Επιτυχόντες στη ΣΜΥ (Σειρά 2011)

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
billaras
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 345
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 19, 2009 9:30 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες στη ΣΜΥ (Σειρά 2011)

Δημοσίευση από billaras »

Το αλφας και βητας ειναι ορος που ευδοκιμουσε (δεν ξερω καν αν ειναι ακομα σε χρηση) στους δοκιμους εφεδρους αξιωματικους
σε ενα μικρο σχολειο που περνουσαν
τουλαχιστον στην ΣΣΕ, ΣΑΝ που το εχω δει με τα ματια μου ειναι σιγουρα 1-2-3-4
και η στολη των φοιτητων της ΣΜΥ με παραλλαγη εχει παλι 1 και 2 αρα υποθετω το βητας ηταν αστοχο :)
Μακης

Επιτυχόντες στη ΣΜΥ (Σειρά 2011)

Δημοσίευση από Μακης »

Υπαρχει αυτος ο ορος. Υπαρχουν οι βηταδες και οι ασσοι. Ειμαι Βητας
Αλέξης
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: Τετ Μάιος 12, 2010 12:51 am
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες στη ΣΜΥ (Σειρά 2011)

Δημοσίευση από Αλέξης »

billaras σε τρώει ο κώλος σου πάλι;
Αντώνης

Επιτυχόντες στη ΣΜΥ (Σειρά 2011)

Δημοσίευση από Αντώνης »

Τζομπανάκης Αντώνης Σώματα/Χανιά καλώς σας βρήκα παίδες

Επίσης είμαι Τρίκαλα, όποιος θέλει ειδοποιεί.
Άβαταρ μέλους
karabill
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 264
Εγγραφή: Παρ Μάιος 21, 2010 1:53 am
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες στη ΣΜΥ (Σειρά 2011)

Δημοσίευση από karabill »

Λοιπον billaras επειδη δεν αντεχω αλλο! ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΠΑΝΤΟΥ! Ηδη εχω σταματησει να μπαινω στο forum γιατι εκνευριζομαι καθε φορα που μπαινω! Οι οροι ασσος (και οχι αλφας ΘΕΕ ΜΟΥ!) και βητας χρησιμοποιουνται μεχρι και σημερα! Και το ξερω πολυ καλυτερα αυτο απ εσενα ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ! Οπως και στην ΣΣΕ 1ετης= ασσος,2ετης= ασσος πολυτελιας για τον 3ετη και 4ετη δεν θυμαμαι να λενε κατι! Και ΣΤΑΜΑΤΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ να ενοχλεις τους ασσους της ΣΜΥ!: Ρ παιδια εγω δεν περασα φετος ελπιζω να μην σας δω του χρονου παντως γιατι θελω να μπω ΣΣΕ : Ρ τα λεμε φιλακια!

~ΑΡΧΕΣΘΑΙ ΜΑΘΩΝ ΑΡΧΕΙΝ ΕΠΙΣΤΗΣΕΙ~ "Αν μάθεις να διοικείσαι θα γνωρίζεις να διοικείς"
Αλέξης
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: Τετ Μάιος 12, 2010 12:51 am
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες στη ΣΜΥ (Σειρά 2011)

Δημοσίευση από Αλέξης »

Χαχαχαχαχα έγραψες billako (karabill) πέστου τα να μην τα λέω εγώ γιατί δεν υποφέρεται !
Άβαταρ μέλους
karabill
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 264
Εγγραφή: Παρ Μάιος 21, 2010 1:53 am
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες στη ΣΜΥ (Σειρά 2011)

Δημοσίευση από karabill »

Τιποτα αλεξουκο! Το καθηκον εκανα ;)
~ΑΡΧΕΣΘΑΙ ΜΑΘΩΝ ΑΡΧΕΙΝ ΕΠΙΣΤΗΣΕΙ~ "Αν μάθεις να διοικείσαι θα γνωρίζεις να διοικείς"
billaras
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 345
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 19, 2009 9:30 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες στη ΣΜΥ (Σειρά 2011)

Δημοσίευση από billaras »

Οποτε στην στολη σου και ας εχει το 1 πανω εσενα θα σε λενε αλφα
μαγκια σου να ξερεις να διαβαζεις μαγκια σου και να μην ξερεις

δεν ξερω αν καταλαβες, αλλα την αποψη μου υποστηριζεις... Οτι παει με το νουμερο
τωρα να κανω ενα μαθημα ιστοριας
εμεις χρησιμοποιουμε το αραβικο συστημα αριθμων
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 καθως και συνδυασμους των ψηφιων
τα Α Β Γ Δ Ε... Ειναι νουμερα στο αρχαιο-ελληνικο
και τωρα το συστημα που μολις εφτιαξες
1 Β μετα πως παει; Εναλλαξ συνεχιζει; Αρα υποθετω
1 Β 3 Δ 4
ΩΡΑΙΟΤΑΤΟ!
ασσος=1 και δεν εχει καμια σχεση με το Α εκτος απο οτι το αλφα ειναι το πρωτο γραμμα της λεξης

ειναι αλφας βητας
και ασσος δυαρι και τα λοιπα
μπορεις επισης ομως να γινεις αρχηγος της σχολης και να το καθιερωσεις αυτο το μικτο το ωραιο
επισης οταν παιζεις χαρτια να θυμασαι ειναι ο ασσος σπαθι και μετα το βητα το καλο... Ουψς ειναι το δυο το καλο επειδη ο ασσος ειναι νουμερακι

αν ειναι να μας ερθεις του χρονου φροντισε να εχεις μαθει τη διαφορα των γραμματων της αλφαβητου απο τα ψηφια του αριθμητικου συστηματος
Άβαταρ μέλους
Titis
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Τετ Μάιος 04, 2011 9:01 pm
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες στη ΣΜΥ (Σειρά 2011)

Δημοσίευση από Titis »

Θα έχουμε εμφύλιο. ΣΜΥ vs ΣΣΕ! Στα όπλαααα!
Άβαταρ μέλους
karabill
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 264
Εγγραφή: Παρ Μάιος 21, 2010 1:53 am
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες στη ΣΜΥ (Σειρά 2011)

Δημοσίευση από karabill »

Ρε ακαταλληλο ατομο που μπηκες και σε στρατιωτικη σχολη! Τετοια τους ελεγες και στις ΠΚΕ; ΠΩΣ ΔΕΝ ΣΕ ΚΟΨΑΝΕ; Ετσι τα λενε στην σχολη μεσα ασσος και βητας αμα δεν ς αρεσει αυτο εκανες μεγαλο λαθος που μπηκες σπουδαστης σε στρατιωιτκη σχολη σε λιγο καιρο θα αρχησουν οι προκυρηξεις για καθηγητες σε ολες τις στρατωτικες σχολες θα μπορουσες να πας εκει... Παντως το περιεργο ειναι οτι τα θες ολα οπως τα σκευτεσαι στο κεφαλι σου στο φορουμ να μην πετανε αιδιες και το προβλημα ο καθενας του αλλαζεις πραγματα που λεγονται μεσα στο στρατο χροοονια τωρα. Ωραια ωραια αδικισε παντως δεν πρεπε να μπεις σε στρατιωτικη σχολη επρεπε να κανεις κατι που να κολαει με αυτον το νσπαστικο σου χαρακτηρα...
~ΑΡΧΕΣΘΑΙ ΜΑΘΩΝ ΑΡΧΕΙΝ ΕΠΙΣΤΗΣΕΙ~ "Αν μάθεις να διοικείσαι θα γνωρίζεις να διοικείς"
Αλέξης
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: Τετ Μάιος 12, 2010 12:51 am
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες στη ΣΜΥ (Σειρά 2011)

Δημοσίευση από Αλέξης »

Billaras δεν την παλεύεις πραγματικά. Κάθεσαι και γράφεις κείμενα για να μας πείς τι; Ότι θα πρέπει τους άσσους να τους λέμε αλφάδες γιατί τα 2άρια τα λέμε βητάδες. Δηλαδή ότι μαλακία του ρθει του καθενός τη λέι. Τέτοια να τους λές και στην Ευελπίδων και θα φάς καλά. Σόρρυ που θα στο πώ έτσι αλλά κάποιες φορές καταντάς μεγάλο νούμερο και φιλικότατα στο λέω κόψε την πρωινή.:)
Αθηνά

Επιτυχόντες στη ΣΜΥ (Σειρά 2011)

Δημοσίευση από Αθηνά »

Γεια σας παιδιά :)
Πέρασα και εγώ Σ. Μ. Υ.(όπλα) και... Το ήθελα πολύ, μα πάρα πολύ να μπω στο στρατό. Για Ευελπίδων προοριζόμουν αλλά είμαι ικανοποιημένη και εδώ. Μιλάμε έχω τρελή αγωνία και απορία για το τι θα συναντήσω. Και επίσης τρομερό ενθουσιασμό.
όλοι λένε αυτό που λέει ο φυστίκης πάντως. Για να δούμε. anyway, έχω 2 απορίες που δε μου λύνει το www.smy.gr
1) Επιτρέπονται τα ταξίδια πέρα από Ε. Ε. Κατά τη διάρκεια φοίτησης στη σχολή;
2) Οι μέρες άδειας που αναφέρει στην παραπάνω ιστοσελίδα (15 μέρες Χριστούγεννα,3 απόκριες,7 Πάσχα,1 μήνα καλοκαίρι) ισχύουν για μετά τη σχολή ή για τώρα εκεί μέσα;

Ευχαριστώ προκαταβολικά... :)

Αλέξης
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: Τετ Μάιος 12, 2010 12:51 am
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες στη ΣΜΥ (Σειρά 2011)

Δημοσίευση από Αλέξης »

Θα σου απαντήσω στο δεύτερο ερώτημα μιας και αυτό γνωρίζω σίγουρα, αναφέρεται στις άδειες εντός της σχολής
billaras
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 345
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 19, 2009 9:30 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες στη ΣΜΥ (Σειρά 2011)

Δημοσίευση από billaras »

Αλέξης έγραψε:Billaras δεν την παλεύεις πραγματικά. Κάθεσαι και γράφεις κείμενα για να μας πείς τι; Ότι θα πρέπει τους άσσους να τους λέμε αλφάδες γιατί τα 2άρια τα λέμε βητάδες.Δηλαδή ότι μαλακία του ρθει του καθενός τη λέι. Τέτοια να τους λές και στην Ευελπίδων και θα φάς καλά. Σόρρυ που θα στο πώ έτσι αλλά κάποιες φορές καταντάς μεγάλο νούμερο και φιλικότατα στο λέω κόψε την πρωινή.:)

αυτο ακριβως λεω και εγω, οτι σου ερχεται σε εσενα και στο αλλο το παιδακι δεν το βουτατε το ριμαδι στον εγκεφαλο πριν μιλησει
εσυ θα επρεπε να ανησυχεις που μιλας σα νταλικιερης και οταν ενας σου τη λεει με επιχειρηματα εισαι τοσο παιδακι ωστε να απαντας με προσβολες
ωστοσο αναρωτιεμαι, εσυ που ξερεις τα παντα τοσο σοφα, απαντα μου σε 2 ερωτησεις
πρωτον γιατι δεν περασεις εκει που ηθελες, ω Σοφε!
δευτερον, οκ ευγενεια δεν εμαθες θελει και λιγο μυαλο για αυτο, αν ειναι τοσο στρατικοποιημενος οσο υποστηριζεις, ο σεβασμος στους υπολοιπους (για να μην μιλησω για ανωτερους) ειναι αυτονοητος

καλα την ορθογραφια στο υπογραμισμενο δεν τη συζηταω
απλα οταν ζοριζεστε και δεν εχετε επιχειρηματα αρχιζετε μπουρδες σαν 5χρονα

ωραιο το συστημα
ασσος βητας τριαρι και μετα δελτας
ωραιοτατο

θα εχεις εσυ το 2 πανω στο στολη αλλα θα θες το βητα
ααααα ρε μυαλα που κανει το ΕΜΠ... ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ
Άβαταρ μέλους
karabill
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 264
Εγγραφή: Παρ Μάιος 21, 2010 1:53 am
Επικοινωνία:

Επιτυχόντες στη ΣΜΥ (Σειρά 2011)

Δημοσίευση από karabill »

Ρε φιλαρακι ο αδερφος μου ειναι πλεον λοχιας ορκιστηκε φετος ωραια; Μεσα στην σχολη τον λεγανε Β-Η-Τ-Α Και δεν ηταν μονο αργκο των παιδιων αλλα και αξιωματικων! Τωρα εσυ πως θα τ αλλαξεις ολα αυτα δεν ξερω! Ισως μεσα στην ευελπιδων επειδη ειναι 4 τα ετη να ακουσεις τους δευτεροετης να τους λενε δυαρια ή ασσους πολυτελιας! Και μην ακουω χαζομαρες για 5χρονα γιατι τωρα κανεις εσυ σαν 5χρονο!
~ΑΡΧΕΣΘΑΙ ΜΑΘΩΝ ΑΡΧΕΙΝ ΕΠΙΣΤΗΣΕΙ~ "Αν μάθεις να διοικείσαι θα γνωρίζεις να διοικείς"
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες