Ως τί θελετε να υπηρετήσετε στις ΕΔ;

Επιθυμείτε να υπηρετήσετε στις ειδικές δυνάμεις ώς:

Το δημοψήφισμα λήγει την Παρ Νοέμ 19, 2010 4:55 pm

Ορεινός Καταδρομέας
75
27%
Αμφίβιος Καταδρoμέας
76
28%
Αλεξιπτωτιστής
37
14%
Πεζοναύτης
85
31%
 
Σύνολο ψήφων: 273

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
paris1810
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 18, 2009 7:43 pm
Επικοινωνία:

Ως τί θελετε να υπηρετήσετε στις ΕΔ;

Δημοσίευση από paris1810 »

pipis έγραψε: Καλησπερα παιδιαγια να παει κανεις ΟΥΚ ποιος ειναι ο τροπος; Αν εισαι εποπ ή Σμυν; Αν δεν εισαι κατι απο τα 2 μπορεις; Ευχαριστω εκ των προτερων
Μονο ετσι φιλε... Ή απο ΣΜΥΝ/ΝΑΥΤ. ΔΟΚΙΜΩΝ ή ΕΠΟΠ, αλλιως δε σε παιρνουν. Πρεπει να σαι μονιμας...
Lok - bmk

Ως τί θελετε να υπηρετήσετε στις ΕΔ;

Δημοσίευση από Lok - bmk »

fideas emk έγραψε:
Alex έγραψε:Και το ερωτημα ειναι το εξης με βαση τις ψηφους ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΡΕΙΝΟΙ ΤΡΕΛΑΜΕΝΟΙ (οι περισσοτεροι) η λενε ''σιγα μην παω αλλου να με γα*****σουν... Τα λοκ ειναι πιο ευκολα... Εγω δεν κολλαω να το πω θελω λοκ γιατι εχω φιλους και αλεξιπτωτα και ΜΑΚ και μου λενε τι περνανε... Εικόνα
Απλά: Οι φίλοι σου είναι παπατζήδες. Αλεξίπτωτα και ΜΑΚ είναι δυσκολότερα από ΛΟΚ;Ποιός στα λέει αυτά; Κάποιος που υπηρετεί ΜΑΚ ή ΜΑΛ προφανώς. Γιατί εμείς που υπηρετήσαμε ΛΟΚ θα σου πούμε τα ακριβώς ανάποδα. Στη ΜΑΛ θα γαμ. Στο ΣΒΕΑ... Μετά από αυτό. Κανένα σχόλιο... ΜΑΚ θα γαμηθείς στη λάτζα, Σκούπα/μάπα και θα βλέπεις το νησί με τα κυάλια... Να μη θίξω όλες τις ΜΑΚ δηλαδή αλλά όλοι οι βόρειοί που γυρίσανε Ρεντίνα (σειρές και μη) λέγανε πόσο χάλια είναι Οι ΜΑΚ από εξόδους και αγγαρεία. Από εκπαίδεθση δε διαπίστωσα κανένα παραπάνω μαμήσι από ΛΟΚ...



Αυτός που τα ελεγε αυτά ήταν σίγουρα καψιμιτζής η κομμένος λοκατζής, δεν τίθετε θέμα σύγκρισης μεταξύ αμφίβιων-ορεινών, οι ορείνοί είναι σαφώς πιο μάχημοι και σαφώς περνάνε σκληρότερη εκπαίδευση σε σχέση με τους αμφίβιους που ειναι σκοπετάνθρωποι
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Ως τί θελετε να υπηρετήσετε στις ΕΔ;

Δημοσίευση από Greek_Army »

Melkor έγραψε:Καλησπερα. Μιας και φτανει η μερα της καταταξης θα μπορουσα να μαθω απο καποιον που να γνωριζει ποιες θεωρουνται καλες/μαχιμες μοιρες αμφιβιων; Εχω ακουσει για Ι ισχυει; Καμια αλλη; Δε θελω να παω και να κανω μονο σκοπιες


Κω, Χίος και σάμο
Giannhs1993
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Τρί Απρ 27, 2010 2:02 am
Τοποθεσία: Ελλάδα
Επικοινωνία:

Ως τί θελετε να υπηρετήσετε στις ΕΔ;

Δημοσίευση από Giannhs1993 »

ΛΟΚ για να φορέσω περήφανα τον πράσινο μπερέ όταν έρθει η ώρα
Μητσος

Ως τί θελετε να υπηρετήσετε στις ΕΔ;

Δημοσίευση από Μητσος »

Γιατί ρε φίλε οι αλεξιπτωτιστες και οι αμφιβιοι τι χρωμα μπερε φοράνε;
Giannhs1993
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Τρί Απρ 27, 2010 2:02 am
Τοποθεσία: Ελλάδα
Επικοινωνία:

Ως τί θελετε να υπηρετήσετε στις ΕΔ;

Δημοσίευση από Giannhs1993 »

Μητσος έγραψε: Γιατί ρε φίλε οι αλεξιπτωτιστες και οι αμφιβιοι τι χρωμα μπερε φοράνε;
πράσινο μπερέ, γιατί έχει καθιερωθεί και σε πεζοναύτες αν θυμάμαι καλά υπάρχει και κόκκινος και μαύρος απλά τα ΛΟΚ είναι η πιο παλιά μονάδα, η ΜΑΚ μετά το 1996, ΔΕΝ υποτιμώ κανέναν, απλά προτιμώ ορεινούς καταδρομείς
fideas emk
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 446
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2009 5:51 pm
Επικοινωνία:

Ως τί θελετε να υπηρετήσετε στις ΕΔ;

Δημοσίευση από fideas emk »

Οι ΜΑΚ ειναι πολυ πιο παλιες απο το 96. Γενικα αλεξιπτωτα, ΜΑΚ και πεζο δημιουργηθηκαν τη δεκαετια του 60 νομιζω. Τα ΛΟΚ ειναι μακραν τα πιο παλια (1947) και τα μονα που πολεμησαν στον εμφυλιο (αλλα και στην Κυπρο με εξαιρεση μια διμοιρια ΜΑΚ που επισης σταλθηκε εκει το 1974 μαζι με την Α'ΜΚ Εικόνα)
Giannhs1993
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Τρί Απρ 27, 2010 2:02 am
Τοποθεσία: Ελλάδα
Επικοινωνία:

Ως τί θελετε να υπηρετήσετε στις ΕΔ;

Δημοσίευση από Giannhs1993 »

fideas emk έγραψε: Οι ΜΑΚ ειναι πολυ πιο παλιες απο το 96. Γενικα αλεξιπτωτα, ΜΑΚ και πεζο δημιουργηθηκαν τη δεκαετια του 60 νομιζω. Τα ΛΟΚ ειναι μακραν τα πιο παλια (1947) και τα μονα που πολεμησαν στον εμφυλιο (αλλα και στην Κυπρο με εξαιρεση μια διμοιρια ΜΑΚ που επισης σταλθηκε εκει το 1974 μαζι με την Α'ΜΚ Εικόνα)
α σ' ευχαριστώ για την πληροφορία, σε μια εκπομπή είχα ακούσει ότι η Ζ ΜΑΚ δημιουργήθηκε μετά την κρίση στα Ίμια
Άβαταρ μέλους
_KOURSAROS_
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 982
Εγγραφή: Τρί Μάιος 04, 2010 2:23 am
Επικοινωνία:

Ως τί θελετε να υπηρετήσετε στις ΕΔ;

Δημοσίευση από _KOURSAROS_ »

ΛΟΚ φυσικα! Για να ειμαι στην Δράμα!
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Ως τί θελετε να υπηρετήσετε στις ΕΔ;

Δημοσίευση από Greek_Army »

Δηλαδή αν δεν είχε μονάδα λοκατζίδων η δράμα και είχε μονάδα αστροναυτών θα πήγαινες αστροναύτης;
Άβαταρ μέλους
_KOURSAROS_
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 982
Εγγραφή: Τρί Μάιος 04, 2010 2:23 am
Επικοινωνία:

Ως τί θελετε να υπηρετήσετε στις ΕΔ;

Δημοσίευση από _KOURSAROS_ »

ΟΧΙ ΛΟΚ παω λογο οικογενιακης παραδοσης, και βολευει που ειναι στην πολη μου οποτε μια χαρα, ας μου χαμογελαση και εμενα για κατι η τυχη... !
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης