Προκλητική συμπεριφορά ΕΠΟΠ (ΕΔ) σε πολίτη

Συζήτηση για θέματα που σχετίζονται με το στρατό
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
nickbar
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Τρί Φεβ 18, 2014 9:55 pm
Επικοινωνία:

Προκλητική συμπεριφορά ΕΠΟΠ (ΕΔ) σε πολίτη

Δημοσίευση από nickbar »

Καλησπέρα!Είμαι πολίτης και έχω θέματα με ένα γειτονα μου στρατιωτικό (για θέματα της πολυκατοικίας) όπου έχοντας λογοφέρει μια φορά στο παρελθόν, σήμερα με προκαλεί με τη συμπεριφορά του και τον έχω ακούσει να με βρίζει στην πολυκατοικία.

Είναι προκλητικός χωρις εγώ καν να ασχολούμαι μαζί του. Σκέφτομαι να του υποβάλλω μήνυση για εξύβριση αλλά θα τον κάνω έτσι να σταματήσει;

Τι μπορώ να κάνω για την περίπτωση του; Επίσης εαν γίνει μήνυση θα ενημερωθεί η μονάδα του;

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Παρ Απρ 02, 2021 6:17 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ρambo No8
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 170
Εγγραφή: Τρί Ιαν 19, 2021 7:39 am
Επικοινωνία:

Προκλητική συμπεριφορά ΕΠΟΠ (ΕΔ) σε πολίτη

Δημοσίευση από Ρambo No8 »

Επειδή ούτε στην δικιά μου πολυκατοικία τα βρίσκω ... Είτε για πετρέλαιο είτε για πολλά άλλα... Αν έχεις δίκιο μην αγχώνεσαι με την μήνυση η το πιο απλό όλα μαθαίνονται... Αν έχεις άδικο και του κάνεις μήνυση μπορεί να σου γυρίσει μπούμερανγκ... Γιατί στο στρατό που ειχα υπηρετήσει όλοι ήταν με έναν δικηγόρο στο τηλέφωνο. Το άθλημα το κατέχουν καλά καιΔεν θα διστάσει να τον χρησιμοποιήσει και σε εσένα! Αλλά απ' την στιγμή που σε έβρισε... Έχεις δίκιο εσύ... Αν έχεις και μάρτυρα ακόμα καλύτερα

fsafsa

Προκλητική συμπεριφορά ΕΠΟΠ (ΕΔ) σε πολίτη

Δημοσίευση από fsafsa »

nickbar έγραψε:Καλησπέρα!Είμαι πολίτης και έχω θέματα με ένα γειτονα μου στρατιωτικό (για θέματα της πολυκατοικίας) όπου έχοντας λογοφέρει μια φορά στο παρελθόν, σήμερα με προκαλεί με τη συμπεριφορά του και τον έχω ακούσει να με βρίζει στην πολυκατοικία.

Είναι προκλητικός χωρις εγώ καν να ασχολούμαι μαζί του. Σκέφτομαι να του υποβάλλω μήνυση για εξύβριση αλλά θα τον κάνω έτσι να σταματήσει;

Τι μπορώ να κάνω για την περίπτωση του; Επίσης εαν γίνει μήνυση θα ενημερωθεί η μονάδα του;



Αν με τους υπολοίπους ιδιοκτήτες/ενοίκους δεν έχει τέτοια συμπεριφορά δεν μπορείς να κάνεις τίποτα, επίσης η ιδιότητα του επειδή είναι ένστολος δεν παίζει ρόλο.

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες