Προσλήψεις Αστυνομικών για τα πανεπιστήμια (ΟΠΠΙ)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Gpap95
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1476
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 03, 2021 8:49 pm
Επικοινωνία:

Προσλήψεις Αστυνομικών για τα πανεπιστήμια (ΟΠΠΙ)

Δημοσίευση από Gpap95 »

Averoff13 έγραψε:Παιδιά ατην Β κατηγορία Ο βαθμός υπολογίζεται από το πτυχίο τεε επαλ και απολυτήριο. Όσοι από επαλ έχουν τελειώσει ΤΕΙ στην Α θα είναι αν εννοείς αυτό guns n roses. Σρην β κατηγορία πάνε όσα παιδιά έχουν πτυχίο ειδικοτητων επαλ.
Μπορείς να δηλώσεις στην Ά ομάδα με το απολυτήριο του επαλ. Στο επαλ παίρνεις πτυχίο και απολυτήριο. Αν λοιπόν επιλέξεις Α ομάδα, δίνεις το απολυτήριο του επαλ και αν έχεις πτυχίο ΤΕΙ κτλπ. Αν θες να πας Β ομάδα στο επαλ, δίνεις απολυτήριο, πτυχίο επαλ και πτυχίο ΤΕΙ. Τι μου λες στη κατηγορία Β πάνε όσοι έχουν πτυχίο ειδικοτήτων; Εγώ έχω ειδικότητα από επαλ δηλαδή το πτυχίο του επαλ και ΤΕΙ και πήγα Β ομάδα. Έδωσα απολυτήριο πτυχίο επαλ και πτυχίο ΤΕΙ και ότι άλλο είχα από πρόσθετα προσόντα. Για αυτό λέμε ότι η βάση στη Β θα είναι πιο χαμηλά, επειδή δε τελειώνουν πολλοί ΤΕΙ από επαλ.

Ntouf
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Τετ Ιουν 23, 2021 4:04 pm
Επικοινωνία:

Προσλήψεις Αστυνομικών για τα πανεπιστήμια (ΟΠΠΙ)

Δημοσίευση από Ntouf »

Gpap95 ποια ειναι η εκτιμηση σου για την βαση στην β?
Gpap95
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1476
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 03, 2021 8:49 pm
Επικοινωνία:

Προσλήψεις Αστυνομικών για τα πανεπιστήμια (ΟΠΠΙ)

Δημοσίευση από Gpap95 »

Gpap95 έγραψε:
Averoff13 έγραψε:Παιδιά ατην Β κατηγορία Ο βαθμός υπολογίζεται από το πτυχίο τεε επαλ και απολυτήριο. Όσοι από επαλ έχουν τελειώσει ΤΕΙ στην Α θα είναι αν εννοείς αυτό guns n roses. Σρην β κατηγορία πάνε όσα παιδιά έχουν πτυχίο ειδικοτητων επαλ.
Μπορείς να δηλώσεις στην Ά ομάδα με το απολυτήριο του επαλ. Στο επαλ παίρνεις πτυχίο και απολυτήριο. Αν λοιπόν επιλέξεις Α ομάδα, δίνεις το απολυτήριο του επαλ και αν έχεις πτυχίο ΤΕΙ κτλπ. Αν θες να πας Β ομάδα στο επαλ, δίνεις απολυτήριο, πτυχίο επαλ και πτυχίο ΤΕΙ. Τι μου λες στη κατηγορία Β πάνε όσοι έχουν πτυχίο ειδικοτήτων; Εγώ έχω ειδικότητα από επαλ δηλαδή το πτυχίο του επαλ και ΤΕΙ και πήγα Β ομάδα. Έδωσα απολυτήριο πτυχίο επαλ και πτυχίο ΤΕΙ και ότι άλλο είχα από πρόσθετα προσόντα. Για αυτό λέμε ότι η βάση στη Β θα είναι πιο χαμηλά, επειδή δε τελειώνουν πολλοί ΤΕΙ από επαλ.

Απλά στη Β ομάδα υπολογίζεται σα βαθμός το πτυχίο του επαλ και όχι το απολυτήριο επαλ. Δε σημαίνει ότι όποιος τελείωσε τελείωσε ΤΕΙ από επαλ δε μπορεί να πάει στη Β. Πάει στη Β κανονικότητα με το πτυχίο του ΤΕΙ και το πτυχίο επαλ. Κάπου μπερδεύτηκες μου φαίνεται.

Averoff13
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 249
Εγγραφή: Σάβ Απρ 17, 2021 3:08 pm
Επικοινωνία:

Προσλήψεις Αστυνομικών για τα πανεπιστήμια (ΟΠΠΙ)

Δημοσίευση από Averoff13 »

Gpap95 έγραψε:Απλά στη Β ομάδα υπολογίζεται σα βαθμός το πτυχίο του επαλ και όχι το απολυτήριο επαλ. Δε σημαίνει ότι όποιος τελείωσε τελείωσε ΤΕΙ από επαλ δε μπορεί να πάει στη Β. Πάει στη Β κανονικότητα με το πτυχίο του ΤΕΙ και το πτυχίο επαλ. Κάπου μπερδεύτηκες μου φαίνεται.
Καλώς δεν ήξερα.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Παρ Ιούλ 02, 2021 6:04 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Fanis679
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Κυρ Απρ 04, 2021 1:45 am
Επικοινωνία:

Προσλήψεις Αστυνομικών για τα πανεπιστήμια (ΟΠΠΙ)

Δημοσίευση από Fanis679 »

Εγώ πιστεύω από 2500 περίπου θ ναι η βάση στην Α μπορεί ισως κ λίγο παραπανω... Εάν ήταν 3300++ Τα παιδιά του λυκείου Θ περνούσανε άνετα στην αστυνομία από πανελληνιες κ δν θ περίμεναν να βγει προκηρηξη. Γτ εάν ένας έχει 18 απολιτιριο λυκειου ε θα ήταν χαζός ν μην περνούσε αστυνομία κ ν περίμενε προκυρηξη.
Gunsmith
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Παρ Ιουν 04, 2021 1:36 am
Επικοινωνία:

Προσλήψεις Αστυνομικών για τα πανεπιστήμια (ΟΠΠΙ)

Δημοσίευση από Gunsmith »

Μπείτε στην σελίδα στο fb... Έχει δημιουργηθεί ένα poll για να ψηφίσουμε σχετικά με τα μόρια μας
Panellas93
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 317
Εγγραφή: Παρ Απρ 02, 2021 3:44 am
Επικοινωνία:

Προσλήψεις Αστυνομικών για τα πανεπιστήμια (ΟΠΠΙ)

Δημοσίευση από Panellas93 »

Ρε 320 άτομα είναι 320 το ξανά λέμε .. Τι 2500 λέτε μερικοί ; Δηλαδή δεν υπάρχουν 320 άτομα από τόσες αιτήσεις με πτυχίο και απολυτήριο τουλάχιστον 14 ας μην πούμε για έξτρα μόρια ;
3kR
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 26, 2021 3:08 pm
Επικοινωνία:

Προσλήψεις Αστυνομικών για τα πανεπιστήμια (ΟΠΠΙ)

Δημοσίευση από 3kR »

Panellas93 έγραψε:Ρε 320 άτομα είναι 320 το ξανά λέμε .. Τι 2500 λέτε μερικοί ; Δηλαδή δεν υπάρχουν 320 άτομα από τόσες αιτήσεις με πτυχίο και απολυτήριο τουλάχιστον 14 ας μην πούμε για έξτρα μόρια ;


Πες τα πανελα φιλε μου! Γιατι εμενα μου λενε οτι εχουν ελπιδες ατομα με 1800 μορια 😂 ρε τοσα βυσματα ολοι μια βαση;

Fanis679
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Κυρ Απρ 04, 2021 1:45 am
Επικοινωνία:

Προσλήψεις Αστυνομικών για τα πανεπιστήμια (ΟΠΠΙ)

Δημοσίευση από Fanis679 »

Ε ναι αυτό λέω. Εάν έχεις 14 απολυτιριο κ πτυχίο ΤΕΙ αντε και τπτ αλλο πάλι δν πιάνεις 3300. Που πιστεύω αρκετά θ ναι τέτοια άτομα. Τώρα ο άλλος με απολυτιριο 18 δν θ σκεφτεί ν δηλώσει γτ θ είναι κάπου καλητερα αστυνομία, στρατό... Γιαυτό λέω αποκλείεται ν ναι η βάση 3300 που λένε κάποιοι.
Ktls
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 13, 2021 2:24 am
Επικοινωνία:

Προσλήψεις Αστυνομικών για τα πανεπιστήμια (ΟΠΠΙ)

Δημοσίευση από Ktls »

Καποιοι εδώ μέσα μάλλον την έχετε δει επιστήμονες μάλλον, τα 2500 για κάποιον που δεν έχει ΑΕΙ ή ΤΕΙ είναι πάρα πολλά, πριν κάθεστε και λέτε μπαρούφες και υποτιμάτε τον καθένα ρίξτε πρώτα μια ματιά να δείτε πως βαθμολογουνται τα μόρια και μετά μιλήστε. Και στην Ελλάδα ζούμε κάτω των 25 ελάχιστοι έχουν πάρει το πτυχίο τους και οι άνω τον 25 με ένα καλό πτυχίο έχουν πολύ καλύτερη δουλειά για να την αφήσουν. Οπότε όλες οι γνώμες δεκτες αλλά μέχρι το σημείο που δεν υποτιμούν κανένα. Γιατί οι περισσότεροι εδώ μέσα κάνουν την προσπάθεια τους και δεν έχουν την ανάγκη σχόλια από άκυρους που το μόνο που κάνουν είναι να το παίζουν ξύπνιοι ενώ δεν είναι.
Geor211
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Τετ Ιουν 02, 2021 11:42 pm
Επικοινωνία:

Προσλήψεις Αστυνομικών για τα πανεπιστήμια (ΟΠΠΙ)

Δημοσίευση από Geor211 »

Ktls έγραψε:Καποιοι εδώ μέσα μάλλον την έχετε δει επιστήμονες μάλλον, τα 2500 για κάποιον που δεν έχει ΑΕΙ ή ΤΕΙ είναι πάρα πολλά, πριν κάθεστε και λέτε μπαρούφες και υποτιμάτε τον καθένα ρίξτε πρώτα μια ματιά να δείτε πως βαθμολογουνται τα μόρια και μετά μιλήστε. Και στην Ελλάδα ζούμε κάτω των 25 ελάχιστοι έχουν πάρει το πτυχίο τους και οι άνω τον 25 με ένα καλό πτυχίο έχουν πολύ καλύτερη δουλειά για να την αφήσουν. Οπότε όλες οι γνώμες δεκτες αλλά μέχρι το σημείο που δεν υποτιμούν κανένα. Γιατί οι περισσότεροι εδώ μέσα κάνουν την προσπάθεια τους και δεν έχουν την ανάγκη σχόλια από άκυρους που το μόνο που κάνουν είναι να το παίζουν ξύπνιοι ενώ δεν είναι.
+111

3kR
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 26, 2021 3:08 pm
Επικοινωνία:

Προσλήψεις Αστυνομικών για τα πανεπιστήμια (ΟΠΠΙ)

Δημοσίευση από 3kR »

Αφήστε τα φιλοσοφικά και μην περιμενετε βασεις Χαμηλες. Τα παμε και τα ξαναπαμε 1000 φορες. Κοντα στο 3200 η βαση για την Α. Οτι ερωτηση θελετε pm. Ειμαι μπροστα Πολυ.
Panellas93
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 317
Εγγραφή: Παρ Απρ 02, 2021 3:44 am
Επικοινωνία:

Προσλήψεις Αστυνομικών για τα πανεπιστήμια (ΟΠΠΙ)

Δημοσίευση από Panellas93 »

Ktls κανείς δεν υποτιμά κανέναν και ο καθένας εκφράζει γνώμες προφανώς .. Κανείς δεν μάλωσε συζήτηση έχουμε και δεν έχουμε τίποτα να χωρίσουμε .. Απλά κάποιες φορές πρέπει να επικρατεί η λογική .. Σεβαστή η γνώμη σου αλλά το να διαφωνεί κάποιος μαζί σου η οποιονδήποτε δεν σημαίνει σε υποτιμώ η σε προσβάλλω προφανώς .. Οι διαφορετικές απόψεις είναι καλό να εκφράζονται για αυτό και είμαστε διαφορετικοί ..
Panellas93
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 317
Εγγραφή: Παρ Απρ 02, 2021 3:44 am
Επικοινωνία:

Προσλήψεις Αστυνομικών για τα πανεπιστήμια (ΟΠΠΙ)

Δημοσίευση από Panellas93 »

Ktls κανείς δεν υποτιμά κανέναν και ο καθένας εκφράζει γνώμες προφανώς .. Κανείς δεν μάλωσε συζήτηση έχουμε και δεν έχουμε τίποτα να χωρίσουμε .. Απλά κάποιες φορές πρέπει να επικρατεί η λογική .. Σεβαστή η γνώμη σου αλλά το να διαφωνεί κάποιος μαζί σου η οποιονδήποτε δεν σημαίνει σε υποτιμώ η σε προσβάλλω προφανώς .. Οι διαφορετικές απόψεις είναι καλό να εκφράζονται για αυτό και είμαστε διαφορετικοί ..
Xen93
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: Τρί Απρ 20, 2021 4:56 pm
Επικοινωνία:

Προσλήψεις Αστυνομικών για τα πανεπιστήμια (ΟΠΠΙ)

Δημοσίευση από Xen93 »

3KR να φανταστώ έχεις τον κατάλληλο άνθρωπο στη κατάλληλη θέση...
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες