Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Mancini
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 24, 2023 7:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από Mancini »

Κάποιος με 500 μόρια τε έχει πιθανότητες πιστεύεται στις 190 θέσεις που αναλογούν;
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Επισκέπτης έγραψε: Τρί Δεκ 05, 2023 6:26 pm Ως πιτσιρικάς λοιπον σου λεω εσένα μπάρμπα 35αρη να μείνεις προσγειωμένος γιατί μέχρι τώρα δουλιτσα δεν ήσουν άξιος να βρεις. Πήγαινε τρέξε να προπονηθείς μη μας μείνεις στα αθληματα. Αηντε μπράβο. Δουλέψατε απλά κάπου και θέλετε και εμπειρία να μετρήσουν. Αν είναι συναφής ναι δεν αντιλέγω.
Μόνο που δεν ειμαι μπάρμπας Ψηλε μου,28 ειμαι.! Εχω τερματίσει σε 5 μαραθώνιους με τον φετινό και το μικρόβιο της αντοχής τ εχω μέσα μου. Αν θες να πικάρεις σε αγωνισματα Κανε το στο 100αρι που δεν τ εχω πολύ με τ ταχύτητα αλλά κ πάλι έως 16 δευτ στ ξεφτίλα τ κανείς. Πάμε τωρα παρακάτω, αν δεν με πιστεύεις πάρε τους συμβούλους του ΑΣΕΠ και ρώτησε.
Yonk

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από Yonk »

Τι εμπειρία μπορεί να μετρηθεί δηλαδή και εμπειρία γραφείου στους ΠΕ ΤΕ;
Επίσης καμία εκτιμηση για βάση ΔΕ με και χωρίς ; Αν και νωρίς αλλα κουβέντα να γινεται
Mancini
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 24, 2023 7:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από Mancini »

Οι Δημοτικοί υπάλληλοι δεν στελεχώνουν γραφεία; Για τους ΤΕ ΠΕ αναφέρομαι λογικό δεν θα είναι κάποιος με πτυχίο νομικής ή λογιστικής να λάβει συναφή εμπειρία αν διαθέτει;
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Mancini έγραψε: Τρί Δεκ 05, 2023 8:09 pm Οι Δημοτικοί υπάλληλοι δεν στελεχώνουν γραφεία; Για τους ΤΕ ΠΕ αναφέρομαι λογικό δεν θα είναι κάποιος με πτυχίο νομικής ή λογιστικής να λάβει συναφή εμπειρία αν διαθέτει;
Χθες βγήκαν αποτελέσματα ΠΕ και ΤΕ της δικαστικής αστυνομίας.
Είμαι ΠΕ νομικής και συναφή εμπειρία δεν μου μέτρησαν. Κι όμως! Απορώ τι μέτρησαν ως συναφή εμπειρία ειλικρινά. Έπίσης αναρωτιέμαι αν έχει νόημα να κάνω ένσταση ώστε να μαθω τί θεωρείται συναφής εμπειρία.
Η απογοήτευση στα τάρταρα.
Mancini
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 24, 2023 7:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από Mancini »

Τι ειδικότητα σε δήλωναν αν επιτρέπεται; Πχ βοηθός δικηγόρου;
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Mancini έγραψε: Πέμ Δεκ 07, 2023 7:12 am Τι ειδικότητα σε δήλωναν αν επιτρέπεται; Πχ βοηθός δικηγόρου;
Δεν ζητούσαν ειδικότητα στους ΠΕ για την δικαστική αστυνομία. Όπως και για τη δημοτική γινόντουσαν δεκτά όλα τα πτυχία. Η επιτροπή έκρινε την συνάφεια της εμπειρίας με τα καθήκοντα. Η δική μου εμπειρία ήταν δικηγόρου. Προφανώς και δεν την έκριναν συναφή εμπειρία. Θέμα λανθασμένων δικαιολογητικών δεν υπήρξε αλλιώς θα ήμουν στους απορριπτεους.
Το θέμα είναι να ορίζουν εξαρχής ποια εμπειρία θεωρούν συναφή σε κάθε προκήρυξη, να μην επενδύουμε άδικα.
Mancini
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 24, 2023 7:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από Mancini »

Ξέρει κανείς τι άλλο μέτρησε από εμπειρία στην δικαστική; Επιβεβαιώνω ότι εν ενεργεία λιμενοφύλακας πήρε τα μόρια.
mrhabuya
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 122
Εγγραφή: Παρ Φεβ 03, 2023 2:31 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από mrhabuya »

Mancini έγραψε: Πέμ Δεκ 07, 2023 12:07 pm Ξέρει κανείς τι άλλο μέτρησε από εμπειρία στην δικαστική; Επιβεβαιώνω ότι εν ενεργεία λιμενοφύλακας πήρε τα μόρια.
αδερφε εμενα μου μετρησαν και εμπειρια απο εργατης σε εργοστασιο :lol:
Venom94
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 412
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 10:52 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από Venom94 »

Παιδια καλημερα ειναι απλο, βαλτε οτι εχετε και ο, τι μετρηθει ουτως η αλλως παιζεις και στους δυο πινακες (με και χωρις) αν δεν τη μετρησουν περνας στους χωρις. Δεν κοβεσαι για αυτο. Μιλαμε με τα οσα εχουμε ωρα ωρας. Αναμενουμε ομως το ΦΕΚ μην δινει συγκεκριμενες οδηγιες για την εμπειρια.
Greece

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από Greece »

Εμένα και πολλους άλλους μας κόψανε για 003 θα μου εξηγήσει κανείς τι στο διατανο είναι αυτό. Πραγματικά έχω θυμωσει με αυτή τη προκήρυξη. Σίγουρα δεν ήταν για γνήσιο υπογραφής γτ σε άλλους λέει μη θεώρηση γνήσιου υπογραφής. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει παρακαλώ. Γτ ουτε την αιτιολογία που κοπηκα με δεν καταλαβαίνουμε πλεον
Venom94
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 412
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 10:52 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από Venom94 »

Greece έγραψε: Σάβ Δεκ 09, 2023 10:39 am Εμένα και πολλους άλλους μας κόψανε για 003 θα μου εξηγήσει κανείς τι στο διατανο είναι αυτό. Πραγματικά έχω θυμωσει με αυτή τη προκήρυξη. Σίγουρα δεν ήταν για γνήσιο υπογραφής γτ σε άλλους λέει μη θεώρηση γνήσιου υπογραφής. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει παρακαλώ. Γτ ουτε την αιτιολογία που κοπηκα με δεν καταλαβαίνουμε πλεον
Με ολο το σεβασμο εδω ειναι το νημα για αλλη προκυρηξη. Αν εχετε τυχον αποριες με τη δικαστικη σχολιαστε στο δικο της νημα και αν συνεχισετε να εχετε ακομα, επικοινωνηστε με το υπουργειο απο Δευτερα. Το λεω απλα για να μην υπαρχει συγχιση με ολα τα θεματα μαζι.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Venom94 έγραψε: Σάβ Δεκ 09, 2023 11:23 am
Greece έγραψε: Σάβ Δεκ 09, 2023 10:39 am Εμένα και πολλους άλλους μας κόψανε για 003 θα μου εξηγήσει κανείς τι στο διατανο είναι αυτό. Πραγματικά έχω θυμωσει με αυτή τη προκήρυξη. Σίγουρα δεν ήταν για γνήσιο υπογραφής γτ σε άλλους λέει μη θεώρηση γνήσιου υπογραφής. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει παρακαλώ. Γτ ουτε την αιτιολογία που κοπηκα με δεν καταλαβαίνουμε πλεον
Με ολο το σεβασμο εδω ειναι το νημα για αλλη προκυρηξη. Αν εχετε τυχον αποριες με τη δικαστικη σχολιαστε στο δικο της νημα και αν συνεχισετε να εχετε ακομα, επικοινωνηστε με το υπουργειο απο Δευτερα. Το λεω απλα για να μην υπαρχει συγχιση με ολα τα θεματα μαζι.
Διαβάσατε αν τ πτυχίο που έχετε το δεχότανε ; Συγκεκριμένα πτυχία δέχονται από συγκεκριμένες «σχολές»
neomelos2

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από neomelos2 »

Το 003 λογικά ειναι μη επικυρωμενο αντιγραφο πτυχίου απο δικηγόρο. Το ιδιο επαθα κ εγώ που εστειλα το Πτυχιο Αγγλικών χωρίς επικύρωση.
Στο θέμα μας όμως,
Πως πιστεύετε θα είναι η μοριοδότηση της Δημοτικής Αστυνομίας; Ϊδιας λογικής με την δικαστική;
Venom94
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 412
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 10:52 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Δημοτική Αστυνομία (2023)

Δημοσίευση από Venom94 »

neomelos2 έγραψε: Σάβ Δεκ 09, 2023 8:51 pm Το 003 λογικά ειναι μη επικυρωμενο αντιγραφο πτυχίου απο δικηγόρο. Το ιδιο επαθα κ εγώ που εστειλα το Πτυχιο Αγγλικών χωρίς επικύρωση.
Στο θέμα μας όμως,
Πως πιστεύετε θα είναι η μοριοδότηση της Δημοτικής Αστυνομίας; Ϊδιας λογικής με την δικαστική;
Ναι με όσα ξέρουμε ως ώρας, χωρίς ΙΕΚ κυριο και ειδικές δυνάμεις 100 μόρια. Τα υπόλοιπα φαντάζομαι ίδια με δικαστική. Σίγουρα θα έχει μεγαλύτερη συμμετοχή από την δικαστική!
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες