Μοριοδότηση επαγγελματιών οπλιτών (2009)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
fantaros

Μοριοδότηση επαγγελματιών οπλιτών (2009)

Δημοσίευση από fantaros »

Καλησπερα! Ειμαι φανταρος απο το Νοεμνρη και τους εχω ενημερωσει οτι εχω καταθεσει τα χαρτια μου για ΕΠΟΠ. Εχω δηλωσει την ειδικοτητα αστυνομικος. Εχω απολυτηριο λυκειου με βαθμο 16 και εχω βεβαιωση απο το πανεπιστημιο οτι εχω τελειωσει το πρωτο ετος. Μπορειτε να μου πειτε ποσα μορια βγαζω και αν εχω πιθανοτητα να περασω; Ξερετε αν την εχουν δηλωσει πολλα ατομα; ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!
KAITH
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 430
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 21, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: αλεξ/πολη-βολος
Επάγγελμα: ανεργη
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση επαγγελματιών οπλιτών (2009)

Δημοσίευση από KAITH »

Τελικα μετρησε το DELF1 των γαλλικων μου που ειχα τοσο καιρο απορια... +80 Εικόνα

Εικόνα

διαλεξε μια δουλεια που σ'αρεσει και δε θα χρειαστει να δουλεψεις ουτε μια μερα στη ζωη σου.. (κομφουκιος)
helen
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 367
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 10, 2009 3:19 am
Τοποθεσία: αλεξ/πολη
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση επαγγελματιών οπλιτών (2009)

Δημοσίευση από helen »

KAITH έγραψε:Τελικα μετρησε το DELF1 των γαλλικων μου που ειχα τοσο καιρο απορια... +80 Εικόνα

Εικόνα

ΚΑΙΤΟΥΛΑ ΜΟΥ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΑΥΛΩΝΑ.
savvas

Μοριοδότηση επαγγελματιών οπλιτών (2009)

Δημοσίευση από savvas »

Γεια σας παιδια... Εχς πιστοποιτικο το προπαππου μου αγωνιστης στην εθνικη αντισταση...1 χρονο και 2 μηνες... Γνωριζετε εαν αυτο δινει μορια?
savvas

Μοριοδότηση επαγγελματιών οπλιτών (2009)

Δημοσίευση από savvas »

to ειχα απορια ο παππους μου ηταν... Τρανος... Ειχε σκοτοσει... Πολλους εχθρους...
ge0rgio

Μοριοδότηση επαγγελματιών οπλιτών (2009)

Δημοσίευση από ge0rgio »

Καλησπέρα για την μοριοδότηση αποφοίτου από ΙΕΚ 300 μόρια εννοεί το χαρτί επαγγελματικής κατάρτισης που μας δίνουν ή τη πιστοποίηση;
ΧΡΗΣΤΟΣ

Μοριοδότηση επαγγελματιών οπλιτών (2009)

Δημοσίευση από ΧΡΗΣΤΟΣ »

Σγος οταν σου ελεγα οτι θα μετρησει η προυπηρεσια απο οσους ειχαν ειδικοτητα αντιαεροπορικου οπλου δεν το πιστευες. το stinger ειναι το κατεξοχην οπλο αμυνας αεροδρομιων. προσμετρηθηκε με απολυτη επιτυχια. επιτυχων και στην αεροπορια κυριοι ειμαι. συγχαρτηρια σε ολα τα παιδια που περασαν.
ΕΡΗ

Μοριοδότηση επαγγελματιών οπλιτών (2009)

Δημοσίευση από ΕΡΗ »

Γειά σας παιδιά, να σας κάνω μια ερώτηση; Επειδή έχω δει διάφορα σε αυτό το FORUM , μπορείτε να μου πείτε αν στις προηγούμενες προκηρύξεις οι υποψήφιοι γνώριζαν για το πόσα μόρια είχαν , πριν τις δοκιμασίες ή στο τέλος όλων των διαδικασιών;

Ρωτάω γιατί προσπαθώ να καταλάβω αν επιτέλους τα πράγματα έχουν γίνει αξιοκρατικά!

illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση επαγγελματιών οπλιτών (2009)

Δημοσίευση από illy »

Τι εννοεις αν ξερουμε δλδ απο πιο μπροστα; Ξερεις απλα πσο μοριοδτειται το πτυχιο, ξενη γλωσσα κ ολα αυτα που σου ζηταει... Μοριοδοτηση συμφωνα με την προκηρυξη... Τα τελικα μορια σε ο, τι αφορα τον στρατο ξηρας τα μαθαινεις στο τελος... Τωρα στην αεροπορια τα μαθαμε εξ'αρχης κ ποιοι συνεχιζουν τις υπολοιπες διαδικασιες

Dum spiro spero
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση επαγγελματιών οπλιτών (2009)

Δημοσίευση από D.Y.K »

ΕΡΗ έγραψε:Γειά σας παιδιά, να σας κάνω μια ερώτηση;Επειδή έχω δει διάφορα σε αυτό το FORUM, μπορείτε να μου πείτε αν στις προηγούμενες προκηρύξεις οι υποψήφιοι γνώριζαν για το πόσα μόρια είχαν, πριν τις δοκιμασίες ή στο τέλος όλων των διαδικασιών;

Ρωτάω γιατί προσπαθώ να καταλάβω αν επιτέλους τα πράγματα έχουν γίνει αξιοκρατικά!



Αντιλαμβάνομαι ποιές είναι οι απορίες σου γιατί σίγουρα με την έκβαση των αποτελεσμάτων και σε συνδυασμό με αυτά που έχεις διαβάσει εδώ μέσα, έχεις 'παγώσει' λίγο.
Οι προκυρήξεις αναφέρουν ΠΑΝΤΑ τι μοριοδοτείται και με πόσα μόρια (Πτυχία - Απολυτήρια - Ξένες γλώσσες - Πολυτεκνία - Παραμεθώριος - Στρατιωτική Θητεία (Για τους Άντρες) κλπ.
Με βάση λοιπόν την προκύρηξη και τα χαρτιά που καταθέτεις υπολογίζεις πόσα μόρια συγκεντρώνεις και περιμένεις να περάσεις τις υπόλοιπες διαδικασίες (Για τον Στρατό Ξηράς) [Επιτροπές (Υγειονομικές - Ψυχοτεχνικές - Αθλητικές) ], ή τις βαθμολογίες για τα υπόλοιπα Όπλα/Σώματα (Ναυτικό - Αεροπορία - Στρατολογικό Σώμα).
Το άν τα αποτελέσματα ήτανε αξιοκρατικά το αφήνω να το κρίνουν άλλοι, αλλά άν ζητάς την γνώμη μου τότε θα σου απαντήσω ότι στην Αεροπορία για παράδειγμα τα κάνανε σαν τα μούτρα τους!
Καλή επιτυχία σε ότι και άν κάνεις !Εικόνα
ΕΡΗ

Μοριοδότηση επαγγελματιών οπλιτών (2009)

Δημοσίευση από ΕΡΗ »

D.Y.K έγραψε:
ΕΡΗ έγραψε:Γειά σας παιδιά, να σας κάνω μια ερώτηση; Επειδή έχω δει διάφορα σε αυτό το FORUM, μπορείτε να μου πείτε αν στις προηγούμενες προκηρύξεις οι υποψήφιοι γνώριζαν για το πόσα μόρια είχαν, πριν τις δοκιμασίες ή στο τέλος όλων των διαδικασιών;

Ρωτάω γιατί προσπαθώ να καταλάβω αν επιτέλους τα πράγματα έχουν γίνει αξιοκρατικά!



Αντιλαμβάνομαι ποιές είναι οι απορίες σου γιατί σίγουρα με την έκβαση των αποτελεσμάτων και σε συνδυασμό με αυτά που έχεις διαβάσει εδώ μέσα, έχεις 'παγώσει' λίγο.
Οι προκυρήξεις αναφέρουν ΠΑΝΤΑ τι μοριοδοτείται και με πόσα μόρια (Πτυχία - Απολυτήρια - Ξένες γλώσσες - Πολυτεκνία - Παραμεθώριος - Στρατιωτική Θητεία (Για τους Άντρες) κλπ.
Με βάση λοιπόν την προκύρηξη και τα χαρτιά που καταθέτεις υπολογίζεις πόσα μόρια συγκεντρώνεις και περιμένεις να περάσεις τις υπόλοιπες διαδικασίες (Για τον Στρατό Ξηράς) [Επιτροπές (Υγειονομικές - Ψυχοτεχνικές - Αθλητικές) ], ή τις βαθμολογίες για τα υπόλοιπα Όπλα/Σώματα (Ναυτικό - Αεροπορία - Στρατολογικό Σώμα).
Το άν τα αποτελέσματα ήτανε αξιοκρατικά το αφήνω να το κρίνουν άλλοι, αλλά άν ζητάς την γνώμη μου τότε θα σου απαντήσω ότι στην Αεροπορία για παράδειγμα τα κάνανε σαν τα μούτρα τους!
Καλή επιτυχία σε ότι και άν κάνεις !Εικόνα
Σας ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση... Έχω καταλάβει τη διαδικασία μοριοδότησης, και πραγματικά όσα μόρια είχα υπολογίσει, τόσα μου έδωσαν

Απλά η απορία μου είναι άλλη... Στις προηγούμενες προκηρύξεις Τα μόρια των υποψηφίων ΕΠ. ΟΠ ανακοινώνονταν επίσημα από τη στρατολογία μετά το πέρας των διαδικασιών (αθλητικών- υγειονομικών- ψυχοτεχνικών) ;

Γιατί στην προκήρυξη της στατολογίας που έδωσα εγώ τα μόρια Έγιναν γνωστά (πληκτρολογώντας τον αριθμό της ταυτότητας μας) Επίσημα άπό τη στρατολογία Μία μέρα μετά από όταν μάθαμε ποιοί θα είναι οι τελικοί υποψήφιοι (514 με βάση την προκήρυξη)

Προσπαθώ δηλαδή να καταλάβω , αν μετά τις δηλώσεις της Κυβέρνησης, έχει όντως αλλάξει κάτι, και γίνουν τα πράγματα λίγο πιο αξιοκρατικά!

Κοινώς γίνεται ψησιμο στα μόρια ή ΟΧΙ;

Ευχαριστώ!

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση επαγγελματιών οπλιτών (2009)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Αυτό το γνωρίζουν ΜΟΝΟ οι ίδιοι αγαπητή μου φίλη όπως καταλαβαίνεις!
Εγώ προσωπικά είμαι επιτυχών σε Στρατό Ξηράς και Πολεμικό Ναυτικό, όπως και στην Πολεμική Αεροπορία τα πρώτα δέκα λεπτά... Μετά απο αυτά τα 10 λεπτά όμως που ξαναέβαλα αριθμό ταυτότητας είδα ότι απο επιτυχών ήμουν αποτυχόν...
Άς κρίνουν οι συμμετέχοντες και μή απο εκεί και πέρα!
Κωστας

Μοριοδότηση επαγγελματιών οπλιτών (2009)

Δημοσίευση από Κωστας »

Παιδια ενας που εχει τελειωσει το στρατο ως υεα, ποσα μορια εχει για τον διαγονισμο των εποπ;14μηνες
ΕΡΗ

Μοριοδότηση επαγγελματιών οπλιτών (2009)

Δημοσίευση από ΕΡΗ »

D.Y.K έγραψε:Αυτό το γνωρίζουν ΜΟΝΟ οι ίδιοι αγαπητή μου φίλη όπως καταλαβαίνεις!
Εγώ προσωπικά είμαι επιτυχών σε Στρατό Ξηράς και Πολεμικό Ναυτικό, όπως και στην Πολεμική Αεροπορία τα πρώτα δέκα λεπτά... Μετά απο αυτά τα 10 λεπτά όμως που ξαναέβαλα αριθμό ταυτότητας είδα ότι απο επιτυχών ήμουν αποτυχόν...
Άς κρίνουν οι συμμετέχοντες και μή απο εκεί και πέρα!
Πώς είναι δυνατόν αυτό το πράγμα; Έχεις δηλαδή απορριφθεί και από τους τρεις διαγωνισμούς;

Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες