Μόνιμος στις Ειδικές Δυνάμεις

Εκπαίδευση, μισθοί, βαθμολογική εξέλιξη, μέριμνα για το προσωπικό
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μόνιμος στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Ragezone έγραψε:
Στο κέντρο που θα παρουσιαστώ θα επιλέξω για κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις;



Διάβασε αυτά που σου έδωσα

STAVROS M16
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ Οκτ 28, 2011 12:48 am
Επικοινωνία:

Μόνιμος στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από STAVROS M16 »

Φιλε να σε ροτισω κατι. εγω παρουσιαζομαι σε λιγες μερες στο ΚΕΕΔ και θα ηθελα να παραμινο μονιμος οταν τελιοσο τη θυτια αυτο γινετε... ;
Άβαταρ μέλους
mixanikara
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 186
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 23, 2011 11:05 pm
Τοποθεσία: Σουηδία
Ενδιαφέροντα: UAV
Επάγγελμα: Μηχανικος
Επικοινωνία:

Μόνιμος στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από mixanikara »

STAVROS M16 έγραψε: Φιλε να σε ροτισω κατι. Εγω παρουσιαζομαι σε λιγες μερες στο ΚΕΕΔ και θα ηθελα να παραμινο μονιμος οταν τελιοσο τη θυτια αυτο γινετε... ;
Πήγαινε πρώτα να δείς τί είναι οι Ειδικές Δυνάμεις και μετα το σκέφτεσαι αν θα κάτσεις μόνιμα. Υπάρχει σίγουρα τρόπος να σε κρατήσουν μονιμα.
Υπεράνω όλων η Ελλαδα!
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11315
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Μόνιμος στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

STAVROS M16 έγραψε:Φιλε να σε ροτισω κατι. Εγω παρουσιαζομαι σε λιγες μερες στο ΚΕΕΔ και θα ηθελα να παραμινο μονιμος οταν τελιοσο τη θυτια αυτο γινετε... ;


Όχι δεν γίνεται να παραμείνεις μόνιμα ώς εθελοντής γενικότερα στον Στρατό πλέον, παρά μόνο μέσω προκηρύξεων ΕΠΟΠ (που και αυτές τείνουν να καταργηθούν εάν δεν έχουν καταργηθεί ήδη).

STAVROS M16
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ Οκτ 28, 2011 12:48 am
Επικοινωνία:

Μόνιμος στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από STAVROS M16 »

Ποιος ειναι αυτος ο τροπος D.Y.K... ; Αν ειμαι καλος θα μου το πουν αυτοι... ; Θα τους ροτισω εγω; Για πες μου...
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11315
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Μόνιμος στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

STAVROS M16 έγραψε:Ποιος ειναι αυτος ο τροπος D.Y.K... ; Αν ειμαι καλος θα μου το πουν αυτοι... ; Θα τους ροτισω εγω; Για πες μου...


Όχι δεν σε ρωτάνε αυτοί, ούτε μπορείς να αιτηθείς εσύ πλέον να παραμείνεις μόνιμα στον Στρατό. Άν και είσαι μικρός ακόμη και είναι νωρίς για τέτοιες αποφάσεις μιάς και δεν έχεις υπηρετήσει ακόμη, θα πρέπει να βγεί διαγωνισμός που να παίρνει μόνιμους στις Ειδικές δυνάμεις και να κάνεις τα χαρτιά σου εσύ για να σε πάρουν. Θα σε βοηθήσει και το επαγγελματίας οπλίτης στις Ειδικές δυνάμεις για να λύσεις κάποιες απορίες σου.
Pavloc
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 29, 2011 2:55 pm
Επικοινωνία:

Μόνιμος στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Pavloc »

Πρώτα από όλα, γεια σας. Είμαι 17 χρονών πάω τρίτη λυκείου και θέλω να πάω μόνιμος στους ΛΟΚ. Μόνιμος στους ΛΟΚ μπορώ να πάω μόνο απο στρατιωτικές σχολές ή μπορώ και κάπως αλλιώς αρκεί Να το δηλώσω κάπου; Ρωτάω Επειδή στρατιωτικές σχολές θέλουν πάνω κάτω 1700 και Μόρια και μου φένετε δυσκολούτσικο οπώτε αν κάποιος ξέρει ας μου απαντήσει σχετικά σύντομα άμα μπορεί...
Άβαταρ μέλους
commando96
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Τετ Δεκ 28, 2011 11:37 pm
Επικοινωνία:

Μόνιμος στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από commando96 »

Γειά σου φίλε μου. Για να πας Μόνιμος Στις ειδικές δυνάμεις πρέπει να πάς (σσε) στρατιωτική σχόλη ευέλπίδων για αξιωματικός και (σμυ) Σχολή μονίμων υπαξιωματικών για υπαξιωματικός και απο εκεί θα γίνεις αξιωματικός σχεδόν 18 χρόνια αφού μπείς στο στρατό.

Βέβαια πρέπει να Διαλέξεις Όπλα πεζικό Μετά την σχολή και απο εκει ειδικές δυνάμεις.

Άμα βέβαια δεν τα καταφέρεις στο σχολέιο να γράψεις καλά μπορείς να μπέις μέσω προκύρηξης (ΕΠ. ΟΠ) επαγγελματίες οπλίτες και να ξεκινήσεις απο δεκανέας και να φτάσεις μέχρι ανθυπασπιστής οταν βγέις στη σύνταξη.

Ελπίζω να βοήθησα.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Μόνιμος στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΔΗΜΗΤΡΗΣ »

Καλησπερα σας θα ηθελα να κανω μια ερςτηση
περνουν μονιμοτητες στα λοκ;
επισης τι υψος χρειαζομαι για να μπω
ευχαριστω εκ των προτερων
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11315
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Μόνιμος στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε:Καλησπερα σας θα ηθελα να κανω μια ερςτηση
περνουν μονιμοτητες στα λοκ;
επισης τι υψος χρειαζομαι για να μπω
ευχαριστω εκ των προτερων


Μόνο μέσω προκηρύξεων για ΕΠΟΠ (Επαγγελματίες Οπλίτες) που και αυτές τείνουν να εκλείψουν άν δεν έχουν εκλείψει ήδη.

Διάβασε και το Επαγγελματιας Οπλιτης στις ειδικες δυναμεις Εικόνα
Άβαταρ μέλους
hraklis
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Ιαν 02, 2012 10:41 pm
Επικοινωνία:

Μόνιμος στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από hraklis »

Ρε παιδια πω γινεται να μπω μονιμος στους πεζοναυτες;(εχω ακουσει για πανελληνιες μονο αλλα ειπα ελεος... Για να υπηρετησεις ως πεζοναυτης μια ζωη πρεπει να εισαι αριστουχος; )
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μόνιμος στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Η βάση της ΣΜΥ κυμαίνεται κάτω από τα 14.000 μόρια οπότε δεν νομίζω ότι θα πρέπει να είσαι αριστούχος, έτσι κι'αλλιώς η φοίτηση στην σχολή είναι και Ακαδημαϊκή

Τώρα βέβαια μπορείς να περιμένεις να βγει προκήρυξη όπως γράφει και από πάνω ο Δ. Υ. Κ αλλά και πάλι θα πρέπει να συγκεντρώσεις έναν ικανοποιητικό αριθμό μορίων για να περάσεις

georgekatadromeas

Μόνιμος στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από georgekatadromeas »

Γεια σας παιδια θελω να ρωτισω κατι, ειμαι 17 ετων και θελω να παω εθελοντις στις ιδικες δυναμεις ορεινων καταδρομων, ξερεις κανενας αν γινεται να παω μονιμας μονο με απολυτηριο γυμνασιου;
kwstas

Μόνιμος στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από kwstas »

Γεια σας παιδιά θα ήθελα να μάθω αν ακόμα ισχύει η μονιμοποίηση από ΕΠΟΠ και με ποιό κριτήριο μπορεί Να μείνει κάποιος... Ευχαριστώ

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11245
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Μόνιμος στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από yandr »

Δεν μένεις μόνιμος ρε φίλε. Θα είχαμε 1 εκατομμύριο ειδικοδυναμίτες με την κρίση που υπάρχει.

Μόνο αν γίνεις ΕΠΟΠ και μόνο με προκήρυξη που δεν πρόκειται να βγει.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες