Καταγγελία για προκήρυξη Λιμενικού (2008)

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Καταγγελία για προκήρυξη Λιμενικού (2008)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Εγώ πιο πολλά πράσινα παιδιά είδα να μπαίνουνε παρά μπλε.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Καταγγελία για προκήρυξη Λιμενικού (2008)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Χέστηκα ότι χρώμα και άν είχανε τα παιδιά που μπήκανε.
Εγώ θέλω να γίνει το σύστημα όπως ακριβώς στην Αμερική.
Γουστάρεις - Μπαίνεις - Αντέχεις - Μένεις.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Καταγγελία για προκήρυξη Λιμενικού (2008)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Καλά εννοείται απλά πληροφοριακά ενημέρωσα.
Νικος

Καταγγελία για προκήρυξη Λιμενικού (2008)

Δημοσίευση από Νικος »

Ο Δικηγορος δεν μπορει να κανει τιποτα πλεον. Πηγα κ εγω...
Liu
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τετ Ιαν 20, 2010 11:09 am
Επικοινωνία:

Καταγγελία για προκήρυξη Λιμενικού (2008)

Δημοσίευση από Liu »

Το τίποτα είναι σχετικό. Είναι δυνατόν να μην μπορείς να προσβάλλεις κάτι που είναι απόλυτα λάθος και άδικο; Δεν λέω βέβαια μεγάλα λόγια, αλλά επειδή και εμείς θα το πάμε μέσω δικηγόρου, θα ενημερώσω μόλις μάθω κάτι νεότερο.
Κωστας

Καταγγελία για προκήρυξη Λιμενικού (2008)

Δημοσίευση από Κωστας »

Πως μπορουμε να κινηθουμε για την αδικια κ την πουστια που εγινε... ; Εγω ειχα δωσει κ στις δυο προκυρηξεις... Εικόνα
ΜΕΡΣΗ

Καταγγελία για προκήρυξη Λιμενικού (2008)

Δημοσίευση από ΜΕΡΣΗ »

Λοιπον παιδια διαβαστε καλα αυτα που γραφω. βρηκα ολα αυτα που χρειαζονταν τα φεκ ολα κ πηγα σημερα στη διγηγορο μου μπορεις να κανεις εχουμε προθεσμια 60 ημερες απο την μερα που βγηκε αυτη η αποφαση δηλαδη στις 14-12-2009.
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11245
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Καταγγελία για προκήρυξη Λιμενικού (2008)

Δημοσίευση από yandr »

Κωστας έγραψε:Πως μπορουμε να κινηθουμε για την αδικια κ την πουστια που εγινε... ; Εγω ειχα δωσει κ στις δυο προκυρηξεις... Εικόνα


Με ηρεμία οι χαρακτηρισμοί σε παρακαλώ, προσπαθούμε να διατηρήσουμε ένα άλφα επίπεδο.

Ευχαριστώ
Κωστας

Καταγγελία για προκήρυξη Λιμενικού (2008)

Δημοσίευση από Κωστας »

Χιλια συγγνωμη για τον χαρακτηρισμο το ειπα μεσα στον εκνευρισμο μου.
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Καταγγελία για προκήρυξη Λιμενικού (2008)

Δημοσίευση από greko_27 »

Οσοι απο εσας θα πατε στα δικαστηρια να διεκδικησεται το δικαιο σας καλα θα κανεται... Αλλα θα πρεπει να εχετε και μεγαλη υπομονη αλλα και μεγαλη τσεπη γιατι ισως παρει και χρονια τα δικαστηρια να βγαλουν καποια αποφαση... Παντως καπως θα εχουν καλημενο τον κωλ@@@@@@@ τους αυτοι που πηραν την αποφαση να παρουν αποτυχοντες στη θεση των επιλαχωντων.Εικόναελλαδισταν! Εγω στη θεση σας παιδια θα επαιρνα μια πρασινη ταυτοτητα και θα προσπαθουσα να βρω καποιον πασοκο βουλευτη να με χωσει στην επομενη προκυρηξη, ειτε ειναι στο λιμενικο, ειτε ειναι στην πυροσβεστικη κλπ. Οπως ειπε και ο φιλος δ. Υ. Κ. Θα πρεπει να αντιγραψουμε το συστημα εισαγωγης, εκπαιδευσης, μεταθεσεων αλλα και λειτουργιας της ακτοφυλακης των ηπα που ειναι η καλυτερη στον κοσμο... Παντως ευχομαι καλο κουραγιο αλλα και καλη τυχη σε οσους πανε να διεκδικησουν το δικαιο τους μεσω των δικαστηριων... Φιλε Δ. Υ. Κ.τι εγινε με τους εποπ; Για πολεμικο ναυτικο δε δινεις και τι ειδικοτητα; Εγω ειμαι στο ναυσταθμο της σαλαμινας στα μ. Ε. Κ. Και συγκεκριμενα στο πολιτικο πρωσοπικο του π. Ν. Για την συντηρηση των βοηθητικων μηχανηματων των πλοιων. Σου ευχομαι να περασεις και να τελειωνει αυτο το βασανο... Και οταν περασεις μην ξεχασεις να περασεις απο το ναυσταθμο... Κερναω καφεΕικόνα
limenikos

Καταγγελία για προκήρυξη Λιμενικού (2008)

Δημοσίευση από limenikos »

Μπορειτε να ζητησετε απο το δικαστηριο εκδοση διαταγης προσωρινης αναστολης εκτελεσης... Οι δικηγοροι σας ξερουν τι λεω
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Καταγγελία για προκήρυξη Λιμενικού (2008)

Δημοσίευση από D.Y.K »

greko_27 έγραψε: Οπως ειπε και ο φιλος δ. Υ. Κ. Θα πρεπει να αντιγραψουμε το συστημα εισαγωγης, εκπαιδευσης, μεταθεσεων αλλα και λειτουργιας της ακτοφυλακης των ηπα που ειναι η καλυτερη στον κοσμο... Παντως ευχομαι καλο κουραγιο αλλα και καλη τυχη σε οσους πανε να διεκδικησουν το δικαιο τους μεσω των δικαστηριων... Φιλε Δ. Υ. Κ.τι εγινε με τους εποπ; Για πολεμικο ναυτικο δε δινεις και τι ειδικοτητα; Εγω ειμαι στο ναυσταθμο της σαλαμινας στα μ. Ε. Κ. Και συγκεκριμενα στο πολιτικο πρωσοπικο του π. Ν. Για την συντηρηση των βοηθητικων μηχανηματων των πλοιων. Σου ευχομαι να περασεις και να τελειωνει αυτο το βασανο... Και οταν περασεις μην ξεχασεις να περασεις απο το ναυσταθμο... Κερναω καφεΕικόνα


Που είσαι αγορίνα μου; Σε έχω χάσει κυριολεκτικά.
Βασικά έχω δώσει και για τα 3 Όπλα (Στρατός Ξηράς - Αεροπορία - Ναυτικό) και περιμένω αποτελέσματα (θέλω να πιστεύω αυτές τις μέρες). Κατά τα αλλα στο Πολεμικό Ναυτικό έχω δηλώσει την Αρμενιστής - Μούτσος - Βαφέας και νομίζω την Σηματωρός.Εικόνα
Εσύ πως τα πάς στο νέο σου το πόστο; Εννοείται ότι θα πιούμε καφεδάκι στον Ναύσταθμο αλλά θα τον κεράσω εγώ.
Τους απεριόριστους χαιρετισμούς μου και τα σέβη μου.
ΜΕΡΣΗ

Καταγγελία για προκήρυξη Λιμενικού (2008)

Δημοσίευση από ΜΕΡΣΗ »

Το ξερουμε οτι μια αποφαση για να βγει στα δικαστηρια θελει χρονο, γι αυτο παμε εξαλλου γιατι αυτοι βγαλανε μια αποφαση για να παρουν αποτυχωντες σε χρονο τετε... οι αδικιες πληρωνονται νομιμα... τι αλο θα δουμε
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Καταγγελία για προκήρυξη Λιμενικού (2008)

Δημοσίευση από greko_27 »

που είσαι αγορίνα μου; Σε έχω χάσει κυριολεκτικά.
βασικά έχω δώσει και για τα 3 όπλα (στρατός ξηράς - αεροπορία - ναυτικό) και περιμένω αποτελέσματα (θέλω να πιστεύω αυτές τις μέρες). Κατά τα αλλα στο πολεμικό ναυτικό έχω δηλώσει την αρμενιστής - μούτσος - βαφέας και νομίζω την σηματωρός.Εικόνα
εσύ πως τα πάς στο νέο σου το πόστο; Εννοείται ότι θα πιούμε καφεδάκι στον ναύσταθμο αλλά θα τον κεράσω εγώ.
τους απεριόριστους χαιρετισμούς μου και τα σέβη μου.
Μια χαρα ειναι το νεο μου ποστο αν και εχει λιγη δουλιτσα αλλα καμια σχεση με το καραβιαΕικόνα (εμπορικο ναυτικο) 8ωρο και σπιτι, δημοσιο βλεπεις... Εικόνα5 φορες την εβδομαδα δουλευω και σ/κ ελευθερος... Το μονο που μου την σπαει ειναι οτι ειμαι απο επαρχεια και ολοι οι γνωστοι μου ειναι 800 χλμ μακρια... Εικόναθελω να σου κανω μια ερωτηση... Σκεφτομουνα να δωσω για νερομπατσος, υπαξ συγκεκριμενα στην κατηγορια των μηχανικων του εμπορ. Ναυτικου σε περιπτωση που γυρισουν ξανα τα μορια. Ο κυριος λογος που θελω να δωσω ειναι οτι καταγωμαι απο παραμεθωριο οποτε θα βρισκομαι σχετικα πιο κοντα στον τοπο καταγωγης μου. Απο την αλλη εχω και δυνατο πτυχιο 7.4 (πολυ καλο για αεν) αγγλικα σε επιπεδο advanced=πολλη καλη γνωση,ecdl, διπλωμα β' μηχανικου (το πηρα προσφατα και βαθμολογειται με εχτra μορια για το λιμενικο) ... Πιστευω πως εχω πολλες ελπιδες να περασω αφου αν εχεις πανω απο 10000 μορια ως μηχανικος περνας ανετα και εγω μαζευω 12400 συμφωνα με την προκυρηξη του 2006. Επειδη εδωσες με την προκυρηξη του 2008, αξιζει να δωσεις τελικα για λιμενικο και να περασεις ολη αυτην τη διαδικασια ιατρικες εξετασεις, αγωνισματα κλπ; Βεβαια εσυ εδωσες γραπτες εξετασεισ... Αρκετα δυσκολη διαδικασια... Πρωσοπικα δεν δινω με τιποτα γραπτες εξετασεις πανω στο δικαιο, στην ιστορια κτλπ μαθηματα γιατι το θεωρω προσβολη και γελειο απο το κρατος να με βαζει ς άυτην τη διαδικασια εφ΄οσον εχω φαει 4 χρονια σε μια σχολη σαν την αεν, χωρια οτι δουλευω απο δοκιμος στα καραβια... Τελικα αξιζει ο κοπος για να δωσεις για ΛΣ ή θα δω κανα κοντοπιθαρο με υψος 1,50 να περναει αντι για μενα, ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΕ ΒΙΣΜΑ... Γιατι αν ειναι τοσο χαλια και εντελως αναξιωκρατικη αυτη η διαδικασια... Αστο καλυτερα... σου ευχομαι παντως τα καλυτερα και οσο για το π. Ν. Τα αποτελεσματα θα βγουν σε λιγο καιρο γιατι το φεβρουαριο καταταγονται οι επιτυχοντες (αυτο ειναι στανταρ).σου ευχομαι καλη τυχη και να περασεις και στα 3 σωματα και να πας εκει που πραγματικα θελεις.καλη τυχη λοιπονΕικόνα μεσα φεβρουαριου θα εχουν καταταγει ολοι οι επιτυχοντεσ

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Καταγγελία για προκήρυξη Λιμενικού (2008)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Λοιπόν άς τα πάρουμε ένα ένα.
Καταρχήν σε καταλαβαίνω απόλυτα σχετικά με αυτά που λές περί σχολής μηχανικών - μπάρκο - δοκιμιλίκια και χαρτζιλίκι απο 18 χρονών με το σπαθί σου στην θαλασσοταραχή. Το Λιμενικό Σώμα είναι ένα κατακερματισμέμο σώμα σε όλα τα επίπεδα (έμψυχο δυναμικό - εξοπλισμοί - ρουσφέτια κλπ). Χωρίς να θέλω να μακρυγορήσω εγώ δεν είμαι σύμφωνος με το να δώσεις για το Λιμενικό απο την στιγμή κιόλας που λογικά έχεις βολευτεί στο νέο σου εργασιακό χώρο.(Έτσι θέλω να πιστεύω δηλαδή). Σκέψου ενώ δεν είσαι άνεργος, ούτε δουλεύεις delivery και οικοδομή να μπείς παλι σε αυτήν την διαδικασία (Αθλήματα - Υγειονομικά κλπ) και στο τέλος να μείνεις στην απ'έξω γιατί πέρασε η κοντή - χοντρή και άχαρη ή αντίστοιχα ο κοντός ο χοντρός και ο άχαρος.
Φυσικά το πράγμα αλλάζει άν πέρα απο τα προσόντα έχεις κάποιο μεγάλο κεφάλι το όποιο όμως να σημειώσουμε ότι ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΠΩΣ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ! Η απόφαση είναι καθαρά δική σου.
Σ'ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και ανταποδίδω!
Τις καλημέρες μου.
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες