ΕΠΟΠ - Αναλυτής - Προγραμματιστής

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Chris B.
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Σάβ Απρ 30, 2022 7:57 pm
Τοποθεσία: Στρατεύσιμος
Επάγγελμα: Προγραμματιστής
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ - Αναλυτής - Προγραμματιστής

Δημοσίευση από Chris B. »

Καλησπέρα στο φόρουμ είμαι 18 έχω τελειώσει ΕΠΑΛ τεχνικός εφαρμογών πληροφορικής. Αυτή τι στιγμή φοιτώ σε Δημόσιο ΙΕΚ (τομέας πληροφορικής). Έκανα αίτηση για ΕΠ. ΟΠ. Και δήλωσα αναλυτής προγραμματιστής (δεν ξέρω πόσες πιθανότητες έχω να με πάρουν) αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος εικόνα από το πως κυλάει η όλη κατάσταση αν με αποδεχτούν (να σημειώσω πως δεν έχω κάνει θητεία) π. Χ. Αν με πάρουν κάνω κλασσική θητεία πρώτα και μετά μπαίνω σαν επ. Οπ. Σε μια σχολή η θα κάνω θητεία και θα είμαι και σε σχολή ταυτόχρονα σαν επ. Οπ. Μπορεί αυτά που ρωτάω να είναι βλακείες απλά δεν ξέρω τίποτα από στρατό και θέλω να έχω μια εικόνα ευχαριστώ εκ των προτέρων !
Fsasa

ΕΠΟΠ - Αναλυτής - Προγραμματιστής

Δημοσίευση από Fsasa »

Τσάμπα σάλιο θα χαλάσει κάποιος, δεν έχεις ελπίδες, εδώ καλά καλά δεν διάβασες την προκήρυξη, αν την διάβαζες δεν θα έκανες ερωτήσεις για την εκπαίδευση.
Άβαταρ μέλους
Chris B.
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Σάβ Απρ 30, 2022 7:57 pm
Τοποθεσία: Στρατεύσιμος
Επάγγελμα: Προγραμματιστής
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ - Αναλυτής - Προγραμματιστής

Δημοσίευση από Chris B. »

Τη διάβασα την προκήρυξη αλλά δεν βρήκα κάτι που να απαντάει στο ερώτημα μου η μπορεί να μην κατάλαβα εγώ που απαντάει στο ερώτημα μου. Όπως και να 'χει ευχαριστώ και καλή συνέχεια !
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Chris B. την Σάβ Απρ 30, 2022 8:47 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
HYPOTONIC
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 21, 2021 2:35 am
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ - Αναλυτής - Προγραμματιστής

Δημοσίευση από HYPOTONIC »

Ρε παληκαρε αφου λεει οτι αν δεν εχεις κανει την θητεια θα παρεις τον βαθμο του δεκανεα αντι σε1 χρονο σε 2 χρονια τι αλλο να γραφει δηλαδη
fsafsa

ΕΠΟΠ - Αναλυτής - Προγραμματιστής

Δημοσίευση από fsafsa »

Εδώ έκανε τα χαρτιά του σε μια ειδικότητα που ζητάει 5 θέσεις... Δεν έχει βγάλει καν το ΙΕΚ. Και έχει να ανταγωνιστεί ΑΕΙ-ΤΕΙ. Και εννοείται άτομα που έχουν υπηρετήσει ήδη την θητεία τους.

Από που θα πάρει μόρια; Από τον Θεό.

Άβαταρ μέλους
Chris B.
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Σάβ Απρ 30, 2022 7:57 pm
Τοποθεσία: Στρατεύσιμος
Επάγγελμα: Προγραμματιστής
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ - Αναλυτής - Προγραμματιστής

Δημοσίευση από Chris B. »

Αυτό με το βαθμό το κατάλαβα ότι παίρνεις βαθμό δεκανέα σε 2 αντί σε 1 αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι αν μπαίνοντας από τον πρώτο χρόνο κάνεις και εκπαίδευση σαν επ. Οπ. Η αν κάνεις απλά τη θητεία σου και αρχίζεις τη δεύτερη χρονιά εκπαίδευση. Συγγνώμη για την αναστάτωση απλά δεν έχω ιδέα από στρατό. Όσο για τα μόρια σίγουρα άλλοι έχουν παραπάνω αλλά μόρια δεν παίρνεις μόνο από πτυχία εγώ έκανα την αίτηση μου γιατί μου αρέσει ο στρατός και η ειδικότητα αν δεν με πάρουν δεν θα με πειράξει αφάνταστα αλλά θα μπορώ να πω ότι προσπάθησα.
HYPOTONIC
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 21, 2021 2:35 am
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ - Αναλυτής - Προγραμματιστής

Δημοσίευση από HYPOTONIC »

Θα κανεις την ιδια οπως ολοι
DiegoMaradona
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 20, 2021 1:08 am
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ - Αναλυτής - Προγραμματιστής

Δημοσίευση από DiegoMaradona »

Καλησπέρα,

Πόσο λέτε να είναι η βάση για αυτή την ειδικότητα;

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες