ΣΤΥΑ - Η ζωή στη Σχολή

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Jimmy
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 24, 2009 7:24 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΣΤΥΑ - Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από Jimmy »

NO FEAR έγραψε:Εγώ θέλω πολύ Ευελπίδων όμως οι δικοί μου επιμένουν ότι ειναι καλύτερα ΣΤΥΑ και είμαι σε δίλημμα... Λένε ότι είναι πιο χαλαρά αεροπορία όμως για να είμαι ειλικρινής δεν το πολυπιστεύω.
Η δικη μου γνωμη ειναι να πας ΣΤΥΑ γιατι πρωτον μπορεις να την πιασεις πιο ευκολα και δευτερον δεν θα εχεις πολλες μεταθεσεις στο μελλον. Αλλα οπως ειπε κι ο Καλλιτεχνης κανε οτι λεει η ψυχη σου.

Anonymous

ΣΤΥΑ - Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από Anonymous »

Jimmy έγραψε:
NO FEAR έγραψε:Εγώ θέλω πολύ Ευελπίδων όμως οι δικοί μου επιμένουν ότι ειναι καλύτερα ΣΤΥΑ και είμαι σε δίλημμα... Λένε ότι είναι πιο χαλαρά αεροπορία όμως για να είμαι ειλικρινής δεν το πολυπιστεύω.
Η δικη μου γνωμη ειναι να πας ΣΤΥΑ γιατι πρωτον μπορεις να την πιασεις πιο ευκολα και δευτερον δεν θα εχεις πολλες μεταθεσεις στο μελλον. Αλλα οπως ειπε κι ο Καλλιτεχνης κανε οτι λεει η ψυχη σου.

Η ΒΑΣΗ ΤΗΣ ΣΤΥΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΨΗΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΠΕΡΝΑΝΕ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΣΤΗ ΣΤΥΑ.

M2000-5
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τετ Μαρ 19, 2008 4:57 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΣΤΥΑ - Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από M2000-5 »

Γεια σας αν και ειμαι τελος 2ας Λυκειου εχω καταληψει οτι θελω να περασω σε Π. Α και συγκεκριμενα στν ΣΤΥΑ αν παντα καταρθωσω να πιασω τα μορια. Απλα θα ηθελα αν και ειναι δυσκολο αυτο που ζηταω να αναλησετε τα σχολια που κανετε στν 1η σελιδα και λετε πως αν δεν κανεις μ... Ιες Θα ειναι προσιτη η εκπαιδευση και το ρωταω παρολο που εχω συγγενικα προσωπα μεσα δν μου εχει πει καποιος για το τι αντιμετωπιζεις μεσα αν καποιος μπορει να πει ας το κανει. Αν και καταλαβαινω πως καποια πραγματα πρεπει να τα βιωνεις μεσα και οχι να τα ακους και γι αυτο μαλλον δν λετε περισσοτερα

Με εκτιμηση Μ2000-5

kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

ΣΤΥΑ - Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από kallitexnis »

M2000-5 έγραψε: Γεια σας αν και ειμαι τελος 2ας Λυκειου εχω καταληψει οτι θελω να περασω σε Π. Α και συγκεκριμενα στν ΣΤΥΑ αν παντα καταρθωσω να πιασω τα μορια. Απλα θα ηθελα αν και ειναι δυσκολο αυτο που ζηταω να αναλησετε τα σχολια που κανετε στν 1η σελιδα και λετε πως αν δεν κανεις μ... Ιες Θα ειναι προσιτη η εκπαιδευση και το ρωταω παρολο που εχω συγγενικα προσωπα μεσα δν μου εχει πει καποιος για το τι αντιμετωπιζεις μεσα αν καποιος μπορει να πει ας το κανει. Αν και καταλαβαινω πως καποια πραγματα πρεπει να τα βιωνεις μεσα και οχι να τα ακους και γι αυτο μαλλον δν λετε περισσοτερα

Με εκτιμηση Μ2000-5

Πρέπει να ακούς τους ανωτέρους σου, να υπακούς χωρίς αντιλογίες και να μην προσπαθήσεις ή κατά λάθος έστω να προσβάλλεις, υποτιμήσεις ή υπερεκτιμήσεις τον εαυτό σου σε σχέση με συνάδελφό σου.
M2000-5
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τετ Μαρ 19, 2008 4:57 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΣΤΥΑ - Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από M2000-5 »

Αυτα χωρις να θελω να υποτιμησω καποιον και μιλωντας παντα εξω απο στρατιωτικο χωρο το θεωρουσα δεδομενο και πανω απο ολα να μν υποτημησω συναδελφο αλλα ετσι οπως το ανεφεραν τα παιδια πραγματικα φρικαρα ετσι πως το διαβασα. Σ'ευχαριστω για τν απαντηση σου

Villa
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 15, 2009 2:52 am
Επικοινωνία:

ΣΤΥΑ - Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από Villa »

Παιδια εχω και εγω μια ερωτηση. Πως κοιμομαστε στη ΣΤΥΑ εννοω ποσοι ειμαστε στο θαλαμο; Με ενδιαφερει γιατι 99% απο Σεπτεμβρη θα στελεχωσω τις ταξεις της Π. Α... Α ακι κατι αλλο ποτε θα μπουμε στη Σχολη; Ευχαριστω εκ των προτερων

M1

ΣΤΥΑ - Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από M1 »

Ο μισθός σαν δόκιμος ειναι 109 ε
Σάββας

ΣΤΥΑ - Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από Σάββας »

Μπορεί κανείς να μου πεί πως είναι μεσα στην σχολή;
M1 A1 springfield

ΣΤΥΑ - Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από M1 A1 springfield »

Σάββας έγραψε:Μπορεί κανείς να μου πεί πως είναι μεσα στην σχολή;
Τι ακριβώς θέλεις να μαθεις για μέσα στην σχολή; Θέλεις κάτι συγγεκριμένο ή γενικά;
χ

ΣΤΥΑ - Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από χ »

Παιδιά εχει περάσει ο αδερφός μου στην σχολη... Πάνε 12 μέρες και ούτε ενα τηλέφωνο κανένα σημάδι ζωής...
επισκεπτήριο δεν θα έχουν κάποια στιγμή;
πότε θα επικοινωνήσει;
τι γίνεται;
Ecilon

ΣΤΥΑ - Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από Ecilon »

Μην ανησυχείς "χ". Αυτή είναι μια τακτική που ακολουθούν όλες οι στρατιωτικές σχολές. Πρέπει να υπάρξει μια γρήγορη προσαρμογή σε ένα εντελώς διαφορετικό περιβάλλον από αυτό που μέχρι τώρα γνώριζε ο κάθε εισακτέος, ως μαθητής. Μπορείς να πεις πως είναι και μια τακτική "απογαλακτισμού"... Αν και σίγουρα μέσα στις επόμενες μέρες θα τους δοθεί η ευκαιρία να επικοινωνήσουν με κάποιο δικό τους (έτσι συμβαίνει συνήθως) για λίγο χρόνο βέβαια. Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν πρέπει να ανησυχείς καθόλου, γιατί υπάρχουν άτομα εκεί μεσα που ενδιαφέρονται για τους δοκίμους και ενημερώνουν σε οποιαδήποτε περίπτωση ή περίεργη κατάσταση. Τώρα όσον αφορά το επισκεπτήριο, τίποτα δεν είναι σίγουρο. Πέρυσι δεν είχε, όμως είχαν συμπέσει κατά την διάρκεια της Βασικής Εκπ/σης και οι εκλογές, οπότε και όλοι πήγαν για λίγο έστω στο σπίτι τους. Πρόπερσυ είχε επισκεπτήριο.
X

ΣΤΥΑ - Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από X »

Ευχαριστώ!
ANN4
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Σεπ 15, 2010 3:35 am
Επικοινωνία:

ΣΤΥΑ - Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από ANN4 »

Ρε παιδια, οι δοκιμοι στην στυα Που εχουν περασει απο πανελληνιες Δεν εχουν αλλες εξοδους; Ρωτω διοτι μπηκα στο site και επαθα σοκ! Λεει μονο τα χριστουγεννα, το πασχα και 20 μερες τον αυγουστο εχουν αδεια... ! Και τις υπολοιπες μερες Δεν βγαινουν;Εικόνα
Kerveros

ΣΤΥΑ - Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από Kerveros »

Άδειες έχουν μόνο τότε απ'ότι ξέρω... Έχουν όμως έξοδο κάθε τετάρτη και σ/κ! Εκτός αν άλλαξαν τα πράγματα. Αλλά απ'όσο γνωρίζω όμως Έτσι είναι!
ΜΙΧΑΛΗΣ

ΣΤΥΑ - Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από ΜΙΧΑΛΗΣ »

Καλησπέρα.
θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να μου πει την όδο για τα ΣΤΥΑ διοτι δεν μπορώ να τη βρώ και πρέπει να βρίσκομαι εκεί την Τρίτη.
ευχαριστώ.
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες