Αναβολή λόγω μεταδιδακτορικής έρευνας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
sharpedge
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2022 10:45 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή λόγω μεταδιδακτορικής έρευνας

Δημοσίευση από sharpedge »

Καλησπέρα σε όλους και Καλή Ανάσταση!

Είμαι του 92 και τον Δεκέμβρη τελειώνει η αναβολή που είχα για το διδακτορικό μου. Στην ουσία μου είχαν δώσει την μέγιστη δυνατή, αλλά τελείωσα στην ώρα μου και στα καπάκια ξεκίνησα το μεταδιδακτορικό. Είμαι σε ένα Ευρωπαϊκό πρόγραμμα το οποίο είναι τετραετές. Στην ουσία έχει άλλα 2 χρόνια (2023,2024). Η μέγιστη αναβολή (αν πάρω τώρα αναβολή) είναι μέχρι 12/2024 το οποίο θα ήταν ιδανικό γιατί συμπίπτει ακριβώς με το πέρας του προγράμματος. Αυτό που δεν ξέρω καθόλου είναι πόσο νωρίτερα πρέπει να αιτηθώ παράταση (για το διδακτορικό μου είχαν πει κάπου στον Σεπτέμβριο) και κατά πόσο είναι εύκολο να την πάρω την αναβολή. Έχω 2 πτυχίια, μεταπτυχιακό, διδακτορικό με υποτροφίια από το ΙΚΥ, και πρόσφατες δημοσιεύσεις (κάπου στα 85+ citations έχω). Φοβάμαι μην εκτεθώ στον καθηγητή αν αναγκαστώ να φύγω. Επίσης την σύμβαση μου την ανανέωνω κάθε χρόνο. Δηλαδή έκανα μια πρώτη 8μηνα (μέχρι τον Δεκέμβρη), τώρα μια 12 μηνη και έχωακόμα 2 12μηνες μπροστά μου. Είναι εύκολο να πάρω την αναβολή άραγε; Είμαι στον χώρο της ιατρικής.

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες