Τιμητική άδεια στους εμβολιασθέντες;

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Adeiarios

Τιμητική άδεια στους εμβολιασθέντες;

Δημοσίευση από Adeiarios »

Είπαν στις ειδήσεις ότι θα παρουμε 5 τιμητικές όσοι εμβολιαστουμε η τώρα η στο παρελθον. Ομως στις μονάδες δεν έχει έρθει κάτι ξέρει κανεις τπτ;
fsafsa

Τιμητική άδεια στους εμβολιασθέντες;

Δημοσίευση από fsafsa »

Adeiarios έγραψε:Είπαν στις ειδήσεις ότι θα παρουμε 5 τιμητικές όσοι εμβολιαστουμε η τώρα η στο παρελθον. Ομως στις μονάδες δεν έχει έρθει κάτι ξέρει κανεις τπτ;


Στο παρελθόν πως θα γίνει φίλος; Εικόνα

Επίσημα δεν έχει βγει ούτε φεκ ούτε διαταγή τίποτα, αλλά άμα είναι να το κάνεις το εμβόλιο για να πάρεις 5 μέρες άδεια άστο.

Αγγελος

Τιμητική άδεια στους εμβολιασθέντες;

Δημοσίευση από Αγγελος »

Καλησπέρα ξέρει κανείς αν κάποιος έχει εμβολιαστεί πριν μπει στο στρατό, Αυτές τις 5 μέρες τιμητική τις δίνουν όντως;
ΑΝΟΝΥΜΟΣ

Τιμητική άδεια στους εμβολιασθέντες;

Δημοσίευση από ΑΝΟΝΥΜΟΣ »

Αγγελος έγραψε:Καλησπέρα ξέρει κανείς αν κάποιος έχει εμβολιαστεί πριν μπει στο στρατό, Αυτές τις 5 μέρες τιμητική τις δίνουν όντως;
Λογικά τις δίνουν... Διότι το έγγραφο που χορηγεί την άδεια δεν αναφέρει τον ακριβή χρόνο που τελέσθηκε ο εμβολιασμός... Λέει να δωθεί άδεια σε όλο το προσωπικό του στρατού που έχει ολοκληρώσει τον εμβολιασμό τού. Μόλις καταταγεις και εσύ θα αποτελείς προσωπικό του στρατού... Οπότε τη δικαιουσαι

Θανασης

Τιμητική άδεια στους εμβολιασθέντες;

Δημοσίευση από Θανασης »

Καλησπέρα.

Ξέρετε αν ήρθε επίσημα χαρτί στις μονάδες για χορήγηση της άδειας εμβολίου;

Ευχαριστώ.

ΑΝΟΝΥΜΟΣ

Τιμητική άδεια στους εμβολιασθέντες;

Δημοσίευση από ΑΝΟΝΥΜΟΣ »

Θανασης έγραψε:Καλησπέρα.

Ξέρετε αν ήρθε επίσημα χαρτί στις μονάδες για χορήγηση της άδειας εμβολίου;

Ευχαριστώ.



Σαφώς. Από χθές

Γιώργος

Τιμητική άδεια στους εμβολιασθέντες;

Δημοσίευση από Γιώργος »

Καλημέρα σε όλους

Την έχει πάρει κανείς την άδεια του εμβολίου;

Πετρος

Τιμητική άδεια στους εμβολιασθέντες;

Δημοσίευση από Πετρος »

Γεια σε όλους.

Υπάρχει κάποια ενημέρωση; Έχει πάρει κανείς την άδεια του εμβολιου; Ρωτάω γιατί το έχω κάνει και εγώ και στη μονάδα δεν έχουμε ενημέρωση.

Kosmas94
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Ιαν 11, 2022 1:33 pm
Επικοινωνία:

Τιμητική άδεια στους εμβολιασθέντες;

Δημοσίευση από Kosmas94 »

Χαίρεται και καλημέρα Έμαθα μόλις από τη μονάδα μου ότι το ΓΕΣ κατήργησε την 5ημερη άδεια του εμβολίου (με εξαίρεση αυτούς που την κάνανε μέσα στον στρατό) Ξέρετε αν ισχύει κάτι τέτοιο και πως μπορώ να μάθω τι συμβαίνει;
Άβαταρ μέλους
thanosk98
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 27, 2022 10:29 pm
Επικοινωνία:

Τιμητική άδεια στους εμβολιασθέντες;

Δημοσίευση από thanosk98 »

Καλησπέρα σε όλους! Γνωρίζει κάποιος αν η 5ημερη τιμητική άδεια σε όσους έχουν εμβολιαστεί ισχύει ακόμα;

Είμαι σε φάση απολύσεως και κοιτάω τις άδειες μου και μου είπε ένα στέλεχος από τον λόχο μου ότι "πλέον δεν δίνονται οι 5 του εμβολίου".

Όμως σε στρατιώτες που πήραν άδεια απολύσεως πριν 1-1,5 μήνα πήραν κανονικά την εμβολίου. Ξαφνικά μέσα σε ένα μήνα έπαψε να δίνεται; Ή μήπως πάνε να μου τη "φάνε" κι αυτή;

Υπάρχει κάποιος που την πήρε πολύ πρόσφατα;

Eleonora
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 262
Εγγραφή: Παρ Οκτ 07, 2022 8:21 pm
Επικοινωνία:

Τιμητική άδεια στους εμβολιασθέντες;

Δημοσίευση από Eleonora »

thanosk98 έγραψε:Καλησπέρα σε όλους!Γνωρίζει κάποιος αν η 5ημερη τιμητική άδεια σε όσους έχουν εμβολιαστεί ισχύει ακόμα;

Είμαι σε φάση απολύσεως και κοιτάω τις άδειες μου και μου είπε ένα στέλεχος από τον λόχο μου ότι "πλέον δεν δίνονται οι 5 του εμβολίου".

Όμως σε στρατιώτες που πήραν άδεια απολύσεως πριν 1-1,5 μήνα πήραν κανονικά την εμβολίου. Ξαφνικά μέσα σε ένα μήνα έπαψε να δίνεται; Ή μήπως πάνε να μου τη "φάνε" κι αυτή;

Υπάρχει κάποιος που την πήρε πολύ πρόσφατα;



Γνωρίζεις, αν είναι υποχρεωτικός ο εμβολιασμός στους εποπ;

Styga
alicia
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Δευ Αύγ 01, 2022 7:27 pm
Επικοινωνία:

Τιμητική άδεια στους εμβολιασθέντες;

Δημοσίευση από alicia »

Ο γιος μου είναι σε άδεια απολύσεως και την πήρε

alicia
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Δευ Αύγ 01, 2022 7:27 pm
Επικοινωνία:

Τιμητική άδεια στους εμβολιασθέντες;

Δημοσίευση από alicia »

Παιδιά την δικαιούστε, απαιτήστε την. Δεν έχει βγει κάποια καινούρια απόφαση που να ακυρώνει την συγκεκριμένη. Πατήστε πάνω στην κυα. Την δικαιούστε είτε ο εμβολιασμός έγινε εντός είτε εκτός θητείας.ο γιος μου πλήρως εμβολιασμένος πριν την έναρξη της θητείας, πήγαν να του κάνουν ιστορίες. Την απαίτησε, πάτησε πάνω στην κυα και την πήρε κανονικά, απλά θα πάτε αποφασισμένοι και σίγουροι για αυτά που ζητάτε.

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες