Η Αθήνα στα χέρια των Αναρχικών

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
kampf
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 823
Εγγραφή: Παρ Αύγ 07, 2009 4:01 pm
Επικοινωνία:

Η Αθήνα στα χέρια των Αναρχικών

Δημοσίευση από kampf »

Αναρχικοι ΑΝΑΡΧΙΚΟΙ που κατεχουν την ιδεολογια πραγματικα και τους βγαζω το καπελο, στην Ελλαδα ειναι ελαχιστοι και αυτο που γινεται αμφιβαλω αν τους εκφραζει. Ολοι οι υπολοιποι που αυτοθεωρουνται αναρχικοι ειναι τουβλα, ατομα κομπλεξικα κοινωνικα αποκλεισμενα που για τον Χ Ψ λογο τους φταινε ολα και ολοι. Μπαχαλακιδες της κακιας ωρας. Γελουσα στα επισοδεια του Δεκεμβριου οταν εβλεπα τον καθε καθυστερημενο τσιχλομαγκα με τη φορμα να αυτοαποκαλειτε αναρχικος αχχααχχαχα. Παντως καλο ειναι να υπαρχουν κ αυτοι γιατι σπαει η μονοτονια.

Οι μονοι αναρχικοι που αξιζαν πιστευω ηταν αυτοι στην Ισπανια του Φρανκο.

Τελος πιστευω πως οι "αναρχικοι" στην Ελλαδα εχουν μπερδεψει τον ορο εθνος με τον ορο κρατος. Δεν εξηγειται αυτος ο ανθελληνισμος.
Και κατι τελευταιο για το μεγαλυτερο φασιστοσιτε της χωρας. Το περιφημο indymedia που ταχα ειναι υπερ της ελευθεριας του λογου. Δυστηχως μονο στα λογια γιατι στην πραξη οποιο σχολιο ειναι αντιθετο προς την ιδεολογια των κατοχων του διαγραφεται μεσα σε 2 λεπτα. Σε αυτη τη Μεκκα της αναρχιας αναρτωνται φωτογραφιες και στοιχεια ανθρωπων με διαφορετικες ιδεολογιες Απο αυτους τους θρασυδειλους ρουφιανους που κρυβονται πισω απτην ανωνυμια ενος site το οποιο ας μην ξεχνιομαστε πρεσβευει την ελευθερη διακινηση αποψεων και ιδεων ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑ Εικόνα
"Αδελφοί, εν τη κρισίμω ταύτη περιστάσει μόνον ένδοξον θάνατον πρέπει να ευχόμεθα" Γ. Ολύμπιος
ΓΙΩΡΓΟΣ
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 27, 2009 7:41 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Η Αθήνα στα χέρια των Αναρχικών

Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ »

kampf έγραψε:Αναρχικοι ΑΝΑΡΧΙΚΟΙ που κατεχουν την ιδεολογια πραγματικα και τους βγαζω το καπελο, στην Ελλαδα ειναι ελαχιστοι και αυτο που γινεται αμφιβαλω αν τους εκφραζει. Ολοι οι υπολοιποι που αυτοθεωρουνται αναρχικοι ειναι τουβλα, ατομα κομπλεξικα κοινωνικα αποκλεισμενα που για τον Χ Ψ λογο τους φταινε ολα και ολοι. Μπαχαλακιδες της κακιας ωρας. Γελουσα στα επισοδεια του Δεκεμβριου οταν εβλεπα τον καθε καθυστερημενο τσιχλομαγκα με τη φορμα να αυτοαποκαλειτε αναρχικος αχχααχχαχα. Παντως καλο ειναι να υπαρχουν κ αυτοι γιατι σπαει η μονοτονια.

Οι μονοι αναρχικοι που αξιζαν πιστευω ηταν αυτοι στην Ισπανια του Φρανκο.

Τελος πιστευω πως οι "αναρχικοι" στην Ελλαδα εχουν μπερδεψει τον ορο εθνος με τον ορο κρατος. Δεν εξηγειται αυτος ο ανθελληνισμος.
Και κατι τελευταιο για το μεγαλυτερο φασιστοσιτε της χωρας. Το περιφημο indymedia που ταχα ειναι υπερ της ελευθεριας του λογου. Δυστηχως μονο στα λογια γιατι στην πραξη οποιο σχολιο ειναι αντιθετο προς την ιδεολογια των κατοχων του διαγραφεται μεσα σε 2 λεπτα χαΧΑΧΑχαχαχα Φιλακιααα
ασε που το 80% των αναρχικων ειναι και πρεζονια... Εικόνα
Άβαταρ μέλους
kampf
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 823
Εγγραφή: Παρ Αύγ 07, 2009 4:01 pm
Επικοινωνία:

Η Αθήνα στα χέρια των Αναρχικών

Δημοσίευση από kampf »

Ε με λιγα λογια ολη η σαρα και η μαρα
"Αδελφοί, εν τη κρισίμω ταύτη περιστάσει μόνον ένδοξον θάνατον πρέπει να ευχόμεθα" Γ. Ολύμπιος
ΓΙΩΡΓΟΣ
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 27, 2009 7:41 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Η Αθήνα στα χέρια των Αναρχικών

Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ »

kampf έγραψε:Ε με λιγα λογια ολη η σαρα και η μαρα
ετσι ακριβως... Οποιος καιει Ελληνικη σημαια να του κοβουν το χερι με το οποιο την εκαψε...
GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Η Αθήνα στα χέρια των Αναρχικών

Δημοσίευση από GenerX »

Και έτσι τι θα καταφέρουν οι αρχές;
Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

Η Αθήνα στα χέρια των Αναρχικών

Δημοσίευση από Legion »

GenerX έγραψε:



Πριν 2-3 χρόνια, όχι πριν 30 χρόνια.

ΥΓ. Επειδή "διάβασες" Μπακούνιν, θέλω να μου πεις σε ποιες σελίδες αναφέρεται σε χάος με τον τρόπο που θες να πιστέψουν όλοι.

Όπως έβαλα εγώ βίντεο, θα ήθελα να μάθω και τις δικές σου πηγές.

Βιβλίο και σελίδα με την αναφορά στο χάος, ευχαριστώ.


Εβαλες 2 βιντεο που τα εχετε κανει καραμελα οι αριστεροι τετοια μεμονομενα περιστατικα υπαρχουν παντου σε ολες τις χωρες...

Ο Μπακουνιν εναντιωθηκε σε καθε μορφη υπαρξης κρατους, την λεξξη χαος την χρησιμοποιησα ως μεταφορικη εννοια. Θεωρητικος του Αναρχισμου. Βιβλια και εικονες πολλα ψαχνεις. Πες εσυ που τα γνωριζεις καλυτερα.

Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Η Αθήνα στα χέρια των Αναρχικών

Δημοσίευση από GenerX »

Δε με ενδιαφέρει τι γίνεται στις άλλες χώρες, εγώ θέλω καλύτερο τον τόπο στον οποίο διαμένω.

Έβαλα 2 βίντεο, αντιπροσωπευτικά. Κι αν το περιστατικό στο τμήμα της Ομόνοιας δεν λέει πολλά, το παράδειγμα του Κύπριου λέει πολλά περισσότερα, καθώς βγήκε το βίντεο στη δημοσιότητα, αλλά και ανακοίνωση της ΕΛΑΣ που αναφέρει ότι: "ο νεαρός σκόνταψε στη ζαρντινιέρα".

Την λέξη χάος αν θες να την χρησιμοποιείς μεταφορικά, μπορείς να την βάζεις σε εισαγωγικά. Εκτός εισαγωγικών είναι κυριολεκτική.

Εδώ δεν ήρθα να μιλήσω για τον Μπακούνιν όμως, καθ' ότι θεωρητικός, αλλά για να αναφέρω γεγονότα βίας και παραποίησης αυτών των γεγονότων.

Αν δεν υπήρχαν βίντεο, θα πίστευαν αρκετοί ότι οι αλλοδαποί στο τμήμα της Ομόνοιας την πέσανε σε μπάτσους και ότι ο Κύπριος γλίστρησε πάνω σε γλάστρα.

Έβαλα 2 βίντεο γιατί αυτά είναι τα τεκμήριά μου. Αν είχα 3 βίντεο, θα τα έβαζα και τα τρία. Αν δεν είχα βίντεο, θα μετέφερα προσωπικές εμπειρίες, οι οποίες στο ίντερνετ δεν έχουν απ' ότι φαίνεται και κάποιο ειδικό βάρος, αφού στηρίζεται στην καλή πίστη του καθενός.
GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Η Αθήνα στα χέρια των Αναρχικών

Δημοσίευση από GenerX »

Ωστόσο, κανείς δεν μπήκε φυλακή. Θυμίζω ότι η ποινική απαξία για τέτοια εγκλήματα, είναι κατά πολύ αυξημένη όταν πρόκειται για τους ίδιους τους λειτουργούς των αρμόδιων υπηρεσιών σε κάθε περίσταση.

ΥΓ.2 βίντεο = 2 βίντεο. Αυτά έχω, αυτά βάζω.

Η βρώμικη προπαγάνδα ανήκει σε φασιστικές και νεοναζιστικές ομάδες γκαιμπελίσκων.

Στο Indymedia ταυτόχρονα υπάρχουν και αγκαλιές μεταξύ των νεοναζί και των φίλων τους στις διμοιρίες των ΜΑΤ.

Επειδή τα έχετε και με τις μολότωφ. Ο φακός από ρεπόρτερ της "Ε" έχει "πιάσει" νεοναζί που πετάει μολότωφ προς την πλευρά των αναρχικών. Στα 5 μέτρα δεξιά του βρίσκονται ΜΑΤ. Στα 3-5 μέτρα από πίσω του ειδικοί φρουροί. Στα 3-5 μέτρα δεξιά του πάλι ειδικοί φρουροί.

Δε τον συνέλαβαν όμως.

Ας πουν ότι η ρίψη μολότωφ είναι κακούργημα -νομίζω αυξήθηκε από πλειμέλλημα, μπορεί να κάνω και λάθος- μόνο όταν αυτή εκτοξεύεται από κάθε άλλη ομάδα που δεν ανήκει στους υμνητές του Γ' Ράιχ και του Χίτλερ.
Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Η Αθήνα στα χέρια των Αναρχικών

Δημοσίευση από Su-35 »

Βάλε και βίντεο με αναρχικούς.

GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Η Αθήνα στα χέρια των Αναρχικών

Δημοσίευση από GenerX »

Λυπάμαι, αλλά στο βίντεο σου υπάρχουν μαρτυρίες, για τις οποίες προειδοποίησα ότι δεν έχουν ειδικό βάρος.

Δείξε μου αναρχικό που να δέρνει πολίτη, να το καταδικάσω, δεν έχω κανένα πρόβλημα.
Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Η Αθήνα στα χέρια των Αναρχικών

Δημοσίευση από Su-35 »

Βάλε και βίντεο με αναρχικούς.



Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

Η Αθήνα στα χέρια των Αναρχικών

Δημοσίευση από Legion »

GenerX έγραψε:Ωστόσο, κανείς δεν μπήκε φυλακή. Θυμίζω ότι η ποινική απαξία για τέτοια εγκλήματα, είναι κατά πολύ αυξημένη όταν πρόκειται για τους ίδιους τους λειτουργούς των αρμόδιων υπηρεσιών σε κάθε περίσταση.

ΥΓ.2 βίντεο = 2 βίντεο. Αυτά έχω, αυτά βάζω.

Η βρώμικη προπαγάνδα ανήκει σε φασιστικές και νεοναζιστικές ομάδες γκαιμπελίσκων.

Στο Indymedia ταυτόχρονα υπάρχουν και αγκαλιές μεταξύ των νεοναζί και των φίλων τους στις διμοιρίες των ΜΑΤ.

Επειδή τα έχετε και με τις μολότωφ. Ο φακός από ρεπόρτερ της "Ε" έχει "πιάσει" νεοναζί που πετάει μολότωφ προς την πλευρά των αναρχικών. Στα 5 μέτρα δεξιά του βρίσκονται ΜΑΤ. Στα 3-5 μέτρα από πίσω του ειδικοί φρουροί. Στα 3-5 μέτρα δεξιά του πάλι ειδικοί φρουροί.

Δε τον συνέλαβαν όμως.

Ας πουν ότι η ρίψη μολότωφ είναι κακούργημα -νομίζω αυξήθηκε από πλειμέλλημα, μπορεί να κάνω και λάθος- μόνο όταν αυτή εκτοξεύεται από κάθε άλλη ομάδα που δεν ανήκει στους υμνητές του Γ' Ράιχ και του Χίτλερ.


Μετα ερχεται η μεγαλη καραμελα του φασιστα και του νεοναζιστη δεν ξερω τι βλεπεις αλλα δεν ειμαι τιποτα απο ολα αυτα Εχω αβαταρ ΤΗΝ ΗΠΕΙΡΟ και οχι νεοναζιστικα και παγανιστικα συμβολα. Σου ειπε κανενας οτι αυτοι δεν πρεπει να πιαστουνε Και οτι ειναι για το καλο της δημοκρατιας...
Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
ΓΙΩΡΓΟΣ
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 27, 2009 7:41 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Η Αθήνα στα χέρια των Αναρχικών

Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ »

GenerX έγραψε:Λυπάμαι, αλλά στο βίντεο σου υπάρχουν μαρτυρίες, για τις οποίες προειδοποίησα ότι δεν έχουν ειδικό βάρος.

Δείξε μου αναρχικό που να δέρνει πολίτη, να το καταδικάσω, δεν έχω κανένα πρόβλημα.
ναι αλλα καταστρεφουν τις περουσιες του πολιτη!
Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Η Αθήνα στα χέρια των Αναρχικών

Δημοσίευση από Su-35 »

GenerX έγραψε:Λυπάμαι, αλλά στο βίντεο σου υπάρχουν μαρτυρίες, για τις οποίες προειδοποίησα ότι δεν έχουν ειδικό βάρος.
Βάλε και βίντεο με αναρχικούς.

Το περίπτερο της γιαγιάς έκαψαν οι αλήτες!ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα



GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Η Αθήνα στα χέρια των Αναρχικών

Δημοσίευση από GenerX »

Μπράβο Su. Σευχαριστώ.

Το περίπτερο της γιαγιάς κάηκε.

Αντιεξουσιαστές έκαναν κινήσεις και μάζεψαν λεφτά, τα οποία διέθεσαν στη γιαγιά. Της έδωσαν πίσω δηλαδή το παλιό περίπτερο με προσφορές από πολύ κόσμο, είτε αναρχικούς είτε απλούς πολίτες.

Ωστόσο, ο "Θρησκεία-Πατρίδα-Οικογένεια" Ψωμιάδης (ή Παπαγεωργόπουλος), δεν έδιναν την άδεια για να φτιαχτεί πάλι το περίπτερο της γιαγιάς, διότι έπρεπε να πληρώσει (δεν θυμάμαι ακριβώς τι) κάποιους φόρους.

Να'σαι καλά που μου το θύμησες.
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης