Γυναίκες στα Σώματα Ασφαλείας

Αστυνομία, ειδικοί φρουροί, ΕΚΑΜ, λιμενικό, πυροσβέστες κ.λπ
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
δημητρης25
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1655
Εγγραφή: Τετ Αύγ 25, 2010 5:12 pm
Επικοινωνία:

Γυναίκες στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από δημητρης25 »

νικο σε πηραν τελικα η θα την βγαλουμε παρεα φετος;kervere τα πραγματα δεν ειναι ροδινα! προσπαθησε οσο μπορεις κ ασε τους αλλους, αμα το αξιζεις θα το πετυχεις οτι κ να εχει ο αλλος.. μορια ειναι, γυμναστικη ειναι εσυ κανε αυτο που πρεπει να κανεις! η δικαιωση ερχεται μεσα απο τα σκατα.. (συγνωμη για την λεξη)
Ζησε για το τιποτα η πεθανε για κατι.
nikoslok
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 281
Εγγραφή: Τετ Σεπ 08, 2010 10:28 pm
Επικοινωνία:

Γυναίκες στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από nikoslok »

δημητρης25 έγραψε:νικο σε πηραν τελικα η θα την βγαλουμε παρεα φετος;kervere τα πραγματα δεν ειναι ροδινα! προσπαθησε οσο μπορεις κ ασε τους αλλους, αμα το αξιζεις θα το πετυχεις οτι κ να εχει ο αλλος.. μορια ειναι, γυμναστικη ειναι εσυ κανε αυτο που πρεπει να κανεις! η δικαιωση ερχεται μεσα απο τα σκατα.. (συγνωμη για την λεξη)
με πηρανε ναι ολα καλα να δουμε ποτε θα ορκιστουμε τωρα παντος τα πραγματα ειναι οτνος δυσκολα αλλα δεν φταινε τα λεγομενα βησματα σε αυτο κοπηκαν 100 ατομα φετος απο την α δεν ειναι τυχαιο πολλα παιδια δεν ειχαμε καμια σχεση με τηνα στυνομια και πηγαμε ετσι αμα περασεις απο τα μορια τα πραγματα ειναι πολυ ευκολα δεν χρειαζετε τπτ πιστευω αμα εισαι υγιεις και εχεις κανει καποιες προπονησεις δεν φταινε για ολα παντα τα βησματα!!! παντου υπαρχουν βησματα αλλα επειδη μιλαμε για τον συγκεκριμενο διαγωνισμο ειναι απολυτα αξιοκρατικα και παρα πολυ χαλαρα θα ελεγα!!!

kallia
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Ιαν 19, 2011 5:37 pm
Επικοινωνία:

Γυναίκες στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από kallia »

Φιλε χαλαρωσε μην κοιτας μονο την παρτυ σου... κοιταξε λιγο και γυρω σου να δεις ποσοι συνανθρωποι σου ειναι ανεργοι... δεν θα παθεις τιποτα... αλλα ετσι ειναι οταν καποιος εχει μια μονιμη δουλεια που ισως να μπηκε και με μεσαλακι οπως γινοταν ολα αυτα τα χρονια... δεν σκαει για τιποτα... φιλε χαλαρωσε λιγο... δεν κανει κακο...
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Γυναίκες στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από greko_27 »

kallia έγραψε:Φιλε χαλαρωσε μην κοιτας μονο την παρτυ σου... Κοιταξε λιγο και γυρω σου να δεις ποσοι συνανθρωποι σου ειναι ανεργοι... Δεν θα παθεις τιποτα... Αλλα ετσι ειναι οταν καποιος εχει μια μονιμη δουλεια που ισως να μπηκε και με μεσαλακι οπως γινοταν ολα αυτα τα χρονια... Δεν σκαει για τιποτα... Φιλε χαλαρωσε λιγο... Δεν κανει κακο...


Καταρχην δεν φιλησα κωλους και εκει που περασα περασα μεσω ΑΣΕΠ... Αλλα πως να το κανουμε... Οχι αλλες γυναικες στο λς ειδικα τωρα μεσω οικονομικης κρισης... Το ΛΣ εχει αναγκη αλλες ειδικοτητες και οχι γραφιαδες
kallia
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Ιαν 19, 2011 5:37 pm
Επικοινωνία:

Γυναίκες στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από kallia »

Εσυ πρεπει να εισαι πολυ μισογυνης φιλε μου... αυτο καταλαβα εγω...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Γυναίκες στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Greek_Army »

kallia έγραψε:Εσυ πρεπει να εισαι πολυ μισογυνης φιλε μου... Αυτο καταλαβα εγω...


Μισογύνης είναι όποιος λέει την αλήθεια; Οι περισσότερες που έχουνε μπει τα τελευταία χρόνια είναι άχρηστες. Έχουνε πίασει θέσεις γραφείου στα μεγάλα νησιά και στον πειραιά. Και δεν κάνουνε τίποτα
fotofinish
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Παρ Απρ 09, 2010 7:37 pm
Επικοινωνία:

Γυναίκες στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από fotofinish »

kalia χαλάρωσε λίγο την κορμάρα σου... Μιλάμε για λιμενικό. Το οποίο υπάγεται στα σώματα ασφαλείας... Στα σώματα ασφαλείας... Και για όσους δεν το διάβασαν στα σώματα ασφαλείας... Δεν μπορείς να ''κυνηγάς'' ''κακούς'', ή λαθρομετανάστες, ή έμπορους ναρκωτικών, ή να κατευθύνεις νταλικιέριδες-ταρίφες, με το πιστολάκι για τα μαλλιά και το λιπ-γκλος... Χωρίς παρεξήγηση. Ναι το ξέρω δεν είναι όλες οι γυναίκες έτσι. Ή έστω ΟΛΟΙ οι άνδρες λ/φ κομάντο... ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ... Παράδειγμα. Αν εσύ ήσουνα κάργα φραγκάτη... Θα έπαιρνες για προσωπικό φύλαξης γυναίκα; ... Μία γυναίκα που ξέρω να είναι ικανή για φύλαξη ειναι η Ούμα Θέρμαν στο kill bill... Δεν κάνουν οι γυναίκες για σώματα ασφαλείας. Γκαστρώνονται... ¨Εχουν έμμυνη ρύση... Δηλαδή πως θα γίνει. Θα πάτε κόντρα στη φύση σας. . Για τα γραφεία ναι... Αλλα πόσες να μπουν και σ'άυτα τα μαμημένα τα γραφεία... Εκτός αυτών το θέμα είναι και κοινωνικό... Βγαίνω λίγο εκτός θέματος. Αλλά πες μου εσύ. Ποιος παντρεύεται ποιο εύκολα για να κάνει οικογένεια. Άνεργη γυναίκα ή άνεργος άντρας; .
ΝΙΚΟΣ

Γυναίκες στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΣ »

Τι λετε ρε παιδια πατε καλα; Σιγα μην σκισετε το μαγιο σας αντρουκλες μαγκια τους να μπαινουν οι γυναικες και να πιανουν τα γραφεια πιστορελο εσεις rompokop.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Γυναίκες στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Greek_Army »

ΝΙΚΟΣ έγραψε:Τι λετε ρε παιδια πατε καλα; Σιγα μην σκισετε το μαγιο σας αντρουκλες μαγκια τους να μπαινουν οι γυναικες και να πιανουν τα γραφεια πιστορελο εσεις rompokop.


Εσύ θα πρέπει να ήσουνα από τους γαμπρούς της σχολής Λ/Σ της τελευταία προκήρυξης. Τι έγινε ακόμα δεν βρήκες νύφη;Εικόνα
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Γυναίκες στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από alexissak »

Ξέρω παραδειγμα γυναικας αστυνομικού με 4 παιδία η οποία με 14 χρόνια πραγματικα χρόνια υπηρεσίας έχει δουλέψει ΜΟΝΟ τα 4 (Τα 2 στην σχολη). Βάλε αλλα 4 χρονία που θα κάνει μειωμένο ωράριο, οπότε κ δεν μπορεί να καλύψει μάχιμη θεση, παμε στα 18. Δεν λέω εκανε 4 παιδία κ πρόσφερε στην Ελλαδα αλλα πόσες μητέρες ανεργες εχουν κάνει 4-5-6 παιδια; Αυτες δεν έχουν προσφέρει; Ασε που στο δημόσιο μολις μάθουν οτι είναι εγκυος ξεκινάνε τις αναρρωτικες ενω στον ιδιωτικο τομεα δουλεύουν με την κοιλιά στο στόμα... Απλά οι γυναικές δεν υπάρχουν στα σώματα ασφαλειας.''Τσάμπα χιλιάρικο'' όπως λέμε διαρκώς στην δουλεια. Το ασχημο είναι οτι ενω μπαινουν στα γραφία δεν αναλαμβάνουν τις ευθήνες που τους αναλογούν. Ακόμα κ εκεί χρειάζετε μαγκια κ πρωτοβουλια... Να χαιροντε την ισότητα τους. Μονό στα λόγια. Για να δω καμία στα ΥΑΤ να γελάσω...
fotofinish
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Παρ Απρ 09, 2010 7:37 pm
Επικοινωνία:

Γυναίκες στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από fotofinish »

ΝΙΚΟΣ έγραψε:Τι λετε ρε παιδια πατε καλα; Σιγα μην σκισετε το μαγιο σας αντρουκλες μαγκια τους να μπαινουν οι γυναικες και να πιανουν τα γραφεια πιστορελο εσεις rompokop.


Ξαναδιάβασε τι έγραψα Νικόλα. Και μη βιάζεσαι... Όποιος βιάζεται σκοντάφτει (πεδικλώνεται λέμε εμείς εδώ) και κατά συνέπεια εκτίθεται, πολλές φορές ανεπανόρθωτα... Επίσης όποιος εχει τη μύγα μυγιάζεται, την σφήκα σφίγγεται και αυτός που έχει τη μέλισσα να τη φέρει πίσω... Οκ αγορίνα. ... Φιλάκια...
δημητρης25
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1655
Εγγραφή: Τετ Αύγ 25, 2010 5:12 pm
Επικοινωνία:

Γυναίκες στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από δημητρης25 »

Μακια καλυτερα.
Ζησε για το τιποτα η πεθανε για κατι.
Giannis Ni
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 630
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 10, 2010 11:25 pm
Τοποθεσία: Αναλυτης Εν.Δυν
Επικοινωνία:

Γυναίκες στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Giannis Ni »

SREK έγραψε:Ξέρω παραδειγμα γυναικας αστυνομικού με 4 παιδία η οποία με 14 χρόνια πραγματικα χρόνια υπηρεσίας έχει δουλέψει ΜΟΝΟ τα 4 (Τα 2 στην σχολη). Βάλε αλλα 4 χρονία που θα κάνει μειωμένο ωράριο, οπότε κ δεν μπορεί να καλύψει μάχιμη θεση, παμε στα 18. Δεν λέω εκανε 4 παιδία κ πρόσφερε στην Ελλαδα αλλα πόσες μητέρες ανεργες εχουν κάνει 4-5-6 παιδια; Αυτες δεν έχουν προσφέρει; Ασε που στο δημόσιο μολις μάθουν οτι είναι εγκυος ξεκινάνε τις αναρρωτικες ενω στον ιδιωτικο τομεα δουλεύουν με την κοιλιά στο στόμα... Απλά οι γυναικές δεν υπάρχουν στα σώματα ασφαλειας.''Τσάμπα χιλιάρικο'' όπως λέμε διαρκώς στην δουλεια. Το ασχημο είναι οτι ενω μπαινουν στα γραφία δεν αναλαμβάνουν τις ευθήνες που τους αναλογούν. Ακόμα κ εκεί χρειάζετε μαγκια κ πρωτοβουλια... Να χαιροντε την ισότητα τους. Μονό στα λόγια. Για να δω καμία στα ΥΑΤ να γελάσω...


Kατά τα άλλα όταν τα λεω εγώ αυτά περι πολλών ανίκανων αστυνομικών λόγω τρόπου εισαγωγής, λόγω συνδικαλισμού και λόγω τεράστιας εισροής γυναικών είμαι αυτός που θέλει Ραμπο στην ΕΛ. ΑΣ!
Giannis Ni
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 630
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 10, 2010 11:25 pm
Τοποθεσία: Αναλυτης Εν.Δυν
Επικοινωνία:

Γυναίκες στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Giannis Ni »

297ΙΜΑΚ έγραψε: Ειδαμε και την ΕΛΑΣ που μπηκε στις Πανελλαδικες και οι αστρατευτοι νεοι αστυφυλακες δεν εχουν πυγμη να επιβληθουν...


Αυτά έλεγα και εγώ στο SREK και με χαρακτήρισε πως θέλω αστυνομία με ρόμποκοπ.

Έχεις δίκιο στα λεγομένα σου. Συμφωνώ 100%. Μετά το 1990 και μετά η ΕΛ. ΑΣ μας τελείωσε. Τώρα θα έχετε Σώματα Ασφαλείας με 40 με 50% γυναίκες. Και αμα πείτε πως δεν σας αρέσουν είστε σεξιστές και φασίστες. Και όλα τα συναφή επίθετα.

Giannis Ni
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 630
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 10, 2010 11:25 pm
Τοποθεσία: Αναλυτης Εν.Δυν
Επικοινωνία:

Γυναίκες στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Giannis Ni »

kallia έγραψε:Εσυ πρεπει να εισαι πολυ μισογυνης φιλε μου... Αυτο καταλαβα εγω...


Το 40% του Λ. Σ αποτελείται από γυναίκες σου φαίνεται φυσιολογικό; Αυτό σε ποιά άλλη χώρα γίνεται εκτός από την Κολομβία του Βαλκανικού Νότου;

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες