Θητεία στην Αεροπορία Στρατού

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΜΙΧΑΛΗΣ ΑΝΘΙΜΟΣ

Θητεία στην Αεροπορία Στρατού

Δημοσίευση από ΜΙΧΑΛΗΣ ΑΝΘΙΜΟΣ »

Ειμαι ο προεδρος του πανελληνιου συνδεσμου βετεραων αεροπορων
Μεσα στους σκοπους του συνδεσμου, ειναι η διαδοση της αεροπορικης ιδεας
Η αεροπορικη ιδεα, πιστευουμε οτι διαδιδεται με την δημιουργια κινητρων
Στην νεολαια, να μαθει, να προσεγγισει και γιατι οχι να υπηρετησει ενα απο τα οπλα
Της αεροποριας στρατου, και αλλων συναφων φορεων.
Με εκτιμηση
Μιχαλης Ανθιμος

Αγανακτισμενος

Θητεία στην Αεροπορία Στρατού

Δημοσίευση από Αγανακτισμενος »

Ρε παιδια τι κατασταση ειναι αυτη στο τυαδ...7 μεσα μια εξω αγγαριες τρεξιμο αυπνια... και ερχεται και η καλοκαιρινη εμπλοκη.. πως φευγεις απο εδω μεσα; μιλαμε για θανατοΕικόνα
Άβαταρ μέλους
mt
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 24, 2014 3:17 pm
Επικοινωνία:

Θητεία στην Αεροπορία Στρατού

Δημοσίευση από mt »

Τι κατάσταση επικρατεί στα Μέγαρα αυτή τη στιγμή; Δηλαδή πόσες πάει τώρα; Υπηρεσίες κτλ έχει πολλές?
Κολδας

Θητεία στην Αεροπορία Στρατού

Δημοσίευση από Κολδας »

Παιδια μακρυα απο 1ο τυαδ μην πατε με τιποτα εκει τιγκα αγγαρεια και ελαχιστες εξοδοι. Πολυ μαλακες τα στελεχη και γενικα κακο κλιμα 1000 φορες εβρο.
pk

Θητεία στην Αεροπορία Στρατού

Δημοσίευση από pk »

Προσφατα παρουσιαστηκα στο 1ο τεας, σταφανοβικειο. Τερμα χαλαρη κατασταση με 4-1 εκσοδους αλλα δν εχει και μεγαλη σημασια.4 φανταροι ειμαστε στο 1ο τεας. Τευδ και τετοια η οπως σκατα λεγονται μην ακουμπησετε. Ασαλιωτα πανε τα παιδια. Γενικα βισματικο στρατοπεδο. Γυρω στους 300 αξιωματικους και κοντα στους 50-60 φανταρους. Απαγορευεται το τρεξιμο στο στρατοπεδο λογω αεροδιαδρομου. Το στρατοπεδο ειναι πολυ καλο για ατομα απο γυρω περιοχες. Βολο λαρισσα. Απο καποιους που ειναι πιο μακρια δν προσφερει πραγματικα τιποτα, λογω μη διανυκτερευσης. Επισης δν ειναι παραμεθοριος αρα -16 μερουλες αδειας. Ειμαι απο καβαλα και με λιγα λογια σας οτι θα προτειμουσα τον λαγο του εβρο παρα το σταφανοβικειο. Οχι οτι ειναι κακο, ισα ισα. Απλα δν μου προσφερει τιποτα.
Plot17

Θητεία στην Αεροπορία Στρατού

Δημοσίευση από Plot17 »

Παιδιά έχουμε τίποτα νέα τι παίζει τωρα στ μέγαρα; πόσες μέσα πόσες έξω; ποιο τάγμα είναι καλύτερο και τι κανεις γενικα εκει;
Κπ

Θητεία στην Αεροπορία Στρατού

Δημοσίευση από Κπ »

Μια ερώτηση μάγκες!!! μετά το κεν αν καταταγεις αεροπορία στρατού εχεις να περάσεις κάποια επιπλέον εκπαίδευση καπου και μετά να πας στην μονάδα σου ή πας κατευθείαν στην μονάδα σου δίχως να χρειάζεται να πας καπου άλλου;
τυαδιτης

Θητεία στην Αεροπορία Στρατού

Δημοσίευση από τυαδιτης »

Είμαι στρατιώτης της αεροπορίας στρατού στα Μέγαρα εδώ και κάποιους μήνες. Μετα το ΚΕΝ ήρθα εδώ και πέρασα 3 εβδομάδες εκπαίδευσης όπου και πήρα τον βυσσινί μπερέ.
Κπ

Θητεία στην Αεροπορία Στρατού

Δημοσίευση από Κπ »

Τι έπαιζε με την εκπαίδευση; μετά το κεντρο κατ ευθείαν μέγαρα πηγές δίχως να περάσεις σπεν καπου πρώτα; και εκει πως ειναι τα πράγματα με εξόδους άδειες αγγαρείες υπηρεσίες κτλ;
τυαδιτης

Θητεία στην Αεροπορία Στρατού

Δημοσίευση από τυαδιτης »

Από το κέντρο ήρθα κατευθείαν Μέγαρα όπου και πέρασα τα σπεν των 3 εβδομάδων. Το στρατόπεδο- αεροδρόμιο μια χαρά είναι και απο την αρχή της χρονιάς έχει γεμίσει απο όλα τα τάγματα κυρίως του αμεταθετου που προσφέρει η Α. Σ. Τώρα με τις υπηρεσίες και τις αγγαρείες μας πήγαινε στο 1-1 αλλά επειδή φεύγουν αρκετοί σε λίγες ημέρες έχουν πάρει άδειες απολυσεως, οπότε άρχισε η εμπλοκή 2-1 ή 3-1( πιο σπάνια)
Κπ

Θητεία στην Αεροπορία Στρατού

Δημοσίευση από Κπ »

Ευχαριστώ πολυ για τις πληροφορίες!!! Μια χαρά ειναι δηλαδή για Αθήναιο με Καμμένο υπουργό οπως τα εχει κανει!!! Αντε και λογικα απο Αύγουστο λογικα θα έχετε και εμενα εκει!!! Καμια αλλη πληροφορία-συμβουλή για Α. Σ. Μεγάρων εχεις να δώσεις;
meg 7

Θητεία στην Αεροπορία Στρατού

Δημοσίευση από meg 7 »

2 τεας το καλυτερο ταγμα στα μεγαρα φοβερος διοικητης εξαιρετικοι αξιωματικοι... Ζωαρα 1-1 και αν αν ειστε τυπικοι πολλες τιμητικες!Εικόνα
tzenh mpotsh

Θητεία στην Αεροπορία Στρατού

Δημοσίευση από tzenh mpotsh »

καλησπερα παιδες... ξερουμε τι παιζει. με τα ταγματα στα μεγαρ (ποια ειναι τα καλυτερα);2 τυαδ και 2 τεας απο οτι. καταλαβα ειναι τα καλα ισχύει ακομα. αυτο;
Dimitris

Θητεία στην Αεροπορία Στρατού

Δημοσίευση από Dimitris »

Καλησπέρα,
Παρουσιάζομαι στο 1ο ΤΥΑΔ στο Στεφανοβίκειο Βόλου και θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος να μου πεί πού μπορώ να βρώ τη διεύθυνση του στρατοπέδου και υπάρχει κάποιο λεωφορείο που να συνδέει το στρατόπεδο είτε με το Βόλο είτε με τη Λάρισσα.

Το όνομα του στρατοπέδου ποιο είναι; Στο ίντερνετ βρήκα το παρακάτω στρατόπεδο ;Αεροπορία Στρατού στο στρατόπεδο "ΥΠΛΓΟΥ (ΠΒ) ΠΕΡΙΣΣΑΚΗ" αλλά δεν είμαι σιγουρος αν είναι της 1ης Ταξιαρχίας ή του 1ου ΤΥΑΔ. Γνωρίζει κάποιος αν είναι στο ίδιο στρατοπεδο; Αν όχι μπορείτε να μου πείτε που μπορώ να βρώ τη διεύθυνση του στρατοπέδου;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης