Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2010)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
10κωστας50
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Τρί Απρ 08, 2008 5:18 am
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από 10κωστας50 »

Hyper έγραψε:Μην τους το πεις αν και θα σε εξετασουν ποτε δεν ξερεις πες 2.5 αυτη ειναι η μια περιπτωση και η αλλη ειναι να πας με φακους επαφης να πεις οτι δεν εχεις καθολου κ να περασεις ετσι απτον οφθαλμιατρο. Διοτι ειναι κριμα να χασεις την θεση για 0.5 δεν θα στο προτεινα αν ηξερα οτι θα μπορουσες να υποστεις ζημια η αν ηταν θεμα υγειας διαφορετικο. Απλα για μισο βαθμο μυωπιας δεν αξιζει να κοπεις.



Δεν ειναι τοσο απλα να περασεις στους γιατρους γιατι πρωτα σε κοιταει στα ματια και μετα σου βαζει εκεινες τις καρτουλες που του διαβαζεις τους αριθμους.
Μακαρι να περασει το παλικαρι αλλα θελει και τυχη.
Άντρας λογάται, όποιος μπορεί να σκύβει το κεφάλι, όπου πουλάν παλικαριές κ' εγωισμούς οι άλλοι...
Hyper
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1063
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 6:01 am
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Hyper »

Σιγουρα σε τετοια περιπτωση θελει κ αρκετη τυχη, ειναι αναλογα και που θα πεσεις δηλαδη σε γιατρο που ελεγχει λεπτομερως η οχι. Αλλα παρα να θεωρεισαι κομμενος απο τωρα παλεψε το προσπαθησε το κ οτι βγει. Τουλαχιστον θα ξερεις οτι εκανες οτι μπορουσες για να μπεις αλεξιπτωτα.
Άβαταρ μέλους
rudxai
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Τετ Αύγ 04, 2010 8:01 pm
Ενδιαφέροντα: Sports,Computers,Movies
Επάγγελμα: Programmer
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από rudxai »

Έγινε παιδιά, θα το παλέψω κ οτι γινει. Ευχαριστω! ...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος rudxai την Τρί Αύγ 10, 2010 9:36 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
10κωστας50
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Τρί Απρ 08, 2008 5:18 am
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από 10κωστας50 »

rudxai έγραψε:Έγινε παιδιά, θα το παλέψω κ οτι γινει. Ευχαριστω! ...


Nα σαι καλα, καλη σου θητεία.
Και να ξερεις, καλο ειναι να βαζεις υψηλούς (εφικτους) στοχους.
Καλη τυχη!
Άντρας λογάται, όποιος μπορεί να σκύβει το κεφάλι, όπου πουλάν παλικαριές κ' εγωισμούς οι άλλοι...
Giorgos

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Giorgos »

Καλισπερα και απο μενα, ολοι λετε για μυοπεια εγω ειμαι στα ορια για την μυοπεια αλλα εχς 5.75 αστιγματιζμο ειναι αποδεκτος ο αστιγματιζμος; Η αν κανω αυτο με τους φακους επαφης και τους δει ο γιατρος θαχς κιροσεις; Ενδιαφερομε για αλεξιπτοτα.
Hyper
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1063
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 6:01 am
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Hyper »

Giorgos έγραψε:Καλισπερα και απο μενα, ολοι λετε για μυοπεια εγω ειμαι στα ορια για την μυοπεια αλλα εχς 5.75 αστιγματιζμο ειναι αποδεκτος ο αστιγματιζμος; Η αν κανω αυτο με τους φακους επαφης και τους δει ο γιατρος θαχς κιροσεις; Ενδιαφερομε για αλεξιπτοτα.
Κυρωσεις φιλε μ δεν προκειται να εχεις, απλως μπορει να σε κοψουν αυτο ειναι ολο! Οσο για τον αστιγματισμο εχω και εγω 1 βαθμο, τωρα ομως για τοσο πολυ δεν ξερω να σου πω αλλα καποιος θα βρεθει να γνωριζει
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Giorgos έγραψε:Καλισπερα και απο μενα, ολοι λετε για μυοπεια εγω ειμαι στα ορια για την μυοπεια αλλα εχς 5.75 αστιγματιζμο ειναι αποδεκτος ο αστιγματιζμος; Η αν κανω αυτο με τους φακους επαφης και τους δει ο γιατρος θαχς κιροσεις; Ενδιαφερομε για αλεξιπτοτα.


Ι2 βγαίνεις
Rambo

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Rambo »

Ειμαι 18 χρονων και μολις τελέιωσα το σχολειο. Δεν περασα καπου και αποφασισα να παω στρατο δηλωνοντας ειδικες δυναμεις. Εχω ομως 4.5 και 5.5 μυωπια. Αν τους πω οτι εχω λιγοτερο θα με παρουν; Και σε ποιες ειδικοτητες; Ευχαριστω

Hyper
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1063
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 6:01 am
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Hyper »

Rambo έγραψε: Ειμαι 18 χρονων και μολις τελέιωσα το σχολειο. Δεν περασα καπου και αποφασισα να παω στρατο δηλωνοντας ειδικες δυναμεις. Εχω ομως 4.5 και 5.5 μυωπια. Αν τους πω οτι εχω λιγοτερο θα με παρουν; Και σε ποιες ειδικοτητες; Ευχαριστω

Το οριο ειναι κατω απο 4.5 για να σε παρουν
Άβαταρ μέλους
Deathdiver
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Τρί Αύγ 03, 2010 6:22 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Deathdiver »

Rambo έγραψε:Ειμαι 18 χρονων και μολις τελέιωσα το σχολειο. Δεν περασα καπου και αποφασισα να παω στρατο δηλωνοντας ειδικες δυναμεις. Εχω ομως 4.5 και 5.5 μυωπια. Αν τους πω οτι εχω λιγοτερο θα με παρουν; Και σε ποιες ειδικοτητες; Ευχαριστω



Εκτος αν κανεις λειζερ

Σπυρος

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Σπυρος »

Για σας, θα ιθελα να ροτισω αν ιπαρχι πιθανοτιτα να με παρουν στοις ιδικες διναμεις γιατι εχω πολι μεγαλι ιμιοπια 6.5 και στα δυο ματια αλα εκτος αυτο ιμε ιγυεις χωρις να εχω κανι καμια ενχιριση ποτε μου ι καπιο σπασιμο και απο φησικι κατασταση ιμε πολι καλα γιατι γυμναζομε 2 χρονια καθημερινα και επισης εχω ιπσος 1.82 και ιμε στα 75 κοιλα
Άβαταρ μέλους
Deathdiver
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Τρί Αύγ 03, 2010 6:22 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Deathdiver »

Σπυρος έγραψε:Για σας, θα ιθελα να ροτισω αν ιπαρχι πιθανοτιτα να με παρουν στοις ιδικες διναμεις γιατι εχω πολι μεγαλι ιμιοπια 6.5 και στα δυο ματια αλα εκτος αυτο ιμε ιγυεις χωρις να εχω κανι καμια ενχιριση ποτε μου ι καπιο σπασιμο και απο φησικι κατασταση ιμε πολι καλα γιατι γυμναζομε 2 χρονια καθημερινα και επισης εχω ιπσος 1.82 και ιμε στα 75 κοιλα


Mε τοσο μεγαλη μυοπια βγαινεις λογικα Ι2...

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Σπυρος έγραψε:Για σας, θα ιθελα να ροτισω αν ιπαρχι πιθανοτιτα να με παρουν στοις ιδικες διναμεις γιατι εχω πολι μεγαλι ιμιοπια 6.5 και στα δυο ματια αλα εκτος αυτο ιμε ιγυεις χωρις να εχω κανι καμια ενχιριση ποτε μου ι καπιο σπασιμο και απο φησικι κατασταση ιμε πολι καλα γιατι γυμναζομε 2 χρονια καθημερινα και επισης εχω ιπσος 1.82 και ιμε στα 75 κοιλα


κανονικά βγαίνεις Ι2/Ι3 αλλά επειδή στο πεύκο πλέον δεν κάνουνε εξετάσεις για τα μάτια αν τους πεις ότι έχεις 4 λογικά θα σε περάσουνε
zak

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από zak »

Γεια σας, εχω δηλώσει πεζοναύτες. Εχω όμως μυωπία 3 και 3,25.Οταν κατέθεσα τα χαρτιά μου στο στρατολογικό γραφείο ο υπεύθυνος αξιωματικός δεν ήξερε αν λογο μυωπίας θα με δεχτούν και ειπε πως αυτο ειναι θέμα γιατρου.

Ξερετε αν τελικά θα με δεχτούν;

Ευχαριστώ

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Greek_Army »

zak έγραψε:Γεια σας, εχω δηλώσει πεζοναύτες. Εχω όμως μυωπία 3 και 3,25.Οταν κατέθεσα τα χαρτιά μου στο στρατολογικό γραφείο ο υπεύθυνος αξιωματικός δεν ήξερε αν λογο μυωπίας θα με δεχτούν και ειπε πως αυτο ειναι θέμα γιατρου.

Ξερετε αν τελικά θα με δεχτούν;

Ευχαριστώ



Ι1 είσαι και θα σε δεχτούνε φυσικά
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης