Παράλληλη φοίτηση σε ΑΕΙ/ΤΕΙ

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Choco
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 04, 2009 6:50 am
Επικοινωνία:

Παράλληλη φοίτηση σε ΑΕΙ/ΤΕΙ

Δημοσίευση από Choco »

Το αναποδο δεν γινεται θα πρεπει να διαγραφεις γτ ειναι παρανομο να εισαι φοιτητης σε 2 σχολες (αυτο δεν ισχυει μονο για το στρατο). Για τα λεφτα ειναι περιπου 1000-1100. Μεταθεσεις περνεις σχεδον παντα ειδικα αν εισαι κ στο πεζικο, το να σε αφησουν σε ενα μερος ισχυει πιο πολυ στη αεροπορια κ οχι στο στρατο. Εχω συγγενεις στρατιωτικους κ παρολο που εχουν χρονια στο στρατο ακομα γυρνανε.
ΤΑΣΟΣ

Παράλληλη φοίτηση σε ΑΕΙ/ΤΕΙ

Δημοσίευση από ΤΑΣΟΣ »

Φιλε μου μην τυχων ξεργαφτεις αν εχεις περασει σε καποιο ΑΕΙ ηΤΕΙ απλα μην το δηλωνεις, πολλοι εχουν κανει την χαζομαρα και το εχουν ματανιωσει. Βρες τροπο να περνας τα εξανημα.
Άννα

Παράλληλη φοίτηση σε ΑΕΙ/ΤΕΙ

Δημοσίευση από Άννα »

Είμαι στη ΣΜΥΝ πρωτοετής. Θέλω να υποβάλλω μηχανογραφικό για εισαγωγή σε ΑΕΙ, ΤΕΙ με το 10%, να γραφτώ στη σχολή και αφού τελειώσω τη ΣΜΥΝ να παρακολουθήσω και να τελειώσω το ΑΕΙ, ΤΕΙ. Μπορώ να το κάνω και πώς; Είναι παράνομο?
George

Παράλληλη φοίτηση σε ΑΕΙ/ΤΕΙ

Δημοσίευση από George »

Δεν μπορείς, είναι παράνομο.
Θεμιστοκλής

Παράλληλη φοίτηση σε ΑΕΙ/ΤΕΙ

Δημοσίευση από Θεμιστοκλής »

Φοιτώ στην σχολή μηχανικός ηλεκτρονικών υπολογιστών και πληροφορικής, θα πάρω αναστολή για να δώσω πανελλαδικές εξετάσεις, για εισαγωγή στη σχολή ικάρων. Εάν περάσω και τελειώσω την εκπαίδευση μου και τοποθετηθώ σε μονάδα, μπορώ να συνεχίσω τη φοίτηση μου στη σχολή μηχανικών ηλεκτρονικών υπολογιστών και πληροφορικής, ενώ υπηρετώ στο σώμα;
Guest

Παράλληλη φοίτηση σε ΑΕΙ/ΤΕΙ

Δημοσίευση από Guest »

Όχι, γιατί για να γραφτείς στην Ικάρων ή σε οποιοδήποτε άλλο ΑΕΙ/ΤΕΙ προϋποτίθεται οτι δεν εισαι εγγεγραμμένος σε κάποιο άλλο ΑΕΙ/ΤΕΙ. Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να κάνεις αίτηση διαγραφής από τη σχολή σου για να εγγραφείς στην Ικάρων.
Καταδρομέας
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 420
Εγγραφή: Τρί Ιαν 20, 2015 5:57 pm
Επικοινωνία:

Παράλληλη φοίτηση σε ΑΕΙ/ΤΕΙ

Δημοσίευση από Καταδρομέας »

Όχι δεν γίνεται. Αν περάσεις με το καλό θα πρέπει να διαγραφείς από το ΑΕΙ που σπουδάζεις, θα σου ζητηθεί υπεύθυνη δήλωση από την Ικάρων.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης