Σωματική ικανότητα ανάλογα με το βάρος

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Nik0s135
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 10, 2017 3:57 am
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα ανάλογα με το βάρος

Δημοσίευση από Nik0s135 »

Καλημερα, μπαινω τωρα το Σεπτεμβρη και ειμαι 140 κιλα και υψος 1.85 τι σωματικη ικανοτητα θα με βγαλουν; Γιατι με αγχωνει αυτο... Οποιος μπορει να απαντησει θα ηταν παρα πολυ χρησιμο, ευχαριστω προκαταβολικα...
Giannis

Σωματική ικανότητα ανάλογα με το βάρος

Δημοσίευση από Giannis »

Καλημέρα παιδιά... ειμαι 1,90 ύψος και 109 κιλά... Σύμφωνα με το φεκ βγαίνω ι... δεν υπάρχει περίπτωση για ι3 έτσι; Ευχαριστώ πολυ και μπράβο για την πολύ καλή δουλειά που κάνετε...

Giannis

Σωματική ικανότητα ανάλογα με το βάρος

Δημοσίευση από Giannis »

Διόρθωση προηγούμενου μηνύματος Σύμφωνα με το φεκ βγαίνω ι2... από βιασύνη δεν το έγραψα.. Επίσης ήθελα να ρωτήσω ξέρει κανείς αν στο. πεζικο στην Τρίπολη μετράνε κανονικά ύψος και σε ζυγίζουν; ευχαριστώ πολύ και πάλι...
Giannis

Σωματική ικανότητα ανάλογα με το βάρος

Δημοσίευση από Giannis »

nik0s135 έγραψε:Καλημερα, μπαινω τωρα το Σεπτεμβρη και ειμαι 140 κιλα και υψος 1.85 τι σωματικη ικανοτητα θα με βγαλουν; Γιατι με αγχωνει αυτο... Οποιος μπορει να απαντησει θα ηταν παρα πολυ χρησιμο, ευχαριστω προκαταβολικα...
Καλημέρα φίλε... Σύμφωνα με το φεκ εισαι στο οριο ι3/ι4 αν δεν κάνω λάθος... Ας απαντήσει και κάποιος άλλος για σίγουρα...
Άβαταρ μέλους
GREEKDIVER
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Παρ Αύγ 18, 2017 12:25 am
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα ανάλογα με το βάρος

Δημοσίευση από GREEKDIVER »

Ι2 βγαίνει το παλικάρι
ΕΔ-ΜΑΚ-ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ - ΕΛΛΑΣ - ΧΕΛ -
Nik0s135
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 10, 2017 3:57 am
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα ανάλογα με το βάρος

Δημοσίευση από Nik0s135 »

Giannis έγραψε:
nik0s135 έγραψε:Καλημερα, μπαινω τωρα το Σεπτεμβρη και ειμαι 140 κιλα και υψος 1.85 τι σωματικη ικανοτητα θα με βγαλουν; Γιατι με αγχωνει αυτο... Οποιος μπορει να απαντησει θα ηταν παρα πολυ χρησιμο, ευχαριστω προκαταβολικα...
Καλημέρα φίλε... Σύμφωνα με το φεκ εισαι στο οριο ι3/ι4 αν δεν κάνω λάθος... Ας απαντήσει και κάποιος άλλος για σίγουρα...


δηλαδη αοπλο που λενε; Ή με όπλο; Μπορω να ξερω καπως απο πριν με μετρησουν εκει, τι θα με βγαλουν; Εννοω να ειμαι σιγουρος οτι με βαση τα κιλα μου, θα ειμαι I3 ή Ι4; Και θα ειναι με όπλο ή χωρίς; Πως θα το ξερω σιγουρα; Δυστυχως δεν θελω να με βγαλουν χωρις οπλο... Οχι για κανενα λογω αλλά μου βαραει καπως αρνητικα...
Άβαταρ μέλους
GREEKDIVER
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Παρ Αύγ 18, 2017 12:25 am
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα ανάλογα με το βάρος

Δημοσίευση από GREEKDIVER »

Ι2 και Ι3 εχουν... επομενως θα εχεις οπλο... αραξε... καλη θητεια
ΕΔ-ΜΑΚ-ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ - ΕΛΛΑΣ - ΧΕΛ -
Άβαταρ μέλους
GREEKDIVER
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Παρ Αύγ 18, 2017 12:25 am
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα ανάλογα με το βάρος

Δημοσίευση από GREEKDIVER »

Στο φορουμ υπαρχει σχετικη ενοτητα
ΕΔ-ΜΑΚ-ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ - ΕΛΛΑΣ - ΧΕΛ -
Άβαταρ μέλους
GREEKDIVER
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Παρ Αύγ 18, 2017 12:25 am
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα ανάλογα με το βάρος

Δημοσίευση από GREEKDIVER »

http://www.ellinikos-stratos.com/stratologia/swmatikiikanotita.asp
ΕΔ-ΜΑΚ-ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ - ΕΛΛΑΣ - ΧΕΛ -
Nik0s135
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 10, 2017 3:57 am
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα ανάλογα με το βάρος

Δημοσίευση από Nik0s135 »

Πως θα ξερω οτι δεν θα βγω I4 αντι για I3 ομως; Δηλαδη ειναι στανταρ οτι θα ειμαι το πολυ I3;
Dhmhtrhs

Σωματική ικανότητα ανάλογα με το βάρος

Δημοσίευση από Dhmhtrhs »

Καλημέρα σε ολους... με 1,91 υψος και 110 κιλα τι βγαίνω ι2; Ευχαριστώ εκ των προτέρων...
Κωνσταντίνος

Σωματική ικανότητα ανάλογα με το βάρος

Δημοσίευση από Κωνσταντίνος »

Παιδιά εγώ είμαι 125 κιλα 1.84 αλλά δε μου φαίνονται κι επίσης είμαι αρκετά αθλητικός κάνω βάρη και τρέξιμο οπότε δεν θα έχω πρόβλημα σε ασκήσεις του στρατου. Θα ειμαι ι1 έστω ι2 Γιατί θελω να πάω για ΕΛΔΥΚ.

Dhmhtrhs

Σωματική ικανότητα ανάλογα με το βάρος

Δημοσίευση από Dhmhtrhs »

Καλημέρα σε ολους... με 1,91 υψος και 110 κιλα τι βγαίνω ι2; Ευχαριστώ εκ των προτέρων...
Άβαταρ μέλους
Private Panikas
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Παρ Μάιος 05, 2017 7:21 pm
Τοποθεσία: ΣΤΡ (ΕΜ)
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα ανάλογα με το βάρος

Δημοσίευση από Private Panikas »

Γεια σε όλους.

Παρουσιάζομαι το Νοέμβρη και έχω την εξής απορία: Τον τελευταίο χρόνο ζορίστηκα με διάφορες προσωπικές υποθέσεις και έβαλα αρκετά κιλά. Είμαι 1.77 στο ύψος και περίπου 110 κιλά. Με βάση τον κανονισμό βγαίνω Ι3. Αν βγω Ι3 θα συμμετέχω στη γυμναστική, όποτε αυτή πραγματοποιείται; Ποιά η αντιμετώπιση από τους ανώτερους απέναντι σε καποιον υπέρβαρο;

Θέλω να δω τη θητεία ως μια ευκαιρία να χάσω βάρος. Γενικώς επικρατεί η άποψη ότι στο στρατό παίρνεις κιλά, δε χάνεις, αλλά το ακούω συνήθως από άτομα που έλιωναν στα κρουασάν και τις σοκολάτες, ήταν δύσκολοι στο φαί και δεν έτρωγαν τα γεύματα του στρατού και περίμεναν την έξοδο για να μπουκώσουν σουβλάκια. Αντίθετα γνωστοί μου που δεν είχαν πάρε δώσε με το ΚΨΜ και τα σουβλατζίδικα και περιορίζονταν στο τι έφτιαξε ο μάγειρας βγήκαν αγνώριστοι από τη θητεία, με την καλή έννοια (-20,-25 κιλά... ) και δεν ήταν καν ΕΔ. Θα ήθελα να ακούσω και τη γνώμη ανθρώπων που τα πέρασαν και από εδώ μέσα.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες