγώ μυωπία καλό θα είναι να πηγαίνεις σε γιατρό κάθε 6 μήνεςΕικόνα
alitarxis
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Φεβ 01, 2010 7:41 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από alitarxis »

Πανω κατο στο 1 και μισο γινεται καποις που να ξερει να μου πει ποσο ειναι το οριο μυωπιας για δοκιμος; Ε γιατι αμα το ξεπερναω μην μπω στην διαδικασια καν να δηλωσω για δοκιμος οπος ειπα και παραπανω παρουσιαζομε στο κεεδ ! Και εχω και ενδειξη για υεα ! Ευχαριστω για το χρονο σας :)
vesst
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 16, 2010 2:44 am
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από vesst »

Παιδια το οριο μειοπιας που ισχυει για Ε. Δ ισχυει και για τη ΜΥΚ; Εννοω σαν μονιμος γιατι απο οποια στρατιωτικη σχολη μπορεις να μπεις στη ΜΥΚ και το οριο εκει ειναι 4.5! Το ιδιο ισχυει και για ΜΥΚ; ξερω οτι Ε. Τ. Α μπορεις να πας αν εχεις κανει διορθωση για ΜΥΚ ισχυει κατι απο 4.5; μπορεις να πας με διορθωση;(lasser)
REPAS

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από REPAS »

Γεια σας παιδια εχω μυωπια 12 στο ενα ματι και 10.5 στο αλο (το δευτερο ειναι το καλο) θα'θελα να μαθω εαν θα γινω δεκτος ε. δ.
θελω να κανω λεηζερ αλλα ο οφθαλμιατρος μου ειπε καλυτερα να βγαλω τα ματια μου...
εχω ελπιδα... ;
ευχαριστω.
ventouza29
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 17, 2009 8:22 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από ventouza29 »

REPAS έγραψε:Γεια σας παιδια εχω μυωπια 12 στο ενα ματι και 10.5 στο αλο (το δευτερο ειναι το καλο) θα'θελα να μαθω εαν θα γινω δεκτος ε. Δ.
θελω να κανω λεηζερ αλλα ο οφθαλμιατρος μου ειπε καλυτερα να βγαλω τα ματια μου...
εχω ελπιδα... ;
ευχαριστω.


δεν υπαρχει περιπτωση το οριο περιπου ειναι στο 4 με 4.5 κανε καλυτερα αν μπορεις λειζερ οπως εκανα εγω...
REPAS

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από REPAS »

Ευχαριστω φηλε ventouza29...
απλος ειχα στεναχωρεθει πολυ οταν μου ειπαν πως αν βγαλω τα ματια μου θα βλεπω καλυτερα... !

Αντώ23

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Αντώ23 »

Καλησπερα! Για να παω για αλεξιπτωτιστής δεν πρεπει να εχω καθολου μυωπια; Θα με περασουν απο ιατρικες εξετασεις για να δουν αν εχω η οχι; Ευχαριστω!
POD

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από POD »

Φιλε μου ΜΑΚ ελπιζω και ευχομαι αυτο που λες να ειναι η αληθινη πραγματικοτητα. Απ ττο στομα σου και στου θεου το αυτι. Αν μπορεις επιβεβαιωσετο αλλη μια φορα. Εισαι 100% σιγουρος; Ευχαριστω εκ των προτερων...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Τι είχες ρωτήσει φίλε; Αν λες για μένα
MRF

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από MRF »

Ειχα ρωτησει για το αν το οριο στις ε. Δ. Ειναι 4,5. Γιατι εχω ακριβως τοσο εχω. Μαρτυς μου ο θεος θα με εριχνε πολλοι αν δεν πας για το λογο αυτο. Σιγουτα το οριο ειναι 4,5; Ευχαριστω
Κωστας

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Κωστας »

Γεια σε ολους! Θα ηθελα να ρωτησω κατι. Στα ΟΥΚ η στα ΛΟΚ παιρνουν ατομα με μυωπια η εστω με διορθομενη μυωπια (λειζερ) ;Ευχαριστώ!

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Δευ Φεβ 22, 2010 9:57 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11315
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Στα ΟΥΚ δεν παίρνουν φαντάρους.
Για τα ΛΟΚ πρέπει να ΜΗΝ έχεις μυωπία σε μεγάλο βαθμό ώστε να υπηρετήσεις.
Νίκος!!!!

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Νίκος!!!! »

Ειμαι 16,5 και εχω κολλησει ασχημα με τις ειδικες δυναμεις και θελω αν μπορειτε να μου λυσετε μια απορια! Εχω μυωπια αυτο θα μου κοστισει στο οτι δν θα με δεκτουν;Εικόνα

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Αν έχεις πάνω απο 4.5 δεν θα σε δεχτούνε
ΚΟΚΚΙΝΙΩΤΗΣ
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τρί Μαρ 02, 2010 12:12 am
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από ΚΟΚΚΙΝΙΩΤΗΣ »

Γεια σας εχω 1 μυωπια και 0,5 αστιγματισμο στο καθε ματι... θα μπορεσω να μπω ελευθερους σκοπευτες; ειμαι τρελαμενος με αυτο! ευχαριστω οποιον μπει στον κοπο!

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες