Γυναίκες και βαθμοί

Εκπαίδευση, μισθοί, βαθμολογική εξέλιξη, μέριμνα για το προσωπικό
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
howmanychucks
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Σεπ 09, 2009 5:44 am
Επικοινωνία:

Γυναίκες και βαθμοί

Δημοσίευση από howmanychucks »

Ως πορομένος με την τηλεόραση, και ειδικότερα τις αστυνομικές ταινίες/σειρές, θέλω να ρωτήσω κάτι και εγώ.

Επειδή σε κάποιες χολιγουντιανές υπερπαραγωγές ακούω ξέρω γω να λένε σχετικά υψηλούς βαθμούς για γυναίκες (πχ Ταγματάρχες -δεν είμαι μισογύνης, απλά αγνόμων-) , θα'θελα να ρωτήσω ποιός είναι ο υψηλότερος βαθμός που μπορεί να έχει μια γυναίκα στο στρατό. Είτε από κάποια σχολή είτε σαν ΕΠ. ΟΠ.



Υ. Γ. Πιστεύω πως εδώ είναι το κατάλληλο φόρουμ να βάλω το τόπικ αυτό. Αν δεν είναι συγνώμη.





ΓΙΩΡΓΟΣ
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 27, 2009 7:41 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Γυναίκες και βαθμοί

Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ »

howmanychucks έγραψε:Ως πορομένος με την τηλεόραση, και ειδικότερα τις αστυνομικές ταινίες/σειρές, θέλω να ρωτήσω κάτι και εγώ.

Επειδή σε κάποιες χολιγουντιανές υπερπαραγωγές ακούω ξέρω γω να λένε σχετικά υψηλούς βαθμούς για γυναίκες (πχ Ταγματάρχες -δεν είμαι μισογύνης, απλά αγνόμων-) , θα'θελα να ρωτήσω ποιός είναι ο υψηλότερος βαθμός που μπορεί να έχει μια γυναίκα στο στρατό. Είτε από κάποια σχολή είτε σαν ΕΠ. ΟΠ.



Υ. Γ. Πιστεύω πως εδώ είναι το κατάλληλο φόρουμ να βάλω το τόπικ αυτό. Αν δεν είναι συγνώμη.





παντος εχει ενα οριο για τις γυναικες... Εικόνα
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Γυναίκες και βαθμοί

Δημοσίευση από Nassos »

Υπάρχει γυναίκα Ταξίαρχος και είναι (ήταν;) η Διοικητίς της Σχολής Αξιωματικών Νοσηλευτικής.
howmanychucks
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Σεπ 09, 2009 5:44 am
Επικοινωνία:

Γυναίκες και βαθμοί

Δημοσίευση από howmanychucks »

Nassos έγραψε:Υπάρχει γυναίκα Ταξίαρχος και είναι (ήταν;) η Διοικητίς της Σχολής Αξιωματικών Νοσηλευτικής.
Ευχαριστώ για την απάντηση (που μπορεί και να μην είναι πια) γιατί τα'χα ψιλοπαίξει με αυτά που άκουγα-έβλπεπα Εικόνα

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης