Αναβολή και Φρουραρχείο σε επαρχιακή πόλη

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
prier
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Ιουν 13, 2023 4:55 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή και Φρουραρχείο σε επαρχιακή πόλη

Δημοσίευση από prier »

Καλησπερα

Συντομα τελειωνει η αναβολη μου λογο σπουδων. Θα διεκδικησω αναβολη για ψυχολογικους λογους, εχοντας φυσικα το σχετικο χαρτι. Η ερωτηση μου ειναι, καθως μενω Χαλκιδα και δεν ειχα καταταχθει πεζικο πριν τις σπουδες, μπορει η διαδικασια να γινει εδω, η θα πρεπει να παω Αθηνα;

Ξεκιναω ρωτωντας εδω και οχι σε σχετικη υπηρεσια, γιατι φοβαμαι πως θα αντιμετωπισω εχθρικη σταση λογο της αναβολης που σκοπευω να ζητησω, και ειναι κατι που με στρεσαρει υπερβολικα


Ευχαριστω
Dimitris900

Re: Αναβολή και Φρουραρχείο σε επαρχιακή πόλη

Δημοσίευση από Dimitris900 »

prier έγραψε: Τρί Ιουν 13, 2023 5:02 pm Καλησπερα

Συντομα τελειωνει η αναβολη μου λογο σπουδων. Θα διεκδικησω αναβολη για ψυχολογικους λογους, εχοντας φυσικα το σχετικο χαρτι. Η ερωτηση μου ειναι, καθως μενω Χαλκιδα και δεν ειχα καταταχθει πεζικο πριν τις σπουδες, μπορει η διαδικασια να γινει εδω, η θα πρεπει να παω Αθηνα;

Ξεκιναω ρωτωντας εδω και οχι σε σχετικη υπηρεσια, γιατι φοβαμαι πως θα αντιμετωπισω εχθρικη σταση λογο της αναβολης που σκοπευω να ζητησω, και ειναι κατι που με στρεσαρει υπερβολικα


Ευχαριστω
Αν είσαι δημότης Χαλκίδας, τότε υπάγεσαι στην Στρατολογική Υπηρεσία Στερεάς Ελλάδας με έδρα τη Λαμία. Οπότε στο εκεί Φρουραρχείο θα πας, όχι στην Αθήνα, έως και 10 εργάσιμες ημέρες πριν την ημερομηνία κατάταξης που θα λέει το χαρτί κατάταξής σου. Πάρε ένα τηλέφωνο ή στείλε μέηλ εκεί να το επιβεβαιώσεις. Δεν υπάρχει καμία απολύτως περίπτωση να μην σε εξυπηρετήσουν, είναι δημόσια υπηρεσία. Στρεσάρεσαι αδίκως.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης