Υπηρέτης Α-Τ όπλων

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Loxias_SN
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Απρ 07, 2010 6:50 am
Επικοινωνία:

Υπηρέτης Α-Τ όπλων

Δημοσίευση από Loxias_SN »

Γεια σας παιδια. Κι εγω Α-Τ ΠΖ... Αντε καλη μας καταταξη. Τα λεμε μεσα!

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Υπηρέτης Α-Τ όπλων

Δημοσίευση από Rafale »

Καλη καταταξη και προσαρμογη σε ολους που Παρουσιαζονται σημερα
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Υπηρέτης Α-Τ όπλων

Δημοσίευση από D.Y.K »

Η εκπαίδευση αφορά 4 όπλα και είναι τα εξής :

α) Milan

β) Fagot (Ρώσικης Προέλευσης) Εικόνα

γ) tow

δ) cornett
... ...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος D.Y.K την Παρ Ιούλ 30, 2010 12:55 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Υπηρέτης Α-Τ όπλων

Δημοσίευση από Nassos »

Το Faggot το πετάτε από τον 6ο όροφο για να δείτε εάν λειτουργεί μετά ή το σταμάτησαν;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Υπηρέτης Α-Τ όπλων

Δημοσίευση από D.Y.K »

Μωρέ και απο το πρώην παγκόσμιο κέντρο εμπορίου να το πετάξεις αυτό είναι ανθεκτικότατο!

Απλά Ρώσοι!
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Υπηρέτης Α-Τ όπλων

Δημοσίευση από dn24 »

Τι εγινε ρε λεβεντη DYK με τα Α-Τ; που πηρες μεταθεση; οτιδηποτε θελεις κ εσυ, κ ο οποιοσδηποτε για τα Α-Τ εχω ολους τους κανονισμους σπιτι μου, μπορει να με ρωτησει.. Διαβασα ολες τις σελιδες, κ το πιο σωστο μηνυμα που διαβασα, οτι εποπ αξιζει μονο (ΥΓ)-(ΥΠ)-(ΕΜ)-(Ο)... οσοι δηλωσαμε Α-Τ μπορει να ειναι η λιγοτερο χειροτερη ειδικοτητα του (ΠΖ), αλλα πολυ χειροτερη απο τα ανωθεν σωματα.. λοιπον, αποριες κ κανονισμοι εδω..(Α, ρε τυχεροι της 7ης κ 8ης σειρας... κ... φαρδα παιδια... )τι να το κανουμε τωρα που μπηκατε; τωρα που καταργηθηκε το ΠΑΟ90 και γλυτωσατε πορειες με το ΠΑΟ90 στον ωμο.. ητανε φενεται για να φαμε εμεις το αγγουρι.. καθε νεα σειρα απο εμας που μπαινει, γλυτωνει ολο κ περ/ρα αγγουρια.. ετσι ειναι αυτα! κ τις πορειες με το ΠΑΟ στον ωμο χωρις να σε βοηθαει κανενας, ητανε για να στρωσουμε εμεις τον δρομο ωστε οι "απαλλαγες" μου(εσεις)να κανετε ολο κ λιγοτερα.. καθως αναλογικα οσοι πιο πολλοι ειμαστε, τοσες λιγοτερες αρμοδιοτητες πεφτουν στον καθενα.. κ πριν μπειτε εσεις, ημασταν πολυ λιγοι. αντε μπειτε να γραψετε τις εμπειριες σας τωρα που νεο-τοποθετηθηκατε στις μοναδες οι της 8ης σειρας Α-Τ..
Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Kerveros

Υπηρέτης Α-Τ όπλων

Δημοσίευση από Kerveros »

Ε φυσικά το MAG-7,62, τυφέκια Μ16-Α2 και Μ16-Μ4, πιστόλι 45άρι και GLOCK, Μ203 (βομβιδοβόλο αν θυμάμαι καλά) και 50άρι πολυβόλο και ένα άλλο που δεν θυμάμαι πως ακριβώς το λένε αλλά ήτανε γαμάτο. Νομίζω ήταν τυφέκιο περιπόλου ή σκοπευτή. ΜP-5; Μην πω και καμιά κοτσάνα, θα σε γελάσω! Ε και όλμους και α/τ.
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Υπηρέτης Α-Τ όπλων

Δημοσίευση από dn24 »

εμεις εχουμε τους ολμους 81χιλ. κ των 4,2" εσεις αν δεν κανω λαθος εχετε(η μαλλον ειχατε καθως δεν ανηκεις εκει) εναν μικρο ολμο ε; ...
Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Υπηρέτης Α-Τ όπλων

Δημοσίευση από illy »

αληθεια καταργηθηκαν καποια οπλα; κ συγκεκριμενα αυτο που αναφερεις ποσο ζυγιζει; επρεπε να το κουβαλατε στις πορειες που κανατε;
Dum spiro spero
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Υπηρέτης Α-Τ όπλων

Δημοσίευση από dn24 »

βεβαιως καλη μου φιλη, καταργηθηκε το Π. Α. Ο.90(Πυροβολο-Ανευ-Οπισθοδρομησεως)ειναι (η μαλλον ηταν)"μπαζουκα" το οποιο ζυγιζε 16 κιλα, κ το κουβαλουσαμε στον ωμο στις πορειες.. εχω κανει πορεια με αυτο 10 χλμ κ να μην με βοηθαει κανενας. σχεδον να δακρυζω απο τον πονο στον ωμο, κ να εχω εναν εποπ 2η σειρα, κ να μου το παιζει κ "στρατηγος". τελικα στο τελευταιο χιλιομετρο του το εδωσα εκεινου, αν ηθελε ας μην το επαιρνε.."μοναδικες στιγμες" ...
Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Υπηρέτης Α-Τ όπλων

Δημοσίευση από illy »

16 κιλα?Εικόνα κ μετα λεμε για τις ειδικες δυναμεις για τον βαρυ εξοπλισμο που εχουν... αρα δλδ τον κατηργησαν κ σε εσας ετσι; μπορω να ρωτησω το γιατι; δεν το θεωρουσαν πλεον απαραιτητο?
Dum spiro spero
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Υπηρέτης Α-Τ όπλων

Δημοσίευση από dn24 »

illy έγραψε: 16 κιλα?Εικόνα κ μετα λεμε για τις ειδικες δυναμεις για τον βαρυ εξοπλισμο που εχουν... αρα δλδ τον κατηργησαν κ σε εσας ετσι; μπορω να ρωτησω το γιατι; δεν το θεωρουσαν πλεον απαραιτητο?


μακαρι μια ζωη (που λεει ο λογος) να το κουβαλουσα αυτο, παρα τον εξοπλισμο στις ειδικες δυναμεις που κανεις πορεια 50αρα με berging 35 κιλα.. εκει ειναι ασυγκριτως πιο επωδυνα τα πραγματα. ειναι παλιο οπλο του 1969 και δεν μπορουσε πια για λογους φυσικης φθορας αλλα και μικρου βεληνεκους ριξης βολων να ανταπεξελθει στις συγχονες απαιτησεις. το μονο κακο με αυτο το Α-Τ οπλο για εμενα, ηταν οτι το ειχα μαθει τοσο καλα, που οι λοχαγοι μου με εβαζαν εκπαιδευτη επειδη το ειχα κανει "προφεσορα" αυτο το οπλο.. μεχρι κ εποπ 6ης σειρας εκπαιδευα σε αυτο το οπλο, ενω κ οι εποπ 4ης σειρας συμβουλευοντουσαν εμενα για το ΠΑΟ γιατι στους λοχους τους δεν ειχαν αυτο το Α-Τ ειχαν το milan κ το fagot.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Υπηρέτης Α-Τ όπλων

Δημοσίευση από Greek_Army »

dn24 έγραψε:
illy έγραψε: 16 κιλα?Εικόνα κ μετα λεμε για τις ειδικες δυναμεις για τον βαρυ εξοπλισμο που εχουν... αρα δλδ τον κατηργησαν κ σε εσας ετσι; μπορω να ρωτησω το γιατι; δεν το θεωρουσαν πλεον απαραιτητο?
μακαρι μια ζωη (που λεει ο λογος) να το κουβαλουσα αυτο, παρα τον εξοπλισμο στις ειδικες δυναμεις που κανεις πορεια 50αρα με berging 35 κιλα.. εκει ειναι ασυγκριτως πιο επωδυνα τα πραγματα. ειναι παλιο οπλο του 1969 και δεν μπορουσε πια για λογους φυσικης φθορας αλλα και μικρου βεληνεκους ριξης βολων να ανταπεξελθει στις συγχονες απαιτησεις. το μονο κακο με αυτο το Α-Τ οπλο για εμενα, ηταν οτι το ειχα μαθει τοσο καλα, που οι λοχαγοι μου με εβαζαν εκπαιδευτη επειδη το ειχα κανει "προφεσορα" αυτο το οπλο.. μεχρι κ εποπ 6ης σειρας εκπαιδευα σε αυτο το οπλο, ενω κ οι εποπ 4ης σειρας συμβουλευοντουσαν εμενα για το ΠΑΟ γιατι στους λοχους τους δεν ειχαν αυτο το Α-Τ ειχαν το milan κ το fagot.



και σε ανηφόρα εκεί να δεις πόνο Εικόνα

...
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Υπηρέτης Α-Τ όπλων

Δημοσίευση από dn24 »

Greek_Army έγραψε:

και σε ανηφόρα εκεί να δεις πόνο Εικόνα

...


δεν λες τιποτα... τρελο πακετο. Εικόνα

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Υπηρέτης Α-Τ όπλων

Δημοσίευση από illy »

ολοι αυτοι οι οροι μου φαινονται τοσο ξενοι... μονο εσεις που ειστε α-τ θα τα ξερετε πολυ καλαΕικόνα καλα σιγουρα, αλλα κ παλι τοσα κιλα δεν παλευονται!!! Μπραβο σου ειλικρινα, μακαρι να συνεχισεις να ακους πολλα μπραβο ακομη στην επαγγελματικη σου πορεια!!! ουπς, να κανω κ μια αλλη ερωτηση; εκπαιδευεστε κ στα rpg; η δεν εχει ο ελληνικος στρατος rpg;
Dum spiro spero
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες