Μεταθέσεις (2021)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Nikos

Μεταθέσεις (2021)

Δημοσίευση από Nikos »

Όλοι λένε ότι γύρω στις 15 του μήνα θα έχουμεΗμερομηνίες. Μάλλον τέλος Γενάρη θα είμαστε σπίτια μας

369

Μεταθέσεις (2021)

Δημοσίευση από 369 »

Καλησπέρα παιδιά, ίσως είναι λίγο νωρίς αλλά έχει ακουστεί τίποτα για μεταθέσεις τριμήνου για την 369;
spiros

Μεταθέσεις (2021)

Δημοσίευση από spiros »

Για 369 βυσματικες 3μηνου ξέρουμε τίποτα;
Άγνωστο

Μεταθέσεις (2021)

Δημοσίευση από Άγνωστο »

Ήθελα να ρωτήσω για μετάθεση από Άσσηρο για Λήμνο μόλις πάρω το φύλλο πορείας μου δίνουν κάποιες μέρες άδεια η φεύγω απευθείας;
Strkr97

Μεταθέσεις (2021)

Δημοσίευση από Strkr97 »

Καλησπέρα παιδιά,Μου ήρθε μετάθεση για ΝΙΜΤς, πως είναι τα πράγματα εκεί; Δεν είμαι του υγειονομικού, απλός οπλίτης.

Γλεορ
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Μάιος 25, 2021 8:35 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις (2021)

Δημοσίευση από Γλεορ »

Πως θα μαθω για την μεταθεση πιυ παω και ποτε παω 2021 Α εσσο
Nokos

Μεταθέσεις (2021)

Δημοσίευση από Nokos »

Γνωρίζει κανείς πόσο Κέρο κάνει να εγκριθεί η μετάθεση;
Trelokomio
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Αύγ 03, 2021 8:45 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις (2021)

Δημοσίευση από Trelokomio »

Καλησπέρα παιδιά. είναι στον εβρο και πριν λίγες μέρες ήρθε η μετάθεση μου εκεί που με στέλνουν δεν έχω που να μείνω (δεν έχω σπίτι πλέον εκεί) μα ήθελα να φύγω σαν τρελός από τον εβρο (δυδθμοτοιχο) θα ήθελα να ρωτήσω θα μου δίνουν αναγκαστικά δν η θα μπορώ να μείνω μέχρι να τελειώσω μέσα;
Darth_Bane
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Παρ Ιουν 04, 2021 10:13 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις (2021)

Δημοσίευση από Darth_Bane »

Δε νομίζω πως υπάρχει πουθενά υποχρεωτικά διανυκτέρευση, ακόμα και σε γραφείο στο πεντάγωνο να είσαι αμα θες μένεις μέσα...
fasolias95
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Αύγ 06, 2021 10:35 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις (2021)

Δημοσίευση από fasolias95 »

Καλησπέρα, γνωρίζει κάποιος πως θα γίνουν οι μεταθέσεις των τρίτεκνων της 372 χωρίς βύσμα από Θράκη;(όχι από Έβρο). Θα πάρουμε όπως οι προηγούμενες σειρές στο 5μηνο περίπου;
Χρήστος

Μεταθέσεις (2021)

Δημοσίευση από Χρήστος »

Γεια σας παιδιά Πρόκειται να πάρω μετάθεση στον 3ο μήνα για πεντάγωνο

Οπότε ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάνει πως είναι εκεί καθώς και αν είναι εφικτό να χωθώ σε τίποτα γραφεία

Γενικά έχω θέμα με τη μέση μου οπότε θα ήθελα να αποφύγω σκοπιές κτλ Αλλά δεν ξέρω αν θα δείξουν κατανόηση σε κάτι η με υποχρεώσουν να βγω Ι3

Χρήστος

Μεταθέσεις (2021)

Δημοσίευση από Χρήστος »

Επίσης και τι γίνεται και με τις εξόδους... Δεν γνωρίζω αν θα έχω βισμα κατά τη διάρκεια της θητείας μου γι'αυτό

Darth_Bane
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Παρ Ιουν 04, 2021 10:13 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις (2021)

Δημοσίευση από Darth_Bane »

Φίλε το να έρθεις μετάθεση στο Πεντάγωνο δε λέει τίποτα απο μόνο του. Πρώτον πρέπει να δεις αν θα πας Τ/ΓΕΣ ή αν θα πας ΕΣ/ΓΕΕΘΑ (νομίζω έτσι λέγεται πλέον). Γενικα σκοπιές (πολλές σκοπιές, πάρα πολλές σκοπιές) κάνουν ΜΟΝΟ τα παιδιά στο ΛΦΑΤ του ΓΕΕΘΑ. Αν η μετάθεση σου είναι για εκεί προλαβαίνεις να την κόψεις.

Αν η μετάθεση σου είναι για Τ/ΓΕς, τότε η μοίρα σου θα καθοριστεί την πρώτη μέρα. Αν έχουν ανάγκη για γραφείς μπορεί να βρεθείς σε γραφείο (πάντα υπάρχει ανάγκη), αν πεις οτι έχεις δίπλωμα αρκετά χρόνια λογικά θα σε πάνε Λόχο Μεταφορών να γίνεις οδηγός. Αλλιώς μπορεί να ξεμείνεις στο Λόχο Επιτελείου και να κάνεις υπηρεσίες υπερβολικά χαλαρά, δηλαδή θαλαμοφύλακας με τα πόδια πάνω στο τραπέζι και μπαλαντέζα για το κινητό.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Darth_Bane την Κυρ Αύγ 29, 2021 1:50 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες