Θα κάνατε προγαμιαίο συμβόλαιο;

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
AΡΜΑΓΕΔΔΩΝ
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Δευ Ιαν 18, 2010 10:38 pm
Επικοινωνία:

Θα κάνατε προγαμιαίο συμβόλαιο;

Δημοσίευση από AΡΜΑΓΕΔΔΩΝ »

Αν με αγαπαει οπως λες θα δεχθει να υπογραψει συμβολαιο. Γιατι υπαρχουν αραγε αληθινοι ανδρες;

ΕικόναΕικόνα Συμφωνω απολυτα. Αυτο ισχυει και για τις γυναικες υπαρχουν αραγε γυναικες με @ρχ! Δ!@; Μονο τρανσεξουαλ τα εχουνε!Εικόνα

GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Θα κάνατε προγαμιαίο συμβόλαιο;

Δημοσίευση από GenerX »

Όταν αγαπάς, ανταλλάγματα δεν ζητάς. Μόνο δίνεις. Σε όλες τις μορφές αγάπης, είτε αυτές είναι για φίλους, είτε για πιο στενές σχέσεις.
AΡΜΑΓΕΔΔΩΝ
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Δευ Ιαν 18, 2010 10:38 pm
Επικοινωνία:

Θα κάνατε προγαμιαίο συμβόλαιο;

Δημοσίευση από AΡΜΑΓΕΔΔΩΝ »

Στην αρχη ολοι ετσι ξεκινανε!Μετα ειπαμε ειναι το συμβολαιο!

Και αυτο αγαπη ειναι εγγραφη.

Και λεμε καθαρα για γαμο.

GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Θα κάνατε προγαμιαίο συμβόλαιο;

Δημοσίευση από GenerX »

MΑ ο γάμος γίνεται για να υπάρχουν δικαιώματα σε περιουσίες. Αυτό είναι το ουσιαστικό του στοιχείο.

Έγγραφη αγάπη δεν υπάρχει. Άϋλη είναι. Συμβόλαια κάνει όποιος ανησυχεί για τα λεφτάκια του κι όχι για την αγάπη του
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Θα κάνατε προγαμιαίο συμβόλαιο;

Δημοσίευση από Rafale »

Τα προγαμιαια συμβολαια γινονται οταν υπαρχουν πολλα λεφτα και ακινητη περιουσια. Δε γινεται για 2 σπιτια και 2 ιχ

tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

Θα κάνατε προγαμιαίο συμβόλαιο;

Δημοσίευση από tsiripobina »

GenerX έγραψε:MΑ ο γάμος γίνεται για να υπάρχουν δικαιώματα σε περιουσίες. Αυτό είναι το ουσιαστικό του στοιχείο


Ελεος βρε παιδια εχουμε χασει το νοημα... Μονο εγω πιστευω οτι γαμος ειναι ορκος αιωνιας αγαπης μπροστα στο θεο και στους αγαπημενους μας ανθρωπους; Αντε, εστω αν το παμε και γραφειοκρατικα λογω του παιδιου. Να κατσω να παντρευτω καποιον να μου κατσικωθει στο κεφαλι για να εχω δικαιωματα στην περιουσια του; Ελεος!Εικόνα
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Θα κάνατε προγαμιαίο συμβόλαιο;

Δημοσίευση από Rafale »

Χαχαχ εσυ και μερικες ακομα. Αν μπει οπως ειπα στη μεση πολυ χρημα πολλα κανεις Εικόνα
tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

Θα κάνατε προγαμιαίο συμβόλαιο;

Δημοσίευση από tsiripobina »

cristi έγραψε:Χαχαχ εσυ και μερικες ακομα. Αν μπει οπως ειπα στη μεση πολυ χρημα πολλα κανεις Εικόνα


Αλλες cristi μου αλλες! Εαν εσυ προσωπικα μπροστα στο πολυ χρημα κανεις περα τα αγνα συναισθηματα τι να πω. Ο καθενας με τις αποψεις του. Εγω προσωπικα περνω καλα και με τα λιγα αν ειμαι με καποιον που αγαπω
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Θα κάνατε προγαμιαίο συμβόλαιο;

Δημοσίευση από Rafale »

tsiripobina έγραψε:
cristi έγραψε:Χαχαχ εσυ και μερικες ακομα. Αν μπει οπως ειπα στη μεση πολυ χρημα πολλα κανεις Εικόνα


Αλλες cristi μου αλλες! Εαν εσυ προσωπικα μπροστα στο πολυ χρημα κανεις περα τα αγνα συναισθηματα τι να πω. Ο καθενας με τις αποψεις του. Εγω προσωπικα περνω καλα και με τα λιγα αν ειμαι με καποιον που αγαπω
δεν κανω καθολου περα τα αισθηματα μου. Μα ποιος ειπε οτι κανοντας προγαμιαιο συμβολαιο ξεπουλας την καρδια σου ας μην τα μπερδευουμε. Το προγαμιαιο δεν συνεπαγεται αρνητικη πραξη απλα εξασφαλιζεις μερικα πραγματα. Και γω περνω καλα με τα λιγα που εχω αλλα λεμε τωρα αν μας τυχαινε μια τετοια περιπτωση.

GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Θα κάνατε προγαμιαίο συμβόλαιο;

Δημοσίευση από GenerX »

Ας υποθέσουμε ότι έχεις περιουσία 50 δισ. Έρχεται ο απατεώνας, τον πιστεύεις και δεν κάνεις συμβόλαιο. Αποκτά δικαιώματα και τσουπ, σου παίρνει -το πολύ- τα μισά. Άρα σου μένουν 25. Με αυτά δεν μπορείς να ζήσεις; Μπορείς.

Όταν έχεις τόσα πολλά λεφτά Cristi είναι σχεδόν σίγουρο ότι σου λείπει η αγάπη.

Και να ξέρεις, όλοι οι λεφτάδες, ακόμα και οι πιο άπληστοι, σε κάποια στιγμή της ζωής τους που καταλαβαίνουν πως όλα είναι μάταια, θα αντάλλαζαν όλη τους την περιουσία για να νιώσουν αληθινή αγάπη από φίλους και σία.

Το να ζητάς υπογραφή σε συμβόλαιο σε ένα γάμο είναι αντιφατικό εξ' ορισμού με την έννοια του γάμου. Στον γάμο μοιράζεσαι. Γι' αυτό όποιος έχει μπόλικα φράγκα μπορεί να συζήσει, είναι ηλίθιο να θέλει να παντρευτεί ή έστω, αρκετά εγωιστικό -εγώ να έχω τα λεφτά μου εξασφαλισμένα αλλά και τον άντρα/γυναίκα.

Με τις υπογραφές δεν εξασφαλίζεις αγάπη cristi. Μόνο λεφτά.
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Θα κάνατε προγαμιαίο συμβόλαιο;

Δημοσίευση από Rafale »

GenerX έγραψε:Ας υποθέσουμε ότι έχεις περιουσία 50 δισ. Έρχεται ο απατεώνας, τον πιστεύεις και δεν κάνεις συμβόλαιο. Αποκτά δικαιώματα και τσουπ, σου παίρνει -το πολύ- τα μισά. Άρα σου μένουν 25. Με αυτά δεν μπορείς να ζήσεις; Μπορείς.

Όταν έχεις τόσα πολλά λεφτά Cristi είναι σχεδόν σίγουρο ότι σου λείπει η αγάπη.

Και να ξέρεις, όλοι οι λεφτάδες, ακόμα και οι πιο άπληστοι, σε κάποια στιγμή της ζωής τους που καταλαβαίνουν πως όλα είναι μάταια, θα αντάλλαζαν όλη τους την περιουσία για να νιώσουν αληθινή αγάπη από φίλους και σία.

Το να ζητάς υπογραφή σε συμβόλαιο σε ένα γάμο είναι αντιφατικό εξ' ορισμού με την έννοια του γάμου. Στον γάμο μοιράζεσαι. Γι' αυτό όποιος έχει μπόλικα φράγκα μπορεί να συζήσει, είναι ηλίθιο να θέλει να παντρευτεί ή έστω, αρκετά εγωιστικό -εγώ να έχω τα λεφτά μου εξασφαλισμένα αλλά και τον άντρα/γυναίκα.

Με τις υπογραφές δεν εξασφαλίζεις αγάπη cristi. Μόνο λεφτά.
καταρχην αν ειχα 50δις σιγουρακι θα εκανα συμβολαιο. Δεν το συζητω αυτο. Το οτι οποιος εχει λεφτα του λειπει η αγαπη ανηκει πια στο παλιο ελληνικο κινηματογραφο οταν οι πλουσιοι ηταν δυστυχισμενοι. Δεν λεω οτι δεν υπαρχουν και τωρα οκ; Ματαιοτης ματαιοτητων τα παντα ματαιοτης δεν ειναι προνομιο μονο των πλουσιων μα και των μετριων οικονομικα. Δεν μενει απο φιλους μονο ο λεφτας μα και ο μετριος. Καθολου αντιφατικο αφου αποδοτε τα του καισαρος τω καισαρι.

ειναι αλλο κομματι η υπογραφη και αλλο η αγαπη. Υπογραφη βαζεις και στο γαμο τι παει να πει δηλ οτι δεν αγαπας; ΑαααααΕικόνα

GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Θα κάνατε προγαμιαίο συμβόλαιο;

Δημοσίευση από GenerX »

Ναι αλλά αυτός που έχει περιορισμένες οικονομικές δυνατότητες δεν περιτριγυρίζεται από αρπακτικά όπως ο λεφτάς ;)
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Θα κάνατε προγαμιαίο συμβόλαιο;

Δημοσίευση από Rafale »

Καλοθελητες και αρπακτικα υπαρχουν σε ολα τα οικονομικα στρωματα στους πλουσιους για τα λεφτα και για τους αλλους σε αλλου ειδους κακιες.
AΡΜΑΓΕΔΔΩΝ
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Δευ Ιαν 18, 2010 10:38 pm
Επικοινωνία:

Θα κάνατε προγαμιαίο συμβόλαιο;

Δημοσίευση από AΡΜΑΓΕΔΔΩΝ »

cristi έγραψε:
GenerX έγραψε:Ας υποθέσουμε ότι έχεις περιουσία 50 δισ. Έρχεται ο απατεώνας, τον πιστεύεις και δεν κάνεις συμβόλαιο. Αποκτά δικαιώματα και τσουπ, σου παίρνει -το πολύ- τα μισά. Άρα σου μένουν 25. Με αυτά δεν μπορείς να ζήσεις; Μπορείς.

Όταν έχεις τόσα πολλά λεφτά Cristi είναι σχεδόν σίγουρο ότι σου λείπει η αγάπη.

Και να ξέρεις, όλοι οι λεφτάδες, ακόμα και οι πιο άπληστοι, σε κάποια στιγμή της ζωής τους που καταλαβαίνουν πως όλα είναι μάταια, θα αντάλλαζαν όλη τους την περιουσία για να νιώσουν αληθινή αγάπη από φίλους και σία.

Το να ζητάς υπογραφή σε συμβόλαιο σε ένα γάμο είναι αντιφατικό εξ' ορισμού με την έννοια του γάμου. Στον γάμο μοιράζεσαι. Γι' αυτό όποιος έχει μπόλικα φράγκα μπορεί να συζήσει, είναι ηλίθιο να θέλει να παντρευτεί ή έστω, αρκετά εγωιστικό -εγώ να έχω τα λεφτά μου εξασφαλισμένα αλλά και τον άντρα/γυναίκα.

Με τις υπογραφές δεν εξασφαλίζεις αγάπη cristi. Μόνο λεφτά.
καταρχην αν ειχα 50δις σιγουρακι θα εκανα συμβολαιο. Δεν το συζητω αυτο. Το οτι οποιος εχει λεφτα του λειπει η αγαπη ανηκει πια στο παλιο ελληνικο κινηματογραφο οταν οι πλουσιοι ηταν δυστυχισμενοι. Δεν λεω οτι δεν υπαρχουν και τωρα οκ; Ματαιοτης ματαιοτητων τα παντα ματαιοτης δεν ειναι προνομιο μονο των πλουσιων μα και των μετριων οικονομικα. Δεν μενει απο φιλους μονο ο λεφτας μα και ο μετριος. Καθολου αντιφατικο αφου αποδοτε τα του καισαρος τω καισαρι.

ειναι αλλο κομματι η υπογραφη και αλλο η αγαπη. Υπογραφη βαζεις και στο γαμο τι παει να πει δηλ οτι δεν αγαπας; ΑαααααΕικόνα



+1000

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Θα κάνατε προγαμιαίο συμβόλαιο;

Δημοσίευση από Greek_Army »

Τι προγαμιαία συμβόλαια; Μην παντρευτείτε Εικόνα
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης