Ανανέωση Πιστοποιητικού Μόνιμης Κατοικ. Εξωτερικού

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Γιάννης

Ανανέωση Πιστοποιητικού Μόνιμης Κατοικ. Εξωτερικού

Δημοσίευση από Γιάννης »

ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΠΟΙΟΣ

Καλησπέρα έχω ένα πρόβλημα με την ανανέωση πιστοποιητικού μόνιμης κατοικίας εξωτερικού Έχω πιστοποιητικό το 2014 Μόνιμης κατοικίας εξωτερικού όπου διαβιβαστικέ υπηρεσιακό στην αρμόδια υπηρεσία του στρατού και δεν έχω κανένα πρόβλημα

Προσοχή έως το 2015 Κατοικούσα Στην ίδια διεύθυνση

Από 2016 έγινε ο σεισμός στην περιοχή μαρκε τς Ιταλίας και χάσαμε τα σπίτια μας

Ένα χρόνο όλοι μέναμε σε ξενοδοχεία κτλπ

Μέχρι τώρα το κέντρο τις πόλης δεν κατοικείτε

Από το 2017 έως σήμερα 2022 έχω συμβόλαιο κανονικά δηλωμένο στην ιταλική εφορία έχω ταυτότητα ιταλική και έχω πιστοποιητικό και από Δήμο και από πανεπιστήμιο μεταπτυχιακού

Μάλιστα έχω και όλες τις ανάληψης στον λογαριασμό τις εθνικής από το 2014 έως 2020 το 2021 με κορονοιο όπως μου επιτρέπετε σαν μόνιμος κάτοικος έκατσα στην Ελλάδα 4,5 μήνες και τους υπόλοιπους στην Ιταλία

Έχοντας λεφτά μου για τους 8 μήνες με τα lock down ήταν περίεργα κσι προτίμησα να τα ε μ ω cash

Λοιπόν κατέβηκα το καλοκαίρι τν 07/2021 Ελλάδα και για κάποια προβλήματα μπήκα στο δημόσιο οργανισμό ΚΑΘΕΑ

Το οποίο ΚΕΘΕΑ μπορεί να επιβεβαιώσει υπιρεσιακα την συμμετοχή μου στο ΠΡΟΓΓΡΑΜΑ

Μίλησα με στρατολογία επιδει το ΠΡΟΓΓΡΑΜΑ μπορεί να διαρκέσει 1χρονο

Εάν μπορώ να μείνω στν οργανισμό απεξαρτισεις χωρίς στρατιωτικά προβλήματα

Η στρατολογία μου ζήτησε μια βεβαίωση από τν οργανισμό ΚΕΘΕΑ όπου την έχω και μια ανανέωση μόνιμης κατοικίας εξωτερικου

Λοιπόν με όλα αυτά τα αποδεικτικά που έχω δεν μου την ανανεώνουν γιατί το 2016 με τους σεισμούς που έπεσε όλο το CAMERINO στην Ιταλία μείναμε άστεγοι και μου ζητάνε συμβόλαιο ;

Και το δεύτερο που δεν έχω είναι το 2020 κίνηση σε τράπεζα επι κορονοϊού ;

Πάμε καλά ;

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει ;

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες