Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
apiliotis
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: Δευ Μάιος 16, 2022 3:49 am
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από apiliotis »

Θα χρειαστεί να πάρουμε πραγματα για την σχολή; Στολές δινουν 2 μόνο?
Sicario
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 277
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 5:56 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Sicario »

Ρε παιδια οι εξωτερικοι που ανηκουν στην ΟΑΕΕ, πανε κανονικα βαρδια σε νοσοκομεια; Ή καθονται μονο στη φυλακη βαρδια; Αν μπορει ας απαντησει καποιος που ειναι Κορυδαλλο υεφκκ!
ΥΕΦΚΚ 2023
ARN
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 769
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 12, 2018 3:05 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από ARN »

Όπως είχατε το ΤΑΕ στο στρατό έτσι είναι και το ΟΑΕΕ.
Όπως κάνατε στο στρατό σκοπιά - περιπολο, έτσι κάνατε και ΤΑΕ.
Όπως στο Κορυδαλλό κάνεις σκοπιά - Νοσοκομείο, έτσι και αυτοί που έχουν λάβει μέρος ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΆ στην εκπαίδευση της ΟΑΕΕ μπορούν να μπουν μέσα.

Εξωτερική φρουρά είναι η υπηρεσία, ποτε θα κληθείς να κάνεις νοσοκομείο, πότε σκοπιά και πότε σε έκτακτες περιπτώσεις οαεε.
Sicario
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 277
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 5:56 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Sicario »

ARN έγραψε: Παρ Μάιος 12, 2023 10:12 pm Όπως είχατε το ΤΑΕ στο στρατό έτσι είναι και το ΟΑΕΕ.
Όπως κάνατε στο στρατό σκοπιά - περιπολο, έτσι κάνατε και ΤΑΕ.
Όπως στο Κορυδαλλό κάνεις σκοπιά - Νοσοκομείο, έτσι και αυτοί που έχουν λάβει μέρος ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΆ στην εκπαίδευση της ΟΑΕΕ μπορούν να μπουν μέσα.

Εξωτερική φρουρά είναι η υπηρεσία, ποτε θα κληθείς να κάνεις νοσοκομείο, πότε σκοπιά και πότε σε έκτακτες περιπτώσεις οαεε.
Άρα και μέλος της ΟΑΕΕ να είσαι, πας κανονικά νοσοκομείο.
Ναι αλλά άμα είσαι βάρδια στο νοσοκομείο και συμβεί κάτι στη φυλακή, πως θα πας εκεί; Αφου είσαι στο νοσοκομείο. Προφανώς έχει άλλους επιφυλακή στο Κορυδαλλο που είναι στη σκοπιά και αν χρειαστεί θα μπουν μέσα.
ΥΕΦΚΚ 2023
Άβαταρ μέλους
ale3andros12
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Δευ Ιουν 15, 2015 11:47 am
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από ale3andros12 »

Καλημέρα βγήκε ΦΕΚ 24 εσωτερικών λογικά είναι το τελευταίο ΦΕΚ των εσωτερικών.
Petros_Gnou
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 366
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 28, 2019 4:25 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Petros_Gnou »

Αναλύουμε πολλά πράγματα για την υπηρεσία εδώ μέσα και καλό είναι να μην το κάνουμε αυτό γτ τα διαβάζουν και άλλοι αυτά... Καλό είναι να περιμένουμε να τα μάθουμε μέσα στην σχολή αυτα
Lorenzo
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 18, 2023 7:59 am
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Lorenzo »

Petros_Gnou έγραψε: Σάβ Μάιος 13, 2023 2:52 pm Αναλύουμε πολλά πράγματα για την υπηρεσία εδώ μέσα και καλό είναι να μην το κάνουμε αυτό γτ τα διαβάζουν και άλλοι αυτά... Καλό είναι να περιμένουμε να τα μάθουμε μέσα στην σχολή αυτα
Πολύ σωστό αυτό που λέει ο Πέτρος. Διαβάζουν διάφοροι το φόρουμ. Μην συζητάτε υπηρεσιακά θέματα. Θα σας δώσω μια συμβουλή που θα σας την δώσουν και στην σχολή οι εκπαιδευτές. Ότι συμβαίνει στην υπηρεσία θα πρέπει να μένει στην υπηρεσία. Καμία συζήτηση με φίλους πάνω σε θέματα που αφορούν την δουλειά. Οι φυλακές ανήκουν στον σκληρό πυρήνα του κράτους και ο τρόπος λειτουργίας είναι απόρρητος. Ούτε στην κοπέλα σας δεν θα λέτε πως λειτουργεί η φυλακή, τι κάνετε στις μεταγωγές, πως είναι η σκοπιά, τι ώρα ανοίγουν τα προαύλια κλπ. Μόνο με συναδέλφους τέτοιες συζητήσεις. Επίσης ξέρω ότι πολλοί θα θέλετε να δειχτείτε στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης για να δουν οι φίλοι ότι είστε ένστολοι με όπλο κλπ. Προσοχή μεγάλη! Δεν θα πω να μην ανεβάσετε φωτογραφία γιατί ξέρω ότι δεν θα με ακούσετε. Όμως τουλάχιστον αφού θα ανεβάσετε να φροντίσετε να είναι σε μεταγωγή με φόντο την κλούβα. Καμία μα καμία φωτογραφία από τον χώρο της φυλακής, είτε αυτό είναι πάνω στην σκοπιά, είτε εξωτερικά της φυλακής, είτε στο θυρωρείο. Τα υπόλοιπα θα σας τα πουν στην σχολή, δεν μπορώ να τα αναφέρω εδώ. Είναι μερικά ακόμα που ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ επουδενί να κάνετε.
GGPSAu

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από GGPSAu »

Εγώ πάντως στην σκοπιά τα βράδια έχω σκοπό να κάνω live στο Τικ τοκ πως αλλιώς θα περνάει η ώρα
ExwterikosFrouros
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 12, 2023 12:48 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από ExwterikosFrouros »

Εδω υπηρχαν Εκαμιτες που εκαναν στορυ στο instagram, την ωρα που εκαναν συνοδεια ξενου πολιτικου!
Οι κακοποιοι δε περιμενουν εμας εδω για να μαθουν πληροφοριες, τα μαθαινουν απο αλλου αμα θελουν, τιποτα δε μενει κρυφο!

Lorenzo οι φυλακες ναι ειναι ο σκληρος πυρηνας του κρατους, αλλα το κρατος σε αντιμετοπιζει ως δημοσιο υπαλληλο γραφειου-πολιτικο προσωπικο!
Παροτι σου δινει δικαιωμα 24ωρης οπλοφοριας, οπου αυτο απο μονο του δειχνει ποσο σημαντικη και επικινδυνη ειναι η συγκεκριμενη υπηρεσια, συχγρονως σε αντιμετοπιζει ως γραφια και οχι ως Σωμα Ασφαλειας!
Η ΥΕΦΚΚ αν εξαιρεσεις τις σκοπιες, κανει ακριβως την ιδια δουλεια με το Μεταγωγων της Αστυνομιας!
Ditto

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Ditto »

Αρχικά εσύ Lorenzo οφείλεις μια συγγνώμη που μας τρομοκρατούσες ότι ο βουλευτής που ήξερες σου έλεγε ότι δεν θα πάμε σχολή και ότι αυτή την περίοδο δεν λειτουργεί τίποτα. Θα έπρεπε να ντρέπεσαι. Βγήκαν όλα τα ΦΕΚ διορισμού για τους Σ. Υ. Μια βδομάδα πριν τις εκλογές και ο πρόεδρος ουσιαστικά επιβεβαίωσε τους 3 συναδέλφους που καλούσαν στην Γενική Διεύθυνση Αντεγκληματικής πολιτικής (στους αποστολείς των email) . Είχαν απαντήσει και οι 3 τέλη μαϊου Σχολή Μαξ 15 Ιουνίου. Αυτά είπε και ο πρόεδρος, από την ίδια πηγή ενημερώνεται. Τέλος, γνώριζα και εγώ βουλευτή από μικρό κόμμα που μου διαβεβαίωνε για το αντίθετο, ότι δηλαδή θα προχωρήσουν όλα ενώ ο δικός σου ήθελε ψήφους υπό τον φόβο που θα μας προκαλούσε.
E3otfrou

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από E3otfrou »

Ditto ο Lorenzo μιλούσε για εξωτερικούς φρουρούς. Επίσης Ditto ο πρόεδρος είχε προαναγγείλει αρχές Μαίου ότι θα ήμασταν σχολή. Και Ditto ο Lorenzo ότι έχει πει ισχύει διότι δεν κινείται τίποτα για τους εξωτερικούς και αν εσύ περιμένεις σχολή μέχρι 15 Ιουνίου όπως αρχές Μαίου είσαι πολύ γελασμενος.
Sicario
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 277
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 5:56 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Sicario »

Γιατι αν παμε σχολη 25 ή 30 Ιουνιου σας χαλαει; Τι διαφορα εχει; !
Θα γινονται και απογευματινα μαθηματα συν τα Σαββατα το πρωι, ωστε να τελειωσουμε πριν το 15Αυγουστο. Δηλαδη η σχολη να γινει λιγοτερο απο 2μηνες!
Εδω οι ειδικοι φρουροι του 2019 εκατσαν μονο 40 μερες σχολη και ειναι Αστυνομια με πολλες αρμοδιοτητες!
ΥΕΦΚΚ 2023
Ditto

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Ditto »

Exfrou εσύ λες δηλαδή ότι δεν θα πάμε οι εξωτερικοί Ιούνιο σχολή; Θα μας τρελάνεις και εσύ; Πέφτει Η ΝΔουλα σας, είσαι σε διατεταγμένη υπηρεσία φίλε μου.
Garda
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 23, 2022 3:17 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Garda »

Είπα να γράψω να βοηθήσω λίγο από την μεριά μου να δείτε πως έγινε με την δεύτερη φουρνιά της 6κ βάση τις ΚΥΑ για την σχολη και βάση το ΦΕΚ διορισμού αυτών.

Λοιπόν η σχολή ξεκίνησε 29 Ιουνίου 2022 στην διαύγεια ανέβηκε στις 23 Ιουνίου 2022 παραθέτω το έγγραφο

https://diavgeia.gov.gr/decision/view/% ... E%A6%CE%95

Στις 31 Αυγούστου 2022 βγήκε το ΦΕΚ διορισμού αυτών παραθέτω το έγγραφο

https://diavgeia.gov.gr/decision/view/6 ... %9C7%CE%94

Δεν έχει νόημα να σας βάλω και τις πιστώσεις οποίος ψάξει είναι όλα στη διαύγεια. Οι πιστώσεις ξεκίνησαν από 10 μέρες οι τελευταίες και 20-25 οι πρώτες για την συγκεκριμένη σχολή. Οι ημερομηνίες προφανώς στην δικιά μας περίπτωση μπορεί να γίνουν ακόμα πιο γρήγορες.

Οπότε γενικά περιμένουμε την ΚΥΑ της σχολής όπως πολύ καλά έχει πει ο πρόεδρος της ΠΟΥΕΦ.
Εν ολίγοις μέχρι και 10 Ιουνίου (που δεν νομίζω να φτασει τόσο πέρα) είναι ο χρονικός ορίζοντας (προσωπικη εκτίμηση) για να ξεκινήσει η παραπάνω διαδικασία.


Η μοναδικη απορία που εχω είναι εάν θα μας στείλουν Μάιλ για ρουχισμό η όχι.


Αυτά από εμένα ελπίζω να βοήθησα
Εξωτερικός φρουρός σειρά 2023 (9Κ/2021)
Sicario
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 277
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 5:56 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Sicario »

Garda έγραψε: Κυρ Μάιος 14, 2023 12:50 pm Είπα να γράψω να βοηθήσω λίγο από την μεριά μου να δείτε πως έγινε με την δεύτερη φουρνιά της 6κ βάση τις ΚΥΑ για την σχολη και βάση το ΦΕΚ διορισμού αυτών.

Λοιπόν η σχολή ξεκίνησε 29 Ιουνίου 2022 στην διαύγεια ανέβηκε στις 23 Ιουνίου 2022 παραθέτω το έγγραφο

https://diavgeia.gov.gr/decision/view/% ... E%A6%CE%95

Στις 31 Αυγούστου 2022 βγήκε το ΦΕΚ διορισμού αυτών παραθέτω το έγγραφο

https://diavgeia.gov.gr/decision/view/6 ... %9C7%CE%94

Δεν έχει νόημα να σας βάλω και τις πιστώσεις οποίος ψάξει είναι όλα στη διαύγεια. Οι πιστώσεις ξεκίνησαν από 10 μέρες οι τελευταίες και 20-25 οι πρώτες για την συγκεκριμένη σχολή. Οι ημερομηνίες προφανώς στην δικιά μας περίπτωση μπορεί να γίνουν ακόμα πιο γρήγορες.

Οπότε γενικά περιμένουμε την ΚΥΑ της σχολής όπως πολύ καλά έχει πει ο πρόεδρος της ΠΟΥΕΦ.
Εν ολίγοις μέχρι και 10 Ιουνίου (που δεν νομίζω να φτασει τόσο πέρα) είναι ο χρονικός ορίζοντας (προσωπικη εκτίμηση) για να ξεκινήσει η παραπάνω διαδικασία.


Η μοναδικη απορία που εχω είναι εάν θα μας στείλουν Μάιλ για ρουχισμό η όχι.


Αυτά από εμένα ελπίζω να βοήθησα
Το θεμα ειναι να μας ενημερωσουν νωριτερα. Μη στειλουν μειλ ξαφνικα και πουν σε 10 μερες ελατε σχολη, πως θα παραιτηθουμε τελευταια στιγμη απο τις δουλειες μας!
Αν ερθει πρωτα μειλ για ρουχα, τοτε θα καταλαβουμε τι παιζει και θα ξερουμε να προετοιμαστουμε!
ΥΕΦΚΚ 2023
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες