Οπλοφορία στην Ελλάδα

Οτιδήποτε δεν ανήκει στις υπόλοιπες συζητήσεις
Απάντηση

Θα θέλατε άδεια οπλοφορίας και συνεπώς όπλο για προστασία;

Το δημοψήφισμα λήγει την Σάβ Αύγ 20, 2022 4:35 pm

Ναι
1266
93%
Όχι
78
6%
Δεν με αφορά
11
1%
 
Σύνολο ψήφων: 1355

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
BILL

Οπλοφορία στην Ελλάδα

Δημοσίευση από BILL »

Λοιπον, αυτα που αναφεραται για τους σκοπευτες ειναι τελειως λαθος και θα σας αναφερω συγκεκριμενα (πραγματικα) παραδειγματα για να καταλαβετε τι εννοω. Οπως αναφερατε πρεπει καθε χρονο να κανεις τουλαχιστον 8 αγωνες (ευχαριστω που με διορθωσατε). Ξερω περιπτωση ανθρωπου που ειναι στο εμπορικο ναυτικο, λειπει στο καραβι δεν ξερω και γω ποσους μηνες και ενω υπεραγαπαει τη σκοποβολη δεν μπορει να εχει το δικο του οπλο. Επισης, αγωνες ο καθε ομιλος διοργανωνει συγκεκριμενες ημερομηνιες για περιπου δυο μηνες το χρονο καθε σαβατοκυριακο (ετσι τουλαχιστον κανει ο δικος μου ομιλος στη θεσ/νικη). Οι περισσοτεροι που ασχολουνται με το αθλημα ειναι μεγαλης ηλικιας, με οικογενεια και υποχρεωσεις. Το θεωρειται ευκολο για αυτους τους ανθρωπους να συμληρωσουν τοσους αγωνες για να ανανεωσουν την αδεια τους; Πιστεψτε με ΟΧΙ. Και αν βαλουμε και τα ατυχηματα που μπορει καποιος να παθει, αφηστε τα να πανε! Ολα βγαλμενα απο τη ζωη ειναι, μονο αυτος ο κ*λονομος δεν μπορει να συμβαδισει με την πραγματικοτητα.
Manos 1
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 05, 2011 8:00 pm
Τοποθεσία: 1
Επικοινωνία:

Οπλοφορία στην Ελλάδα

Δημοσίευση από Manos 1 »

Καήσπέρα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με την άδεια οπλοκατωχής τη χαρτιά πρέπει να προσκομήσω για να βγάλω άδεια όπλου; Ευχαριστώ εκ των προτέρων
BILL

Οπλοφορία στην Ελλάδα

Δημοσίευση από BILL »

Αυτο για τους 8 αγωνες ανα χρονο, ευτυχως, δεν ισχυει πλεον. Εχουν γινει 6 οι απαραιτητοι αγωνες ανανεωσης της αδειας. Μανο, εφοσον δεν εισαι σκοπευτης, δεν νομιζω οτι μπορεις να βγαλεις αδεια οπλοκατοχης. Οποιος ξερει περισσοτερες πληροφοριες, ας σε ενημερωσει.

alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Οπλοφορία στην Ελλάδα

Δημοσίευση από alexissak »

KYA 4325/1999
ΑΡΘΡΟ 5
3. Οι άδειες κατοχής ισχύουν για τρία (3) έτη και ανανεώνονται κατόπιν σχετικής αιτήσεως του ενδιαφερομένου, η οποία υποβάλλεται στην αρμόδια Αστυνομική Αρχή τρεις (3) μήνες πριν από τη λήξη της και συνοδεύεται από υπεύθυνη δήλωση ότι εξακολουθούν να συντρέχουν οι προϋποθέσεις της αρχικής Χορήγησης.
- Ειδικά για τους σκοπευτές, απαιτείται επί πλέον βεβαίωση της οικείας Ομοσπονδίας, από την οποία προκύπτει ότι, κατά το χρόνο ισχύος της άδειας αυτής, ο αιτών συμμετείχε τουλάχιστον σε εννέα (9) αγώνες συνολικά, εφόσον πρόκειται για όπλα της κατηγορίας Α΄ ή δεκαπέντε (15) εφόσον πρόκειται για όπλα Β΄ κατηγορίας".

Σημ. Ο αριθμός των αγώνων και γενικά όλη η παρ. Β' μεταβλήθηκε με την τροποπ. Της ΚΥΑ 4325/1999 το 2005 (ΦΕΚ Β΄1273 12.10.2005)

Aδεια οπλοκατοχής για ατομική ασφάλεια βγαζεις παρα πολυ δύσκολα κ αν έχεις πολυ ισχυρα επιχειρήματα ! Κυριως βγάζουν οι οικονομικα ευκατάστατοι Για λογους μεταφοράς χρημάτων κτλ... Αν προβάλεις ως λογο οτι απλα απειλησαι ή οτι επεσες θύμα κλοπης - ληστειας είναι σχεδον απιθανο να την πάρεις. Υπόψιν οτι για τις αδειες οπλοφοριας γνωμοδοτει ο Εισαγγελεας της περιφέρειας του τόπου κατοικίας σου. Δεν ετσι μοιράζοντε απλα απο την αστυνομια...
vectorone
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Παρ Ιουν 17, 2011 2:23 pm
Τοποθεσία: Κερατσινι
Επάγγελμα: Σχεδιαστης μεσω συστηματων Η/Υ
Επικοινωνία:

Οπλοφορία στην Ελλάδα

Δημοσίευση από vectorone »

Ειμαι: ΚΑΤΑ της οπλοφοριας. Δηλαδη, δεν θα ηθελα ουτε εγω, ουτε κανενας που δεν ανηκει στα σωματα ασφαλειας, να κυκλοφορει με οπλο (ειτε αεροβολο, ειτε πυροβολο). Ειμαι ΥΠΕΡ της τροποποιησης του νομου, ωστε να μπορεις με καταλληλη ΑΔΕΙΑ, παντα, να κυκλοφορεις με οπλα κοντινης επαφης (λαστιχενια γκλομπ, σπρευ, σιδερογροθιες - ΟΧΙ λεπιδες και μαχαιρια). Η αδεια, φυσικα, πρεπει να ειναι δομημενη ετσι ωστε να υποχρεωνει τον πολιτη, να σκεφτεται, οση ωρα κυκλοφορει οπλισμενος, πως θα εχει σοβαρες συνεπειες αναλογα με το πως θα χρησιμοποιησει το οπλο. Εξηγω: Σημερα, εαν μπει κανας ΜΠΙΝΕΣ στο σπιτι σου και τον κοπανησεις με φτυαρι, θα σου κανει και μυνηση αμα ζησει και αμα ψοφισει θα σε πανε και μεσα. Να τροποποιηθει ο νομος ετσι ωστε ακομα και ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΣ να μπει ΧΩΡΙΣ ΓΡΑΠΤΗ ΑΔΕΙΑ απο τον εισαγγελεα, να μπορεις να τον διωξεις απο τον χωρο σου. Να τροποποιηθει ετσι ωστε, οταν μπει καποιος ΑΓΝΩΣΤΟΣ ανθρωπος, να παυει αυτοματως να ισχυει οποιο πολιτικο του δικαιωμα και να εκλαμβανεται ως ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑΣ και να υποστει βεβαιως ολες τις συνεπειες.

Ειμαι ΥΠΕΡ της οπλοκατοχης, αλλα ΠΑΝΤΑ με τις αναλογες νομικες μεταρυθμισεις (πραγμα που δεν θα γινει ποτε).
Άβαταρ μέλους
kappa
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 223
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 12, 2012 12:16 am
Επικοινωνία:

Οπλοφορία στην Ελλάδα

Δημοσίευση από kappa »

Μπορω μονο να φανταστω την ενταση και ισως και πανικο που θα ενοιωθα σε περιπτωση που αντιλαμβανομουν την εισβολη/παρουσια αγνωστου μες στο σπιτι μου

Αν ειχα την απαραιτητη ψυχραιμα, η καλυτερη πιστευω λυση ειναι να προσπαθησεις
-να μαζευτουν ολα τα μελη της οικογενειας γρηγορα σε ενα δωματιο και να κλειδωθεις μεσα
-καλεις την αστυνομια και οπλιζεις το οπλο σου
-ειδοποιεις τον διαρρηκτη, να φυγει
-αν παει να μπει στο δωματιο που ειστε οχυρωμενοι, μαλλον πυροβολεις.

Δεν βλεπω αλλο λογικο τροπο να αντιμετωπισεις μια διαρηξη.

Σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να καταδιωξεις, οπως δυστυχως, ειδαμε πως εκανε προσφατα ενας νεαρος, γιατι αυτο ειναι φονος.

Αλλα ουτε και μπορεις να περιμενεις να ερθεις στα χερια η εστω προσωπο με προσωπο με καποιον αγνωστο που διερρηξε το οικογενειακο σου ασυλο... Δεν μπορεις να ξερεις τις προθεσεις του

Με λιγα λογια, ειμαι Υπερ της οπλοκατοχης (και οπλοχρησιας κατα ανθρωπων, υπο συγκεκριμενες συνθηκες) αλλα ακριβως για να μην γινουμε Φαρ Ουεστ, ειμαι επισης υπερ της απολυτης απαγορευσης, ελευθερης, οπλοφορειας οπως επισης και των συχνοτατων ψυχολογικων αξιολογησεων οποιων επιθυμουν να λαμβανουν αδεια/ανανεωση οπλοκατοχης η οπλοχρησιας...

*αδεια οπλοχρησιας, οπλοκατοχης και οπλοφορειας δεν θα πρεπε, ντε και καλα, να ταυτιζονται.
πχ δε βλεπω κανενα απολυτως λογο για τον οποιο ενας πολιτης θα επρεπε να κυκλοφορει με συναρμολογημενο οπλο εν μεσω αστικης περιοχης. Οπως επισης, ισως θα ταν ωρα να αναθεωρησουμε και να ποινικοποιηθει η μεχρι τωρα εθιμικη/εορταστικη χρηση οπλων κατα εορτασμους (οι γνωστες μπαλωθιες) οπως και περαιτερω περιορισμοι σχετικα με την μεταφορα οπλων χειρος απο και προς σκοπευτικες λεσχες (πολλες φορες χρησιμοποιειται σαν προφαση, απο οπλομανεις η σαλταρισμενους.)
Black_Knight
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 01, 2010 5:27 pm
Επάγγελμα: Στρατιωτικός
Επικοινωνία:

Οπλοφορία στην Ελλάδα

Δημοσίευση από Black_Knight »

Giannis Ni έγραψε:Ενω τώρα που δεν μπορούμε να κυκλοφορήσουμε μετά τις 19.00 από τα σπίτια μας δεν έχει γέλοιο θέαμα; Τώρα που αν πάμε στην λαϊκή αγορά θα καούμε ζωντάνοι δεν είναι γελοίο θέαμα; Γελειό θέαμα δεν είναι τα γκέτο από τους λαθρομετανάστες και τους αντιεξουσιαστές που η ΕΛ. ΑΣ λόγω πολιτκής βούλησης δεν μπορεί να μαζέψει; Μήπως είναι και γελοίο θέαμα οι δολοφονίες τόσων συμπολιτών μας από εγκληματίες; Ας αποφασίσει η ΕΛ. ΑΣ να λειτουργήσει σαν μια ευρωπαϊκή αστυνομία και τότε ναι δεν θα χρειαζόμαστε ούτε να συζητάμε το θέμα της οπλοκατοχής ούτε τίποτα.


Ενώ νομίζεις ότι αν επιτραπεί η οπλοκατοχή θα νιώθεις ασφαλής; Εγω γιατί να νιώθω ασφαλής που ο γειτονάς μου ο Γιάννης Νι έχει όπλο; Ίσα ισα θα λέω ότι μπορεί καμιά μέρα να σαλέψει ή να ξεκινησει τα ναρκωτικά και να ρίχνει κατά ρυπάς.

"And so I become a knight of the Kingdom of Dreams and Shadows!"
Pavlos K.
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 169
Εγγραφή: Δευ Δεκ 05, 2011 8:48 pm
Επικοινωνία:

Οπλοφορία στην Ελλάδα

Δημοσίευση από Pavlos K. »

Black_Knight έγραψε:
Giannis Ni έγραψε:Ενω τώρα που δεν μπορούμε να κυκλοφορήσουμε...


Ενώ νομίζεις ότι αν επιτραπεί η οπλοκατοχή θα νιώθεις ασφαλής; Εγω γιατί να νιώθω ασφαλής που ο γειτονάς μου ο Γιάννης Νι έχει όπλο; Ίσα ισα θα λέω ότι μπορεί καμιά μέρα να σαλέψει ή να ξεκινησει τα ναρκωτικά και να ρίχνει κατά ρυπάς.



Παίζει να είμαι ο μόνος στην γειτονιά που δεν οπλοφορεί και αυτό το συναίσθημα το έχω νιώσει πάνω από μια φορά. Σε πολλές περιπτώσεις, ιδιαιτερα όταν υπάρχει και αλκόλ στη μέση, υπάρχει ο φόβος μην ξεφύγει κανείς.

Όσων αφορά το Γιάννη, θα σου πω μια ιστορία που συνεβει σε ένα γειτονάκι μου. Στα 300 μέτρα από το σπίτι μου έμενε μια οικογένεια. Μιας και είμαστε στη Κρήτη και η τοπική κοινωνία δεν καταδικάζει την οπλοκατοχή είχαν μια καλάσνα, καραμπίνα και ένα περίστροφο. Αυτά είχα δει εγώ τουλάχιστον.

Ένα-δυο χρόνια μετά που μετακόμισαν σε ένα γειτονικό χωριό μια μέρα τα παιδιά δεν είχαν επίβλεψη για κάποιο λόγο και αποφάσισαν να παίξουν πόλεμο με πραγματικά όπλα. Το ένα ήταν γεμάτο ή το γέμισε κάποιο παιδί, δεν μάθαμε ποτέ. Μετά το πυροβολισμό το ένα παιδί πέθανε προφανώς επιτόπου. Ο μικρός είπε ότι πυροβόλησαν τον αδερφό του κάποιοι άγνωστοι αλλά μετά τα ξέρασε όλα.

Και μια ακόμα τώρα που τη θυμήθηκα. Πέρσι για προσωπικούς λόγους, κάποιος ένιωσε θιγμένος επειδή θεώρησε ότι μια γυναίκα που δούλευε σε καφενείο εκτός από αυτόν έκανε γλυκά μάτια και σε κάποιον άλλο. Έτσι πήγε σπίτι του, πήρε το όπλο του και γάζωσε το αμάξι της για εκδίκηση. Δυστυχώς μέσα στο αμάξι κοιμόταν ένα μωρό παιδί στο πίσω κάθισμα και δεν φαινόταν, από θαύμα έζησε.

Θέλω να κάνεις μια μικρή έρευνα να δεις πόσοι θάνατοι έχουν συμβεί σε περιοχές όπως η Κρήτη με υψηλά ποσοστά οπλοκατοχής. Σκέψου τι όμορφο συναίσθημα θα ήταν να έχεις ένα γείτονα που να μην την παλεύει και έχει όπλο, έστω καραμπίνα σου λέω εγώ. Αλλά ακόμα και εντάξει άνθρωπος να είναι πόσο θέλει ο άνθρωπος να σαλτάρει ; Δεν σου έχει συμβεί ποτέ να ξεφύγεις ; Αν ναι μπράβο. Αν όχι μην αγχώνεσαι έχει συμβεί και σε όλους τους υπόλοιπους, φυσιολογικό είναι Εικόνα. Είμαστε τουλάχιστον τυχεροί που όταν σαλτάρουμε δεν απέχει ο φόνος όσο το πάτημα μιας σκανδάλης Εικόνα

Σου παραθέτω και τα links για τις δυο ιστορίες που επειδή ήξερα καλά τα άτομα με στεναχώρησαν. Έχουν συμβεί και αρκετά άλλα στο χωριό μου, που λόγο τημής είναι από τα πιο ήρεμα στην περιοχή.

Αδερφός σκοτώνει αδερφό :
http://www.patris.gr/articles/74176?PHPSESSID=

Δεν βρίσκω το link για την δεύτερη ιστορία αλλά σου κάνω δώρο ένα link που πέτυχα στο ψάξιμο με ένα συμμαθητή μου που τον πήρε στο κυνήγι ένας για μια 10ρια χιλιόμετρα μέχρι το χωριό μετά από τσακωμό σε νυχτερινό κέντρο. Όταν έφτασε στο χωριό. Δες το link ...
http://cretalive.gr/new/32793/crete/Milisan_ta_opla_sti_Messara

Άβαταρ μέλους
Alek
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Πέμ Απρ 12, 2012 9:09 pm
Επικοινωνία:

Οπλοφορία στην Ελλάδα

Δημοσίευση από Alek »

Το να γίνουν οι γειτονιές της Ελλάδας ''φαρ ουέστ'' εμένα πραγματικά μόνο απέχθεια μου δημιουργεί
Γιωργος

Οπλοφορία στην Ελλάδα

Δημοσίευση από Γιωργος »

Αν δηλαδη επερνε τα κλειδια του αυτοκινητου του πατερα του και Προκαλουσε Θανατηφορο ατυχημα σκοτωνοντας και καποιον (ους) αλλον (ους) αυτοματα 8α επρεπε να Ξορκισουμε τα αυτοκινητα Ασποσυροντας τα απο την κυκλοφορια; Η εχουν γινει λιγοτερα ατυχηματα με οχηματα υπο την επηρεια αλκοολ;
Ολα τα πραγματα θελουν συνεση και σοβαροτητα
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1857
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Οπλοφορία στην Ελλάδα

Δημοσίευση από Terminator »

To 2011 Ειχε γίνει μια έρευνα του FBI για την οπλοφορία

Σύμφωνα με την πιο πρόσφατη στατιστική του FBI τα εγλήματα κατά ζωής σημειώνουν πτώση. Οι δολοφονίες είναι 2% λιγότερες στους τελευταίους 12 μήνες, ενώ συνολικά τα βίαια εγκλήματα είναι μειωμένα κατά 4%. Η καθοδική τάση των βίαιων εγκλημάτων στην Αμερική άρχισε πριν δέκα περίπου χρόνια, σύμφωνα με το FBI,χωρίς όμως να καταλογίζονται τα αίτια της μείωσης.

http://www.fbi.gov/news/pressrel/press-releases/fbi-releases-preliminary-annual-crime-statistics-for-2010

Pavlos K.
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 169
Εγγραφή: Δευ Δεκ 05, 2011 8:48 pm
Επικοινωνία:

Οπλοφορία στην Ελλάδα

Δημοσίευση από Pavlos K. »

Γιωργος έγραψε:Αν δηλαδη επερνε τα κλειδια του αυτοκινητου του πατερα του και Προκαλουσε Θανατηφορο ατυχημα σκοτωνοντας και καποιον (ους) αλλον (ους) αυτοματα 8α επρεπε να Ξορκισουμε τα αυτοκινητα Ασποσυροντας τα απο την κυκλοφορια; Η εχουν γινει λιγοτερα ατυχηματα με οχηματα υπο την επηρεια αλκοολ;
Ολα τα πραγματα θελουν συνεση και σοβαροτητα


μην συγκρίνεις το αυτοκίνητο με το όπλο από άποψη επικυνδηνότητας για τον απλούστατο λόγο ότι το όπλο έχει φτιαχτεί για να σκοτώνει.

και προφανώς αν δεν υπάρχει λόγος και παίρνεις το αμάξι και είσαι όλη μέρα στο δρόμο αυξάνεις την πιθανότητα να ζήσεις ένα ατύχημα. Όταν βάζεις ένα όπλο μέσα στο σπίτι σου κάνεις ακριβώς το ίδιο, ένα παραπανο και στην συγγεκριμένη περίπτωση πολύ σοβαρό λόγο να τραυματιστείς εσύ ή η οικογένεια σου ή να τραυματίσεις κάποιον ξένο πάνω στην οργή σου και να καταστραφεί η ζωή σου.
Λουκάς

Οπλοφορία στην Ελλάδα

Δημοσίευση από Λουκάς »

Φιλε Παυλο, αν καποιος μπηκε στο σπιτι μου για να κλεψει, με αυτα που ακουμε, δεν ξερω αν θα θελει να βιασει η και να σκοτωσει ακομα, οποτε θελω να εχω το οπλο μου και να του ****** τη μανα

ειμαι ο πιο φιλησυχος ανθρωπος, αρκει να μην με πειραξεις
Pavlos K.
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 169
Εγγραφή: Δευ Δεκ 05, 2011 8:48 pm
Επικοινωνία:

Οπλοφορία στην Ελλάδα

Δημοσίευση από Pavlos K. »

Λουκάς έγραψε:Φιλε Παυλο, αν καποιος μπηκε στο σπιτι μου για να κλεψει, με αυτα που ακουμε, δεν ξερω αν θα θελει να βιασει η και να σκοτωσει ακομα, οποτε θελω να εχω το οπλο μου και να του ****** τη μανα

ειμαι ο πιο φιλησυχος ανθρωπος, αρκει να μην με πειραξεις


σε καταλαβαίνω, αυτό που θέλω όμως να σκεφτείς είναι ότι είναι πολύ πιθανό να τραυματιστεί κάποιος δικός σου με αυτό το όπλο. Αν είσαι έτοιμος να πάρεις αυτό το ρίσκο πρέπει κάθε μέρα στην ημερίσια ρουτίνα σου να ελέγχεις αν το όπλο είναι ασφαλές και μόνο εσύ έχεις πρόσβαση σε αυτό. Δεν είναι μικρή ευθήνη αδερφέ. Επιπλέον πρέπει να φροντίσεις να προετοιμάσεις τον εαυτό σου για την κατάσταση στην οποία είσαι εκτός εαυτού και έχεις πρόσβαση στο όπλο. Έχω βαρεθεί να βλέπω ανθρωποκτονίες, με πρόθεση ή εξαιτίας ατυχήματος επειδή ο κόσμος πιστεύει ότι το να πάρει ένα όπλο είναι σαν να αγοράζει νέα τηλεόραση.

Προσωπικά ξέρω ότι επειδή έχω ζήτημα με τα νεύρα μου το να έχω πρόσβαση σε όπλο είναι κακιά ιδέα. Έχω γερές πόρτες, ασφαλίζω και πριν κοιμηθώ ελέγχω ώστε να σιγουρευτώ ότι όλα είναι εντάξει και είμαι ήρεμος. Δεν θα ήμουν αν υπήρχε όπλο στο σπίτι και παιδιά γιατί είτε το όπλο θα πρέπει να ήταν δίπλα μου για να το χρησιμοποιήσω ΑΜΕΣΑ όταν χρειαστεί κάτι το οποίο θα έβαζε σε άμεσο κίνδυνο την οικογένεια. Αλλιώς αν είναι κριμένο και κλειδωμένο και ασφαλισμένο μέχρι να το βρω όταν έρθει η ώρα βρέξε μου και γλίστρησε. Αυτή είναι η πραγματικότητα αδερφέ.

Η λύση είναι να έχουμε καλύτερη αστυνόμευση και να προσέχουμε, τα υπόλοιπα δεν είναι ασφαλείς λύσεις.
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1857
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Οπλοφορία στην Ελλάδα

Δημοσίευση από Terminator »

Εδω στην Ελλάδα οι ληστές είναι πολυ πιο οργανωμένοι απο τις ΗΠΑ (αμα σου μπουνε στο σπίτι 4 άτομα με αλεξίσφαιρα γιλέκα και καλάσνικοφ με διατρητικές σφαίρες όπως έγινε σε ενα κοσμηματοπωλείο στην οδο πατησίων δεν νομίζω ενα πιστόλι ή μια κυνηγετική καραμπίνα να σε βοηθήσει).
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες