Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
anaktas
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: Παρ Μάιος 31, 2013 10:58 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από anaktas »

δημητρης έγραψε: φυσικα και τν εβαλα αλλα δν πιστευω να την πιασω.


Μην απογοητεύεσαι. Φέτος είναι περίεργα τα πράματα... Δεν θέλω να σου φουσκώσω τα μυαλά, αλλά κατα την γνώμη μου έχεις μερικές ελπίδες...
Είσαι καμια ειδικη κατηγορια;

Amat victoria curam
Άβαταρ μέλους
christos78
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 03, 2013 9:46 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από christos78 »


δημητρης έγραψε: φυσικα και τν εβαλα αλλα δν πιστευω να την πιασω.
Κοιτα να δεις... Εχουμε 2 προβλεψεις για την βαση στην διαθεση μας οπως μαλλον θα ξερεις. Ο κουτρουμπελης δεν σε εχει μεσα (16430) αλλα το εθνος σου λεει οτι 50% εισαι μεσα (16100-16300). Επισης καποιες περιφραστικες εκτιμησεις (χωρις νουμερα) λενε οτι οι στρατιωτικες θα κινηθουν στα περσινα επιπεδα με οριακη ανοδο. Αρα και αυτα λογικα σε εχουν μεσα. Δεν μπορεις να το εχεις σιγουρο οτι εισαι εξω λοιπον... Καλη επιτυχια και καλη σταδιοδρομια οπου περασεις.

δημητρης

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από δημητρης »

christos78 έγραψε:
δημητρης έγραψε: φυσικα και τν εβαλα αλλα δν πιστευω να την πιασω.
Κοιτα να δεις... Εχουμε 2 προβλεψεις για την βαση στην διαθεση μας οπως μαλλον θα ξερεις. Ο κουτρουμπελης δεν σε εχει μεσα (16430) αλλα το εθνος σου λεει οτι 50% εισαι μεσα (16100-16300). Επισης καποιες περιφραστικες εκτιμησεις (χωρις νουμερα) λενε οτι οι στρατιωτικες θα κινηθουν στα περσινα επιπεδα με οριακη ανοδο. Αρα και αυτα λογικα σε εχουν μεσα. Δεν μπορεις να το εχεις σιγουρο οτι εισαι εξω λοιπον... Καλη επιτυχια και καλη σταδιοδρομια οπου περασεις.

σε ευχαριστω πολυ! Καλη σταδιοδρομια κ σε εσενα!
Άβαταρ μέλους
SPG95
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Δευ Αύγ 12, 2013 2:54 pm
Τοποθεσία: ΠΟΛΙΤΗΣ
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από SPG95 »

Με λογική σκέψη εγώ προτείνω ότι οι βάση για ΣΜΥ/ΣΩΜΑΤΑ θα είναι μεταξύ 15.750-15950 και ΣΜΥ/ΟΠΛΑ 14.900-15.000 προσωπική εκτίμηση.
'ΑΠΑΝΤΩΝ ΤΙΜΙΩΤΕΡΟΝ ΠΑΤΡΙΣ'
anaktas
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: Παρ Μάιος 31, 2013 10:58 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από anaktas »

Για ΣΜΥ ΟΠΛΑ θα λεγα ότι δεν νομιζω να φτάσει 15000. Μάλλον,(προσωπική εκτίμηση) θα κυμανθεί στο 14800-14950...
Για ΣΩΜΑΤΑ 15600-15800, οχι παραπανω
Amat victoria curam
Άβαταρ μέλους
SPG95
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Δευ Αύγ 12, 2013 2:54 pm
Τοποθεσία: ΠΟΛΙΤΗΣ
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από SPG95 »

'ΑΠΑΝΤΩΝ ΤΙΜΙΩΤΕΡΟΝ ΠΑΤΡΙΣ'
Άβαταρ μέλους
christos78
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 03, 2013 9:46 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από christos78 »

Εκτιμησεις του εθνους. Ειναι πιο παλιες (2 εβδομαδων τουλαχιστον) και συνηθως γινονται (οπως και σε ολες τις εφημεριδες) απο δημοσιογραφους που δεν εχουν ιδεα πως τρεχει το συστημα των μηχανογραφικων. Αυτο φαινεται εκ πρωτης οψεως αν δεις οτι σου βαζει την εκτιμηση του διπλα απ'το ποσοστο μειωσης των θεσεων λες και η μειωση των θεσεων στην ΣΣΕ πχ δεν θα επηρεασει την βαση της ΣΜΥ. Τα μηχανογραφικα ειναι σειρες σχολων και οχι μεμονωμενες σχολες οπως εκαναν αυτοι τις εκτιμησεις τους.
ΕΛ

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από ΕΛ »

Τι λέτε ρε παιδια τι εχω ακουσει εδω μέσα όλες οι σχολές θα πέσουν απλα οι στρατιωτικές λιγότερο... Μπορεί Να μειώθικαν οι θέσεις αλλά οι βαθμολογιες ήταν χάλια και η αποχή στις ΠΚΕ τεράστια
KostasSSE
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 27, 2010 4:37 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από KostasSSE »

ΕΛ η ΣΜΥ δεν πεφτει με την καμια!
ΜΙΧΑΛΗΣ

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από ΜΙΧΑΛΗΣ »

Ας μην πέσει, μόνο μην ανέβει 1150 γιατί δεν την παλεύω να περιμένω 2 χρόνια για την αστυφυλάκων.
Άβαταρ μέλους
christos78
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 03, 2013 9:46 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από christos78 »

ΜΙΧΑΛΗΣ έγραψε:Ας μην πέσει, μόνο μην ανέβει 1150 γιατί δεν την παλεύω να περιμένω 2 χρόνια για την αστυφυλάκων.
Ξαναλεω το ιδιο επιχειρημα. Αν η ΣΜΥ οπλα παει 15500 που θα πανε τα ΑΣΕΙ (ΣΣΕ, ΣΝΔ, ΣΙ). Δηλαδη θα θες 17500 για ΣΣΕ οπλα,18500 για ΣΣΕ σωματα και 18800 ΣΙ Ιπταμενοι (+ με τα φετινα θεματα) ; Οχι τελειως απιθανο για αλλα σχεδον απιθανο για φετος.

ΜΙΧΑΛΗΣ

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από ΜΙΧΑΛΗΣ »

christos78 έγραψε:
ΜΙΧΑΛΗΣ έγραψε:Ας μην πέσει, μόνο μην ανέβει 1150 γιατί δεν την παλεύω να περιμένω 2 χρόνια για την αστυφυλάκων.
Ξαναλεω το ιδιο επιχειρημα. Αν η ΣΜΥ οπλα παει 15500 που θα πανε τα ΑΣΕΙ (ΣΣΕ, ΣΝΔ, ΣΙ). Δηλαδη θα θες 17500 για ΣΣΕ οπλα,18500 για ΣΣΕ σωματα και 18800 ΣΙ Ιπταμενοι (+ με τα φετινα θεματα) ; Οχι τελειως απιθανο για αλλα σχεδον απιθανο για φετος.

Τι να πω φίλε μου; Μακάρι να είναι όπως λες και από Σεπτέμβριο να είμαι τρίκαλα. Ιδανικά θα ήταν βέβαια στ ην σμυν αλλά λίγο δύσκολα να την πιάσω.

KostasSSE
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 27, 2010 4:37 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από KostasSSE »

ΜΙΧΑΛΗΣ έγραψε:
christos78 έγραψε:
ΜΙΧΑΛΗΣ έγραψε:Ας μην πέσει, μόνο μην ανέβει 1150 γιατί δεν την παλεύω να περιμένω 2 χρόνια για την αστυφυλάκων.
Ξαναλεω το ιδιο επιχειρημα. Αν η ΣΜΥ οπλα παει 15500 που θα πανε τα ΑΣΕΙ (ΣΣΕ, ΣΝΔ, ΣΙ). Δηλαδη θα θες 17500 για ΣΣΕ οπλα,18500 για ΣΣΕ σωματα και 18800 ΣΙ Ιπταμενοι (+ με τα φετινα θεματα) ; Οχι τελειως απιθανο για αλλα σχεδον απιθανο για φετος.

Τι να πω φίλε μου; Μακάρι να είναι όπως λες και από Σεπτέμβριο να είμαι τρίκαλα. Ιδανικά θα ήταν βέβαια στ ην σμυν αλλά λίγο δύσκολα να την πιάσω.



Ποιο ψηλα ειναι η ΣΜΥΝ απο τη ΣΜΥ;
ΜΙΧΑΛΗΣ

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από ΜΙΧΑΛΗΣ »

KostasSSE έγραψε:
Ποιο ψηλα ειναι η ΣΜΥΝ απο τη ΣΜΥ;
Ναι γύρω στα 350 μόρια. Και γενικά από ότι θυμάμαι προηγείται λίγο κάθε χρονιά. Βέβαια φέτος η τεράστια μείωση εισακτέων στην σμυ μπορεί να κάνει την διαφορά. Οποια και από τις 2 πιάσω υπερχαρούμενος θα είμαι. Αρκεί να μην περιμένω 2 χρόνια για αστυφυλάκων (ε εντάξει αυτή την έχω σίγουρη). Για να δούμε.

Άβαταρ μέλους
SPG95
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Δευ Αύγ 12, 2013 2:54 pm
Τοποθεσία: ΠΟΛΙΤΗΣ
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από SPG95 »

Ο φίλος christos 78 έχει απόλυτο δίκιο... ! Να μην ξεχνάμε και ότι τα Α. Σ. Ε. Ι. Έχουν υπερδιπλάσια προτίμηση από τα Α. Σ. Σ. Υ... !
'ΑΠΑΝΤΩΝ ΤΙΜΙΩΤΕΡΟΝ ΠΑΤΡΙΣ'
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης