Επιτροπή Απαλλαγών

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Asdxd123
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Φεβ 23, 2024 11:06 am
Επικοινωνία:

Re: Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Asdxd123 »

Υπάρχει κάποιος ο οποίος έχει πάρει απαλλαγή για παθολογικούς λογους; Να μας πει την εμπειρία του
sam123

Re: Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από sam123 »

Καλησπερα παω για 2η φορα τελη Μαιου γ εσσο για τη 2η αναβολη. Αν το χαρτι ψυχιατρου ειναι απο 2μηνες πριν δηλαδη να μου το γραψει 5 Απριλιου θα ειμαι ενταξει?
ddplrnds
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 27, 2023 2:15 am
Επικοινωνία:

Re: Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από ddplrnds »

sam123 έγραψε: Τρί Μαρ 12, 2024 6:50 pm Καλησπερα παω για 2η φορα τελη Μαιου γ εσσο για τη 2η αναβολη. Αν το χαρτι ψυχιατρου ειναι απο 2μηνες πριν δηλαδη να μου το γραψει 5 Απριλιου θα ειμαι ενταξει;
Γενικα πιστευω οσο πιο προσφατο τοσο καλυτερα. Αλλα και εγω απο οτι βλεπω περσι το ειχα παρει μεσα Απριλιου και πηγα στην επιτροπη τελη Μαιου.
Deus8gr
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Παρ Δεκ 23, 2022 1:39 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Deus8gr »

Καλημέρα παιδιά, ελπίζω να είστε καλά.

Θα ήθελα να ρωτήσω, πήγα 29/2 στο φρουραρχείο για αναβολή, κλήθηκα 6/3 και πρέπει να μεταβώ έως και την 1/4 στο 401. Γνωρίζετε πότε αποστέλλεται ο φάκελος μας με τα έγγραφα κλπ; Λέτε αν πήγαινα αυτή την εβδομάδα (Πέμπτη-Παρασκευη) να μην έχει παραληφθεί ο φάκελος; Γιατί προσπαθώ να καλέσω για να κλείσω ραντεβού & να ρωτήσω αλλά δεν βγάζω άκρη.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για την οποιαδήποτε απάντηση.
ddplrnds
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 27, 2023 2:15 am
Επικοινωνία:

Re: Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από ddplrnds »

Καλησπέρα σε όλους,
Έχω πάρει 2 αναβολές για ψυχιατρικούς λόγους απο το Π. Ν και τέλος Μαίου ληγει και η δευτερη αναβολη οποτε πρεπει να παω για την τριτη και τελευταία. Πάνω σε αυτό έχω 2 ερωτήσεις:
1. Όπως και την προηγουμενη φορά, το χαρτί θα λέει να παρουσιαστώ στο ΝΝΠ. Λέτε να είναι πιο ασφαλες να παω να κανω την διαδικασία όπως τις προηγούμενες φορές μέσω του φρουραρχείου ή αν πάω κατευθείαν στο ΝΝΠ την ημέρα που πρεπει να παρουσιαστώ θα είναι πιο εύκολο και γρήγορο (μαζί με τα χαρτιά απο τον ψυχίατρο) ;
2. Καθώς το Ναυτικό έχει 4 ΕΣΣΟ, φαντάζομαι πως θα πρεπει να παρουσιαστώ με την Γ ΕΣΣΟ τον Σεπτέμβριο, και ας λήγει η αναβολή μου τον Σεπτέμβριο, ή γνωρίζει κάποιος αν η διαδικασία θα μπορεί να γίνει πιο άμεσα;


Ευχαριστώ!
ddplrnds
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 27, 2023 2:15 am
Επικοινωνία:

Re: Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από ddplrnds »

Τελικα πόσο καιρο πριν πηρες το χαρτι απο τον ψυχιατρο; Και ηταν ευκολη διαδικασια;
romie1 έγραψε: Παρ Ιαν 19, 2024 3:07 am Καλησπέρα,
Πρόκειται να περάσω τη διαδικασία της τελικής απαλλαγής στο 251 ΓΝΑ, αφού πήρα 2ετή αναβολή για ψυχολογικούς λόγους κατά την ημέρα της κατάταξης στην Τρίπολη (Αεροπορία).

Έχω διαβάσει όλα τα θέματα και τις πληροφορίες, να πω πραγματικά ευχαριστώ σε όσους έχουν μπει στον κόπο να δώσουν πληροφορίες και να μοιραστούν την εμπειρία τους.

Έχω μια συγκεκριμένη απορία για το χαρτί της γνωμάτευσης από το τον ψυχίατρο: Πρέπει να αναφέρεται για πόσο διάστημα με παρακολουθεί; Ή δεν το κοιτάνε;

Ρωτάω γιατί τα σημειώματα κατάταξης της ΠΑ αναφέρουν ότι πρέπει η παρακολούθηση από τον ψυχίατρο να είναι >6 μήνες.

Ευχαριστώ για όποια πληροφορία/εμπειρία σχετικά.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες