Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
DinosV
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 201
Εγγραφή: Παρ Οκτ 09, 2009 10:14 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από DinosV »

Παιδες πολυ δυσκολα τα πραγματα στο Πεζικο! Δεν μπορω να πω οτι ειναι πολλες οι υπηρεσιες απο τη μια, αναλογα με τον βαθμο βεβαια που κατεχει ενας ΕπΟπ, οσο με την εμπλοκη που τους παει απο το ενα στο αλλο (απο ασκηση σε αγηματα κτλ). Δεν υπαρχει μεγαλο περιθωριο ιδιωτικης ζωης θυμηθητε αυτο που σας λεω, οσοι κανατε χαρτια ειναι το μονο που θα πρεπει να εχετε κατα νου, προσλαμβανεστε για Επαγγελματιες κ μονον κ οχι να στηριξετε την ζωη σας κανοντας οικογενεια κ δημιουργωντας μακροπροθεσμες υποχρεωσεις (και οικονομικες) !

Ειναι δυσκολα τα πραγματα στο Πεζικο, στην Αεροπορια βεβαια επικρατει αλλο σκηνικο ηταν πιο χαλαρα γενικα μεχρι προτινος αλλα απο τωρα κ στο εξης θα αυξηθει ο αριθμος των υπηρεσιων τους λογω ελλειψης στρατευσιμων και θα αλλαξουν πολλα κ εκει.

Δυστυχως η μοιρα των ΕπΟπ δεν μπορω να πω οτι ειναι ιδια με αυτη που ειχαν οι ΕΠΥ & Οι ΟΠΥ κ δεν ξερω το γιατι. Παρομοιοι θεσμοι ηταν κ αυτοι γιατι ομως υποβαθμιζουν πια τοσο πολυ τον θεσμο των ΕΠΟΠ!
capo
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 15, 2009 3:32 am
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από capo »

Μηπως καποιος μπορει να μου πει τις αρμοδιοτητες ενος εποπ στα τεθωρακισμενα;(συγκεκριμενα πληρωμα αρματος.) αλλα και υπηρεσιες; Ευχαριστω...

anna.nikos
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 752
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 31, 2009 7:17 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από anna.nikos »

capo έγραψε: Μηπως καποιος μπορει να μου πει τις αρμοδιοτητες ενος εποπ στα τεθωρακισμενα;(συγκεκριμενα πληρωμα αρματος.) αλλα και υπηρεσιες; Ευχαριστω...


στο www.army.gr λεει αναλυτικα τις αρμοδιοτητες της ειδικοτητας
isovitis
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τετ Φεβ 25, 2009 2:05 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από isovitis »

Καλησπερα, ειμαι και εγω πρωτη σειρα ΕΠΟΠ. Υπηρχαν περιπτωσεις που εφτασα να κανω μεχρι 12 υπηρεσιες τον μηνα, ηταν δυσκολα. Εφτασα εξω απο την πορτα του γραφειου για να δηλωσω παραιτηση, αλλα κατι με σταματησε. Στην δικη μου μοναδα ειναι καπως καλυτερα τα πραγματα. Τωρα κανω 3 με 4 υπηρεσιες τον μηνα.
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από illy »

Μπραβο φιλε μου ισοβιτη. Αυτοι σας κανουν πολεμο νευρων, σας ασκουν ψυχολογικη πιεση κ χαιρομαι που την τελευταια στιγμη που εδειξες παραπανω θαρρος κ υπομονη! Συνεχισε ετσι κ σιγουρα ολα αυτα καποια στιγμη θα ανταμειφθουν!Εικόνα

Dum spiro spero
Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Legion »

Γνωριζει κανενας διαταγες και κανονισμους για τις υπηρεσιες των εποπ; Και αν δεν θελει να τις ποσταρει ας μου κανει ενα πμ...
Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
Anonymous

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous »

Λοιπον παιδια τωρα ο νεος Α/ΓΕΣ εβγαλε καινουρια διαταγη για τις υπηρεσιες των εποπ η οποια λεει οτι δεν πρεπει να ξεπερνανε τις 7 τον μηνα.
Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Legion »

Αυτο το ξερω σειρα κατι αλλο;
Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
darma
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τετ Οκτ 21, 2009 1:17 am
Ενδιαφέροντα: η ανθρωπινες σχεσεις
Επάγγελμα: νηπιαγωγος-ψυχολογος
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από darma »

kagouras έγραψε:Για υπερησιακούς λογους δεν μπορώ να πώ, αλλα εποπ θα πήξετε καλύτερα να πάτε ντελιβερι, εποπ θα ειστε παντα οι κατωτεροι θα σας τρεχουν και θα σας φωναζουν. Παντα θα ειστε τα τελευταια πιονια του συστηματος.


τα τελευταια πιονια του συστηματος κρατανε το συστημα γενικα. Και αυτα ειναι που το ριχνουν κ ολας. Φιλε καγκουρα.

geo_gio
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 24, 2009 11:41 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από geo_gio »

Καλησπερα τον τελευταιο καιρο ακουγεται οτι θα καταργηθει η θητεια στο ναυτικο και την αεροπορια. Μου ακουγεται καπως αυτο... Και η λογικη λεει πως ναι μεν θα προκυξουν θεσεις νεες για εποπ αλλα νομιζω πως θα δυσκολεψουν παρα πολυ κιολας τα πραγματα ς αυτα τα 2 σωματα! Ενω αντιθετως στον στρατο ξηρας. Η θα γινουν καλυτερα η θα μεινουν οπως εχουν! βεβαια υπαρχει και κατι αλλο που σκεφτομαι. Λοιπον εγω εκανα την θητεια μου στο ναυτικο, στο ναυτικο λοιπον υπαρχουν παραπολλες θεσεις οι λεγομενες βυσματοθεσεις. Οπου οταν σταματισουν οι φανταροι λογικα θα αντικατασταθουν απο εποπΕικόνα Με πιανετε πιστευω. Οπως και στην αεροπορια θα υπαρχουν αυτα πιστευω. Αρα η κοινη λογικη λεει οτι ναι μεν θα ειναι πιο δυσκολα υπαρχουν ομως και τα αλλα! Που προανεφερα! Εσεις (οσοι εχουν γνωση του αντικειμενου) τι γνωμη εχετε γι αυτο που λεω;

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Rafale »

geo_gio έγραψε:Καλησπερα τον τελευταιο καιρο ακουγεται οτι θα καταργηθει η θητεια στο ναυτικο και την αεροπορια. Μου ακουγεται καπως αυτο... Και η λογικη λεει πως ναι μεν θα προκυξουν θεσεις νεες για εποπ αλλα νομιζω πως θα δυσκολεψουν παρα πολυ κιολας τα πραγματα ς αυτα τα 2 σωματα! Ενω αντιθετως στον στρατο ξηρας. Η θα γινουν καλυτερα η θα μεινουν οπως εχουν! βεβαια υπαρχει και κατι αλλο που σκεφτομαι. Λοιπον εγω εκανα την θητεια μου στο ναυτικο, στο ναυτικο λοιπον υπαρχουν παραπολλες θεσεις οι λεγομενες βυσματοθεσεις. Οπου οταν σταματισουν οι φανταροι λογικα θα αντικατασταθουν απο εποπΕικόνα Με πιανετε πιστευω. Οπως και στην αεροπορια θα υπαρχουν αυτα πιστευω. Αρα η κοινη λογικη λεει οτι ναι μεν θα ειναι πιο δυσκολα υπαρχουν ομως και τα αλλα! Που προανεφερα! Εσεις (οσοι εχουν γνωση του αντικειμενου) τι γνωμη εχετε γι αυτο που λεω;

Οχι απλα ακουγεται ειναι στοχος της κυβερνησης Που στην αρχη θα αρχιζουν οι στρατευσιμοι να μειωνονται πα και πν και μεχρι τα 2 χρονια θα εχει καταργηθει. πιθανον να υπαρξει στροφη προς του μισθοφορικο στρατο μα μπορουμε να μιλαμε για τετοιες εισηγησεις οταν εχουμε ενοιχτα μετωπα με τουρκια, σκοπια αλβανια; Καταστροφικο θα ειναι

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Rafale »

Θεν θελω να ξεφυγουμε απο θεματολογια ομως εδω γκεο υπηρεσιες και αρμοδιοτητες εποπ
geo_gio
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 24, 2009 11:41 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από geo_gio »

1 δεν εδωσες γνωμη σε αυτο που ρωτησα ειναι ειναι πολυ σοβαρο κατα την κριση μου

2 που θες να το ποσταρω; Να ανοιξω καινουργιο θεμα; Καπου αλλου;

3 αυτα που λεω για οσους ξερουν εχουν σχεση με τις Υπηρεσίες εποπ (αν θα αυξηθουν η οχι) και για τις αρμοδιοτητες (αλλες φανταρος αλλες εποπ).

geo_gio
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 24, 2009 11:41 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από geo_gio »

geo_gio έγραψε:Καλησπερα τον τελευταιο καιρο ακουγεται οτι θα καταργηθει η θητεια στο ναυτικο και την αεροπορια. Μου ακουγεται καπως αυτο... Και η λογικη λεει πως ναι μεν θα προκυξουν θεσεις νεες για εποπ αλλα νομιζω πως θα δυσκολεψουν παρα πολυ κιολας τα πραγματα ς αυτα τα 2 σωματα! Ενω αντιθετως στον στρατο ξηρας. Η θα γινουν καλυτερα η θα μεινουν οπως εχουν! βεβαια υπαρχει και κατι αλλο που σκεφτομαι. Λοιπον εγω εκανα την θητεια μου στο ναυτικο, στο ναυτικο λοιπον υπαρχουν παραπολλες θεσεις οι λεγομενες βυσματοθεσεις. Οπου οταν σταματισουν οι φανταροι λογικα θα αντικατασταθουν απο εποπΕικόνα Με πιανετε πιστευω. Οπως και στην αεροπορια θα υπαρχουν αυτα πιστευω. Αρα η κοινη λογικη λεει οτι ναι μεν θα ειναι πιο δυσκολα υπαρχουν ομως και τα αλλα! Που προανεφερα! Εσεις (οσοι εχουν γνωση του αντικειμενου) τι γνωμη εχετε γι αυτο που λεω;

Anonymous

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous »

Ξερει κανεις να μος δςςει πληροςοριες για ςην ειδηκοςηςα αμςνας αεροδρομιςν;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης