Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Alex85

Re: Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Alex85 »

Παιδιά να ρωτήσω. Υπαρχει περίπτωση μετά από κάποια χρόνια να πάρω μετάθεση στον τόπο μου που δεν υπάρχει όμως η ειδικότητα μου; Είμαι τριτεκνος δεν ξέρω αν αυτό μετραει. Έχω δει να γίνεται αλλά δεν ξέρω αν ισχύει. Όποιος γνωρίζει ας βοηθήσει
Alex85

Re: Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Alex85 »

Alex85 έγραψε: Δευ Ιούλ 17, 2023 4:22 pm Παιδιά να ρωτήσω. Υπαρχει περίπτωση μετά από κάποια χρόνια να πάρω μετάθεση στον τόπο μου που δεν υπάρχει όμως η ειδικότητα μου; Είμαι τριτεκνος δεν ξέρω αν αυτό μετραει. Έχω δει να γίνεται αλλά δεν ξέρω αν ισχύει. Όποιος γνωρίζει ας βοηθήσει
Εννοώ ότι εγώ έχω 3 παιδιά
Odyseas

Re: Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Odyseas »

Καλησπέρα παιδιά. Έκανα τα χαρτιά μου για ειδικές δυνάμεις πλήρωμα σκάφους, και ήθελα να ρωτήσω. Υπάρχει τρόπος να μείνω καπου αμεταθετα; Δεν έχω θέμα να είναι παραμεθόριο. Αλλά μπορώ να μείνω πχ Σάμο αν όχι για "παντα" έστω για πολύ καιρό ή αναγκαστικά ανά 2-3 χρόνια αλλάζουν;
PlayFaiR

Re: Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από PlayFaiR »

Παιδιά αν δεν κλείσετε τουλάχιστον την υποχρεωτική τοποθέτηση δεν θα πάτε πουθενά... Είτε είσαι τρίτεκνος είτε βάλεις υποψηφιότητα γιατί πατάνε οι διαταγές στην "μονιμοποιήση" και διακρίνουν τους επειχειριακούς λόγους και με τους συμφεροντολογικούς... Να κάνετε υπομονή με βύσμα και αν στην τριετία μπορείς να κάνεις κάτι...
NicktheGr

Re: Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από NicktheGr »

Καλησπέρα σας, έχω μια απορία για όποιον γνωρίζει. Κάποιος υποψήφιος ΕΠ. ΟΠ που μένει Σάμο και θέλει να μπει ειδικές δυνάμεις με ειδικότητα πλήρωμα σκάφους μήπως γνωρίζετε σε ποια μονάδα τον τοποθετούν μετα την εκπαίδευση και αν υπάρχει πιθανότητα να γυρίσει Σάμο μετά την εκπαίδευση;
Edwwww

Re: Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Edwwww »

Δύο μηνύματα πιο πάνω διάβασε.
Meow
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τετ Σεπ 14, 2022 8:07 pm
Επικοινωνία:

Re: Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Meow »

Καλησπερα παιδιά… το αγόρι μου μπήκε ΕΠΟΠ πληρωμα σκάφους Ειδικές Δυνάμεις. Ανήκει σε πολύτεκνη οικογένεια και μηδαμινό οικογενειακό εισόδημα. Υπάρχει περίπτωση να τοποθετηθεί στον τόπο προτίμησης του;
Edwwww

Re: Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Edwwww »

Meow έγραψε: Παρ Δεκ 15, 2023 12:44 am Καλησπερα παιδιά… το αγόρι μου μπήκε ΕΠΟΠ πληρωμα σκάφους Ειδικές Δυνάμεις. Ανήκει σε πολύτεκνη οικογένεια και μηδαμινό οικογενειακό εισόδημα. Υπάρχει περίπτωση να τοποθετηθεί στον τόπο προτίμησης του;
Το έχεις ξανά ρωτήσει και σου έχουμε απαντήσει.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες