Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2024)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Edwwww έγραψε: Δευ Ιαν 08, 2024 4:54 am
Επισκέπτης έγραψε: Δευ Ιαν 08, 2024 3:23 am
niasimas έγραψε: Κυρ Ιαν 07, 2024 7:56 pm Αν είναι να αλλάξει κάτι, ως προς την πολιτική των προσλήψεων, για ΕΦ, προσωπική εκτίμηση, θα μπορούσε να γίνει από το 25. ΑΝ! Με τα μέτρα που θα πάρει, αν δεν δουλέψουν, να δρομολογηθούν εξελίξεις. Για 24, χλωμό. Ακόμα και έτσι, πρέπει να αλλάξει δραστικά, ο προγραμματισμός, για να πει ότι θα πάρει κόσμο.
φιλε υπαρχει ενας προγραμματισμος που ξερεις εσυ... Κι ενας προγραμματισμος που ξερουν αυτοι! Και δεν ειναι ο ιδιος! Σε καλυψα;
Και τον ξέρεις εσύ τον προγραμματισμό; Ήρθες να μας ανοίξεις τα μάτια δηλαδή; Κοιτάξτε κάτι μανιτάρια που ξεφυτρώνουν στο φόρουμ και το παίζουν ειδήμονες :lol:

Αγαπητό τρολλ μην δίνεις ελπίδες στον κόσμο, ο Χρυσοχοΐδης δημιούργησε τον θεσμό αλλά ήτανε άλλες εποχές τότε.

Ο άλλος γράφει να πιέσουν για το όριο ηλικίας μέσω του συνηγόρου του Πολίτη :ugeek:lol: Ότι κουταμαρα θέλει ο καθένας την πετάει.
οχι δεν σου ειπα οτι τον ξερω εγω ποτε το ειπα αυτο! Ειπα απλα κ@θ@στερ@μενε οτι αυτοι εχουν αποφασισει πραγματα εδω και πολυ καιρο τα οποια εμεις δεν τα ξερουμε! Οπως ΠΧ ο ανασχηματισμος ητανε κανονισμενος εδω και μηνες και αυτο το ηξερα γιατι ειμαι το παλιο το πασοκ το ορθδοξο! Κι απο κει ηταν κι ο χρυσοχοιδης!
Hellas24

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2024)

Δημοσίευση από Hellas24 »

EdWww
Μίλα πιο ωραία ρε μάγκα του πληκτρολογίου
Άντε μάζεψε το στόμα σου
Όλους πας να μας βγάλεις βλάκες και εσύ ο έξυπνος
Ντενεκέ
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1023
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2024)

Δημοσίευση από niasimas »

Παιδιά, δεν υπάρχει λόγος να τσακωνόμαστε ΚΑΙ ΕΔΩ! Αν υπάρχει κρυφός προγραμματισμός, που να προβλέπει, προσλήψεις ΕΦ, το 24, καλώς να έρθει! Κανένα πρόβλημα. Εμείς μιλάμε με την απλή λογική. Οταν έχει βγει προγραμματισμός, επίσημος και δεν προβλέπει ΕΦ, αυτό βλέπουμε, αυτό πιστεύουμε. Όσο για το θέμα της ηλικίας, ο συνήγορος έχει κάνει πολύ δουλειά, ειδικά για σώματα ασφαλείας, αλλά τους γράφουν από τα υπουργεία. Το έχουν γράψει στις εκθέσεις, που μπορείτε να βρείτε στο σαιτ του συνήγορου.
Sam179
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 26, 2023 12:21 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2024)

Δημοσίευση από Sam179 »

Μην και εκφραστεί κάποιος την άποψη του σε κάτι αμέσως να τον φάτε μερικοί. Και να μην ισχύουν αυτά που λένε μερικοί είναι απόψεις ο καθένας εκφράζει την δικιά του δεν υπάρχει λόγος ούτε δικαίωμα να την κατακρίνεται.

Μιας και έχουν βγει πολύ προς τα έξω τις τελευταίες μέρες τα νέα από μέσα και τις εληψεις όπου υπάρχουν και τις βάρδιες που δεν βγαίνουν θεωρώ κατά δική μου άποψη ότι δεν υπάρχει εναλλακτική λύση παρά μόνο η πρόσληψη προσωπικού.

Επίσης δεν πέσουν τηλέφωνα στον συνήγορο του Πολίτη η ηλικία δεν θα αλλάξει! Όσοι είστε στο όριο κάντε κάτι προσπαθήστε!
MAJOR

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2024)

Δημοσίευση από MAJOR »

Κύριοι λεει ο Χρυσοχοΐδης ότι θα πάρει μέτρα για να αντιμετωπιστεί το θέμα με την αποδυναμώσει τον μάχιμον μονάδων όπως η Δίας και η Δράση ωστόσο το ίδιο πρόβλημα έχουν και στα Τμήματα λόγο μεταθέσεων και ΠΑΡΑΙΤΗΣΕΩΝ γιατί πολύ δεν γνωρίζουν ότι πολύ αστυνομικοί τις Δίας έχουν παραιτηθεί γνωρίζω στον κύκλο μου 2 άτομα που είχαν μπει στην προκυρηξη του 2019. Το μόνο μέτρο που μπορεί να λάβει για την στελέχωση της Αστυνομίας άμεσα είναι οι ΕΦ Δεν νομιζω να υπάρχει άλλη λύση με βάση λογικης
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2024)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Sam179 έγραψε: Δευ Ιαν 08, 2024 3:44 pm Μην και εκφραστεί κάποιος την άποψη του σε κάτι αμέσως να τον φάτε μερικοί. Και να μην ισχύουν αυτά που λένε μερικοί είναι απόψεις ο καθένας εκφράζει την δικιά του δεν υπάρχει λόγος ούτε δικαίωμα να την κατακρίνεται.

Μιας και έχουν βγει πολύ προς τα έξω τις τελευταίες μέρες τα νέα από μέσα και τις εληψεις όπου υπάρχουν και τις βάρδιες που δεν βγαίνουν θεωρώ κατά δική μου άποψη ότι δεν υπάρχει εναλλακτική λύση παρά μόνο η πρόσληψη προσωπικού.

Επίσης δεν πέσουν τηλέφωνα στον συνήγορο του Πολίτη η ηλικία δεν θα αλλάξει! Όσοι είστε στο όριο κάντε κάτι προσπαθήστε!
συμφωνω απολυτα ο συνηγορος το περασε και πηγε η δικαστικη στα 35 με πολυ πιεση και του αξιζουν συγχαρητηρια ετσι ειναι ευρωπαικα προτυπα! Μεχρι 35
StrawDHat

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2024)

Δημοσίευση από StrawDHat »

Μην ξεχνάτε ότι Ελλάδα δεν είναι μόνο η Αθήνα.
Τσεκάρετε μια τι παίζει και στα υπόλοιπα ΑΤ και υπηρεσίες σε όλη την χώρα.

Θεσσαλονίκη ενδεικτικά, οι ελλείψεις ξεπερνάνε το 50% σε όλα τα ΑΤ και υπηρεσίες και συγκεκριμένα στον Εύοσμο είναι 28 αστυνομικοί για 200.000 κατοίκους. Παρόμοια είναι η κατάσταση και σε άλλες πόλεις.

Ελλείψεις υπάρχουν όχι μόνο γιατί όλοι κοιτάνε να πάνε στην ασφάλεια αλλά γιατί τόσα χρόνια λόγο κρίσης από τις πανελλήνιες παίρνανε 300 άτομα ενώ κανονικά θα έπρεπε να παίρνουν 1000 με τόσες αρμοδιότητες που έχει η ελας.

Ναι ξέρω πως δεν είναι στον προϋπολογισμό του προπο οι ΕΦ αλλά εάν δεν "βγαίνουνε τα κουκιά" όσες μεταρρυθμίσεις και να κάνεις πάλι κενά θα έχεις και σε αυτό προστίθεται και η αποδέσμευση των vip που έχει κολλήσει εδώ και χρόνια.

Επίσης δεν βρίσκω λόγο να πει δεν θα πάρω φέτος ενώ τους χρειάζομαι και βλέπουμε για του χρόνου, ο λόγος που μπήκε ο Χρυσοχοϊδης στο υπουργείο υποτίθεται είναι για να δούμε άμεσα αποτελέσματα.

Δυστυχώς όμως δεν έχω κάποια πληροφορία που να επιβεβαιώνει την πρόσληψη ΕΦ οπότε δεν είμαι απόλυτος όπως δεν πρέπει να είναι και κανένας εδώ μέσα.
Kwlotoumpas

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2024)

Δημοσίευση από Kwlotoumpas »

StrawDHat έγραψε: Δευ Ιαν 08, 2024 4:51 pm Μην ξεχνάτε ότι Ελλάδα δεν είναι μόνο η Αθήνα.
Τσεκάρετε μια τι παίζει και στα υπόλοιπα ΑΤ και υπηρεσίες σε όλη την χώρα.

Θεσσαλονίκη ενδεικτικά, οι ελλείψεις ξεπερνάνε το 50% σε όλα τα ΑΤ και υπηρεσίες και συγκεκριμένα στον Εύοσμο είναι 28 αστυνομικοί για 200.000 κατοίκους. Παρόμοια είναι η κατάσταση και σε άλλες πόλεις.

Ελλείψεις υπάρχουν όχι μόνο γιατί όλοι κοιτάνε να πάνε στην ασφάλεια αλλά γιατί τόσα χρόνια λόγο κρίσης από τις πανελλήνιες παίρνανε 300 άτομα ενώ κανονικά θα έπρεπε να παίρνουν 1000 με τόσες αρμοδιότητες που έχει η ελας.

Ναι ξέρω πως δεν είναι στον προϋπολογισμό του προπο οι ΕΦ αλλά εάν δεν "βγαίνουνε τα κουκιά" όσες μεταρρυθμίσεις και να κάνεις πάλι κενά θα έχεις και σε αυτό προστίθεται και η αποδέσμευση των vip που έχει κολλήσει εδώ και χρόνια.

Επίσης δεν βρίσκω λόγο να πει δεν θα πάρω φέτος ενώ τους χρειάζομαι και βλέπουμε για του χρόνου, ο λόγος που μπήκε ο Χρυσοχοϊδης στο υπουργείο υποτίθεται είναι για να δούμε άμεσα αποτελέσματα.

Δυστυχώς όμως δεν έχω κάποια πληροφορία που να επιβεβαιώνει την πρόσληψη ΕΦ οπότε δεν είμαι απόλυτος όπως δεν πρέπει να είναι και κανένας εδώ μέσα.
Πάντως με αυτά που γράφει αυτό το site δεν ξέρω κατά ποσό έχει άλλη επιλογή από το να κάνει έκτακτες προσλήψεις εκτός προϋπολογισμού.
https://newpost.gr/eidiseis/el-as-siman ... socho-dis/
Kwlotoumpas

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2024)

Δημοσίευση από Kwlotoumpas »

Kwlotoumpas έγραψε: Δευ Ιαν 08, 2024 4:57 pm
StrawDHat έγραψε: Δευ Ιαν 08, 2024 4:51 pm Μην ξεχνάτε ότι Ελλάδα δεν είναι μόνο η Αθήνα.
Τσεκάρετε μια τι παίζει και στα υπόλοιπα ΑΤ και υπηρεσίες σε όλη την χώρα.

Θεσσαλονίκη ενδεικτικά, οι ελλείψεις ξεπερνάνε το 50% σε όλα τα ΑΤ και υπηρεσίες και συγκεκριμένα στον Εύοσμο είναι 28 αστυνομικοί για 200.000 κατοίκους. Παρόμοια είναι η κατάσταση και σε άλλες πόλεις.

Ελλείψεις υπάρχουν όχι μόνο γιατί όλοι κοιτάνε να πάνε στην ασφάλεια αλλά γιατί τόσα χρόνια λόγο κρίσης από τις πανελλήνιες παίρνανε 300 άτομα ενώ κανονικά θα έπρεπε να παίρνουν 1000 με τόσες αρμοδιότητες που έχει η ελας.

Ναι ξέρω πως δεν είναι στον προϋπολογισμό του προπο οι ΕΦ αλλά εάν δεν "βγαίνουνε τα κουκιά" όσες μεταρρυθμίσεις και να κάνεις πάλι κενά θα έχεις και σε αυτό προστίθεται και η αποδέσμευση των vip που έχει κολλήσει εδώ και χρόνια.

Επίσης δεν βρίσκω λόγο να πει δεν θα πάρω φέτος ενώ τους χρειάζομαι και βλέπουμε για του χρόνου, ο λόγος που μπήκε ο Χρυσοχοϊδης στο υπουργείο υποτίθεται είναι για να δούμε άμεσα αποτελέσματα.

Δυστυχώς όμως δεν έχω κάποια πληροφορία που να επιβεβαιώνει την πρόσληψη ΕΦ οπότε δεν είμαι απόλυτος όπως δεν πρέπει να είναι και κανένας εδώ μέσα.
Πάντως με αυτά που γράφει αυτό το site δεν ξέρω κατά ποσό έχει άλλη επιλογή από το να κάνει έκτακτες προσλήψεις εκτός προϋπολογισμού.
https://newpost.gr/eidiseis/el-as-siman ... socho-dis/
Προγραμματισμού*
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1023
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2024)

Δημοσίευση από niasimas »

Ένα από τα μέτρα, που ανακοίνωσε ο Χρυσοχοίδης, την πρώτη μέρα που ανέλαβε, ήταν η κινητικότητα προσωπικού. Για να ξεκινάει έτσι, προφανώς δεν σκοπεύει, στην αρχή τουλάχιστον, να προτείνει προσλήψεις. Αν δεν του βγει, τότε ποιος ξέρει.
StrawDHat

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2024)

Δημοσίευση από StrawDHat »

Δεν ξέρω κατά το ποσό είναι σωστό να πάρεις κόσμο από το σπίτι του (επαρχία) που έκανε τόσα χρόνια να μαζέψει τα μόρια για να φύγει από την κόλαση που λέγεται Αθήνα και να τον ξανά στείλεις πίσω εκεί. Επίσης δεν ξέρω πόσο εφικτό είναι αυτό, γιατί προφανώς και δικαιολογημενα θα υπάρχουν αντιδράσεις. Εγώ απλά θα ξανα πω οτι δεν είναι μόνο Αθήνα και επαρχίες η Ελλάδα και σε άλλες μεγάλες πόλεις υπάρχουν τραγικά κενά, έδω το σαιτ τα παρουσιάζει λιγο όπως θέλει. Την Τετάρτη έχει υπουργικό συμβούλιο, ελπίζω να βγάλουμε κάποιο συμπέρασμα από εκεί.
Kwlotoumpas

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2024)

Δημοσίευση από Kwlotoumpas »

Ναι, το διάβασα κι εγώ αυτό το άρθρο. Άρα στην ουσία μάλλον θα αποφύγει να κάνει προσλήψεις και θα ακολουθήσει τα χνάρια του γυαλάκια που όλο έλεγε για αναδιάταξη προσωπικού κι άλλα τέτοια.
Turbo96

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2024)

Δημοσίευση από Turbo96 »

Δεν υπάρχει περίπτωση να ακολουθήσει την τακτική τού κομμονιστο κουκουβάγια... Αυτός είναι καυλωμένος να βγάλεις μια σειρά ειδικών φρουρών ακόμα. Απλά το γύρω φέρνουν από εδώ και από εκεί τώρα λέγοντας ότι δεν μπορούμε να κάνουμε αλλιώς γιατί έχουμε τρομερές ελλείψεις και η εγκληματικότητα είναι στον Θεό για να μην πρήζουν τα αναρχοαπλυτα της αντιπολίτευσης...
Edwwww

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2024)

Δημοσίευση από Edwwww »

Επισκέπτης έγραψε: Δευ Ιαν 08, 2024 4:47 pm
Sam179 έγραψε: Δευ Ιαν 08, 2024 3:44 pm Μην και εκφραστεί κάποιος την άποψη του σε κάτι αμέσως να τον φάτε μερικοί. Και να μην ισχύουν αυτά που λένε μερικοί είναι απόψεις ο καθένας εκφράζει την δικιά του δεν υπάρχει λόγος ούτε δικαίωμα να την κατακρίνεται.

Μιας και έχουν βγει πολύ προς τα έξω τις τελευταίες μέρες τα νέα από μέσα και τις εληψεις όπου υπάρχουν και τις βάρδιες που δεν βγαίνουν θεωρώ κατά δική μου άποψη ότι δεν υπάρχει εναλλακτική λύση παρά μόνο η πρόσληψη προσωπικού.

Επίσης δεν πέσουν τηλέφωνα στον συνήγορο του Πολίτη η ηλικία δεν θα αλλάξει! Όσοι είστε στο όριο κάντε κάτι προσπαθήστε!
συμφωνω απολυτα ο συνηγορος το περασε και πηγε η δικαστικη στα 35 με πολυ πιεση και του αξιζουν συγχαρητηρια ετσι ειναι ευρωπαικα προτυπα! Μεχρι 35
Ρε σεις που τα είδατε όλα αυτά; Ποιος συνήγορος του Πολίτη πίεσε για τα όρια στην δικαστική αστυνομία;

Διασώστη31 τι λένε;


Όλες οι υπηρεσίες έχουν κενά, η πυροσβεστική το λιμενικό ο στρατός οι φυλακές, τα νοσοκομεία κτλπ.

Το ότι ξανά έγινε ο Χρυσοχοΐδης υπουργός και αμέσως έχετε βγάλει ορισμένοι συμπεράσματα ότι είναι καυλωμένος και θα βγάλει προκήρυξη δεν προκύπτουν από πουθενά.

Μην διαδίδεται πράγματα που δεν έχετε ιδέα μόνο και μόνο για να είστε εσείς οι ίδιοι αισιόδοξοι.

Ξεκολλατε.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες