592 Μ/Κ ΤΠ ΕΚΕ "Μπαλανίκα" - Λιτόχωρο

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
gchris1999
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Δεκ 21, 2021 7:43 pm
Επικοινωνία:

592 Μ/Κ ΤΠ ΕΚΕ "Μπαλανίκα" - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από gchris1999 »

Παιδιά καλησπέρα, μπαίνω και εγώ πεζικάριος στο 592 ΤΠ στις 17/1 από Αθήνα. Έχουμε κάποιο νεότερο από παιδιά που μπήκαν ίσως Νοέμβρη ή Σεπτέμβρη;
Theodoremyk

592 Μ/Κ ΤΠ ΕΚΕ "Μπαλανίκα" - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από Theodoremyk »

Φίλε μου είναι πολύ καλά γενικά για στρατόπεδο. Το 95% των στελεχών έχουν Καλή συμπεριφορά, είναι καθαρά, έχει καλό φαγητό. Αυτή την στιγμή είμαι μέσα, μπήκα τον Νοέμβριο.
Darth_Bane
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Παρ Ιουν 04, 2021 10:13 pm
Επικοινωνία:

592 Μ/Κ ΤΠ ΕΚΕ "Μπαλανίκα" - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από Darth_Bane »

Λιτόχωρο είναι ίσως το καλύτερο στρατόπεδο για ΣΒΕΝ/ΣΠΕΝ, αλλά μετά εξαφανιστείτε. Μαζεύει φουλ βύσματα οπότε δεν ειναι να βγάλετε μεγαλύτερο μέρος της θητείας σας εκεί.
Γιαννης

592 Μ/Κ ΤΠ ΕΚΕ "Μπαλανίκα" - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από Γιαννης »

20 του μίνα θα μπει κανένας Λιτόχωρο
Κώστας

592 Μ/Κ ΤΠ ΕΚΕ "Μπαλανίκα" - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από Κώστας »

22 Σεπτέμβρη 2022 μπαίνω 592 Λιτόχωρο μένουμε εκεί για σπεν σβεν ή σε στέλνουν αλλού;
Darth_Bane
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Παρ Ιουν 04, 2021 10:13 pm
Επικοινωνία:

592 Μ/Κ ΤΠ ΕΚΕ "Μπαλανίκα" - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από Darth_Bane »

Αν το χαρτί σου γράφει ΕΟΔ, τότε δε θα μείνεις Λιτόχωρο, αν όχι, τότε θα μείνεις. Πολλά παιδιά μένουν γιατί έχουν διάφορες μονάδες
Αλεξανδρος

592 Μ/Κ ΤΠ ΕΚΕ "Μπαλανίκα" - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από Αλεξανδρος »

Καλησπερα παρουσιαζομαι λιτοχωρο 592 μπ τπ πεζικο στις 10-11-2022. Γνωριζει κανεις πως ειναι η κατασταση εκει γενικα απο υπηρεσιες και αυτα;Ευχαριστω πολυ!

Επισκέπτης

Re: 592 Μ/Κ ΤΠ ΕΚΕ "Μπαλανίκα" - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Παιδιά καλησπέρα, γνωρίζετε πώς μπορούμε να πάμε στο στρατόπεδο από Αθήνα; Είναι κάποιο συγκεκριμένο ΚΤΕΛ; Ευχαριστώ πολύ!
Parasas9

Re: 592 Μ/Κ ΤΠ ΕΚΕ "Μπαλανίκα" - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από Parasas9 »

Μιας και ήμουν και εγώ 592 και χρησιμοποίησα ΚΤΕΛ, μπορείς να πάρεις το ΚΤΕΛ Πιερίας που έχει αφετηρία στο ΚΤΕΛ Λιοσίων, το δρομολόγιο κανει περίπου 5.5 ώρες και σε αφήνει στο κέντρο υγείας στη παραλία και έρχεται λεωφορείο από Κατερίνη ανταπόκριση και σε ανεβάζει Λιτόχωρο, αν είσαι και τυχερός και έχει αρκετούς φαντάρους θα σε αφήσει έξω από την κεντρική πύλη όπως είχε τύχει μια φορά σε εμένα, που είσαι πολύ πιο κοντά στο Λιτόχωρο. Αν ξεκινήσεις την ίδια μέρα δεν προλαβαίνεις να παρουσιαστείς ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ για το από Αθήνα 9 το πρωί,3.30 το μεσημέρι και 9 το βράδυ (θα σου συνιστούσα τα πρώτα 2 μια και τα έχω χρησιμοποιήσει) οπότε αναγκαστικά θα πρέπει να ανέβεις μία μέρα νωρίτερα και να μείνεις σε καποιο ξενοδοχείο. Όταν παρουσιαστείς δεν θα μπεις από την κεντρική πυλη του στρατοπέδου (2η σε σειρά όπως κατεβαίνεις από Λιτόχωρο προς παραλία) αλλά από την πύλη του Φρουραρχείο που είναι η τελευταία όπως κατεβαίνεις. Καλή θητεία και να θυμάσαι είσαι πολύ τυχερός που είσαι σε αυτή τη μονάδα.
2082

Re: 592 Μ/Κ ΤΠ ΕΚΕ "Μπαλανίκα" - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από 2082 »

Καλησπέρα μπαίνω 16 του μήνα στο 592 για πεζικό τι γίνεται από εγκαταστάσεις, στελέχη, ελέγχους κινητά, φαγητό αν μπορεί ας γράψει κάποιος δυο πράγματα ενημερωτικά για εμάς τα στραβάδια
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες