Άδεια πριν την ορκομωσία

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Kostas444
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 07, 2017 12:24 am
Τοποθεσία: Στρατιώτης
Επικοινωνία:

Άδεια πριν την ορκομωσία

Δημοσίευση από Kostas444 »

Καλησπέρα στην ομάδα και καλή θητεία σε όλους! Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σημαντικό. Παρουσιάζομαι στις 5/2 στο στρατόπεδο Βογιατζή στην Καβησό, Έβρου, και στις 21/2 έχω ορκωμοσία επειδή πήρα πτυχίο, και θα πρέπει να παραβρεθώ σε αυτήν αφού βρίσκομαι στην λίστα με τους πτυχιούχους. Δικαιούμαι να πάρω φοιτητική άδεια επειδή πρόκειται και για ορκωμοσία; Σας ευχαριστώ για την ανταπόκριση.
fsafa

Άδεια πριν την ορκομωσία

Δημοσίευση από fsafa »

Kostas444 έγραψε:Καλησπέρα στην ομάδα και καλή θητεία σε όλους! Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σημαντικό. Παρουσιάζομαι στις 5/2 στο στρατόπεδο Βογιατζή στην Καβησό, Έβρου, και στις 21/2 έχω ορκωμοσία επειδή πήρα πτυχίο, και θα πρέπει να παραβρεθώ σε αυτήν αφού βρίσκομαι στην λίστα με τους πτυχιούχους. Δικαιούμαι να πάρω φοιτητική άδεια επειδή πρόκειται και για ορκωμοσία; Σας ευχαριστώ για την ανταπόκριση.


Όχι δεν δικαιούσαι φοιτητική άδεια για ορκωμοσία.

grigor2023
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ Αύγ 07, 2023 10:45 am
Τοποθεσία: Κιλκίς
Επάγγελμα: Φοιτητής
Επικοινωνία:

Re: Άδεια πριν την ορκομωσία

Δημοσίευση από grigor2023 »

Γεια χαρά! Έσπασα την αναβολή μου τέλη Ιουλίου και μου στάλθηκε μήνυμα από τη στρατολογία πως παρουσιάζομαι Νοέμβριο (ΣΤ' ΕΣΣΟ). Τελείωσα τώρα την εξεταστική του Σεπτέμβρη και ορκίζομαι στη σχολή 7 Νοεμβρίου ως πτυχιούχος. Λέτε να με πάρουν πρώτα στο στρατό και να μη μπορέσω να ορκιστώ για πτυχίο;
edwww

Re: Άδεια πριν την ορκομωσία

Δημοσίευση από edwww »

grigor2023 έγραψε: Κυρ Σεπ 17, 2023 12:36 pm Γεια χαρά! Έσπασα την αναβολή μου τέλη Ιουλίου και μου στάλθηκε μήνυμα από τη στρατολογία πως παρουσιάζομαι Νοέμβριο (ΣΤ' ΕΣΣΟ). Τελείωσα τώρα την εξεταστική του Σεπτέμβρη και ορκίζομαι στη σχολή 7 Νοεμβρίου ως πτυχιούχος. Λέτε να με πάρουν πρώτα στο στρατό και να μη μπορέσω να ορκιστώ για πτυχίο;
Ναι.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης