Συνελλήφθησαν παιδιά βουλευτή

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
aias
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 356
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 25, 2009 4:34 am
Ενδιαφέροντα: μονο καλα
Επάγγελμα: υπαλληλακος
Επικοινωνία:

Συνελλήφθησαν παιδιά βουλευτή

Δημοσίευση από aias »

-Οι ιδεολογιες που υπαρχουν και μεταφραζονται σε κομματα, ειναι κυριως προτιμηση σε οικονομικα συστηματα... Σπανια υπαρχουν κομματα που στηριζονται σε ιδεολογιες και ακομα πιο σπανια στηριζουν την πολιτικη σε ιδεες, παρα σε παραλαγες οικονομικης πολιτικης... Στην ελλαδα βεβαια εχουμε τετοια κομματα (λαος, συριζα) στην βουλη... Γι αυτο το λογο ψηφιζουμε κυριως οικονομικη προταση...
aias
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 356
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 25, 2009 4:34 am
Ενδιαφέροντα: μονο καλα
Επάγγελμα: υπαλληλακος
Επικοινωνία:

Συνελλήφθησαν παιδιά βουλευτή

Δημοσίευση από aias »

Legion έγραψε:
αιας έγραψε:Μεγαλη μαλακια πεταξες ρε τζενερ... Δηλαδη ο Γλεζος με τον Σαντα τι ηταν για σενα;


Καμια σημαια δεν μενει υψωμενη μετα την δυση του ηλιου αυτοι πως την κατεβασαν νυχτα;

... Εχω διαβασει σχετικα... Προτιμω να μην εχω θεση... Το παραδειγμα πιστευω εγινε κατανοητο απο τον τζενερ...
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Συνελλήφθησαν παιδιά βουλευτή

Δημοσίευση από Rafale »

Αυτο που με εξοργισε ηταν οτι οταν εκανε δηλωσεις εφερε την ιδιοτητα των παιδιων του. Οτι σπουδαζουν και αν δεν κανω λαθος ειπε οτι το αγορι ειναι δικηγορος καπως ετσι. Λειαν απαραδεκτο. Ε και; Και τι εγινε; Ωον τιλλεις.
GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Συνελλήφθησαν παιδιά βουλευτή

Δημοσίευση από GenerX »

Τίποτα δεν έγινε με τις δηλώσεις του. Απλά επιβεβαίωσε ότι σκέφτεται την πάρτη του και είναι γαντζωμένος στην καρέκλα του. Δεν σου δίνονται καθημερινά ευκαιρίες όπως αυτές με την πιο άχρηστη κυβέρνηση της χώρας -ΝΔ-. Το ότι ανέφερε για τα παιδιά του ότι είναι δικηγόροι και στο μεταπτυχιακό, δείχνει πως αντιμετωπίζει και τον υπόλοιπο κόσμο.

Αν ήταν σωστός πατέρας, θα έλεγε κάτι σε τέτοιο στυλ "τα μεγάλωσα και τους πέρασα όσες περισσότερες αρχές μπορούσα, είναι ολοκληρωμένα άτομα και τους έχω εμπιστοσύνη σε ότι κάνουν. Είμαι μαζί τους σε ο, τιδήποτε κι αν κάνουν".

Όταν αρχίζουν τα "ο γιος μου είναι ιατρός με 15 διδακτορικά" κλπ κλπ δείχνουν πως οι μέρες κυλάνε αντίστροφα. Μέσα στο σπίτι είναι φανερή η απογοήτευση που τα παιδιά του ίσως είναι η αιτία να χάσει την θέση που κέρδισε με τόσο γλύψιμο, που η καρέκλα απομακρύνεται έστω και στο μέλλον. "Κωλόπαιδα, σας έδωσα ότι είχα και σεις πάτε σε τέτοιες μαλακίες και με βάζετε σε δύσκολη θέση" θα είναι οι σκέψεις του.

Όποιος γονιός αναφέρει για το παιδί του τι σπουδές έχει κάνει κλπ κλπ σε τέτοιες περιστάσεις, αντί να εκδηλώνει την πλήρη στήριξη, είναι ένας άχρηστος γονιός που ποτέ δεν τον ενδιέφερε η πορεία του παιδιού του, αλλά το πως θα κοκορευτεί στον γείτονα, στον συνάδελφο κλπ για πτυχία που παίρνουν τα παιδιά του.

Αξιοθρήνητος απλά...

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Συνελλήφθησαν παιδιά βουλευτή

Δημοσίευση από Rafale »

Με μια λεξη για μενα ειναι κομπλεξ που διακατεχουν τους πολιτικους. Και παρασυρονται σε τετοιες δηλωσεις. Δηλ τι θελει να μας πει; Οτι τα επαγγελματα Δημιουργουν προσωπικοτητες; Και κανουν τους ανθρωπους καλυτερους; Μα τι κοινωνια 2 ταχυτητων ειναι αυτη; Μα τι σκεψεις υπαρχουν;
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες