Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Tsapanidis

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από Tsapanidis »

Thk35mklok έγραψε: Τρί Ιουν 27, 2023 11:12 am Θα βγάλει καμία προκήρυξη αυτος ο Μηταράκης η οχι;
Μας έχεις πρήξει ρε μεγάλε, αφού θα κοπεί στα ψυχοτεχνικα τι περιμένεις προκήρυξη!
GreenDragon99

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από GreenDragon99 »

Μπααα δεν νομίζω αφού πέρασαν τόσα ΑΜΕΑ στην ΠΟΠΠΙ μάλλον θα τον περάσουν και αυτόν...
Venom94
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 10:52 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από Venom94 »

GreenDragon99 έγραψε: Τρί Ιουν 27, 2023 2:57 pm Μπααα δεν νομίζω αφού πέρασαν τόσα ΑΜΕΑ στην ΠΟΠΠΙ μάλλον θα τον περάσουν και αυτόν...
Ειδες; Τοσο ΑΜΕΑ, οπως λες που μπηκαν αυτα και εσυ εισαι ακομα στο φορουμ και ψαχνεις προκυρηξεις... Κριμα για την παιδεια σου και τους χαρακτηρισμους σου απεναντι σε παιδια της ηλικιας σου. Κατι τετοια ατομα σαν εσενα ευχομαστε ολοι να μην τα εχουμε συναδελφους ποτε.
Edwwww

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από Edwwww »

Όσα δεν φτάνει η αλεπού που λέει και μία παροιμία. ΑΜΕΑ χαρακτηρίζει παιδιά που τελείωσαν ΑΕΙ ή ΤΕΙ ενώ αυτός με ένα ΙΕΚ θα τον κάνουμε πλανηταρχη... :D Το παιδί βγάζει τρέλα κόμπλεξ μην ασχολείστε και φέτος στις απόκριες ένστολος θα ντυθεί :lol:
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1023
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από niasimas »

Έχω μια υποψία, ότι θα υπάρχουν εξελίξεις, με την ΟΠΠΙ, από μία αναφορά του Χιώτη, δημοσιογράφου του ΣΚΑΙ, ότι περιμένουν τα δύσκολα τον Μητράκη με την πανεπιστημιακή αστυνομία. Τώρα τι θα είναι, δεν ξέρω. Θα φανεί το επόμενο διάστημα.
GeorgeBest

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από GeorgeBest »

Όπως φαίνεται υπάρχουν δύο τρία προφίλ φαντάσματα που το μόνο που θέλουν είναι να δημιουργούν αναταράξεις και να χαλάνε το νήμα. Κατά τη δική μου άποψη κακώς ασχολείσαι μαζί τούς, όσο και να τους βρίσεις χάνεις τον χρόνο σου μαζί τους καθώς αποτελούν πρόβλημα από τη στιγμή που ο πατέρας τους έκανε το λάθος και δεν τραβήχτηκε την ημέρα της σύλληψης τους...
Thk35mklok
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2023 10:14 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Ενδιαφέροντα: Αστυνομία
Επάγγελμα: Δελτα
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από Thk35mklok »

Τι κράζετε ρε παιδιά μια ερώτηση έκανα!;
EricHalland

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από EricHalland »

Ρε μάγκες τι πετριά έχετε φάει με την πανεπιστημιακή πια; Οκ ήταν ένα λάθος καί μία πολύ άδικη μοριοδοτηση όπως αποδείχθηκε καθώς τους πήγαν όλους τμήμα αλλά οκ τσιλ η ζωή συνεχίζεται. Όλη αυτή η συζήτηση ξεκίνησε γιατί ο Ντράγκον είπε ότι είναι ΑΜΕΑ, εγώ προσωπικά έχω δει και χειρότερους χαρακτηρισμούς στο νήμα τής οππι από άτομα τα οποία αδικήθηκαν δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πέσατε να το φάτε ιδίως εσύ ρε φίλε; Έχεις κάνα συγγενή μέσα; Έλεος!
Edwwww

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από Edwwww »

EricHalland έγραψε: Πέμ Ιουν 29, 2023 2:50 pm Ρε μάγκες τι πετριά έχετε φάει με την πανεπιστημιακή πια; Οκ ήταν ένα λάθος καί μία πολύ άδικη μοριοδοτηση όπως αποδείχθηκε καθώς τους πήγαν όλους τμήμα αλλά οκ τσιλ η ζωή συνεχίζεται. Όλη αυτή η συζήτηση ξεκίνησε γιατί ο Ντράγκον είπε ότι είναι ΑΜΕΑ, εγώ προσωπικά έχω δει και χειρότερους χαρακτηρισμούς στο νήμα τής οππι από άτομα τα οποία αδικήθηκαν δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πέσατε να το φάτε ιδίως εσύ ρε φίλε; Έχεις κάνα συγγενή μέσα; Έλεος!
Δεν έχω κανέναν συγγενή φίλε ο χαρακτηρισμός με πειράζει. Να τους πει γιωταδες ότι θέλει. ΑΜΕΑ είναι ευπαθής ομάδα άνθρωποι που παλεύουν κάθε μέρα για την ζωή τους, αν δεν το καταλαβαίνετε αυτό έληξε η κουβέντα.
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1023
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από niasimas »

Πρώτον, το θέμα μας είναι αν θα βγάλει προκήρυξη για ειδικούς. Δεύτερον, για να τελειώνει η κουβέντα με την ΟΠΠΙ, όλοι γνωρίζουν ότι είναι ένας αποτυχημένος θεσμός. Στο σύνολο, σαν πανεπιστημιακή αστυνομία. Χωρίς σαφής λειτουργία και γιάυτό έχουν εξαφανιστεί από τα πανεπιστήμια και έχουν παέι σε γραφεία, για να μην γίνει και κανένα ατύχημα. Τώρα, για τα παιδιά που ανήκουν εκεί, κάνουν αυτά που μποούν. Παιδιά με πτυχία είναι, χωρίς επαρκής εκπαίδευση επί του αντικειμένου. Εδώ αστυνομικοί σε καθημερινές περιπολίες είναι ελλειπής εκπαίδευσης, η ΟΠΠΙ μας πείραξε! Υπάρχει ξεχωριστό θέμα για την ΟΠΠΙ, όποιος θέλει να πάει εκεί να συζητήσει γι'αυτήν.
organwmenos44

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από organwmenos44 »

niasimas έγραψε: Πέμ Ιουν 29, 2023 7:06 pm Πρώτον, το θέμα μας είναι αν θα βγάλει προκήρυξη για ειδικούς. Δεύτερον, για να τελειώνει η κουβέντα με την ΟΠΠΙ, όλοι γνωρίζουν ότι είναι ένας αποτυχημένος θεσμός. Στο σύνολο, σαν πανεπιστημιακή αστυνομία. Χωρίς σαφής λειτουργία και γιάυτό έχουν εξαφανιστεί από τα πανεπιστήμια και έχουν παέι σε γραφεία, για να μην γίνει και κανένα ατύχημα. Τώρα, για τα παιδιά που ανήκουν εκεί, κάνουν αυτά που μποούν. Παιδιά με πτυχία είναι, χωρίς επαρκής εκπαίδευση επί του αντικειμένου. Εδώ αστυνομικοί σε καθημερινές περιπολίες είναι ελλειπής εκπαίδευσης, η ΟΠΠΙ μας πείραξε! Υπάρχει ξεχωριστό θέμα για την ΟΠΠΙ, όποιος θέλει να πάει εκεί να συζητήσει γι'αυτήν.
Οι ΕΦ της οππι εκαναν 4μηνη εκπαιδευση, ενω οι ΕΦ του 2019 εκαναν 45 μερες!
Tshp7

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από Tshp7 »

1) Είναι άσχημο μερικοί που χρησιμοποιείτε ασχημους χαρακτηρισμους σε σημείο που βρίζετε και μάνες! Αν σας έκαναν το ίδιο φαντάζομαι δε θα σας άρεσε...
2) Εδώ αστυφ και αξιωματικοί δεν έχουν την κατάλληλη εκπαίδευση, που μας τα πρήζουν με τις πανελλήνιες (όχι όλοι). Δεν έχει σημασία η ποσότητα, αλλά ποιότητα. Πχ μπορείς να κάνεις 45 μέρες γεμάτες (βολές, σενάρια πραγματικά κτλ) και να κάνεις 3.5 μήνες όπως οι ΕΦ ΟΠΠΙ και να μη κάνεις τίποτα... Μόνο που αυτό που προανέφερα ούτε στους προηγούμενους ΕΦ έγινε.
3) Σίγουρα από ειδικές δυνάμεις είναι πιο ψημένοι στατιστικά, αλλά δεν ισχύει πάντα και δεν φταίνε και οι πτυχιούχοι. Καλό είναι κανένας να μη μειώνει κανένα, γιατί στη πράξη κάνεις δε ξέρει αν πραγματικά αξίζει! Σίγουρα η μοριοδοτιση αυτή και οι πανελλήνιες είναι άδικα, αλλά είναι και ο τρόπος μας μερικές φορές. Δε κρίνουμε, για να μη κριθούμε. Δε μας φταίνε οι άλλοι, αλλού είναι το πρόβλημα...

Λυπάμαι που ξέφυγα από το θέμα, αλλά είπα κάποια πράγματα που έχουν μια λογική θεωρώ, χωρίς να είμαι υπέρ κανενός και να μη χαρακτηριζουμε άσχημα!
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1023
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από niasimas »

Πάντως κάποια εξέλιξη ως προς ΟΠΠΙ θα υπάρξει. Ποια θα είναι αυτή, δεν γνωρίζω. Σίγουρα κάτι θα συμβεί, γιατί ο θεσμός δεν δουλεύει με την σωστή διαδικασία, αν θέλουν να τον συνεχίσουν. Αν θα βγει καμία προκήρυξη για ειδικούς είναι το ζήτημα.
Turbo96

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από Turbo96 »

Τι ακριβώς περιμένεις να γίνει με την οππι; Αφού δεν είναι κάνεις στα πανεπιστήμια τους έχουν πάει όλους σε τμήματα οπότε δεν είναι αλληλένδετο με μία μελλοντική προκήρυξη ειδικών φρουρών.
BigGunn

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από BigGunn »

Τίποτα πάλι για προσλήψεις, ο μπλέ φάκελος είχε την ιδια γραμμη, να βγούν στο δρόμο αυτοι που έχουν ηδη και κάτι άλλα αδιάφορα. Ασχημα τα σημάδια μάγκες
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες