71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Peter96
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Δεκ 17, 2019 4:07 pm
Επικοινωνία:

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από Peter96 »

Φίλε έχεις καμία πληροφορία για το στρατόπεδο; Γιυι και εγώ παρουσιάζομαι υγειονομικό και θα ήθελα να ξέρω. Αν με βοηθούσες θα το εκτιμούσα.
Πανος

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από Πανος »

Καλησπέρα παιδιά. Παρουσιάζομαι 24-1 διαβιβάσεις στη Νέα Σάντα. Μπορεί κάποιος να μου πει τι γίνεται με τους διαβιβαστές μετά την παρουσίαση; Συνήθως μεταφέρονται αυθημερόν Άσσηρο ή παραμένουν Νέα Σάντα; Ευχαριστώ
tsapa20
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 15, 2020 2:20 pm
Επικοινωνία:

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από tsapa20 »

Καλησπέρα παιδιά, ήταν/είναι κανένας διαβιβάσεις Νέα Σάντα να μας πει τι παίζει;

Army12345
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Δεκ 18, 2020 5:23 am
Επικοινωνία:

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από Army12345 »

Χερεται στο χαρτί Κατάξης γραφει στρατόπεδο ζωγκου Κιλκίς και έπειτα μηχανικό έχετε άποψη σχετικά αξίζει για διαβηβασεις.
ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ »

Ηρθε το σημειωμα καταξης με οδηγια να παρουσιαστω στο 595 ζωγκου νεα σαντα /ειδηκοτητα μηχανικο1 ποσες μερες μενουμε στο κεντρο

2 ποτε παμε στην ειδηκοτα διοτι απο οτι βλεπω το μηχανικο δεν ειναι στο 595

3 γινεται απο μηχανικο να μεινω διαβηβασεις

Amadeus

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από Amadeus »

Καλημέρα!Δώστε όσοι γνωρίζετε πληροφορίες για το 17 ΛΔΒ. Τι παίζει εκεί με τις υπηρεσίες;

Μάρκος

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από Μάρκος »

Υπηρέτησα το 1999 στην 71 στην Νέα Σάντα. Ήμουν στο λόχο στρατηγείου.

Μέσα στο λόχο ειμασταν καμία 50αρια άτομα. Οι μισοί κομμένοι από ειδικές δυνάμεις και οι άλλοι μισοί πεζικάριοι όπως εγώ.

Τρελό χημείο και όπως είπε και άλλος και πολλά ναρκωτικά.

Θυμάμαι είχαμε ρίξει ξύλο σε κάποιους ΑΜιτες γιατί πούλαγαν τσαμπουκα.

Από ότι κατάλαβα εκεί ήταν τάγμα ανεπιθύμητων διότι όπως και εγώ όταν πήγαμε εκεί είχαμε σχεδόν όλοι πάνω από 3-4 μήνες φυλακή.

Κώστα α

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από Κώστα α »

Εγώ διλωσα εποπ ως πεζικό υπηρέτης ελαφρού οπλισμούΞέρει κανείς αν με πάρουν αν υπάρχει τρόπος να διλοσο κάποια αερομεταφερόμενη ταξιαρχια

Μάνος Καλατζής

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από Μάνος Καλατζής »

Αν δεν ψήνεται κάποιος για ειδικές δυνάμεις, είναι καλή ιδέα η 71 αερομεταφερόμενη;
Κοκκινομπερές

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από Κοκκινομπερές »

Καλησπέρα σε όλους. Για να βοηθήσω κάπως για όσους ρωτάνε για 601,595 και 71η ΛΔΒ. 601: Πεντακάθαροι χώροι, πολύ νόστιμο φαγητό αλλά τα στελέχη ως επί το πλείστον είναι αυστηρά.

595 ΤΥΠ: Χαλαρά, μέτριοι χώροι

595 γενικά: Μέτριο προς κακό φαγητό ή πολύ καλό αναλόγως ποιος από τους 2 μάγειρες θα πετύχεις.

71η ΛΔΒ: Φοβερός Διοικητής και οι υπηρεσίες πάνε 2-1 ή στην καλύτερη 1-1. Τα στελέχη ως επί το πλείστον είναι πολύ καλά με ελάχιστες εξαιρέσεις.

Επίσης όσοι περάσουν σβεν ή/και σπεν στα παραπάνω στρατόπεδα ΑΛΛΑ ή οργανική τους δεν είναι αερομεταφερόμενη μονάδα σαν τις παραπάνω ΔΕΝ παίρνει μετά τα σπεν κοκκινομπερέ.

Alexmac
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Δεκ 23, 2022 4:11 pm
Επικοινωνία:

Re: 71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από Alexmac »

Καλησπέρα να κάνω μια ερώτηση. Αν έχεις λάβει ειδικότητα υγειονομικού από την αρχή των ΣΒΕΝ και στα ΣΠΕΝ την διατηρείς όντας σε μονάδα ΤΥΠ και μετά σου έρθει να πας στην 71 Α/Μ χάνεις την ειδικότητα ή αλλάζεις ειδικότητα ; Γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει ;
Giannis23t

Re: 71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από Giannis23t »

:shock: Η 71Α/Μ έχει καλά στελέχη σε γενικές γραμμές αλλά δυστυχώς δεν έχει στρατιώτες για να βγουν οι υπηρεσίες και η ηγεσία δεν κάνει καμία κίνηση για να φέρει στρατιώτες για ενίσχυση. Παρότι μας υπόσχονται κάθε μήνα με ενίσχυση αυτή είτε δεν φτάνει ποτέ είτε βάζουν βύσματα για να φύγουν.
Πρέπει να φέρουν άτομα άμεσα διότι έχουμε φτάσει στο σημείο να βαράμε πολύωρες υπηρεσίες και έχουμε εξαντληθεί όλοι μας και στρατιώτες και στελέχη η υπομονή έχει στερέψει. Δεν έχουμε άτομα χρειαζόμαστε πολλά άτομα!
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες