Άδεια για ταξίδι στο εξωτερικό

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Sins66
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Σεπ 09, 2020 2:59 pm
Επικοινωνία:

Άδεια για ταξίδι στο εξωτερικό

Δημοσίευση από Sins66 »

Καλησπερα σε ολους, ήθελα να ρωτήσω ποσό ευκολο είναι να πάρω άδεια εξωτερικού. Είμαι σμηνίτης στην αεροπορία. Επίσης αν δεν γίνει δεκτή πιστεύεται ότι θα ρίσκαρα πολύ τώρα με covid να ταξιδέψω χωρίς άδεια με το διαβατήριο;

Η χώρα που θέλω να πάω είναι η Ισπανία. Εντός ΕΕ. Ευχαριστω εκ των προτερων
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Δευ Φεβ 15, 2021 2:44 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
,dokimos

Άδεια για ταξίδι στο εξωτερικό

Δημοσίευση από ,dokimos »

Τα κατάφερες τελικά;
ag97

Άδεια για ταξίδι στο εξωτερικό

Δημοσίευση από ag97 »

Καλησπέρα παιδιά. Δίνονται αδειες τέτοιες ή τζαμπα ελπίζω; Για εγγραφη σε μεταπτυχιακο ενδιαφερομαι... Χρειαζεσαι στρατιωτικό διαβατήριο ή οχι; Πρεπει πρώτα να παραδώσεις το πολιτικό (που δεν ζητείται απ όσο θυμαμαι στην κατάταξη).
nenos111
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Παρ Απρ 01, 2022 8:25 am
Επικοινωνία:

Άδεια για ταξίδι στο εξωτερικό

Δημοσίευση από nenos111 »

ag97 έγραψε:Καλησπέρα παιδιά. Δίνονται αδειες τέτοιες ή τζαμπα ελπίζω; Για εγγραφη σε μεταπτυχιακο ενδιαφερομαι... Χρειαζεσαι στρατιωτικό διαβατήριο ή οχι; Πρεπει πρώτα να παραδώσεις το πολιτικό (που δεν ζητείται απ όσο θυμαμαι στην κατάταξη).


Εννοείται ότι μπορείς να ζητήσεις άδεια για το εξωτερικό. Απλά πρέπει να την αιτηθεις εγκαίρως διότι κάνει 20-30 μέρες να εγκριθεί

Άβαταρ μέλους
ANGEL031
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 19, 2022 2:00 am
Επικοινωνία:

Άδεια για ταξίδι στο εξωτερικό

Δημοσίευση από ANGEL031 »

ag97 έγραψε: Καλησπέρα παιδιά. Δίνονται αδειες τέτοιες ή τζαμπα ελπίζω; Για εγγραφη σε μεταπτυχιακο ενδιαφερομαι... Χρειαζεσαι στρατιωτικό διαβατήριο ή οχι; Πρεπει πρώτα να παραδώσεις το πολιτικό (που δεν ζητείται απ όσο θυμαμαι στην κατάταξη).
δεν υπαρχει στρατιωτικο διαβατηριο. Ζητα την αδεια νωρις και δεν θα εχεις προβλημα λογικα
Panos239
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 24, 2023 2:53 pm
Επικοινωνία:

Μπορώ να ταξιδέψω στο εξωτερικό καθ'όλη την στρατιωτική μου θητεία ως δόκιμος αξιωματικός;

Δημοσίευση από Panos239 »

Μπορώ να χρησιμοποιήσω το διαβατήριό μου σε άλλη χώρα Ευρωπαϊκής Ένωσης;
Πόσο καιρο θα κάνει να εκδοθεί η άδεια απ' τον διοικητή μου;
Ευχαριστώ!
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες