ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
.....

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από ..... »

47 στην 3 κατηγορια
κωσταντινος

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από κωσταντινος »

Εγω πρεπει να περιμενω ενα χρονο ακομα για να μπω αεν επειδη δεν εχω την ελληνικη υπηκοοτητα αν και ομογενης που ειμαι. Ειναι η μονη σχολη που θελω και πολλοι μου λενε οτι ειμαι βλακας που θελω να παω εκει επειδη εβγαλα 16.364 μορια. Υπομονη ενα χρονο.
imm0rtall

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από imm0rtall »

Ρε παιδια να ρωτησω κατι και εγω; Το απολυτηριο μου ειναι απο Τ. Ε. Ε με βαθμο 13.8/11, γνωριζω αγγλικα επιπεδου προφισενσυ (αλλα δυστηχως δεν εχω δωσει εξετασεις για να το πιστοποιισω... Βλακεια μου το γνωριζω) ειμαι πολυτεκνος και θελω να μπω ασπροπυργο καρφωτα τους γιατρους τους περασα με ολα αριστα 10/10 κ παθολογος κ ακτινολογος μια χαρα κανενα προβλημα... , τωρα θελω να αναιβω αθηνα (ειμαι απο ροδο και τη θαλασσα τη λατρευω ειδικα οσο φανταζομαι τους κυκλωνες τοσο πιο πολυ θελω να παω:) ) αλλα εχω ενα κολιμμα δεν μ νοιαζουν αλλες σχολες... Θελω ασπροπυργο... Τι πιθανοτητες εχω; Με 13,8/11 και πολυτεκνων χαρτι (αγγλικα δν εχω κατι για να το αποδειξω οποτε προφανως δεν μετραει : Ρ) αυτα... Μηπως καποιος εχει γνωση, γνωμη; Στο να μου πει τι πιθανοτητες εχω; Αααααα και ρε παιδια τα μαθηματα γινοτε πρωινες ωρες;(γ να ξερω τι δουλεια να κανονισω βραδινη ι πρωινη: Ρ) και τα νοικια ποσο μπορουμε να βρουμε εκει; Π. Χ με 250 κ ετσι βρισκουμε; Ευχαριστω...
voyager....

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από voyager.... »

Και εγώ με απολυτήριο δίνω αλλά απ ότι βλέπω και ακούω πολλοί φέτος επέλεξαν το επάγγελμα. Ελπίζω να μπούμε.
makis

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από makis »

Χρειαζεται να ξερω αγγλικα για να μπω στις αεν;
tourlidas
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Τετ Φεβ 10, 2010 3:10 am
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από tourlidas »

makis έγραψε:Χρειαζεται να ξερω αγγλικα για να μπω στις αεν;


Οχι. Απλως αν κανεις αιτηση με το απολυτηριο, ενα πτυχιο Αγγλικων σου δινει παραπανω μορια. Αλλα δεν χρειαζεται να ξερεις Αγγλικα για να μπεις στη σχολη.

Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από greko_27 »

makis έγραψε:Χρειαζεται να ξερω αγγλικα για να μπω στις αεν;


Στην σταδιοδρομια σου θα εχεις προβλημα ομως εαν δεν ξερεις καθολου αγγλικα
makis

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από makis »

Μου ειπες πως θα εχω προβλημα... Εγω ξερω να μιλαω ισα ισα τα βασικα να συνενοηθω στο περιπου και με αυτο θα εχω προβλημα; Γιατι στο καραβι μονο να συνενοηθεις για κατι χρειαζετε δεν χρειαζετε προχωρημενα... Εχω αδικο;

Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από greko_27 »

makis έγραψε:Μου ειπες πως θα εχω προβλημα... Εγω ξερω να μιλαω ισα ισα τα βασικα να συνενοηθω στο περιπου και με αυτο θα εχω προβλημα; Γιατι στο καραβι μονο να συνενοηθεις για κατι χρειαζετε δεν χρειαζετε προχωρημενα... Εχω αδικο;



Θα εχεις μεγαλο προβλημα με την ναυτικη ορολογια... Τι παει να πει μπορω να συννενοηθω; Για φαντασου να μιλας στο VHF με την USA ακτοφυλακη ή να πρεπει να διαβασεις καποιο μανιουαλ που αφορα καποια μηχανολογικη εγκατασταση του πλοιου... Η λεξη συννενοηθω απεχει πολυ απο την λεξη καταννοω και μιλαω καλα ή πολυ καλα ή τελεια αγγλικα. ΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ Η ΒΑΣΗ ΤΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ...
...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος greko_27 την Δευ Αύγ 02, 2010 6:17 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
makis

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από makis »

Στα 2 εξαμηνα που θα κανω στις αεν θα μιλαω με την αμερικη η οταν θα τελειωσω τις αεν θα μιλαω με αυτους που θα ειμαι και ποιο εμπειρος;

komninos

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από komninos »

Λολ ρε φιλε... Οταν θα τελειωσεις και πας μπαρκαρεις εκτως ελλαδας και εισαι σε εκεινα τα μεροι μιλας αντιστοιχα με την αντιστοιχι ακτη... Δλδ στην αμερικη; Μιλας με αμερικανους... Αγγλια; Με τους αγγλους... Εεεε κανεις κ καποια μαθηματα στην ΑΕΝ απο οσο γνωριζω... Αλλα καλο ειναι να τα προσεξεις να μαθεις καλα αγγλικα για να ξερεις να μιλας κ να καταλαβαινεις... Αυτα... Τωρα εμενα μπορει καποιος να μου πει; Εγω ειμαι πολυτεκνος ξερω αγγλικα επιπεδου προφισενσυ... Δυστηχως δεν εδωσα να παρω χαρτι... (βλακεια μου), ειμαι πολυτεκνος και ο Γ. Β του απολυτηριου μ απο Τ. Ε. Ε ειναι 13.8/11 εχς πιθανοτητες να μπω στην ΑΕΝ απσορπυργου; Γιατι μονο εκει θελω εγω...
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από greko_27 »

komninos έγραψε:Λολ ρε φιλε... Οταν θα τελειωσεις και πας μπαρκαρεις εκτως ελλαδας και εισαι σε εκεινα τα μεροι μιλας αντιστοιχα με την αντιστοιχι ακτη... Δλδ στην αμερικη; Μιλας με αμερικανους... Αγγλια; Με τους αγγλους... Εεεε κανεις κ καποια μαθηματα στην ΑΕΝ απο οσο γνωριζω... Αλλα καλο ειναι να τα προσεξεις να μαθεις καλα αγγλικα για να ξερεις να μιλας κ να καταλαβαινεις... Αυτα... Τωρα εμενα μπορει καποιος να μου πει; Εγω ειμαι πολυτεκνος ξερω αγγλικα επιπεδου προφισενσυ... Δυστηχως δεν εδωσα να παρω χαρτι... (βλακεια μου), ειμαι πολυτεκνος και ο Γ. Β του απολυτηριου μ απο Τ. Ε. Ε ειναι 13.8/11 εχς πιθανοτητες να μπω στην ΑΕΝ απσορπυργου; Γιατι μονο εκει θελω εγω...


Η καταταξη στην σχολη επιλογης σου γινεται συμφωνα με την αιτηση που εχεις κανει και εχεις δηλωσει με σειρα προτεραιοτητας τις σχολες που θελεις και αναλογα με τον βαθμο σου ή με τα μορια γενικα, πηγαινεις εκει που εχεις δηλωσει. Με τον βαθμο που βγαζει δεν μπορει κανεις να ξερει εαν θα παει εκει που θελει... Εξερταται και απο τις επιλογες των αλλων... Θα πρεπει να περιμενεις την τελικη καταταξη του ΥΕΝ τον σεπτεμβρη για να μαθεις.
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από greko_27 »

κομνηνός έγραψε:Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε αν και αυτό ήταν κάτι δεδομένο... Ξέρω φένεται χαζή η ερώτηση μου... Απλά εγώ αυτό που ήθελα να ρωτήσω αλλά λόγω πανικού στο αν θα πάρω απάντηση δεν ήμουν σαφής... Λοιπόν εννωούσα μέχρι σήμερα ας πούμε με αυτά τα κριτήρια που έχω έχω πιθανότητες για ασπρόπυργο;


Mε την καταργηση της βασης του 10 ελπιζω οτι θα εχεις καλες πιθανοτητες. Αλλα οπως το ειπα και ποιο πριν δεν μπορει κανεις να γνωριζει εαν θα περασει στην πρωτη σχολη της επιλογης του... Τωρα εαν μου ελεγες οτι εχεις απολυτηριο με 16 και πανω, εεε τοτε θα ηταν πανω απο σιγουρο καθως εισαι και πολυτεκνος. Ελπιζω να βοηθησαΕικόνα
eleftheria

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από eleftheria »

παιδια αν επιτρεπεται με τι βαθμο απολυτηριο πηγαινεται; Εγω εχω τεε με 17. Οταν κατεθεσα τα χαρτια μου στον Απροπυργο μου ειπε ο αξιωματικος οτι απο 16-17 και πανω θα μπουν επειδη Ειναι λιγες οι θεσεις και πολλα ατομα φετος

Κώστας

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από Κώστας »

Παιδια μην αγχωνεσετε αυτοι που χουν υψηλο απολυτηριο οπως εγω (20) αγγλικα και πολυτεκνια ειμαστε πιο σιγουροι αλλα ποτε δεν ξερεις ετσι;
κατι πιο πρακτικο θα ηθελα να ρωτησω για αυτους που επιλεγουν εσωτερικη φοιτηση οταν λεει δωρεαν μας παρεχει σιτηση και διαμονη θα ηθελα να μαθω αν εχει περασει κπ απο εσωτερικη φοιτηση ποσα χρηματα (ορθολογικα σκεπτομενος παντα, βαζοντας και τον παραγοντα πως εισαι μακρια απο το σπιτι σου πολλα χιλιομετρα), του χρειαζονταν καθε μηνα; Ευχαριστω...
και υπομονη παιδια
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες