Αλλαγή Σώματος μετά από αναβολή

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή Σώματος μετά από αναβολή

Δημοσίευση από Greek_Army »

1. Πρέπει να έχεις κάποια αιτιολογία για να σου αλλάξουν σώμα, αλλιώς μόνο με βύσμα
2. Ψάξε στην ενότητα των Ειδικών Δυνάμεων και θα βρεις τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις.
νεος

Αλλαγή Σώματος μετά από αναβολή

Δημοσίευση από νεος »

Καλησπερα σας παιδια, το διαβασα αρκετες φορες σε προηγουμενες σελιδες αλλα θελω να βεβαιωθω γιατι αλλα λεει ο ενας αλλα ο αλλος... Μου ηρθε χαρτι για νεα περαμο ειδικες δυναμεις, οταν περναγα περιοδευων το ειχα δηλωσει αλλα πλεον δε με ενδιαφερει. Γνωριζω οτι μετα τη βασικη αν δεν θελεις εδ δε συνεχιζεις, η ερωτηση μου ειναι η εξης : Αν παρω αναβολη για κοινωνικους λογους και καταταγω με την επομενη εσσο, υπαρχει περιπτωση να μου ερθει παλι για ειδικες δυναμεις;
νεος

Αλλαγή Σώματος μετά από αναβολή

Δημοσίευση από νεος »

Πηρα πριν στη στρατολογια και μου ειπαν οτι θα μου ερθει για το ιδιο κεντρο, η τουλαχιστον οτι ειναι πολυ πιθανον... Δε ξερω τι ισχυει πραγματικα...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή Σώματος μετά από αναβολή

Δημοσίευση από Greek_Army »

νεος έγραψε:Πηρα πριν στη στρατολογια και μου ειπαν οτι θα μου ερθει για το ιδιο κεντρο, η τουλαχιστον οτι ειναι πολυ πιθανον... Δε ξερω τι ισχυει πραγματικα...


Βλακείες σου είπανε.
Άβαταρ μέλους
bkpaokfc
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Δεκ 29, 2014 6:30 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή Σώματος μετά από αναβολή

Δημοσίευση από bkpaokfc »

Καλησπέρα σας, έψαχνα στο φορουμ μια βοήθεια σχετικά με την θητεία μου αλλά δεν βρήκα κάτι οπότε σκέφτηκα να το ρωτήσω εδώ. Το λοιπόν: Με κάλεσαν για να πάω στρατό σε αυτήν την μονάδα

Είστε υπόχρεος για κατάταξη Στρατό Ξηράς Με την 2015 Α΄ ΕΣΣΟ (Ιανουάριος) Δυνάμει της ΕΔΥΕΘΑ/ΓΕΣ 160/2014 Την 20/01/2015 Σε124 Πτέρυγα Βασικής Εκπαίδευσης (124 ΠΒΕ) (ΤΡΙΠΟΛΗ) .Έχετε επιλεγεί Πεζικό.

Το λοιπόν αυτό που θέλω να μάθω είναι :
Εγώ που πάω ακόμα σχολείο και δεν θέλω να το σταματήσω γιατί είναι τελευταία χρονιά, πήρα αναβολή κλπ αλλά εμένα αυτό που με ενδιαφερει ειναι : Θα αλλαξει το σωμα που με εβαλαν;

Επισης κατι αλλο, στην Τριπολη εμαθα οτι υπαρχει και πολεμικη αεροπορια, σε εμενα γραφει Πεζικο. Εχω τη δυνατοτητα να επιλεξω; Εγω στο χαρτι επιλογης που εκανα δηλωσα αεροπορια αλλα απ'οτι βλεπω λεει πεζικο;

Φυλικα παντοτε, Λευτέρης.

Ευχαριστω Εκ των προτερων.

Kbs2011
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Δευ Οκτ 17, 2011 1:29 am
Επικοινωνία:

Αλλαγή Σώματος μετά από αναβολή

Δημοσίευση από Kbs2011 »

Στη θέση σου, θα παρακαλούσα να αλλάξει και το σώμα και το στρατόπεδο. Η εκπαίδευση στο συγκεκριμενο σώμα στο 124ΠΒΕ είναι το λιγότερο σκληρή. Πάρε αναβολή και μην κοιτάξεις πίσω, που λένε. Όταν θα σου ξαναέρθει χαρτί μετά από 4 χρόνια (πρώτη σου αναβολή;), λογικά θα γράφει κάτι διαφορετικό. Πάντως δυνατότητα αλλαγής σώματος δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει και πώς.
Άβαταρ μέλους
bkpaokfc
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Δεκ 29, 2014 6:30 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή Σώματος μετά από αναβολή

Δημοσίευση από bkpaokfc »

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.

εγω λογικα μολις τελειωσω το σχολειο (κατα τον Ιουνιο δηλαδη) μαλλον θα σπασω την αναβολη για να παω στρατο!

Τι παιζει με το συγκεκριμενο στρατοπεδο ;
nicktheo07
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Ιαν 09, 2015 12:23 am
Επικοινωνία:

Αλλαγή Σώματος μετά από αναβολή

Δημοσίευση από nicktheo07 »

Καλησπέρα παιδιά,

Όταν πέρασα περιοδεύων δήλωσα ότι ήθελα να μπω πολεμικό ναυτικό. Όταν πήρα αναβολή χωρίς να μου έχει έρθει χαρτί, η αναβολή μου γράφει ως σώμα κατάταξης το πολεμικό ναυτικό.

Υπάρχει περίπτωση όταν κόψω την αναβολή να μου έρθει χαρτί για κατάταξη σε άλλο σώμα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11315
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή Σώματος μετά από αναβολή

Δημοσίευση από D.Y.K »

nicktheo07 έγραψε:ΚΥπάρχει περίπτωση όταν κόψω την αναβολή να μου έρθει χαρτί για κατάταξη σε άλλο σώμα;



Ναι υπάρχει.

nicktheo07
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Ιαν 09, 2015 12:23 am
Επικοινωνία:

Αλλαγή Σώματος μετά από αναβολή

Δημοσίευση από nicktheo07 »

D.Y.K έγραψε:
nicktheo07 έγραψε:ΚΥπάρχει περίπτωση όταν κόψω την αναβολή να μου έρθει χαρτί για κατάταξη σε άλλο σώμα;



Ναι υπάρχει.

Στο στρατολογικό γραφείο μου λένε ότι δεν γίνεται. Και δύο φορές που ρώτησα μάλιστα.
Είπα να ρωτήσω κι εδώ γιατί και μένα χλωμό μου φαινόταν. Σίγουρο αυτό πάντως;

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11315
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή Σώματος μετά από αναβολή

Δημοσίευση από D.Y.K »

Έχει γίνει κάποιες φορές να αλλάξει το Σώμα μέχρι και την τελευταία στιγμή που παρέλαβαν το Σημείωμα Κατάταξης στο παρελθόν, αλλά πράγματι είναι σπάνιο. Λογικά θα υπηρετήσεις στο ΠΝ μην αγχώνεσαι.

Μιχαλης

Αλλαγή Σώματος μετά από αναβολή

Δημοσίευση από Μιχαλης »

Χωρις να το πολυσκεφτω δηλωσα Ναυτικο. Μπορω να το αλλαξω και αν ναι πρεπει να κανω κατι συντομα?
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες