ΣΣΕ: Η ζωή στη Σχολή

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

ΣΣΕ: Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από Anonymous »

ο φίλος sept έχει απόλητο δίκιο. και εγώ μπηκα σμυ με κάποια όνειρα και ιδανικά, τα οποία πια έχουν σβήσει απο καιρό. ο ρομαντισμός δέν έχει καμιά θέση σε αυτές τις σχολές, και θα σας έίναι τελείως άχρηστος όχι μόνο μέσα στην σχολή οπου θα τραβήξεται τα πάνδηνα και ο χαρακτήρας σας θα αλλάξει, αλλα και μετά οπου θα τρέχεται απο πόλη σε πόλη. δεν θέλω παιδιά να σας απογοητεύσω, αλλα γενικά το εππάγγελμα δέν προσφέρει μια φησιολογική ζωη.
Giannis91
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: Δευ Φεβ 25, 2008 2:44 am
Επικοινωνία:

ΣΣΕ: Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από Giannis91 »

Φιλε sept οφειλω να ομολογησω πως αυτο για τον χαρακτηρα μου το χουν ξαναπει και οχι στρατιωτικοι αλλα μια συμμαθητρια μου που ειναι καθετη απεναντι σε αυτες τις σχολες λογω ιδεολογιας και μου λεει οτι θα χαθει η λαμψη και η ελπιδα απ τα ματια μου και θα γινω ενας αναισθητος αξιωματικος που δεν θα εχω αισθηματα για τιποτα και για κανεναν...
Πριν δυο χρονια αποφοιτησες; Εχω γνωστο που αποφοιτησαι πριν απο δυο χρονια. Σε οπλο ή σε σωμα εισαι;
Anonymous

ΣΣΕ: Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από Anonymous »

Πεζικο ειμαι φιλε μου, ειμαι στη δυσαρεστη θεση οτι η συμμαθητρια σου εχει δικιο.

και ο φιλος απ'τη σμυ επιβεβαιωνει αυτα που λεω και συνοψιζει πολυ ωραια.

δεν εχουμε φυσιολογικη ζωη, ειναι δυσαρεστο αλλα ειναι αληθινο.

και δεν ειναι μ-ο-ν-ο η σχολη, και σαν επαγγελμα να το δεισ ψυχρα εχει αρνητικα στοιχεια οπωσ: συνεχεισ απανθρωπεσ μεταθεσεισ καθε 2-3 χρονια, ανυπαρκτο 8ωρο με απειρεσ ωρεσ μεσα χωρισ να τισ πληρωνεσαι, συνεχεισ ασκησεισ, βουνα, σχοινακια, υπηρεσιεσ και γενικα περιεργο κλιμα.

ελπιζω να μην σε απογοητευω αλλα εισαι πολυ τυχεροσ γιατι θα ηθελα παρα πολυ κ εγω να μου τα πει καποιοσ αυτα πριν μπω στη σσε(που δεν θα τον ακουγα βεβαια) αλλα δεν ειχα αυτην την τυχη.
Giannis91
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: Δευ Φεβ 25, 2008 2:44 am
Επικοινωνία:

ΣΣΕ: Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από Giannis91 »

Ομως εσυ sept αφου εφαγες το στραπατσο και την απογοητευση μεσα στην σχολη γιατι συνεχισες σε κατι που δεν σου αρεσει απ οτι φαινεται; Ειχες πατερα στρατιωτικο που σε αναγκασε να μεινεις (συχνο φαινομενο...) ή κατα βαθος σου αρεσε ή μηπως τα συνειδητοποιησες τα περισσοτερα απ αυτα μετα την σχολη;

Ο γνωστος μου ειναι διαβιβασεις

Παντως σε ευχαριστω πολυ που μου δινεις τετοιες πληροφοριες μπορει να με βοηθησει αν και οπως λες μαλλον θα κανω του κεφαλιου μου και θα τα τραβιξω και εγω αυτα...
Anonymous

ΣΣΕ: Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από Anonymous »

Γεια ς φιλε πεσ μου σ παρακαλω αν μπω στη σχολη καθε ποτε θα μπορω να βγαινω;
Giannis91
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: Δευ Φεβ 25, 2008 2:44 am
Επικοινωνία:

ΣΣΕ: Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από Giannis91 »

ΑΝΤΡΕΑΣ έγραψε:Γεια ς φιλε πεσ μου σ παρακαλω αν μπω στη σχολη καθε ποτε θα μπορω να βγαινω;


Απ οτι ξερω οι ευελπιδες βγαινουν σαββατοκυριακα και καποιες τεταρτες εκτος και αν εχουν στερησεις εξοδων
Anonymous

ΣΣΕ: Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από Anonymous »

στη σχολη ευελπιδων εχει γυναικες..

kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

ΣΣΕ: Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από kallitexnis »

μητσος έγραψε: στη σχολη ευελπιδων εχει γυναικες..

Ναι αλλά είναι σε ξεχωριστούς κοιτώνες και επικίνδυνο να τις πειράξεις...
kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

ΣΣΕ: Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από kallitexnis »

Giannis91 έγραψε:
ΑΝΤΡΕΑΣ έγραψε:Γεια ς φιλε πες μου ς παρακαλω αν μπω στη σχολη καθε ποτε θα μπορω να βγαινω;


Απ οτι ξερω οι ευελπιδες βγαινουν σαββατοκυριακα και καποιες τεταρτες εκτος και αν εχουν στερησεις εξοδων
Βγαίνουν ΠΣΚ (δλδ. Παρασκευή απόγευμα με Κυριακή απόγευμα, μετά την ορκωμοσία και όταν δεν έχουν υπηρεσία). Τετάρτες βγαίνουν Με ολιγόωρη. Στις στερήσεις εννοείται πως μένουν μέσα. Εξαρτάται και τι στέρηση εξόδου έχουν. Κ; Φ; Και τι αριθμό;
ΟΥΚ ΕΛΑΤΤΩ ΠΑΡΑΔΩΣΩ ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ
ΤΑΚΗΣ
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Τρί Σεπ 09, 2008 1:38 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: ποδοσφαιρο
Επάγγελμα: μαθητης
Επικοινωνία:

ΣΣΕ: Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από ΤΑΚΗΣ »

Τα πραγματα μεσα ειναι δυσκολα;
kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

ΣΣΕ: Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από kallitexnis »

ΤΑΚΗΣ έγραψε: Τα πραγματα μεσα ειναι δυσκολα;
Στη Σχολή Ευελπίδων; Εσύ τι λές; Δεν είναι βέβαια και τόσο πολύ αλλά αν δεν το'χεις μέσα σου θα περάσεις άσχημα. Για'μένα αν διεκδικείς την είσοδό σου σε στρατιωτική σχολή μόνο για τη μονιμότητα τότε είσαι καταδικασμένος. Αν σ'αρέσει πραγματικά ο στρατός μόνο τότε σου προτείνω να μπείς.
ΤΑΚΗΣ
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Τρί Σεπ 09, 2008 1:38 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: ποδοσφαιρο
Επάγγελμα: μαθητης
Επικοινωνία:

ΣΣΕ: Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από ΤΑΚΗΣ »

Αμα ηξερα δν θα ροταγα; μηπως ξερεις ποιο συγκεκριμενα;
Anonymous

ΣΣΕ: Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδια ο στρατος θελει κοτσια κ πυγμη.. Δεν μπαινει οποιος να ναι.. Γι αυτο πολλοι την κανουν στη βασικη εκπαιδευση.. Αμα δεν το χεις...
kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

ΣΣΕ: Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από kallitexnis »

ΤΑΚΗΣ έγραψε: Αμα ηξερα δν θα ροταγα; Μηπως ξερεις ποιο συγκεκριμενα;
Είναι δύσκολα απ'την έννοια ότι έχει τρέξιμο απ΄τα 4άρια στην βασική, νίλες, και γενικά για 4 χρόνια έχεις συγκεκριμένο πρόγραμμα και κάποιον να σου λέει τί θα κάνεις. Επίσης και μετά την σχολή όλη σου η ζωή θα είναι έτσι.. Μεταθέσεις, μετεκπαιδεύσεις, τι όπλο θα σου τύχει κλπ.
ΟΥΚ ΕΛΑΤΤΩ ΠΑΡΑΔΩΣΩ ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ
kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

ΣΣΕ: Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από kallitexnis »

Κική έγραψε: Παιδια ο στρατος θελει κοτσια κ πυγμη... δεν μπαινει οποιος να ναι... γι αυτο πολλοι την κανουν στη βασικη εκπαιδευση... αμα δεν το χεις...
Κική όμως πολλοί που μπαίνουν παίρνουν θέσεις άλλων που αξίζουν. Από την προηγούμενη προκύρηξη ανέστειλαν την κλήση επιλαχόντων και έτσι όποιοι μπαίνουν και φύγουν αφήνουν κενές θέσεις.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης