Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ArsFox
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Σάβ Απρ 02, 2011 1:50 pm
Επάγγελμα: Μηχανικός Αυτοματισμου
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από ArsFox »

Καλημέρα! Να σας ρωτήσω, όταν εκοψα την αναβολη δεν δήλωσα Π/Ν γιατι ολα έγιναν μέσα σε ενα ψιλοχαμό, θα μπορούσα με κάποιο τροπο να καταλήξω σίγουρα στους Π/Ν; Γιατι έχω ακούσει ιστορίες άλλων που θέλαν να μπουν π/ν και δεν είχαν δηλώσει απο πριν, να μου λενε πως ηταν στα μαγειρεία και χασαν και τη δευτερη ευκαιρια! Ευχαριστώ.
Hyper
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1063
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 6:01 am
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Hyper »

Μαγειρεια ειναι υπηρεσια! Εγω εχω ακουσει κατι χειροτερο. Να εχει χαθει η ευκαιρια επειδη ηταν τουαλετα ο αλλος γιαυτο εχετε τα αυτια σας ανοιχτα κ να ρωτατε που ποτε πως κ ας γινεστε και κουραστικοι. Θα περασει κλιμακιο ειδικων δυναμεων Εχε το νου σου

297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

Hyper έγραψε:Μαγειρεια ειναι υπηρεσια! Εγω εχω ακουσει κατι χειροτερο. Να εχει χαθει η ευκαιρια επειδη ηταν τουαλετα ο αλλος γιαυτο εχετε τα αυτια σας ανοιχτα κ να ρωτατε που ποτε πως κ ας γινεστε και κουραστικοι.
Ετσι! και μην φοβηθειτε να αρνηθειτε εκτελεση διαταγης προκειμενου να πατε ειδικες δυναμεις κανενας δοικας δεν θα σας ποινολογησει γιατι αρνηθηκατε να πατε μαγειρια λογω του κλιμακειου, εκτος εαν ειναι πολυ μαλα... κος στο στροφαρισμα
Άβαταρ μέλους
ΛΟΚ soldier
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 183
Εγγραφή: Παρ Σεπ 11, 2009 7:54 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από ΛΟΚ soldier »

Ναι, θέλει προσοχή σε τέτοια περίπτωση, γιατί και έγω παρουσιάστηκα σε κέντρο πυροβολικού και κάθε μέρα ρωτούσα πότε θα έρθουν άτομα απο τις ειδικές δυνάμεις και απάντηση δεν έπαιρνα απο κανέναν... Μια μέρα καθάριζα το ΚΨΜ και ευτυχώς ένας φίλος μου μου έστειλε μήνυμα οτι έχουν έρθει απο ειδικές δυνάμεις να πάρουν άτομα και έτσι το έμαθα και πήγα... Αλλιώς μην περιμένεις απο αξιωματικούς εκεί ή εποπ να σου πούνε...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Greek_Army »

Το κλιμάκιο συνήθως περνάει σε πρόβες ορκομωσίας. Οπότε μην βαριέστε ούτε να κάνετε πάρελαση ούτε να λέτε τον όρκο καμιά10αριά φορές κάθε πρωί...
ArsFox
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Σάβ Απρ 02, 2011 1:50 pm
Επάγγελμα: Μηχανικός Αυτοματισμου
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από ArsFox »

Κατάλαβα! Ευχαριστω! Οπότε τα αυτια μου και τα ματια 14!Εικόνα
Christopher398
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Απρ 08, 2011 3:15 am
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Christopher398 »

Γεια σας παιδιά και συγχαρητήρια για την ενημέρωση που προσφέρετε. Παρουσιάζομαι το Μαίο για να υπηρετήσω τη Θητεία μου. Το θέμα είναι ότι είχα δηλώσει πεζοναύτης και έμαθα σήμερα από την υπηρεσία του ΓΕΣ στο Internet οτι όπλο-σώμα κατάταξης είναι το έρευνας πληροφορικής και κέντρο κατάταξης το ΚΕΥΠ. Επειδή θέλω οπωσδήποτε να υπηρετήσω πεζοναύτες ήθελα να ρωτήσω το εξής:
Παίρνει το κλιμάκιο των ειδικών δυνάμεων από το συγκεκριμένο σώμα οπλίτες για να υπηρετήσουν στις ειδικές δυνάμεις ή όχι; Μπορώ να κάνω τώρα κάτι με κάποιο μέσο ίσως ώστε να πάω πεζοναύτης ή να περιμένω το κλιμάκιο να έρθει και να δηλώσω;
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Spectre
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2010 5:14 am
Τοποθεσία: Πεζοναυτης
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Spectre »

Greek_Army έγραψε: Το κλιμάκιο συνήθως περνάει σε πρόβες ορκομωσίας. Οπότε μην βαριέστε ούτε να κάνετε πάρελαση ούτε να λέτε τον όρκο καμιά10αριά φορές κάθε πρωί...
Πλεον δεν περναει κλιμακιο δινεις "Συνεντευξη" μετα απο κανα 5ημερο δλδ συμπληρωνεις μια υπευθυνη δηλωση... Τουλαχιστον ετσι εγινε τωρα που παρουσιαστηκα με την Α εσσο 2011 στους Π/Ν... Σε μια απο τις προβες ορκομοσιας μας ηρθαν απο τι θυμαμε 2 αξιωματικοι για ΥΕΑ και Προεδρικη Φρουρα... Επισης οποιος εχει το μεσω να κανει 8 μηνο ας το κανει!Εικόνα
sintoma lokatzis
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 14, 2010 12:57 am
Τοποθεσία: Επιθετικός χαφ
Ενδιαφέροντα: Στρατός, Γυμναστική και Αθλητισμός, Φίλοι και Γυναίκες
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από sintoma lokatzis »

spectre οταν λες κλιμακιο; Εννοεις αυτους που περνανε απο το πεζικο, πυροβολικο κτλ και ζητανε ατομα για ειδικες δυναμεις?
Spectre
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2010 5:14 am
Τοποθεσία: Πεζοναυτης
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Spectre »

Ναι sintoma lokatzis και γω ετσι νωμιζα οτι ειναι και στης Ε. Δ αλλα τελικα υσχυει μονο ΠΖ, ΤΘ κ αλλα σωματα
sintoma lokatzis
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 14, 2010 12:57 am
Τοποθεσία: Επιθετικός χαφ
Ενδιαφέροντα: Στρατός, Γυμναστική και Αθλητισμός, Φίλοι και Γυναίκες
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από sintoma lokatzis »

Κατσε μπερδευτηκα φιλε μου... Περναει κλιμακιο με το γνωστο παραδοσιακο τροπο (που σε βαζουν να κανεις αθληματα και αν τα περασεις σε περνουν ειδικες δυναμεις) και αν ναι απο ποια κεντρα εκπαιδευσης?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Greek_Army »

sintoma lokatzis έγραψε:Κατσε μπερδευτηκα φιλε μου... Περναει κλιμακιο με το γνωστο παραδοσιακο τροπο (που σε βαζουν να κανεις αθληματα και αν τα περασεις σε περνουν ειδικες δυναμεις) και αν ναι απο ποια κεντρα εκπαιδευσης;


Κλιμάκια ειδικών δυνάμεων περνάνε από όλα τα κέντρα εκπαίδευσης του στρατού ξηράς το έχουμε πει αρκετές φορές μην αγχώνεστε
sintoma lokatzis
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 14, 2010 12:57 am
Τοποθεσία: Επιθετικός χαφ
Ενδιαφέροντα: Στρατός, Γυμναστική και Αθλητισμός, Φίλοι και Γυναίκες
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από sintoma lokatzis »

Ευχαριστω greek army για την γρηγορη απαντηση οπως κανεις παντα... Και κατι ακομα που δεν με καιει απλα θελω να το ρωησω καθαρα απο περιεργεια... Απο τα κεντρα εκπαιδευσης οταν ερθει το κλιμακιο ζηταει μονο για καταδρομεις η και για πεζοναυτες?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Greek_Army »

sintoma lokatzis έγραψε:Ευχαριστω greek army για την γρηγορη απαντηση οπως κανεις παντα... Και κατι ακομα που δεν με καιει απλα θελω να το ρωησω καθαρα απο περιεργεια... Απο τα κεντρα εκπαιδευσης οταν ερθει το κλιμακιο ζηταει μονο για καταδρομεις η και για πεζοναυτες;


Εννοείται ότι ζητάει και πεζοναύτες
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης