Προκήρυξη ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Charlie Harper 13
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2005
Εγγραφή: Τετ Αύγ 05, 2020 8:30 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από Charlie Harper 13 »

Μπορείς να μας γράψεις το νούμερο;
zoikasa
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 26, 2022 11:47 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από zoikasa »

Μόνο 100 άτομα παίζει να ήταν οι αρμενιστές που παραιτήθηκαν. Για 8 θέσεις στη προκήρυξη βγάλαν πίνακα επιτυχόντων 77 θέσεων και μετά μπήκαν + 50/55 άτομα επιλαχόντων αρμενιστών.Και σκέψου στις άλλες ειδικότητες τι έγινε με τις παραιτήσεις...

Μπαίναν για προεκπαίδευση και τα παρατούσαν πριν την ορκωμοσία.

Και τα ξέρω αυτά από άτομα που είναι μέσα. Σκεφτείτε ότι οι τελευταίοι επιλαχόντες που κάλεσαν ήταν παραμονή Χριστουγέννων... Μέχρι τότε έφευγαν άτομα Εικόνα

DimitrisN61
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2020 1:50 pm
Τοποθεσία: Hellenic Navy
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από DimitrisN61 »

Ο κόσμος πλέον έχει ξυπνήσει εξού και οι λιγοστές αιτήσεις φέτος. Πρώτα εξαντλούν οποιαδήποτε πιθανότητα διορισμού σε άλλο σώμα και μόνο τότε τους περνάει απ'το μυαλό το πολεμικό ναυτικό. Εύχομαι να συνεχίσει η αποτυχία του ΠΝ μήπως και αλλάξουν εστω και στο ελάχιστο οι συνθηκες εργασίας/οικονομικές απολαβές.

Άβαταρ μέλους
re pate kala re
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1568
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 23, 2020 1:43 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από re pate kala re »

zoikasa έγραψε:Μόνο 100 άτομα παίζει να ήταν οι αρμενιστές που παραιτήθηκαν. Για 8 θέσεις στη προκήρυξη βγάλαν πίνακα επιτυχόντων 77 θέσεων και μετά μπήκαν + 50/55 άτομα επιλαχόντων αρμενιστών.Και σκέψου στις άλλες ειδικότητες τι έγινε με τις παραιτήσεις...

Μπαίναν για προεκπαίδευση και τα παρατούσαν πριν την ορκωμοσία.

Και τα ξέρω αυτά από άτομα που είναι μέσα. Σκεφτείτε ότι οι τελευταίοι επιλαχόντες που κάλεσαν ήταν παραμονή Χριστουγέννων... Μέχρι τότε έφευγαν άτομα Εικόνα



Δεν μας νοιάζουν οι παραιτήσεις μέχρι και το τέλος τις εκπαίδευσης γιατί αυτές οι θέσεις αναπληρώνονται αλλά οι παραιτήσεις που γίνονται μετά που μένουν κενές οι θέσεις, επίσης ο μόνος τρόπος να φγει κάποιος είναι να βγει ι3 αυτό να το Έχετε υπόψιν όσοι δεν είστε σίγουροι για την επιλογή σας γιατί σαν ι3 θα έχετε θέμα να Μπείτε και στα σώματα ασφαλείας

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος re pate kala re την Τετ Ιουν 08, 2022 6:17 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Aeroporos
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Παρ Απρ 15, 2022 2:08 pm
Τοποθεσία: Epop
Επάγγελμα: Epop
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από Aeroporos »

Καλησπέρα παιδιά έχω μια ερώτηση. Έχω κάνει τα χαρτιά μου για ξηρά και αεροπορία. Μπορώ να τα κάνω και για ναυτικό;
Άβαταρ μέλους
Charlie Harper 13
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2005
Εγγραφή: Τετ Αύγ 05, 2020 8:30 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από Charlie Harper 13 »

Aeroporos έγραψε:Καλησπέρα παιδιά έχω μια ερώτηση. Έχω κάνει τα χαρτιά μου για ξηρά και αεροπορία. Μπορώ να τα κάνω και για ναυτικό;
Ναι μπορείς.

Άβαταρ μέλους
Charlie Harper 13
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2005
Εγγραφή: Τετ Αύγ 05, 2020 8:30 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από Charlie Harper 13 »

Η ερώτηση μου είναι αν ξέρει κάποιος πόσοι δήλωσαν παραίτηση μετά την ορκωμοσία;
Navyseal
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Σάβ Απρ 30, 2022 7:07 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από Navyseal »

Εχεις δίκιο σε αυτό αλλά όταν εχεις ένα Τούρκο απέναντι να κάνει συνέχεια παραβιάσεις δεν μπορούν να γίνουν λιγότερες ούτε οι πλευσιμες ούτε οι σκοπιές στο Αιγαίο. οποίος δεν μπορεί φεύγει και είναι πολλοί. Αυτά δίνουν σου λένε θέλεις 17? την μέρα στο Αιγαίο θες αν δεν θες έχω άλλους πόσους από πιαω που περιμένουν. Δυστυχώς έτσι είναι και πιστεύω θα αργήσει να αλλάξει αυτός ο χαμός που γίνεται μέσα.
Άβαταρ μέλους
re pate kala re
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1568
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 23, 2020 1:43 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από re pate kala re »

Charlie Harper 13 έγραψε:
Aeroporos έγραψε:Καλησπέρα παιδιά έχω μια ερώτηση. Έχω κάνει τα χαρτιά μου για ξηρά και αεροπορία. Μπορώ να τα κάνω και για ναυτικό;
Ναι μπορείς.



Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η επιλογή κοινού υποψηφίου

Koreatis
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Απρ 20, 2022 2:54 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από Koreatis »

Navy seal τι έχει από πίσω; Απλώς να σου υπενθυμίσω ότι πέρσι στους εποπ του ναυτικού δεν συμπληρώθηκε ποτε ο αριθμός των 300 ατόμων και πήρε όλους τους επιλαχόντες + άτομα που βρέθηκαν ως δια μαγείας και δεν υπήρχαν καν στον πίνακα των επιλαχόντων. Δεν σου βάζω πόσοι μόνιμοι φεύγουν από το ναυτικο κάθε χρόνο. Το ναυτικο υπό αυτές τις συνθήκες αυτά θα είναι τα αποτελέσματα του αν δεν αλλάξουν πολλά πράγματα. Για την πλευσιμη που λες 17,61 δες τι παίρνει ένας υπαξιωματικούς του πν στην Ελλάδα και ένας υπαξιωματικός άλλης χώρας. Φιλικά τα λέω
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11315
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Μετά την παραπάνω τοποθέτηση έκανα και εγώ τα χαρτιά μου. Ποιος ξέρει, μπορεί να σταθώ τυχερός.

Άβαταρ μέλους
re pate kala re
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1568
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 23, 2020 1:43 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από re pate kala re »

Koreatis έγραψε:Navy seal τι έχει από πίσω; Απλώς να σου υπενθυμίσω ότι πέρσι στους εποπ του ναυτικού δεν συμπληρώθηκε ποτε ο αριθμός των 300 ατόμων και πήρε όλους τους επιλαχόντες + άτομα που βρέθηκαν ως δια μαγείας και δεν υπήρχαν καν στον πίνακα των επιλαχόντων. Δεν σου βάζω πόσοι μόνιμοι φεύγουν από το ναυτικο κάθε χρόνο. Το ναυτικο υπό αυτές τις συνθήκες αυτά θα είναι τα αποτελέσματα του αν δεν αλλάξουν πολλά πράγματα. Για την πλευσιμη που λες 17,61 δες τι παίρνει ένας υπαξιωματικούς του πν στην Ελλάδα και ένας υπαξιωματικός άλλης χώρας. Φιλικά τα λέω


Σε αυτό που λες με τον πίνακα επιλαχόντων θα συμφωνήσω 100% ξέρω άτομο που όχι μόνο δεν υπήρχε στον πίνακα επιτυχόντων επιλαχόντων αλλά ούτε στο ΦΕΚ όσων ορκίστηκαν Και αυτήν την στιγμή υπηρετεί

Άβαταρ μέλους
re pate kala re
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1568
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 23, 2020 1:43 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από re pate kala re »

D.Y.K έγραψε:Μετά την παραπάνω τοποθέτηση έκανα και εγώ τα χαρτιά μου.Ποιος ξέρει, μπορεί να σταθώ τυχερός.



Αυτό με τον πίνακα ισχύει

Toniav99
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Τετ Μάιος 05, 2021 9:43 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από Toniav99 »

EΓω πριν δοθεί η παράταση είχα δηλώσει μόνο ξηρά μετά αποφάσισα να τα κάνω και ναυτικό και αεροπορία και δεν είχα βάλει κοινή υποψήφια... Πήρα τηλ στο ΓΕΝ και μου είπαν ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα για να δηλώσω και απλά να συμπληρώσω στο ναυτικό και στην αεροπορία ότι είμαι κοινή υποψήφια
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11315
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Πολεμικού Ναυτικού (2022)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Το ξέρω. Γι'αυτό και εγώ έριξα αίτηση και ας είμαι εκτός ορίου ηλικίας. Είμαι σίγουρος ότι δεν θα βρουν 300-350 άτομα και θα αρχίσουν να καλούν και από τον πίνακα των απορριπτέων στο τέλος.
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες